Kurs pierwszej pomocy Chrzanów. Pierwsza pomoc to wiedza, która w życiu coraz częściej okazuje się niezbędna. Dzięki niej możemy uratować innych, a przede wszystkim będziemy w stanie pomóc najbliższym. Znając zasady ratowania ludzi odnajdziemy się w każdej sytuacji i damy sobie radę nawet wtedy, gdy kierują nami ogromne emocje, dlatego właśnie warto poznać tę wiedzę i odbyć odpowiednie szkolenie.
pierwsza pomoc (2)

Oferujemy:

  • zajęcia na terenie Chrzanowa i okolic.
  • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy.
  • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
  • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.
  • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Nasze szkolenia:

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm i przedsiębiorstw
Szkolenia z pierwszej pomocy dla Auto szkoły
Kursy ratownictwa i szkolenia wyjazdowe
Warsztaty medyczne dla rodziców
Szkolenia z pierwszej pomocy prowadzone dla szkół
Szkolenia indywidualne z pomocy przedmedycznej

Jeśli potrzebujesz innych szkoleń, napisz do nas na adres: e.adamczyk@medykszkolenia.pl – jesteśmy otwarci na propozycje i dostosowujemy się do wymagań Klientów.

Nasze dane:

Firma MedykSzkolenia
NIP: 7292651646
REGON 364454851
Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593
Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

Szkolenia odbywają się tutaj!

Szkolenia w Chrzanowie

Chrzanów

Nasz formularz kontaktowy

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Pierwsza pomoc

Chrzanów to miasto, które leży niemalże na szlaku komunikacyjnym między Katowicami, a Krakowem. Jest to miasto, które ma sporo mieszkańców. Warto o tym pamiętać i stworzyć każdemu możliwość odbycia szkolenia z zakresu pomocy przedmedycznej. Ważne jest, by większość ludzi znała zasady, jakie obowiązują podczas udzielania pierwszej pomocy, gdyż spora ilość mieszkańców zwiększa statystyki związane z liczbą wypadków. Istnieje zatem realne prawdopodobieństwo, że zdarzy się możliwość wykorzystania wiedzy z takiego kursu.

Każdy dobry kurs skupia się na procedurach ratunkowych, czyli na: odpowiednim wezwaniu profesjonalnego wsparcia na miejsce zdarzenia, panowaniu nad nerwami, które zawsze pojawią się w sytuacji kryzysowej i wstępnej ocenie stanu poszkodowanych. Schematy postępowania podczas różnych sytuacji są również ważne, ale to wiedza dostępna wszędzie. Ratowanie ludzi polega też na podtrzymaniu ich wiary, że wszystko będzie dobrze i na sprawieniu, że będą bezpieczni. Dzięki tym umiejętnościom można zdziałać naprawdę wiele, choć zdecydowanie częściej najważniejsze jest wezwanie pomocy i zadbanie o dodatkowe zabezpieczenie miejsca wypadku.

Ludzie bardzo często są przekonani, że pierwsza pomoc jest bardzo łatwa i nie trzeba się jej uczyć, bo intuicyjnie jesteśmy w stanie uratować człowieka. Jednak z jakiegoś powodu, ratownicy medyczni posługują się schematem, który jest sprawdzony i którego uczą na kursach pierwszej pomocy. Być może ratowanie drugiego człowieka nie jest trudne, ale wymaga wiedzy i umiejętności, intuicyjnie nie poradzimy sobie na tyle dobrze, jak podczas ratowania w oparciu o fachową wiedzę.

Ważne jest odbycie kursu pierwszej pomocy, bo przecież nawet wykonanie telefonu pod nr 112 nie jest na tyle łatwe, by każdy sobie z tym poradził wystarczająco dobrze. Rozmowa z dyspozytorem może okazać się na tyle trudne, że trwa dłużej niż powinna, a to strata cennych minut, które dla poszkodowanych są na wagę złota.

Ważne jest, by uświadomić wszystkim, że schemat postępowania nie powinien być intuicyjny, zaś poparty prawdziwą wiedzą. Dzięki temu unikniemy błędów, które mogą być w trakcie wykonywania pomocy przedmedycznej tragiczne w skutkach.

Kurs pierwszej pomocy jest na tyle ważny, bo warto choć raz wysłuchać profesjonalnych porad i wykonać ćwiczenia pod okiem eksperta, by uświadomić sobie, jak powinna przebiegać prawidłowo przeprowadzona pierwsza pomoc. W takich kursach najważniejsza jest część praktyczna, podczas której można spróbować swoich sił i przekonać się, że to jednak nie jest tak proste.

 

Zaufali nam: