Kurs pierwszej pomocy Głogów.

Wydawać mogłoby się, że Głogów to bezpieczne miasto, że wypadków w nim niewiele, a kurs pierwszej pomocy jest w nim zbędny, Nic bardziej mylnego! Każdego roku setki ludzi umierają, ponieważ nikt nie udzielił im pierwszej pomocy. Te statystyki są porażające, ponieważ oznaczają, że ludzka znieczulica ma się niestety całkiem dobrze.
pierwsza pomoc (2)

Zamów dostęp do szkolenia

Oferujemy:

 • zajęcia na terenie Głogowa i okolic.
 • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy.
 • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
 • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.
 • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Nasze szkolenia:

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm i przedsiębiorstw
Szkolenia z pierwszej pomocy dla Auto szkoły
Kursy ratownictwa i szkolenia wyjazdowe
Warsztaty medyczne dla rodziców
Szkolenia z pierwszej pomocy prowadzone dla szkół
Szkolenia indywidualne z pomocy przedmedycznej

Jeśli potrzebujesz innych szkoleń, napisz do nas na adres: e.adamczyk@medykszkolenia.pl – jesteśmy otwarci na propozycje i dostosowujemy się do wymagań Klientów.

Nasze dane:

Firma MedykSzkolenia
NIP: 7292651646
REGON 364454851
Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593
Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

Szkolenia odbywają się tutaj!

Szkolenia w Głogowie

Głogów

Nasz formularz kontaktowy

  Zaufali nam:

  Kurs pierwszej pomocy Głogów

  Prawdą jest, że każdy człowiek zna się na tyle, na ile go sprawdzono. Trudno przewidzieć, jak zachowa się w sytuacji nowej, trudnej, wymagającej szybkiej i fachowej reakcji. Prawdą jest, że w takich sytuacjach poznajemy swój charakter, ale nie ma ich tak dużo, by każdy już miał okazję się przekonać, jakim jest człowiekiem. Prawdą jest też, że bardzo często w grupie człowiek dzieli odpowiedzialność na wszystkich, więc tak naprawdę nie czuje się w pełni odpowiedzialny, by zadziałać i udzielić pomocy, gdy nikt inny nie wykona pierwszego kroku.

  Pomoc poszkodowanym – jak to działa?

  Sytuacje wymagające natychmiastowej pomocy, takie jak wypadek, czy inne grożące niebezpieczeństwo pozwalają sprawdzić ludzki charakter. Zwykle, w takich sytuacjach doskonale odnajdują się rasowi krzykacze. Jest ich bardzo dużo, a charakteryzują się tym, że nawołują, by ktoś zadzwonił na pogotowie, by ktoś udzielił pierwszej pomocy. Poszukują osoby, która czynnie zareaguje, zajmie się wszystkim dookoła. W ten sposób mają poczucie, że panują nad sytuacją, ale są na tyle bezpieczni, że nie muszą własnymi rękami nikogo ratować. To rodzaj paniki, która jest przykra, ale taka postawa jest bardzo częsta.

  W każdej sytuacji warto być przygotowanym na konieczność udzielenia pierwszej pomocy. Kursy pierwszej pomocy pokazują jak niewiele trzeba zrobić, by poszkodowany poczuł się bezpiecznie. Ważna jest spostrzegawczość i szybkie wezwanie służby ratunkowej. Niestety telefon do dyspozytora nie jest wcale łatwą czynnością. Dzwoniąc pod nr 112 musimy znać więcej szczegółów niż tylko te, że ktoś potrzebuje pomocy. Musimy wiedzieć więcej, by rozmowa skończyła się bez zbędnych pytań ze strony dyspozytora i pomoc przyjechała szybko.

   

  Emocje nie są sprzymierzeńcem

  Bardzo często zwykły telefon może stać się w efekcie na tyle trudny, że między dyspozytorem a wzywającym pomocy dojdzie do niezrozumienia. Słyszymy w mediach o sytuacjach, w których pogotowie szukało rannego, o tym, że służby ratunkowe pojechały pod nieistniejący adres, to wszystko sprawia, że pomoc może nie nadejść w porę, a poszkodowany może jej nie doczekać.

  Na stres jest kilka metod, które warto znać. Najważniejszą są ćwiczenia z pozorowanymi sytuacjami, w których można się sprawdzić. Próba ratowania życia jest zaledwie początkiem, który pozwoli na oswojenie się z nową sytuacją, poznanie zasad, jakie obowiązują w takich momentach i utrwalenie tej wiedzy sprawi, że w sytuacji kryzysowej stres będzie mniejszy. Nie można swojej ignorancji ukryć po płachtą emocji. Stres nie może nas sparaliżować na tyle, byśmy nie mogli pomóc osobie potrzebującej. To niedopuszczalne.

  Pierwsza pomoc lekarstwem na znieczulicę

  Często w tłumie, który był świadkiem wypadku, decydujemy się na postawę bierną. Wierzymy, że ktoś inny podniesie rękawicę i zawalczy o życie poszkodowanych. Nie chcemy się wychylać, bo… no właśnie! Najczęściej blokuje nas brak wiedzy na temat tego, co zrobić, by nie zaszkodzić. Właśnie dlatego pomysł z odbyciem szkolenia z zakresu pierwszej pomocy jest idealnym rozwiązaniem, które w przyszłości nie zatrzyma nas przed ratowaniem innego człowieka.

  Udowodniono, że prawidłowo przeprowadzone szkolenie, które polega na połączeniu teorii z praktyką, sprawia, iż kursanci nie przejdą już obojętnie wobec ludzkiego nieszczęścia. Jest pewne, że w sytuacjach kryzysowych, osoby, które mają doświadczenie, nawet to z kursu, zawsze pomogą i sprawią, że poszkodowany poczuje się lepiej. Po prawidłowo odbytym szkoleniu każdy będzie wiedział, jak postąpić w sytuacji trudnej, podczas wypadku czy innego nieszczęścia.

  Można zatem śmiało stwierdzić, że kurs pierwszej pomocy, w perspektywie pomaga zlikwidować ludzką znieczulicę. Warto zatem inwestować w podobne szkolenia, by mieć pewność, że coraz więcej osób będzie w stanie pomóc innym, gdy sytuacja będzie tego wymagała.

   

  Firma z misją

  Nasze działania od zawsze nastawione są na odbiorcę. Chcemy wytłumaczyć zasady udzielania pierwszej pomocy, nauczyć podstawowych czynności ratowniczych, ośmielić do działania, rozwiać wszelkie wątpliwości, które nasuwają się podczas kursu i nagrodzić za pozyskaną wiedzę. Wierzymy, że nasza praca to misja. Działamy w zakresie organizowania kursów pierwszej pomocy już ponad dziesięć lat, o pozwala nam dostrzec, jak wielki potencjał tkwi w przekazywaniu tej wiedzy w sposób odpowiedni.

  Nasza oferta jest bardzo szeroka i cały czas się rozbudowuje. W jej zakres wchodzą:

  • szkolenia tematyczne dla różnych grup wiekowych,
  • kursy online,
  • kursy stacjonarne w dużych miastach i zakładach pracy,
  • kursy wyjazdowe z atrakcjami, mające charakter rozrywkowy,
  • kursy pierwszej pomocy dla rodziców i dla opiekunów,
  • kursy pierwszej pomocy dla miłośników zwierząt,
  • kursy pierwszej pomocy dla instytucji i firm.

  Kursy kończą się sprawdzeniem wiedzy. Pozytywne wyniki upoważniają nas do wydania zaświadczania, którego ważność to trzy lata. Po tym czasie, należy kurs odświeżyć, by pozyskać nowy dokument potwierdzający ważność odbytego szkolenia.

  Kursy online kończą się certyfikatami. Jest to nowoczesna forma, która pozwala na zaangażowanie w dowolnym czasie dla uczestnika.

  Jeśli cały czas nie czujesz konieczności zapisania się na szkolenie, to zachęcamy do zrobienia testu, który jest dostępny w naszych zakładkach. Jeśli przejdziesz go pomyślnie – brawo, jeśli nie – pomyśl o sytuacji, w której konieczna byłaby wiedza, jakiej obecnie nie posiadasz. Zapisz się do nas. Chętnie pomożemy!

  Organizacja kursu

  Kursy pierwszej pomocy odbywają się w Głogowie, gdy pojawi się grupa około piętnastu chętnych osób. W sytuacjach, gdy chodzi o szkolenia grup pracowników nasi eksperci są w stanie spotkać się w siedzibie firmy, która zleca szkolenie na terenie Głogowa.

  Prowadzący szkolenia specjaliści bardzo chętnie przygotują zagadnienia tematyczne, związane z określonym kursem, chętnie podejmą współpracę oferując wiedzę z zakresu pierwszej pomocy w Głogowie. Przeszkolą nauczycieli, uczniów i inne instytucje, które uznają tę wiedzę za niezbędną.

  Prelegenci są otwarci na udział w różnych spotkaniach, gdzie mają wygłosić wykład połączony z ćwiczeniami na tematy związane z pierwszą pomocą. Rozważymy każdego rodzaju pomysł, gdyż nasz zespół to grupa młodych i kreatywnych ludzi, którzy kurs pierwszej pomocy traktują jak misję, chcą się nim dzielić z każdym, kto tylko tego zapragnie.

  Na wszelkie pytania związane ze szczegółami szkolenia pierwszej pomocy w Głogowie chętnie odpowiemy. Prosimy o kontakt.