Kurs KPP online - Medyk szkolenia Skip to main content

Kurs KPP online

Kurs KPP online Większość z nas jeszcze nigdy nie musiała udzielać pierwszej pomocy, a nawet nie była świadkiem kryzysowych sytuacji. Niestety, jest duże prawdopodobieństwo, że takie zdarzenie się kiedyś przydarzy. Czy gdyby to się stało dziś, wiedziałbyś, jak postąpić? Od czego rozpocząć pomoc, jak ocenić ryzyko sytuacji? Dlatego z pomocą przybywa kurs KPP.

kurs pierwszej pomocy łódź
Defibrylator AED, 80% kursantów bez wcześniejszego przeszkolenia popełnia drastyczne błędy w jego uzytkowaniu !
Potrzebujesz dobrych mechanizmów szkoleniowych aby wiedzieć jak, w trakcie dużego stresu właściwie uciskać klatkę piersiową
rzypomnijmy, że w mózgu dochodzi do nieodwracalnych zmian już po 3 minutach od zatrzymania krążenia. 10 minut zatrzymania krążenia bez RKO i defibrylacji prowadzi do śmierci (czas ten może się nieco zmieniać ze względu na temperaturę otoczenia i mechanizm, w jakim doszło do NZK).
Służbom medycznym dotarcie do poszkodowanego w mieście średnio zajmuje do 8 minut, a do poszkodowanego poza miastem – nawet do 15.
Czy wiesz że staza taktyczna przy silmy krwawieniu to ostateczność ? Są inne sposoby tamowania krwawienia.
Gdy ocena rytmu odbywa się w krótkim czasie po NZK i w sytuacji, gdy na miejscu znajduje się AED, migotanie komór stwierdza się aż w 76% przypadków. Każda minuta opóźnienia w wykonaniu defibrylacji powoduje spadek przeżywalności o 3-4%.
Powszechny dostęp do wiedzy na temat udzielania PP, częstotliwość różnego rodzaju kursów PP oraz coraz gęstsza sieć automatycznych defibrylatorów AED do użytku publicznego sprawiają, że przeżywalność osób z NZK zauważalnie rośnie.

Kim jest ratownik KPP?

Kurs KPP jest skrótem kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Ratownik po ukończonym kursie KPP, różni się od każdego przechodnia, który ma chęć pomóc. Jednak kontrastuje również z kursem ratownika medycznego. Kurs KPP jest to najbardziej rozbudowany kurs, który może wykonać osoba bez wykształcenia medycznego. Daje on znacznie większą wiedzę, niż podstawowe szkolenie z pierwszej pomocy. Z drugiej strony, nie jest on porównywalny z wiedzą i umiejętnościami ratowników medycznych. Różnica, która ich dzieli jest MCR, czyli medyczne czynności ratunkowe. Jedynie ratownicy medyczni, którzy ukończyli studia oraz mają odpowiednie wykształcenie, mogą się ich podjąć.

Jak wygląda kurs KPP?

Każdy kurs KPP składa się z zajęć teoretycznych, jak i praktycznych. Na szkoleniach kursant uczy się podstawowych działań ratowniczych oraz jak postępować z osobą wymagającej pomocy przy losowych zdarzeniach. Zajęcia są wykładane przez profesjonalistów, którzy na co dzień mają styczność z ratowaniem ludzkiego życia, np. ratownicy medyczni, lekarze, pielęgniarze, a nawet psychologowie. Sam kurs KPP trwa około 66 godzin zegarowych. Po ukończeniu kursu, uczestnicy biorą udział w państwowych egzaminach (nie mylić z egzaminami na ratownika medycznego, których w Polsce nie ma). Na kursach KPP są zawarte tematy takie jak:

– ocena bezpieczeństwa poszkodowanego oraz ratownika

– zabezpieczenie miejsca zdarzenia

– badania wstępne oraz szczegółowe

– niektóre elementy anatomii i fizjologii

– zestawy ratownicze

– resuscytacja krążeniowo – oddechowa

– nauka korzystania defibrylatora AED

– urazy mechaniczne, chemiczne

– ewakuacja z miejsca zdarzenia

– psychologiczne podejście do poszkodowanego

Ważność egzaminów jest na 3 lata, a po upływie tego czasu, należy podejść do egzaminu porecyfikacyjnego. Nie jesteś pewny czy przejdziesz kurs KPP online? Stworzyliśmy bezpłatny test, przed rozpoczęciem egzaminu.

Kurs pierwszej pomocy organizowanie w formie stacjonarnej

Podstawą kursów pierwszej pomocy jest efektywność, którą możemy zmierzyć dopiero w praktyce. I to właśnie na praktyce opieramy nasze kursy stacjonarne.  Szkolenie odbywa się na fantomach elektronicznych, pozwalających monitorować skuteczność kursanta.

Zamów dostęp do szkolenia

Dziś zamówienie, dziś Certyfikat !

Dostęp do szkolenia zostaje przyznany ci natychmiast po dokonaniu wpłaty.

Wpłata zostaje zaksięgowana natychmiast przez kanał płatności ekspresowej paynow lub blik.

Szkolenie realizujesz za pośrednictwem swojego telefonu lub komputera loguje się do platformy E-learningowej.

Platforma jest instynktowna i prowadzi ciebie krok po kroku do samego końca szkolenia.

Szkolenie jest w formie video i zawiera lektora! Więc możesz się uczyć nawet w samochodzie lub parku!

Zamawiający szkolenie dostaje certyfikat lub zaświadczenie niezwłocznie, po zakończeniu egzaminu kursanta, i jest on pełnoprawnym dokumentem z podpisem elektronicznym.

Zaufali nam:

Kurs KPP online

Dla kogo jest kurs KPP?

Kursy KPP są przeznaczone dla każdego, kto ma ochotę zagłębić wiedzę w zakresie pierwszej pomocy kwalifikowanej. Osoby te muszą mieć ukończone 18 lat oraz być zdrowymi, zdolnymi do udzielania pierwszej pomocy kwalifikowanej. Natomiast, kurs KPP jest przede wszystkim dedykowany osobom, które chcą zostać pracownikami jednostek związanych z ratownictwem, np. Ochotnicza Straż Pożarna, Państwowa Straż Pożarna, Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Policja, Straż Graniczna, Wojsko Polskie oraz Straż Miejska.

Czy istnieje kurs KPP online?

Zgodnie z obowiązującym prawodawstwem, kursy KPP nie mogą odbywać się za pośrednictwem Internetu. Muszą być one w pełni poprowadzone stacjonarnie.

Certyfikat ukończenia kursu KPP

  • Zaświadczenie ukończenia kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy jest ważne 3 lata. Po tym okresie należy podejść do egzaminu porecyfikacyjnego
  • Zgodnie z rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 19 marca 2007 r. w sprawie kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy (Dz. U. z dnia 6 kwietnia 2007 r.) kurs jest nadzorowany i zatwierdzony przez odpowiednie terytorialnie władze samorządowe. Kontrolę merytoryczną nad przeprowadzeniem egzaminu sprawuje wojewódzki konsultant medycyny ratunkowej (lub wyznaczony przez niego lekarz medycyny ratunkowej)
  • Kursanci, którzy ukończyli kurs pierwszej pomocy kwalifikowanej i zdali egzamin z wynikiem pozytywnym, otrzymują zaświadczenie ukończenia kursu z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy uzyskania uprawnień ratownika w rozumieniu Art. 13. 1. Ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym (D. U. nr 191 poz. 1410 z dnia 20 października 2006 r.)

Masz pytanie ?

Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593
Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl
Pierwsza pomoc Szczecin
Pierwsza pomoc Szczecin
Pierwsza pomoc Szczecin
kurs pierwszej pomocy kraków
Kurs pierwszej pomocy białystok
pierwsza pomoc kurs białystok
udzielanie pierwszej pomocy kurs
Kurs pierwszej pomocy w warszawie
Kurs pierwszej pomocy zielona góra medyk
Kurs pierwszej pomocy zielona góra
Kurs pierwszej pomocy manekin białystok
pierwsza pomoc wrocław kurs