Kurs pierwszej pomocy w Częstochowie i okolicach. Pierwsza pomoc pozwala przeżyć wielu ofiarom wypadków. Jedynym wymogiem jest szybkie uzyskanie podstawowego wsparcia od często przypadkowych osób. Są też ludzie, którzy z racji zajmowanego stanowiska powinni opanować podstawy pomocy przedmedycznej. Praktyka pokazuje, że nawet ci, dla których pierwsza pomoc jest elementem codzienności, nie radzą sobie w sytuacjach kryzysowych. Można o tym mówić w kategoriach porażki systemu edukacyjnego, ale przede wszystkim jest to realne zagrożenie nas wszystkich.
pierwsza pomoc (2)

Oferujemy:

  • zajęcia na terenie Częstochowy i okolic
  • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy
  • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
  • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.
  • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Nasze szkolenia:

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm i przedsiębiorstw
Szkolenia z pierwszej pomocy dla Auto szkoły
Kursy ratownictwa i szkolenia wyjazdowe
Warsztaty medyczne dla rodziców
Szkolenia z pierwszej pomocy prowadzone dla szkół
Szkolenia indywidualne z pomocy przedmedycznej

Jeśli potrzebujesz innych szkoleń, napisz do nas na adres: e.adamczyk@medykszkolenia.pl – jesteśmy otwarci na propozycje i dostosowujemy się do wymagań Klientów.

Nasze dane:

Firma MedykSzkolenia
NIP: 7292651646
REGON 364454851
Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593
Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

 

Szkolenia w Częstochowie

Kurs pierwszej pomocy Częstochowa

Nasz formularz kontaktowy

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Każdy powinien umieć pomagać

Są takie zawody czy stanowiska, na których znajomość zasad pierwszej pomocy jest w zasadzie obligatoryjna: brygadziści, nauczyciele, kierowcy, pilocie wycieczek, opiekunki itd. Tak naprawdę jednak każdy może znaleźć się w sytuacji, w której nie będzie można czekać na pojawienie się przeszkolonej osoby. Warto więc przynajmniej podstawowy zakres czynności pomocy przedmedycznej opanować, żeby umieć pomagać poszkodowanym w różnym stanie.

Wypadki bardzo różnią się od siebie i teoretycy potrafią wyróżnić ich co najmniej kilkadziesiąt. Różne też są obrażenia i ich klasyfikacje. To jednak nie jest przedmiotem kursów pierwszej pomocy. Te w swojej najbardziej podstawowej firmie pozwalają zapoznać się na przykład ze sposobami wzywania pomocy, oceny stanu poszkodowanych, metodą prowadzenia RKO lub używania AED czy postępowania z osobami nieprzytomnymi. To czynności, które można wykonać właściwie nie posiadając żadnego sprzętu i raptem w kilka minut. Tyle wystarcza, żeby zapewnić poszkodowanym pomoc i wezwać profesjonalny zespół ratownictwa. Wydaje się, że to niewiele, bo faktycznie żaden to wysiłek, ale dzięki takim działaniom można uratować czyjeś życie.

Na kursach pierwszej pomocy, które zwykle niczym nie różnią się od akademickich wykładów, nie można się niczego nauczyć. Potrzebne umiejętności można zdobyć tylko, kiedy stanie się oko w oko z prawdziwym zagrożeniem. Dlatego najlepsze kursy w większości polegają na nieustannych ćwiczeniach, a także symulacjach zagrożeń, które potrafią naprawdę przerażać swoim realizmem. Ma to także inne ważne znaczenie. Dzięki udziałowi w takiej pozoracji uczestnicy kursu uczą się działania pod presję i zamieniają zdobytą wiedzę w nawyk i odruch, żeby nie zastanawiać się, jak działać, tylko szybko podejmować akcję ratunkową.

W Częstochowie kursy pierwszej pomocy są prowadzone regularnie przez różne firmy i organizacje. Niestety spora część to nadal głównie wykłady, których wpływ na realne umiejętności uczestników jest znikomy, jeśli w ogóle jakikolwiek. Wszyscy zainteresowani nauką udzielania pomocy przedmedycznej muszą więc szukać dobrego kursu na własną rękę. Tylko wtedy uda im się znaleźć takie szkolenie, na którym zdobędą cenne umiejętności. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że nigdy się one nie przydadzą, jednak można być też pewnym, że jeśli będą potrzebne, to taka osoba będzie wiedziała, jak z nich skorzystać. Nie ma też pewności, że samemu nie trzeba będzie kiedyś podjąć działania. Warto byłoby wiedzieć, jak to zrobić.

 

Zaufali nam: