BLS co to jest? BLS-pierwsza pomoc - Medyk szkolenia Skip to main content

Zagadnienia :

BLS Jaka jest Historia?

Co to jest BLS- Na czym polega i jakie mamy założenia pierwszej pomocy?

Jakie jest Ogniwo pierwsze BLS?

Jakie jest Ogniwo drugie BLS?

Jakie jest Ogniwo trzecie BLS?

Jakie jest Ogniwo czwarte BLS?

Basic Life Support (BLS) (podstawowe zabiegi ratujące życie) to zestaw wytycznych, które są wykorzystywane do prowadzenia resuscytacji dorosłych ofiar. Wytyczne te są ujednolicone i międzynarodowe, co czyni je najskuteczniejszym i najszerzej stosowanym protokołem opieki w nagłych wypadkach na świecie. Przy tworzeniu podręcznika medycznego ważne jest uwzględnienie obiektywnego materiału naukowego, opinii ekspertów oraz oceny korzyści lub szkodliwości określonych metod do zastosowania w określonej sytuacji klinicznej. Dzieje się tak, ponieważ te czynniki mają ogromne znaczenie dla tych, którzy planują stosowanie tych metod i ponieważ mogą pomóc lekarzom w ich praktyce.

kurs pierwszej pomocy łódź
Defibrylator AED, 80% kursantów bez wcześniejszego przeszkolenia popełnia drastyczne błędy w jego uzytkowaniu !
Potrzebujesz dobrych mechanizmów szkoleniowych aby wiedzieć jak, w trakcie dużego stresu właściwie uciskać klatkę piersiową
rzypomnijmy, że w mózgu dochodzi do nieodwracalnych zmian już po 3 minutach od zatrzymania krążenia. 10 minut zatrzymania krążenia bez RKO i defibrylacji prowadzi do śmierci (czas ten może się nieco zmieniać ze względu na temperaturę otoczenia i mechanizm, w jakim doszło do NZK).
Służbom medycznym dotarcie do poszkodowanego w mieście średnio zajmuje do 8 minut, a do poszkodowanego poza miastem – nawet do 15.
Czy wiesz że staza taktyczna przy silmy krwawieniu to ostateczność ? Są inne sposoby tamowania krwawienia.
Gdy ocena rytmu odbywa się w krótkim czasie po NZK i w sytuacji, gdy na miejscu znajduje się AED, migotanie komór stwierdza się aż w 76% przypadków. Każda minuta opóźnienia w wykonaniu defibrylacji powoduje spadek przeżywalności o 3-4%.
Powszechny dostęp do wiedzy na temat udzielania PP, częstotliwość różnego rodzaju kursów PP oraz coraz gęstsza sieć automatycznych defibrylatorów AED do użytku publicznego sprawiają, że przeżywalność osób z NZK zauważalnie rośnie.

BLS Jaka jest Historia?

W 1989 roku powstała Europejska Rada Resuscytacji. Jest to interdyscyplinarny zespół ekspertów w dziedzinie medycyny ratunkowej, który powstał w celu zwiększenia reakcji na przypadki zatrzymania krążenia.. Zadaniem Rady jest doskonalenie metod pomocy przedlekarskiej i specjalistycznej, przy wykorzystaniu szeregu szkoleń na różnych poziomach prowadzonych przez instruktorów Rady. Efektem ich pracy są wytyczne, wdrożone w 2005 roku, znane pod skrótem BLS. do podstawowego podtrzymywania życia. Ponadto wdrożono Europejską Radę Resuscytacji w celu poprawy jakości opieki nad pacjentami w sytuacjach nagłych. W 2002 roku opublikowano poprawioną wersję wytycznych dotyczących resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Ten rodzaj resuscytacji krążeniowo-oddechowej jest znany jako zaawansowana resuscytacja kardiologiczna (ACLS). Ta rewizja skupiała się na odpowiedzi po zatrzymaniu krążenia i leczeniu, które uwzględnia indywidualne w razie potrzeby, aby zapobiec śmierci. W Stanach Zjednoczonych American Heart Association (AHA) opracowało wytyczne dotyczące resuscytacji krążeniowo-oddechowej, które zostały po raz pierwszy opublikowane w 1994 r. i zmienione w 2002 r. Wytyczne AHA nie są obowiązkowe i różnią się w zależności od stanu. Nacisk kładzie się na leczenie przyczyny zatrzymania krążenia, a nie na próby resuscytacji metodą usta-usta.

Co to jest BLS- Na czym polega i jakie mamy założenia pierwszej pomocy?

Przedmiotem zabiegów resuscytacyjnych jest umierający i bliski śmierci człowiek. Proces resuscytacji zwykle rozpoczyna się od identyfikacji jednego z układów niezbędnych do przeżycia, takich jak oddychanie i częstość akcji serca.

układu krążenia

układu oddechowego

centralnego układu nerwowego

Powodzenie procesu resuscytacji wymaga wielu czynników, ale najważniejsze z nich to:

  1. potencjalna zdolność poszkodowanego do przeżycia

  2. czas od zatrzymania krążenia

  3. Właściwe działanie ratownika w sytuacji „kompetencji”

Natomiast czynniki wpływające na ostateczny wynik resuscytacji BLS tworzą tak znany “łańcuch przeżycia” na który składa się cztery ogniwa . „Łańcuch przetrwania” jest modelem koncepcyjnym i nie reprezentuje dokładnej ani powszechnie akceptowanej sekwencji lub hierarchii wydarzeń. . Cztery ogniwa łańcucha przetrwania to:

Zamów dostęp do szkolenia

Dziś zamówienie, dziś Certyfikat !

Dostęp do szkolenia zostaje przyznany ci natychmiast po dokonaniu wpłaty.

Wpłata zostaje zaksięgowana natychmiast przez kanał płatności ekspresowej paynow lub blik.

Szkolenie realizujesz za pośrednictwem swojego telefonu lub komputera loguje się do platformy E-learningowej.

Platforma jest instynktowna i prowadzi ciebie krok po kroku do samego końca szkolenia.

Szkolenie jest w formie video i zawiera lektora! Więc możesz się uczyć nawet w samochodzie lub parku!

Zamawiający szkolenie dostaje certyfikat lub zaświadczenie niezwłocznie, po zakończeniu egzaminu kursanta, i jest on pełnoprawnym dokumentem z podpisem elektronicznym.

Zaufali nam:

BLS

Co możemy zaoferować na naszych kursach?

  • zajęcia Stacjonarne  
  • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy 
  • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach. 
  • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp. 
  • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie. 

 

Jakie jest Ogniwo pierwsze BLS?

Wczesne i skuteczne działanie może zapobiec wystąpieniu nagłego zatrzymania krążenia. Istotną częścią tego procesu jest diagnoza zagrożenia życia, dlatego sprawne zdiagnozowanie zagrożenia życia i wezwanie pomocy medycznej ma w takich sytuacjach kluczowe znaczenie. Wczesne sygnały ostrzegawcze udaru lub zawału serca obejmują: Niewyjaśniony upadek lub utrata przytomności. Niezwykły ból głowy, który pojawia się stopniowo i jest poprzedzony drętwieniem twarzy, ręki lub nogi. Niezdolność do jasnego mówienia, śpiewania lub normalnego chodzenia z powodu oczywistej zmiany stanu psychicznego. Nagły spadek siły

Jakie jest Ogniwo drugie BLS?

Szybkie rozpoczęcie podstawowych zabiegów resuscytacyjnych BLS, przez świadków zdarzenia. Może dwu-, a nawet trzykrotnie zwiększyć szansę przeżycia osób z migotaniem przedsionków. ib. Skieruj osobę do miejsca, w którym może się położyć.

Jakie jest Ogniwo trzecie BLS?

W przypadku zatrzymania krążenia ważne jest, aby jak najszybciej rozpocząć resuscytację i porażenie prądem. Każda stracona minuta zmniejsza szanse pacjenta na przeżycie o 15-20%. Resuscytacja krążeniowo-oddechowa wykonywana w ciągu 3-5 minut od utraty przytomności zwiększa szanse pacjenta na przeżycie z 50% do 75%.

Jakie jest Ogniwo czwarte BLS?

Jak najszybsze wdrożenie specjalistycznych zabiegów resuscytacyjnych (ALS) oraz opieka po resuscytacyjna może mieć bardzo duży wpływ na końcowy efekt udzielania pierwszej pomocy. i może zapobiec potrzebie eskalacji opieki Wiele osób z urazami klatki piersiowej, których nie można przeżyć, otrzymuje na miejscu pierwszą pomoc, ale osoby z urazami, których nie można przeżyć, mogą zostać przeniesione do specjalistycznych ośrodków ALS i ośrodków intensywnej opieki medycznej

Opóźnienie lub pominięcie któregokolwiek z ogniw w łańcuchu zmniejsza szanse na przeżycie. Wszystkie linki są równie ważne. Jednakże, gdy pacjent ma NZK, jego szanse zależą od tego, czy otrzyma leczenie od świadków swojej nagłej sytuacji, zanim będzie za późno. # 1) Ustrukturyzowana ocena kliniczna # 2) Zasięg i transport na SOR w celu uzyskania ostatecznej opieki # 3) Awaryjne zarządzanie drogami oddechowymi przez zespół SCA # 4) Monitorowanie dróg oddechowych i układu krążenia.

Podstawowe zabiegi resuscytacyjne mają kluczowe znaczenie dla przeżycia pacjentów, u których doszło do zatrzymania akcji serca, niewydolności oddechowej lub innych nagłych przypadków medycznych. Zajmiemy się tym tematem w kolejnych artykułach, a szczegółowe informacje przedstawimy w przyszłości. Na razie oto podstawowy zarys tego, co powinieneś wiedzieć, aby być przygotowanym.

Jakie szkolenia prowadzimy?

Masz pytanie ?

Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593
Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl
Pierwsza pomoc Szczecin
Pierwsza pomoc Szczecin
Pierwsza pomoc Szczecin
kurs pierwszej pomocy kraków
Kurs pierwszej pomocy białystok
pierwsza pomoc kurs białystok
udzielanie pierwszej pomocy kurs
Kurs pierwszej pomocy w warszawie
Kurs pierwszej pomocy zielona góra medyk
Kurs pierwszej pomocy zielona góra
Kurs pierwszej pomocy manekin białystok
pierwsza pomoc wrocław kurs