Kurs pierwszej pomocy Dąbrowa Górnicza. W każdym mieście mają prawo zdarzyć się wypadki. Nieraz słyszeliśmy o potrąceniu pieszego, stłuczce na skrzyżowaniu, czy kolizji auta z motocyklistą czy rowerzystą. Te wszystkie sytuacje wymagają szybkiej reakcji. To bardzo ważne, by podczas reagowania posiadać, choć podstawową wiedzę z zakresu pierwszej pomocy, bo dzięki temu możemy uratować czyjeś zdrowie lub życie.
pierwsza pomoc (2)

Oferujemy:

  • zajęcia na terenie Dąbrowy Górniczej i okolic.
  • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy.
  • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
  • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.
  • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Nasze szkolenia:

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm i przedsiębiorstw
Szkolenia z pierwszej pomocy dla Auto szkoły
Kursy ratownictwa i szkolenia wyjazdowe
Warsztaty medyczne dla rodziców
Szkolenia z pierwszej pomocy prowadzone dla szkół
Szkolenia indywidualne z pomocy przedmedycznej

Jeśli potrzebujesz innych szkoleń, napisz do nas na adres: e.adamczyk@medykszkolenia.pl – jesteśmy otwarci na propozycje i dostosowujemy się do wymagań Klientów.

Nasze dane:

Firma MedykSzkolenia
NIP: 7292651646
REGON 364454851
Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593
Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

Szkolenia odbywają się tutaj!

Szkolenia w Dąbrowie Górniczej

Dąbrowa Górnicza

Nasz formularz kontaktowy

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Kurs pierwszej pomocy potrzeby nawet podczas spaceru

Każdy z nas lubi spędzać czas na świeżym powietrzu. Szczególnie przyjemne są chwile, gdy zaczyna się wiosna, ciepłe lato, a także piękna złota jesień. Nawet zima nie jest straszna i często zachęca do wyjścia z domu na powietrze. Wydawać by się mogło, że takie zwykłe wędrówki nie wymagają od nas wiele. Z pewnością byłaby to prawda, gdyby nie fakt, że podczas spacerów może wydarzyć się wszystko.

Coraz większy ruch na drogach, brak ścieżek rowerowych w mniejszych miastach, a także nierówna nawierzchnia na chodnikach może powodować wiele niebezpiecznych sytuacji. W większości miast widać, że chodniki służą rowerom, deskorolkom, łyżworolkom i innym sprzętom, nad którymi panować potrafi większość, ale zdarzają się też grupy użytkowników, które dopiero się uczą i nie ze wszystkim sobie radzą. Warto o tym pisać, ponieważ bardzo często zdarza się, że na chodniku pieszy narażony jest na niebezpieczeństwo, pomimo tego, iż porusza się prawidłowo.

W takiej sytuacji niezbędna jest pomoc. Może zdarzyć się, że pieszy, przewracając się, zbije sobie kolano. Może być też tak, że złamie nogę, lub w najgorszym razie – straci przytomność. Poza zabezpieczeniem poszkodowanego, należy wezwać pomoc, która w sytuacji utraty przytomności jest niezbędna. Do czasu przyjazdu pogotowia trzeba obserwować poszkodowanego, w razie utraty oddechu należy również szybko zareagować. Jak zareagować? Tego wszystkiego można nauczyć się na szkoleniach pierwszej pomocy.

Dbałość o bezpieczeństwo swoje i innych to nie tylko zapisanie się na szkolenie z zakresu pierwszej pomocy, ale przede wszystkim zapewnianie bezpieczeństwa i zapobieganie wypadkom. Wiadomo, że nigdy nie uda się zapobiec wszystkiemu, co może nas w życiu spotkać, ale w związku z tym, najlepszą opcją jest dobre przeszkolenie z zakresu pomocy przedmedycznej, która w tych kryzysowych sytuacjach może pomóc.

Można pomyśleć, że takie sytuacje, związane z potrąceniami na chodniku, to drobiazg, nic poważnego, bo zwykle poszkodowany wstaje i idzie dalej, ale każdy upadek, z którego poszkodowany nie może sam się podnieść, wymaga pomocy.

Podczas spacerów często można spotkać kogoś, kto koło nas przejeżdża rowerem, łyżworolkami czy deskorolką. Brak ścieżek rowerowych powoduje, że rodzice pozwalają dzieciom jeździć po chodnikach. To bezmyślne, bo tylko naprawdę przeszkolona osoba jest w stanie poruszać się wśród pieszych, a tak naprawdę nie powinien tego robić nikt, bo naraża zarówno siebie, jak i pieszego na niebezpieczeństwo.

 

Zaufali nam: