Kurs pierwszej pomocy on Line

Jeśli jesteś rodzicem, to z pewnością wiesz, że dzieci potrafią zaskakiwać. To od nich uzależniasz swoje plany i dzięki nim starasz się poznawać nowe obszary. Nasz kurs sprawi, że będziesz przygotowany na wiele zdarzeń losowych, w których trzeba wykazać się szybką reakcją, zimną krwią i wiedzą merytoryczną. Jako rodzic lub opiekun, nie możesz sobie pozwolić na nieświadomość w dziedzinie zdrowia, masz obowiązek działać, gdy Twoje dziecko będzie potrzebowało pomocy.

Kurs pierwszej pomocy dzieciom on-line w formie e-lerningowej

I. Program

Nasz kurs przygotowany jest w oparciu o statystyki związane ze zdarzeniami niebezpiecznymi, w których uczestniczyły dzieci. Omawiamy szczegółowo sposoby reagowania, tym bardziej, że małe dzieci nie potrafią doprecyzować, co je boli. Wskażemy, na co należy zwracać uwagę, gdy musimy szybko zdiagnozować, co się dzieje z maluchem, by właściwie zareagować i szybko pomóc.
Z naszej strony oferujemy kompleksową wiedzę z zakresu:

 1. Postępowania z nieprzytomnym dzieckiem – podstawowe zabiegi ratujące życie, czyli co robić, gdy dziecko przestanie oddychać?
 2. Prowadzenia resuscytacji (reanimacji).

Poza tym skupimy się również na takich zagadnieniach:

 1. elementy anatomii i fizjologii dzieci i niemowląt,
 2. przyczyny zagrożeń życia u dzieci i niemowląt,
 3. zadławienia, ciało obce w drogach oddechowych,
 4. udrożnienie dróg oddechowych u dzieci i niemowląt,
 5. postępowanie z dzieckiem nieprzytomnym,
 6. różnice w resuscytacji krążeniowo oddechowej u dzieci i niemowląt,
 7. krwotoki z nosa oraz z górnych dróg oddechowych,
 8. opatrywanie ran, skaleczeń, urazów,
 9. zapalenie krtani i nagłośni,
 10. drgawki,
 11. oparzenia,
 12. porażenia prądem elektrycznym.

Musimy podkreślić, że pierwsza pomoc to działanie, które może uratować życie. Prawidłowo poprowadzona zwiększa szansę szybszego powrotu do sprawności, a także zmniejsza ból i strach.

II. Dokumenty

Po pozytywnym zakończeniu kursu, certyfikat zostanie wysłany drogą elektroniczną na adres mailowy, który został wskazany przy rejestracji. Proszę o dodatkowe sprawdzenie danych przed rozpoczęciem kursu.

Poniżej wzór certyfikatu jaki otrzymasz po zakończeniu kursu.

III. Dla kogo?

Kurs pierwszej pomocy dla rodziców i opiekunów, który stworzyliśmy jest idealnym rozwiązaniem, by zabezpieczyć się od strony merytorycznej w wiedzę z zakresu szybkiego reagowania w trudnych sytuacjach. Chciałoby się założyć, że ta wiedza nie zostanie nigdy wykorzystana, być może tak będzie i tego życzymy każdemu, ale wychowując dzieci warto wiedzieć więcej.

IV. Jak i gdzie?

Kurs pierwszej pomocy online jest bardzo prosty w obsłudze. Odbywa się na platformie e-learningowej, na którą należy się zalogować, wykorzystując hasło. Hasło dostępu zostanie wygenerowane automatycznie po dokonaniu wpłaty przelewem błyskawicznym przez platformę PayU. Po zakończeniu, każdy kursant otrzymuje drogą elektroniczną certyfikat ukończenia kursu pierwszej pomocy.
Kurs odbywa się w 100% online, co jest ogromnym ułatwieniem dla rodziców, którzy bardzo często mają problem, by znaleźć czas na odbycie kursu stacjonarnie. Można się przeszkolić w dowolnej dla siebie porze, o świcie, gdy wszyscy śpią, w południe, a także wieczorem – ta elastyczność sprawia, że każdy kursant znajdzie odpowiedni dla siebie czas. Cena całego szkolenia to koszt 110zł. Opłatę przelewa się jednorazowo.

Pamiętaj – umiejętność udzielania pierwszej pomocy dorosłym posiada wiele osób. Szkolenia w pracy lub podczas kursu prawa jazdy utrwalają podstawowe zasady, które stosuje się podczas udzielania pierwszej pomocy ludziom dorosłym. W przypadku dzieci, niemowląt i noworodków pojawiają się jednak znaczące różnice, których znajomość może zadecydować o skuteczności akcji ratunkowej. Ta wiedza przeznaczona jest dla rodziców i opiekunów.

Koszt szkolenia to 110 zł

 

 

 

Zaufali nam: