Kurs pierwszej pomocy Grudziądz

Kurs pierwszej pomocy Grudziądz Pierwsza pomoc jest dla większości tematem, którego nie warto poruszać. Brak przećwiczonej wiedzy może sprawić, że potrzebna pomoc nie zostanie przez nikogo udzielona. Czasem warto pomyśleć, jak my czulibyśmy się w podobnej sytuacji, gdy to nam nikt nie chciałby udzielić pomocy? Im więcej ludzi ma wypracowany odruch pomagania, tym większe szanse, że i nam zostanie udzielona pomoc. Warto o tym pomyśleć i zapisać się na kurs, który tę wiedzę przypomina i systematyzuje.

kurs pierwszej pomocy łódź
Defibrylator AED, 80% kursantów bez wcześniejszego przeszkolenia popełnia drastyczne błędy w jego uzytkowaniu !
Potrzebujesz dobrych mechanizmów szkoleniowych aby wiedzieć jak, w trakcie dużego stresu właściwie uciskać klatkę piersiową
rzypomnijmy, że w mózgu dochodzi do nieodwracalnych zmian już po 3 minutach od zatrzymania krążenia. 10 minut zatrzymania krążenia bez RKO i defibrylacji prowadzi do śmierci (czas ten może się nieco zmieniać ze względu na temperaturę otoczenia i mechanizm, w jakim doszło do NZK).
Służbom medycznym dotarcie do poszkodowanego w mieście średnio zajmuje do 8 minut, a do poszkodowanego poza miastem – nawet do 15.
Czy wiesz że staza taktyczna przy silmy krwawieniu to ostateczność ? Są inne sposoby tamowania krwawienia.
Gdy ocena rytmu odbywa się w krótkim czasie po NZK i w sytuacji, gdy na miejscu znajduje się AED, migotanie komór stwierdza się aż w 76% przypadków. Każda minuta opóźnienia w wykonaniu defibrylacji powoduje spadek przeżywalności o 3-4%.
Powszechny dostęp do wiedzy na temat udzielania PP, częstotliwość różnego rodzaju kursów PP oraz coraz gęstsza sieć automatycznych defibrylatorów AED do użytku publicznego sprawiają, że przeżywalność osób z NZK zauważalnie rośnie.

Kurs pierwszej pomocy Grudziądz

Pierwszej pomocy nie potrafimy udzielić intuicyjnie. To chyba najważniejsza informacja, o której trzeba pamiętać. Wiedza, którą zdobyliśmy w szkole i której tak do końca nie pamiętamy, nie może być wyznacznikiem tego, że pierwsza pomoc jest opanowana i więcej informacji już nam nie potrzeba.

Tak naprawdę pomoc przedmedyczna to wiedza, która w życiu każdego człowieka jest niezbędna, ale warto do niej wracać i ją powtarzać, ponieważ nigdy nie wiemy, kiedy będziemy mogli ją wykorzystać, a informacje nieużywane z czasem znikają z naszej pamięci. Warto powtarzać teorię z praktyką co dwa lata. Choć najważniejsze jest to, by przynajmniej raz wziąć udział w profesjonalnym szkoleniu i z niego zapamiętać najważniejsze schematy działań.

Kurs pierwszej pomocy organizowanie w formie stacjonarnej

Podstawą kursów pierwszej pomocy jest efektywność, którą możemy zmierzyć dopiero w praktyce. I to właśnie na praktyce opieramy nasze kursy stacjonarne.  Szkolenie odbywa się na fantomach elektronicznych, pozwalających monitorować skuteczność kursanta.

Nadchodzące szkolenia

grudzień 2022

styczeń 2023

Zamów dostęp do szkolenia

Dostęp do szkolenia zostaje przyznany ci natychmiast po dokonaniu wpłaty.

Wpłata zostaje zaksięgowana natychmiast przez kanał płatności ekspresowej paynow lub blik.

Szkolenie realizujesz za pośrednictwem swojego telefonu lub komputera loguje się do platformy E-learningowej.

Platforma jest instynktowna i prowadzi ciebie krok po kroku do samego końca szkolenia.

Szkolenie jest w formie video i zawiera lektora! Więc możesz się uczyć nawet w samochodzie lub parku!

Zamawiający szkolenie dostaje certyfikat lub zaświadczenie niezwłocznie, po zakończeniu egzaminu kursanta, i jest on pełnoprawnym dokumentem z podpisem elektronicznym.

Co warto wiedzieć o kursie pierwszej pomocy?

Kurs pierwszej pomocy Grudziądz jest coraz więcej, bo zapotrzebowanie na tego typu wiedzę rośnie. Niestety, społeczeństwo polskie nie jest wystarczająco wyedukowane w tej kwestii, by mieć pewność, że podczas jakiegokolwiek zdarzenia, gdy niezbędne będzie udzielenie pomocy, znajdzie się ktoś, kto będzie umiał prawidłowo i szybko wezwać służby ratownicze przez telefon. Ta z pozoru najprostsza czynność jest w rzeczywistości nadal bardzo problematyczna i dyspozytorzy bardzo często muszą zadawać dużo pomocniczych pytań, by dowiedzieć się jaki jest stan poszkodowanych.

Właśnie nasze kurs pierwszej pomocy Grudziądz ma na celu przygotowanie kursanta na każdą ewentualność. Głównie ćwiczymy wzywanie pierwszej pomocy, staramy się przygotować do poprawnego jej udzielenia, a także do wspierania poszkodowanego w tych trudnych dla niego chwilach. Wiadomo, że w prawdziwym życiu w grę wchodzi jeszcze walka z naszymi emocjami. O nich też staramy się mówić, ponieważ to bardzo ważny aspekt, gdy nie poradzimy sobie ze sobą, to i pierwsza pomoc nie zostanie udzielona w sposób prawidłowy.

Dobry kurs pierwszej pomocy Grudziądz uczy kontrolować sytuację?

Poza standardowymi schematami, które dostępne są na stronach internetowych, w książkach i innych publikacjach, warto skorzystać z kursu pierwszej pomocy, ponieważ kontakt z ekspertem – osobą doświadczoną, praktykiem, jest czymś, czego nie otrzymamy dzięki przeczytaniu poradnika.

Prawdą jest, że aby udzielić pierwszej pomocy musi zdarzyć się coś, co pozwoli nam działać. Nie chodzi tu o samo zdarzenie, bo to oczywiste, ale o to, co dzieje się ze świadkiem zdarzenia. Natychmiastowe działanie powinno być naturalne, ale bardzo często naturalny jest strach, który paraliżuje i ogranicza świadomość. Nasi eksperci uczą tego, jak kontrolować siebie. Kurs pierwszej pomocy ma uczyć rozprawiania się z własnymi emocjami. To dzięki poprawnie przeprowadzonym ćwiczeniom, kursant nabywa pewności siebie, dzięki czemu może podjąć próbę kontrolowania sytuacji.

Nauka radzenia sobie ze stresem to coś, co jest wartością dodaną do wiedzy podręcznikowej. Nie jesteśmy w stanie jej pozyskać w inny sposób, dlatego tak ważne są kursy, podczas których organizuje się ćwiczenia z zakresu pierwszej pomocy. Ważne, by w trakcie ćwiczeń starać się zachowywać tak, jak podczas prawdziwego zdarzenia. To podstawa dobrze przeprowadzonego kursu.

Kurs pierwszej pomocy Grudziądz to dobry pomysł!

Zachęcamy do wzięcia udziału w szkoleniu. Prawdą jest, że każdy kurs pierwszej pomocy Grudziądz to dobry pomysł. Jeśli ktoś nie ma pojęcia o tym, jak zachować się podczas podstawowych sytuacji niebezpiecznych, warto poświęcić swój czas i udać się na szczegółowe i rzetelne przeszkolenie. To bardzo ważne, by tę wiedzę posiadać w dorosłym życiu, ponieważ takim zachowaniem dajemy wzór też innym, szczególnie młodszym, co jest bardzo ważnym argumentem, byśmy do tej wiedzy podchodzili poważnie. W dorosłym życiu nikt nas za rękę nie będzie prowadził i nie wskaże prawidłowych rozwiązań. Kurs pierwszej pomocy Grudziądz to źródło wiedzy, którą trzeba posiadać. Nie zmienia się ona z czasem, nie ma daty przydatności, więc warto ją przyswoić i zapamiętać. Przydaje się wszędzie, w każdym kraju obowiązuje, dlatego warto wiedzieć, jak można reagować podczas wakacji, czy podróży służbowej, gdy ktoś będzie potrzebował pomocy.

Firma z misją

Nasze działania od zawsze nastawione są na odbiorcę. Chcemy wytłumaczyć zasady udzielania pierwszej pomocy, nauczyć podstawowych czynności ratowniczych, ośmielić do działania, rozwiać wszelkie wątpliwości, które nasuwają się podczas kursu i nagrodzić za pozyskaną wiedzę. Wierzymy, że nasza praca to misja. Działamy w zakresie organizowania kursów pierwszej pomocy już ponad dziesięć lat, o pozwala nam dostrzec, jak wielki potencjał tkwi w przekazywaniu tej wiedzy w sposób odpowiedni.

Nasza oferta jest bardzo szeroka i cały czas się rozbudowuje. W jej zakres wchodzą:

 • szkolenia tematyczne dla różnych grup wiekowych,
 • kursy online,
 • kursy stacjonarne w dużych miastach i zakładach pracy,
 • kursy wyjazdowe z atrakcjami, mające charakter rozrywkowy,
 • kursy pierwszej pomocy dla rodziców i dla opiekunów,
 • kursy pierwszej pomocy dla miłośników zwierząt,
 • kursy pierwszej pomocy dla instytucji i firm.

Kurs pierwszej pomocy Grudziądz kończy się sprawdzeniem wiedzy. Pozytywne wyniki upoważniają nas do wydania zaświadczania, którego ważność to trzy lata. Po tym czasie, należy kurs odświeżyć, by pozyskać nowy dokument potwierdzający ważność odbytego szkolenia.

Kursy online kończą się certyfikatami. Jest to nowoczesna forma, która pozwala na zaangażowanie w dowolnym czasie dla uczestnika.

Jeśli cały czas nie czujesz konieczności zapisania się na szkolenie, to zachęcamy do zrobienia testu, który jest dostępny w naszych zakładkach. Jeśli przejdziesz go pomyślnie – brawo, jeśli nie – pomyśl o sytuacji, w której konieczna byłaby wiedza, jakiej obecnie nie posiadasz. Zapisz się do nas. Chętnie pomożemy!

Organizacja kursu

Kurs pierwszej pomocy Grudziądz odbywa się, gdy pojawi się grupa około piętnastu chętnych osób. W sytuacjach, gdy chodzi o szkolenia grup pracowników nasi eksperci są w stanie spotkać się w siedzibie firmy, która zleca szkolenie na terenie Grudziądza.

Prowadzący szkolenia specjaliści bardzo chętnie przygotują zagadnienia tematyczne, związane z określonym kursem, chętnie podejmą współpracę oferując wiedzę z zakresu pierwszej pomocy w Grudziądzu. Przeszkolą nauczycieli, uczniów i inne instytucje, które uznają tę wiedzę za niezbędną.

Prelegenci są otwarci na udział w różnych spotkaniach, gdzie mają wygłosić wykład połączony z ćwiczeniami na tematy związane z pierwszą pomocą. Rozważymy każdego rodzaju pomysł, gdyż nasz zespół to grupa młodych i kreatywnych ludzi, którzy kurs pierwszej pomocy traktują jak misję, chcą się nim dzielić z każdym, kto tylko tego zapragnie.

Na wszelkie pytania związane ze szczegółami szkolenia pierwszej pomocy w Grudziądzu chętnie odpowiemy. Prosimy o kontakt.

Dziś zamówienie, dziś Certyfikat !

Zaufali nam:

Grudziądz

Co możemy zaoferować na naszych kursach?

 • zajęcia na terenie Grudziądza i okolic.
 • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy.
 • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
 • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.
 • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Jakie szkolenia prowadzimy?

Masz pytanie ?

Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593

Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

Pierwsza pomoc Szczecin
Pierwsza pomoc Szczecin
Pierwsza pomoc Szczecin
kurs pierwszej pomocy kraków
kurs pierwsza pomoc dla zwierzaków
kurs z pierwszej pomocy wrocław
Kurs pierwszej pomocy białystok
pierwsza pomoc kurs białystok
udzielanie pierwszej pomocy kurs
Kurs pierwszej pomocy w warszawie
kurs pierwsza pomoc wrocław cwiczenia
pierwsza pomoc kurs radom
Kurs pierwszej pomocy zielona góra medyk
Kurs pierwszej pomocy zielona góra
Kurs pierwszej pomocy manekin białystok
pierwsza pomoc wrocław kurs
Pierwsza pomoc Szczecin
Kurs pierwszej pomocy warszawa ćwiczenia