Kurs pierwszej pomocy w Elblągu i okolicach. Każdy, kto przychodzi na kurs pierwszej pomocy, ma szczerą nadzieję, że zdobyta wiedza nigdy nie będzie musiała zostać wykorzystana, ale prawda jest taka, że nikt też nie ma zdolności przewidywania przyszłości. Wiele osób jednak od podobnych szkoleń ucieka. To błąd, ponieważ nigdy nie można mieć pewności co do tego, kiedy i komu trzeba będzie udzielić pomocy przedmedycznej. W sytuacji zagrożenia nie pomoże już żadna aplikacja w telefonie ani nawet najlepiej wyposażona apteczka. Tu potrzeba wiedzy.
pierwsza pomoc (2)

Oferujemy:

  • zajęcia na terenie Elbląga i okolic
  • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy
  • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
  • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.
  • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Nasze szkolenia:

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm i przedsiębiorstw
Szkolenia z pierwszej pomocy dla Auto szkoły
Kursy ratownictwa i szkolenia wyjazdowe
Warsztaty medyczne dla rodziców
Szkolenia z pierwszej pomocy prowadzone dla szkół
Szkolenia indywidualne z pomocy przedmedycznej

Jeśli potrzebujesz innych szkoleń, napisz do nas na adres: e.adamczyk@medykszkolenia.pl – jesteśmy otwarci na propozycje i dostosowujemy się do wymagań Klientów.

Nasze dane:

Firma MedykSzkolenia
NIP: 7292651646
REGON 364454851
Ewa Adamczyk
Ratownik Medyczny
tel: 736 651 593
Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

Szkolenia w Elblągu

Nasz formularz kontaktowy

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Nie warto bać się kursów pierwszej pomocy

Kurs pierwszej pomocy w swojej najkrótszej, raptem kilkugodzinnej wersji, nie obejmuje właściwie żadnych trudnych zagadnień: rozmowa telefoniczna z dyspozytorem, zabezpieczenie miejsca zdarzenia, kontrola stanu poszkodowanego czy ułożenie go w pozycji bezpiecznej. To naprawdę umiejętności, które powinien mieć każdy. Schody zaczynają się przy dłuższych kursach, ale te są też zdecydowanie ciekawsze, ponieważ tam można naprawdę działać i oby te umiejętności się nigdy nie przydały, ale i tak dobrze je mieć.

W Elblągu niewiele firm szkoli profesjonalnie z pomocy przedmedycznej. Są oczywiście ratownicy, którzy prowadzą „wykłady” na zajęciach na prawo jazdy, ale tam już podstawą programową zakres jest tak okrojony, że w zasadzie to szkolenie niczego nie daje. Komercyjne kursy są zaś wykupowane głównie przez firmy, które mają prawny obowiązek przeszkolenia części pracowników w zakresie pierwszej pomocy. Jak wyglądają takie szkolenia? Bardzo różnie, niestety czasem tak samo, jak szkolenia BHP, czyli „podpisz i umiesz”. Niestety ta postawa jest nie tylko głupia. Jest też nieodpowiedzialna, bo wypadki zdarzają się nawet tam, gdzie praca jest na pozór bardzo bezpieczna.

Dobrze przygotowane kursy pierwszej pomocy uczą wielu rzeczy. Poza twardymi umiejętnościami zdobywa się także niezwykle cenną zdolność do działania odruchowego, co oszczędza czas i pozwala szybko podejmować właściwe decyzje. Ktoś, komu udzielanie pierwszej pomocy wejdzie raz w nawyk, jest osobą, która nigdy nikogo nie zostawi bez podstawowego przynajmniej wsparcia.
Może po części dlatego na szkoleniach z zakresu pomocy przedmedycznej tak duży nacisk kładzie się na wykształcenie w uczestnikach odruchu pomagania – nieodwracania wzroku, korzystania z telefonu i umiejętności informowania innych o tym, że w konkretnym miejscu potrzebna jest pomoc. Bardzo często tylko tyle potrzeba, żeby udzielić poszkodowanym pomocy – nie trzeba mieć umiejętności ratownika, nie trzeba umieć diagnozować wszystkich urazów, nie trzeba znać sposobu działania w każdym przypadku, ale wystarczy wiedzieć, jaki jest minimalny wymagany zakres pomocy.

Warto więc rozejrzeć się za dobrym kursem pierwszej pomocy. Nawet jeśli instruktorzy do Elbląga będą musieli przyjechać z daleka, to zawsze będzie to inwestycja w bezpieczeństwo własne, najbliższych, a być może również zupełnie przypadkowych osób. Nie chodzi tu jednak o żadną wydumaną formę altruizmu – po prostu im więcej osób będzie umiało udzielić pomocy, tym większa szansa, że nikt nie będzie czekał na nią dłużej, niż to konieczne.

 

Zaufali nam: