Kurs pierwszej pomocy Dąbrowa Górnicza.

W każdym mieście mają prawo zdarzyć się wypadki. Nieraz słyszeliśmy o potrąceniu pieszego, stłuczce na skrzyżowaniu, czy kolizji auta z motocyklistą czy rowerzystą. Te wszystkie sytuacje wymagają szybkiej reakcji. To bardzo ważne, by podczas reagowania posiadać, choć podstawową wiedzę z zakresu pierwszej pomocy, bo dzięki temu możemy uratować czyjeś zdrowie lub życie.
pierwsza pomoc (2)

Zamów dostęp do szkolenia

Oferujemy:

 • zajęcia na terenie Dąbrowy Górniczej i okolic.
 • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy.
 • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
 • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.
 • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Nasze szkolenia:

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm i przedsiębiorstw
Szkolenia z pierwszej pomocy dla Auto szkoły
Kursy ratownictwa i szkolenia wyjazdowe
Warsztaty medyczne dla rodziców
Szkolenia z pierwszej pomocy prowadzone dla szkół
Szkolenia indywidualne z pomocy przedmedycznej

Jeśli potrzebujesz innych szkoleń, napisz do nas na adres: e.adamczyk@medykszkolenia.pl – jesteśmy otwarci na propozycje i dostosowujemy się do wymagań Klientów.

Nasze dane:

Firma MedykSzkolenia
NIP: 7292651646
REGON 364454851
Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593
Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

Szkolenia odbywają się tutaj!

Szkolenia w Dąbrowie Górniczej

Dąbrowa Górnicza

Nasz formularz kontaktowy

  Zaufali nam:

  Kurs pierwszej pomocy Dąbrowa Górnicza

  Każdy z nas lubi spędzać czas na świeżym powietrzu. Szczególnie przyjemne są chwile, gdy zaczyna się wiosna, ciepłe lato, a także piękna złota jesień. Nawet zima nie jest straszna i często zachęca do wyjścia z domu na powietrze. Wydawać by się mogło, że takie zwykłe wędrówki nie wymagają od nas wiele. Z pewnością byłaby to prawda, gdyby nie fakt, że podczas spacerów może wydarzyć się wszystko.

  Kurs pierwszej pomocy potrzebny nawet podczas spaceru

  Coraz większy ruch na drogach, brak ścieżek rowerowych w mniejszych miastach, a także nierówna nawierzchnia na chodnikach może powodować wiele niebezpiecznych sytuacji. W większości miast widać, że chodniki służą rowerom, deskorolkom, łyżworolkom i innym sprzętom, nad którymi panować potrafi większość, ale zdarzają się też grupy użytkowników, które dopiero się uczą i nie ze wszystkim sobie radzą. Warto o tym pisać, ponieważ bardzo często zdarza się, że na chodniku pieszy narażony jest na niebezpieczeństwo, pomimo tego, iż porusza się prawidłowo.

  W takiej sytuacji niezbędna jest pomoc. Może zdarzyć się, że pieszy, przewracając się, zbije sobie kolano. Może być też tak, że złamie nogę, lub w najgorszym razie – straci przytomność. Poza zabezpieczeniem poszkodowanego, należy wezwać pomoc, która w sytuacji utraty przytomności jest niezbędna. Do czasu przyjazdu pogotowia trzeba obserwować poszkodowanego, w razie utraty oddechu należy również szybko zareagować. Jak zareagować? Tego wszystkiego można nauczyć się na kursach pierwszej pomocy.

  Wiedza pozyskana na kursach pierwszej pomocy daje bezpieczeństwo

  Dbałość o bezpieczeństwo swoje i innych to nie tylko zapisanie się na kurs pierwszej pomocy, ale przede wszystkim zapewnianie bezpieczeństwa i zapobieganie wypadkom. Wiadomo, że nigdy nie uda się zapobiec wszystkiemu, co może nas w życiu spotkać, ale w związku z tym, najlepszą opcją jest dobre przeszkolenie z zakresu pomocy przedmedycznej, która w tych kryzysowych sytuacjach może pomóc.

  Kurs pierwszej pomocy ma za zadanie przygotować każdego z uczestników do działania. Poza zdobytą wiedzą należy pamiętać także o praktyce. To właśnie jest najważniejsze. Dzięki ćwiczeniom praktycznym kursy pierwszej pomocy różnią się od podręczników i informacji pozyskanych na sprawdzonych stronach internetowych. Takie szkolenie jest bardziej wartościowe od kursów online, które zyskują popularność i są coraz częściej wykorzystywane przez użytkowników.

  Poza wiedzą i zagadnieniami praktycznymi każdy kursant zyskuje możliwość sprawdzenia siebie i swoich możliwości. Ćwiczenie odwagi jest elementem, który szkoli się przy okazji ćwiczeń praktycznych. Można również poznać swoje emocje i zapytać eksperta jak sobie radzić w sytuacjach, gdy to od nas zależy czyjeś zdrowie i życie. To wiedza bezcenna, którą można zdobyć wyłącznie na kursach pierwszej pomocy z prawdziwą ekipą specjalistów, którzy temat pierwszej pomocy znają z własnego doświadczenia.

