Jak udzielić pierwszej pomocy - Medyk szkolenia Skip to main content

Codzienność w naszym życiu jest kwintesencją spokoju. Jeśli codzienność jest powtarzalna, mamy poczucie, że kontrolujemy życie i jest dobrze. Jeśli zaś wydarzy się coś nieplanowanego, generującego stres, powodującego jakiś uraz, zaczynamy się zastanawiać jak udzielić pierwszej pomocy? Czy potrafimy zareagować właściwie?

Kurs pierwszej pomocy organizowany przez Medyk Szkolenia odpowiada na to podstawowe pytanie – jak udzielić pierwszej pomocy?

 

 

Kurs pierwszej pomocy organizowanie w formie stacjonarnej

Podstawą kursów pierwszej pomocy jest efektywność, którą możemy zmierzyć dopiero w praktyce. I to właśnie na praktyce opieramy nasze kursy stacjonarne.  Szkolenie odbywa się na fantomach elektronicznych, pozwalających monitorować skuteczność kursanta.

Zamów dostęp do szkolenia

Dziś zamówienie, dziś Certyfikat !

Dostęp do szkolenia zostaje przyznany ci natychmiast po dokonaniu wpłaty.

Wpłata zostaje zaksięgowana natychmiast przez kanał płatności ekspresowej paynow lub blik.

Szkolenie realizujesz za pośrednictwem swojego telefonu lub komputera loguje się do platformy E-learningowej.

Platforma jest instynktowna i prowadzi ciebie krok po kroku do samego końca szkolenia.

Szkolenie jest w formie video i zawiera lektora! Więc możesz się uczyć nawet w samochodzie lub parku!

Zamawiający szkolenie dostaje certyfikat lub zaświadczenie niezwłocznie, po zakończeniu egzaminu kursanta, i jest on pełnoprawnym dokumentem z podpisem elektronicznym.

Udzielanie pierwszej pomocy – jak to zrobić?

Najważniejsze w sytuacji trudnej jest bezpieczeństwo. Jeśli jesteśmy przekonani, że możemy udzielić pierwszej pomocy, bo nic złego nas nie spotka, miejsce jest bezpieczne i oznaczone – działamy. Przede wszystkim musimy postępować zgodnie ze schematem, by dbać o zdrowie własne i poszkodowanego. Warto założyć rękawiczki, jeśli mamy takie w apteczce a ratujemy kogoś obcego.

Podchodzimy do poszkodowanego i sprawdzam, czy ten reaguje, czy jest przytomny. Najłatwiejsza metoda to potrząsnąć go za ramie i zapytać, czy potrzebuje pomocy. Można też krzyknąć, gdy zachodzi prawdopodobieństwo, że on nie słyszy.

Jeśli jest taka możliwość, a w trakcie zdarzenia pojawi się świadek, warto zaangażować go i poprosić o przyniesienie defibrylatora i wezwanie pomocy. Gdy nie ma świadka, dzwonimy pod numer ratunkowy.

Kolejnym krokiem jest ocena tego, czy poszkodowany oddycha. Obserwujemy jego klatkę piersiową i kontrolujemy czy się unosi. Brak oddechu zmusza nas do szybkiego działania. Odsłaniamy klatkę i wykonujemy 30 uciśnięć. Po czym unosimy głowę do tyłu i wykonujemy dwa wdechy. Jeśli mamy defibrylator działamy dalej, jeśli nie, uciskamy klatkę do momentu, gdy pojawi się pomoc.

Jak udzielić pierwszej pomocy? – pytanie klucz

Tak naprawdę od pytania jak udzielić pierwszej pomocy zaczyna się wszystko. Jeśli ktoś ma wątpliwości i nie wie, co zrobić, gdy sytuacja wymaga szybkiego działania, to jest zdecydowanie za późno. Na pytanie: Jak udzielić pierwszej pomocy? trzeba przygotować się odpowiednio wcześniej.

Zadaniem firmy Medyk Szkolenia jest organizacja szkoleń dla każdego. Chętnie przygotujemy kursy indywidualne, prowadzimy szkolenia dla rodziców, dla nauczycieli i dla firm. Chcemy wyjść naprzeciw każdemu, kto zadaje pytanie jak udzielić pierwszej pomocy?

Naszą misją jest stworzenie szkoleń, z których będą korzystać wszyscy. Chcemy, by świadomość społeczna, dotycząca udzielania pierwszej pomocy rosła. Mamy poczucie, że jest to kwestia trochę zaniedbana.

Jesteśmy grupą ratowników medycznych, którzy edukują poprzez ćwiczenia, scenki i zadania praktyczne. Nasze szkolenia są odpowiedzą na pytanie jak udzielić pierwszej pomocy.

Najczęściej pracujemy z grupą ludzi, która wcześniej poinformowała nas o tym, jakiego rodzaju szkolenie chce odbyć. Zdarza się, że w trakcie przeprowadzanego kursu z zakresu pierwszej pomocy pojawia się zagadnienie, które interesuje naszych odbiorców bardziej i zajmuje więcej czasu. Dzięki temu, że prowadzącym jest ratownik medyczny, ma on kompetencje do tego, by rozwinąć interesujące uczestników zagadnienie. To unikalne rozwiązanie, które sprawia, że nasi kursanci otrzymują odpowiedź na każde pytanie.

Nasze szkolenia są interesujące. Głównie dlatego, że odbiegają od normy, do jakiej przyzwyczajono nas w szkole. Jesteśmy dalecy od tego, by w trakcie kursów wykładać teorię i zachęcać do robienia notatek. Jesteśmy po to, by nauczyć działać. Chcemy, by nasi kursanci wczuli się w rolę osoby ratującej poszkodowanego, by zrozumieli wszystkie emocje i już nigdy nie zadali pytania: jak udzielić pierwszej pomocy?