Kurs pierwszej pomocy Gdańsk

Kurs pierwszej pomocy Gdańsk Miasto te to jedne z miast kojarzących się z błogim wypoczynkiem nad wodą. Co jednak zrobiłbyś widząc człowieka, który tonie? Każda osoba, która chce zdobyć wiedzę jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy bez względu na typ niebezpiecznej sytuacji jest naszym odbiorcą. Właśnie dlatego, naszym priorytetem są zajęcia praktyczne. Nasz program zajęć pozwala na oswojenie się nawet z najbardziej wymagająca sytuacją. Daje możliwość udzielenia szybkiej i właściwej pomocy. Szkoleniowcy z naszej firmy zagwarantują każdemu pewność w działaniu podczas niespodziewanych sytuacji. W mediach dość często pojawiają się informacje o tym, że policjant uratował komuś życie albo że zrobił to przypadkowy przechodzeń. Ideałem jednak byłaby taka rzeczywistość, w której te wiadomości nikogo by nie dziwiły, ponieważ podobne zachowania cechowałyby wszystkich. Prawda jest jednak taka, że o tych nielicznych osobach robi się głośno dlatego, że poza nimi mało kto potrafi udzielać pomocy przedmedycznej. To naprawdę nie są gigantyczne kompetencje – wszystkiego się można nauczyć na dobrym kursie pierwszej pomocy.

kurs pierwszej pomocy łódź
Defibrylator AED, 80% kursantów bez wcześniejszego przeszkolenia popełnia drastyczne błędy w jego uzytkowaniu !
Potrzebujesz dobrych mechanizmów szkoleniowych aby wiedzieć jak, w trakcie dużego stresu właściwie uciskać klatkę piersiową
rzypomnijmy, że w mózgu dochodzi do nieodwracalnych zmian już po 3 minutach od zatrzymania krążenia. 10 minut zatrzymania krążenia bez RKO i defibrylacji prowadzi do śmierci (czas ten może się nieco zmieniać ze względu na temperaturę otoczenia i mechanizm, w jakim doszło do NZK).
Służbom medycznym dotarcie do poszkodowanego w mieście średnio zajmuje do 8 minut, a do poszkodowanego poza miastem – nawet do 15.
Czy wiesz że staza taktyczna przy silmy krwawieniu to ostateczność ? Są inne sposoby tamowania krwawienia.
Gdy ocena rytmu odbywa się w krótkim czasie po NZK i w sytuacji, gdy na miejscu znajduje się AED, migotanie komór stwierdza się aż w 76% przypadków. Każda minuta opóźnienia w wykonaniu defibrylacji powoduje spadek przeżywalności o 3-4%.
Powszechny dostęp do wiedzy na temat udzielania PP, częstotliwość różnego rodzaju kursów PP oraz coraz gęstsza sieć automatycznych defibrylatorów AED do użytku publicznego sprawiają, że przeżywalność osób z NZK zauważalnie rośnie.

Kursy pierwszej pomocy Gdańsk – warto?

Kurs pierwszej pomocy Gdańsk  w sytuacjach, gdy chodzi o szkolenia grup pracowników nasi eksperci są w stanie spotkać się w siedzibie firmy, która zleca szkolenie na terenie Gdańska.

Prowadzący szkolenia specjaliści bardzo chętnie przygotują zagadnienia tematyczne, związane z określonym kursem, chętnie podejmą współpracę oferując wiedzę z zakresu pierwszej pomocy w Gdańsku. Przeszkolą nauczycieli, uczniów i inne instytucje, które uznają tę wiedzę za niezbędną. Prelegenci są otwarci na udział w różnych spotkaniach, gdzie mają wygłosić wykład połączony z ćwiczeniami na tematy związane z pierwszą pomocą. Rozważymy każdego rodzaju pomysł, gdyż nasz zespół to grupa młodych i kreatywnych ludzi, którzy kurs pierwszej pomocy traktują jak misję, chcą się nim dzielić z każdym, kto tylko tego zapragnie. Na wszelkie pytania związane ze szczegółami szkolenia pierwszej pomocy w Gdańsku chętnie odpowiemy. Prosimy o kontakt.

Dlaczego tak niewiele osób chce korzystać z Kurs pierwszej pomocy Gdańsk?

Spora część – zupełnie bezzasadnie – uznaje, że taka wiedza nigdy się nie przyda. Oby się nie przydała, ale co zrobić, kiedy jednak okaże się niezbędna? Innym ludziom szkoda czasu, tylko skoro szkoda kilku godzin na to, by naprawdę nauczyć się ratować życie, to jakie czynności są w tym momencie ważniejsze?Kurs pierwszej pomocy Gdańsk nie uczy żadnej tajemnej wiedzy, a prostych czynności ratowniczych. Nie przypominają stopniem skomplikowania fizyki kwantowej. Bardzo często najważniejszą wartością wyniesioną ze szkolenia jest umiejętność zapanowania nad emocjami i podjęcia działania w krytycznej chwili.

 

Tak naprawdę emocje w trakcie ratowania człowieka są ogromne. Tym bardziej, gdy chodzi o sytuację, do której nie można się przygotować czasowo. Warto mieć świadomość, że ratowanie życia możemy uskuteczniać za chwilę, albo za kilka miesięcy, może nawet za parę lat. Ta sytuacja jest nieprzewidywalna, dlatego powoduje ogromny stres. Emocje są zawsze, musimy umieć je oswoić. Najprostszą metodą jest wiedza. To ona pozwala na radzenie sobie z nadmiarem wrażeń. Wiedza i doświadczenie, jakie można nabyć na kursach pierwszej pomocy są bardzo przydatne. Dodatkowym aspektem są spotkania z ludźmi, którzy zawodowo zajmują się ratowaniem życia, więc wiedzą, co jest ważne. Potrafią skupić uwagę na istotnych technikach radzenia sobie ze stresem. Żeby dobrze udzielić pierwszej pomocy, trzeba myśleć świadomie i działać w koncentracji.

Kurs pierwszej pomocy organizowanie w formie stacjonarnej

Podstawą kursów pierwszej pomocy jest efektywność, którą możemy zmierzyć dopiero w praktyce. I to właśnie na praktyce opieramy nasze kursy stacjonarne.  Szkolenie odbywa się na fantomach elektronicznych, pozwalających monitorować skuteczność kursanta.

Nadchodzące szkolenia

marzec 2023

Zamów dostęp do szkolenia

Dostęp do szkolenia zostaje przyznany ci natychmiast po dokonaniu wpłaty.

Wpłata zostaje zaksięgowana natychmiast przez kanał płatności ekspresowej paynow lub blik.

Szkolenie realizujesz za pośrednictwem swojego telefonu lub komputera loguje się do platformy E-learningowej.

Platforma jest instynktowna i prowadzi ciebie krok po kroku do samego końca szkolenia.

Szkolenie jest w formie video i zawiera lektora! Więc możesz się uczyć nawet w samochodzie lub parku!

Zamawiający szkolenie dostaje certyfikat lub zaświadczenie niezwłocznie, po zakończeniu egzaminu kursanta, i jest on pełnoprawnym dokumentem z podpisem elektronicznym.

Wypadek to chleb powszedni

Weź udział w Kurs pierwszej pomocy Gdańsk bo wypadek w dzisiejszym świecie nietrudno.

Tym łatwiej, im więcej osób, zamiast rozejrzeć się przed wejściem na przejście, woli upewnić się, że nikt znajomy nie napisał właśnie wiadomości na Messengerze. Plaga korzystania z telefonów komórkowych podczas każdej czynności bywa niebezpieczna. Tak naprawdę jest to aspekt, który współcześnie wpływa najbardziej na wszelkiego rodzaju wypadki w świecie realnym. Ludzie nie mają tak wykształconej podzielności uwagi, by prawidłowo realizowali kilka czynności, kilka rozmów i odnajdować się w kilku przestrzeniach na raz. To rodzi niepotrzebne problemy i prowokuje sytuacje niebezpieczne. Warto pomyśleć o tym, że gdy komuś brakuje odpowiedzialności, ktoś inny musi  czuwać. Najprostszą formą radzenia sobie z chaosem jest oswajanie rzeczywistości. Niezbędna do tego jest wiedza. Warto mieć świadomość, na jakie sytuacje niebezpieczne jesteśmy narażeni, jak umiejętnie sobie z nimi radzić i co robić, gdy o nich dojdzie. Tak uporządkowana wiedza pozwoli na efektywną reakcję.

Co jest ważne na kursach pierwszej pomocy?

Dobrze przeprowadzony kurs pierwszej pomocy Gdańsk pozwala opanować przynajmniej kilka technik działania w przypadku najczęściej powtarzających się wypadków.

Poprawnie przygotowane pozoracje świetnie oddają warunki działania w sytuacji kryzysowej, a kompetentna osoba przekazująca wiedzę potrafi nauczyć przynajmniej kilku ważnych modeli zachowań. Dokładnie tak – modeli zachowań, ponieważ tym, czego uczą się uczestnicy kursów pierwszej pomocy, są przede wszystkim odwaga i sprawne podejmowanie działań. Nawet po stosunkowo krótkim szkoleniu można już wyrobić w sobie nawyk prawidłowego reagowania. W sytuacji, w której kilka chwil decyduje o przekroczeniu granicy między życiem a śmiercią, instynkt popychający w stronę właściwego działania jest bezcenny. Kurs pierwszej pomocy Gdańsk jest przeprowadzany regularnie przez kilka firm. Nie wszystkimi warto się zainteresować, ale wybierając jeden z tych lepszym, można zdobyć wiedzę na naprawdę wysokim poziomie. Ważne jest, by sprawdzając organizatora przejrzeć program kursu, umiejętności i doświadczenie prowadzących, a także sprzęty, z jakimi pracuje kadra. Te aspekty są w stanie skutecznie zasugerować, które ze szkoleń jest godne polecenia. Tak naprawdę kurs pierwszej pomocy Gdańsk to przede wszystkim ćwiczenia i pogadanka na tematy, o których chcą rozmawiać kursanci. Nasi eksperci są na tyle świadomi wiedzy, jaką posiadają, że tłumaczą wszystkie niejasności, pokazują i poprawiają czynności, które następnie wykonują uczestnicy kursu.

Firma z misją

Nasze Kurs pierwszej pomocy Gdańsk od zawsze nastawione są na odbiorcę.

Chcemy wytłumaczyć zasady udzielania pierwszej pomocy, nauczyć podstawowych czynności ratowniczych, ośmielić do działania, rozwiać wszelkie wątpliwości, które nasuwają się podczas kursu i nagrodzić za pozyskaną wiedzę. Wierzymy, że nasza praca to misja. Działamy w zakresie organizowania kursów pierwszej pomocy już ponad dziesięć lat, o pozwala nam dostrzec, jak wielki potencjał tkwi w przekazywaniu tej wiedzy w sposób odpowiedni. Nasza oferta jest bardzo szeroka i cały czas się rozbudowuje. W jej zakres wchodzą:

 • szkolenia tematyczne dla różnych grup wiekowych,
 • kursy online,
 • kursy stacjonarne w dużych miastach i zakładach pracy,
 • kursy wyjazdowe z atrakcjami, mające charakter rozrywkowy,
 • kursy pierwszej pomocy dla rodziców i dla opiekunów,
 • kursy pierwszej pomocy dla miłośników zwierząt,
 • kursy pierwszej pomocy dla instytucji i firm.

Kursy kończą się sprawdzeniem wiedzy. Pozytywne wyniki upoważniają nas do wydania zaświadczania, którego ważność to trzy lata. Po tym czasie, należy kurs odświeżyć, by pozyskać nowy dokument potwierdzający ważność odbytego szkolenia. Kursy online kończą się certyfikatami. Jest to nowoczesna forma, która pozwala na zaangażowanie w dowolnym czasie dla uczestnika. Jeśli cały czas nie czujesz konieczności zapisania się na szkolenie, to zachęcamy do zrobienia testu, który jest dostępny w naszych zakładkach. Jeśli przejdziesz go pomyślnie – brawo, jeśli nie – pomyśl o sytuacji, w której konieczna byłaby wiedza, jakiej obecnie nie posiadasz. Zapisz się do nas. Chętnie pomożemy!

Gdzie odbywają się kursy w Gdańsku?

Dziś zamówienie, dziś Certyfikat !

Zaufali nam:

Gdańsk

Co możemy zaoferować na naszych kursach?

 • zajęcia na terenie Gdańska i okolic.
 • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy.
 • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
 • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.
 • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Jakie szkolenia prowadzimy?

Masz pytanie ?

Ewa Adamczyk tel: 736 651 593

Adres e-mail: e.adamczyk@medykszkolenia.pl

pierwsza pomoc przedmedyczna Gdańsk
pierwsza pomoc przedmedyczna Gdańsk
pierwsza pomoc przedmedyczna Gdańsk
pierwsza pomoc przedmedyczna Gdańsk
pierwsza pomoc przedmedyczna Gdańsk
pierwsza pomoc przedmedyczna Gdańsk
szkolenie z pierwszej pomocy Gdańsk
pierwsza pomoc przedmedyczna Gdańsk
szkolenie z pierwszej pomocy Gdańsk
kurs pierwszej pomocy gdansk
szkolenie z pierwszej pomocy Gdańsk
szkolenie z pierwszej pomocy Gdańsk
szkolenie z pierwszej pomocy Gdańsk
szkolenie z pierwszej pomocy Gdańsk
kurs pierwszej pomocy gdansk
kurs pierwszej pomocy gdansk
szkolenie z pierwszej pomocy Gdańsk
ćwiczenia na fantomach Gdańsk
pierwsza pomoc przedmedyczna Gdańsk
pierwsza pomoc przedmedyczna Gdańsk
pierwsza pomoc przedmedyczna Gdańsk
kurs pierwszej pomocy gdansk
ćwiczenia na fantomach Gdańsk
kurs pierwszej pomocy gdansk
bls/aed Gdańsk
kurs pierwszej pomocy gdansk
BLS Gdańsk
pierwsza pomoc Certyfikat Gdańsk
kurs pierwszej pomocy gdansk
kurs pierwszej pomocy gdansk
kurs pierwszej pomocy gdansk
kurs pierwszej pomocy gdansk
szkolenie z pierwszej pomocy Gdańsk
kurs pierwszej pomocy gdansk
kurs pierwszej pomocy gdansk
kurs pierwszej pomocy gdansk
kurs pierwszej pomocy gdansk
kurs pierwszej pomocy gdansk
kurs pierwszej pomocy gdansk
kurs pierwszej pomocy gdansk
kurs pierwszej pomocy gdansk
kurs pierwszej pomocy gdansk