SZKOLENIA BHP

orem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin rhoncus pulvinar est hendrerit finibus. Nunc mauris nulla, tempus sed nisl non, eleifend semper ligula. Vestibulum blandit lobortis massa, volutpat imperdiet sem sodales et. Ut eget magna magna. Pellentesque sollicitudin mauris id nisi tristique lobortis. Pellentesque faucibus cursus nisl. Mauris eu ex ut massa mattis iaculis. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.

Dla kogo przeznaczone są szkolenia BHP?

Wykonujemy szkolenia zarówno w siedzibie klienta jak i w formie e-lerningu. Oferta szkoleniowa obejmuje szkolenia wstępne i okresowe dla wszystkich grup zawodowych.

 • Pracodawców i osób kierujących pracownikami
 • Pracowników administracyjno-biurowych
 • Pracowników inżynieryjno-techniczych
 • Pracowników służby BHP
 • Nauczycieli i pracowników oświaty
 • Pracowników służby zdrowia
 • Sprzedawców i przedstawicieli handlowych
 • Pracowników farmacji
 • Pracowników IT

Szkolenia BHP przeznaczone są dla wszystkich osób rozpoczynających pracę w danej firmie. Zapewnienie szkolenia wstępnego dla każdego nowozatrudnionego pracownika jest obowiązkiem PRACODAWCY. Przed przystąpieniem do pracy KAŻDA osoba pozostająca w stosunku umowy o pracę powinna odbyć szkolenie wstępne, składające się z instruktażu ogólnego (szkolenie wstępne ogólne) oraz instruktażu stanowiskowego (szkolenie wstępne na stanowisku pracy).

Instruktaż ogólny zapoznaje przyszłych pracowników z podstawowymi przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy oraz zasadami udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku.

Zgodnie z Art 2373 Kodeksu Pracy pracodawca zobowiązany jest zapewnić przeszkolenie pracownika w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy przed dopuszczeniem go do pracy oraz prowadzenie okresowych szkoleń z tego zakresu. Przypominamy , że pracownicy powinni przejść pierwsze szkolenie okresowe do 12 miesięcy od rozpoczęcia pracy ( paragraf 15 ust.4 rozporządzenia szkoleniowego)

Cel szkolenia BHP

 • Wstępne – mają na celu zapoznanie pracownika z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy zawartymi w Kodeksie Pracy i obowiązującymi w danym zakładzie. Każdy nowo zatrudniony pracownik przed dopuszczeniem do pracy musi odbyć instruktaż ogólny. Dotyczy to również studentów odbywających praktyki studenckie i uczniów szkół zawodowych zatrudnionych w celu praktycznej nauki zawodu
 • Okresowe – mają na celu uaktualnienie i umocnienie posiadanej wiedzy na temat bezpieczeństwa i higieny pracy w zakładzie pracy, a także poznanie nowych rozwiązań podnoszących poziom tego bezpieczeństwa. Częstotliwość i czas trwania tych szkoleń jest uzależniona od rodzaju wykonywanej pracy na danym stanowisku i warunków tam panujących

Szkolenia BHP prowadzone są zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 lipca 2004 r. w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy ( Dz.U. nr 180, poz. 1860 z późn.zm.)

Ramowy program szkolenia BHP – okresowego:
1

Prawo pracy, odpowiedzialność pracownika

2

Środki ochrony indywidualnej

3

Zagrożenia czynnikami występującymi w procesach pracy oraz zasady i metody likwidacji lub ograniczenia oddziaływania tych czynników na pracowników

4

Wypadki przy pracy i choroby zawodowe

5

Ryzyko zawodowe związane z wykonywaną pracą

6

Zasady postępowania w razie wypadku przy pracy i sytuacjach zagrożeń (pożaru, awarii), w tym zasady udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku

Z czym zostanie zaznajomiony uczestnik szkolenia BHP – okresowego:

– z regulacjami prawnymi z zakresu BHP związanymi z wykonywaną pracą
– z zagrożeniami występującymi w procesach pracy
– z zasadami postępowania w razie wypadku przy pracy i w sytuacjach zagrożeń
– z okolicznościami i przyczynami charakterystycznych dla wykonywanej pracy wypadków

Szkolenia BHP prowadzone są przez specjalistę ds. BHP, termin i miejsce szkolenia są do uzgodnienia – zapraszamy do zakładki „Kontakt” w menu głównym strony Medyk Szkolenia.

Zaufali nam
Działamy w miastach

Warszawa

Warszawa