   

  Codzienność bywa niebezpieczna

  Można pomyśleć, że sytuacje, związane z potrąceniami na chodniku, to drobiazg, nic poważnego, bo zwykle poszkodowany wstaje i idzie dalej, ale każdy upadek, z którego poszkodowany nie może sam się podnieść, wymaga pomocy.

  Podczas spacerów często można spotkać kogoś, kto koło nas przejeżdża rowerem, łyżworolkami czy deskorolką. Brak ścieżek rowerowych powoduje, że rodzice pozwalają dzieciom jeździć po chodnikach. To bezmyślne, bo tylko naprawdę przeszkolona osoba jest w stanie poruszać się wśród pieszych, a tak naprawdę nie powinien tego robić nikt, bo naraża zarówno siebie, jak i pieszego na niebezpieczeństwo.

  Często nie zdajemy sobie sprawy, jak ważne są kursy pierwszej pomocy. Zwykle zakłada się, że mają pomóc uratować życie poszkodowanym w wypadku, że tak naprawdę codzienność jest na tyle bezpieczna, że uczestnictwo w takim kursie to strata czasu i pieniędzy. Nic bardziej mylnego. Chodzi o to, by uwrażliwić każdego, że wypadki to zdarzenia, podczas których udzielenie pomocy to podstawa. Codzienność jest pełna zdarzeń, które bardzo często kończą się szczęśliwie, co nie znaczy, że to przestrzeń naszego życia, która nie prowokuje sytuacji niebezpiecznych. Zdarza się oparzenie, złamanie, stłuczenie, różnego typu rany, obicia, pobicia. Codzienność również wymaga wiedzy, którą można pozyskać na kursach pierwszej pomocy.

   

  Firma z misją

  Nasze działania od zawsze nastawione są na odbiorcę. Chcemy wytłumaczyć zasady udzielania pierwszej pomocy, nauczyć podstawowych czynności ratowniczych, ośmielić do działania, rozwiać wszelkie wątpliwości, które nasuwają się podczas kursu i nagrodzić za pozyskaną wiedzę. Wierzymy, że nasza praca to misja. Działamy w zakresie organizowania kursów pierwszej pomocy już ponad dziesięć lat, o pozwala nam dostrzec, jak wielki potencjał tkwi w przekazywaniu tej wiedzy w sposób odpowiedni.

  Nasza oferta jest bardzo szeroka i cały czas się rozbudowuje. W jej zakres wchodzą:

  • szkolenia tematyczne dla różnych grup wiekowych,
  • kursy online,
  • kursy stacjonarne w dużych miastach i zakładach pracy,
  • kursy wyjazdowe z atrakcjami, mające charakter rozrywkowy,
  • kursy pierwszej pomocy dla rodziców i dla opiekunów,
  • kursy pierwszej pomocy dla miłośników zwierząt,
  • kursy pierwszej pomocy dla instytucji i firm.

  Kursy kończą się sprawdzeniem wiedzy. Pozytywne wyniki upoważniają nas do wydania zaświadczania, którego ważność to trzy lata. Po tym czasie, należy kurs odświeżyć, by pozyskać nowy dokument potwierdzający ważność odbytego szkolenia.

  Kursy online kończą się certyfikatami. Jest to nowoczesna forma, która pozwala na zaangażowanie w dowolnym czasie dla uczestnika.

  Jeśli cały czas nie czujesz konieczności zapisania się na szkolenie, to zachęcamy do zrobienia testu, który jest dostępny w naszych zakładkach. Jeśli przejdziesz go pomyślnie – brawo, jeśli nie – pomyśl o sytuacji, w której konieczna byłaby wiedza, jakiej obecnie nie posiadasz. Zapisz się do nas. Chętnie pomożemy!

  Organizacja kursu

  Kursy pierwszej pomocy odbywają się w Dąbrowie Górniczej, gdy pojawi się grupa około piętnastu chętnych osób. W sytuacjach, gdy chodzi o szkolenia grup pracowników nasi eksperci są w stanie spotkać się w siedzibie firmy, która zleca szkolenie na terenie Dąbrowy Górniczej.

  Prowadzący szkolenia specjaliści bardzo chętnie przygotują zagadnienia tematyczne, związane z określonym kursem, chętnie podejmą współpracę oferując wiedzę z zakresu pierwszej pomocy w Dąbrowie Górniczej. Przeszkolą nauczycieli, uczniów i inne instytucje, które uznają tę wiedzę za niezbędną.

  Prelegenci są otwarci na udział w różnych spotkaniach, gdzie mają wygłosić wykład połączony z ćwiczeniami na tematy związane z pierwszą pomocą. Rozważymy każdego rodzaju pomysł, gdyż nasz zespół to grupa młodych i kreatywnych ludzi, którzy kurs pierwszej pomocy traktują jak misję, chcą się nim dzielić z każdym, kto tylko tego zapragnie.

  Na wszelkie pytania związane ze szczegółami szkolenia pierwszej pomocy w Dąbrowie Górniczej chętnie odpowiemy. Prosimy o kontakt.