Kurs pierwszej pomocy Grudziądz. Pierwsza pomoc jest dla większości tematem, którego nie warto poruszać. Brak przećwiczonej wiedzy może sprawić, że potrzebna pomoc nie zostanie przez nikogo udzielona. Czasem warto pomyśleć, jak my czulibyśmy się w podobnej sytuacji, gdy to nam nikt nie chciałby udzielić pomocy? Im więcej ludzi ma wypracowany odruch pomagania, tym większe szanse, że i nam zostanie udzielona pomoc. Warto o tym pomyśleć i zapisać się na kurs, który tę wiedzę przypomina i systematyzuje.
pierwsza pomoc (2)

Oferujemy:

  • zajęcia na terenie Grudziądza i okolic.
  • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy.
  • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
  • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.
  • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Nasze szkolenia:

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm i przedsiębiorstw
Szkolenia z pierwszej pomocy dla Auto szkoły
Kursy ratownictwa i szkolenia wyjazdowe
Warsztaty medyczne dla rodziców
Szkolenia z pierwszej pomocy prowadzone dla szkół
Szkolenia indywidualne z pomocy przedmedycznej

Jeśli potrzebujesz innych szkoleń, napisz do nas na adres: e.adamczyk@medykszkolenia.pl – jesteśmy otwarci na propozycje i dostosowujemy się do wymagań Klientów.

Nasze dane:

Firma MedykSzkolenia
NIP: 7292651646
REGON 364454851
Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593
Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

Szkolenia odbywają się tutaj!

Szkolenia w Grudziądzu

Grudziądz

Nasz formularz kontaktowy

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Co warto wiedzieć o pierwszej pomocy?

Pierwszej pomocy nie potrafimy udzielić intuicyjnie. To chyba najważniejsza informacja, o której trzeba pamiętać. Wiedza, którą zdobyliśmy w szkole i której tak do końca nie pamiętamy, nie może być wyznacznikiem tego, że pierwsza pomoc jest opanowana i więcej informacji już nam nie potrzeba.

Tak naprawdę pomoc przedmedyczna to wiedza, która w życiu każdego człowieka jest niezbędna, ale warto do niej wracać i ją powtarzać, ponieważ nigdy nie wiemy, kiedy będziemy mogli ją wykorzystać, a informacje nieużywane z czasem znikają z naszej pamięci. Warto powtarzać teorię z praktyką co dwa lata. Choć najważniejsze jest to, by przynajmniej raz wziąć udział w profesjonalnym szkoleniu i z niego zapamiętać najważniejsze schematy działań.

Szkoleń z zakresu pierwszej pomocy jest coraz więcej, bo zapotrzebowanie na tego typu wiedzę rośnie. Niestety, społeczeństwo polskie nie jest wystarczająco wyedukowane w tej kwestii, by mieć pewność, że podczas jakiegokolwiek zdarzenia, gdy niezbędne będzie udzielenie pomocy, znajdzie się ktoś, kto będzie umiał prawidłowo i szybko wezwać służby ratownicze przez telefon. Ta z pozoru najprostsza czynność jest w rzeczywistości nadal bardzo problematyczna i dyspozytorzy bardzo często muszą zadawać dużo pomocniczych pytań, by dowiedzieć się jaki jest stan poszkodowanych.

Właśnie nasze szkolenie ma na celu przygotowanie kursanta na każdą ewentualność. Głównie ćwiczymy wzywanie pierwszej pomocy, staramy się przygotować do poprawnego jej udzielenia, a także do wspierania poszkodowanego w tych trudnych dla niego chwilach. Wiadomo, że w prawdziwym życiu w grę wchodzi jeszcze walka z naszymi emocjami. O nich też staramy się mówić, ponieważ to bardzo ważny aspekt, gdy nie poradzimy sobie ze sobą, to i pierwsza pomoc nie zostanie udzielona w sposób prawidłowy.

Dlatego zachęcamy do wzięcia udziału w szkoleniu. Prawdą jest, że każdy kurs to dobry pomysł. Jeśli ktoś nie ma pojęcia o tym, jak zachować się podczas podstawowych sytuacji niebezpiecznych, warto poświęcić swój czas i udać się na szczegółowe i rzetelne przeszkolenie. To bardzo ważne, by tę wiedzę posiadać w dorosłym życiu, ponieważ takim zachowaniem dajemy wzór też innym, szczególnie młodszym, co jest bardzo ważnym argumentem, byśmy do tej wiedzy podchodzili poważnie. W dorosłym życiu nikt nas za rękę nie będzie prowadzi

i nie wskaże prawidłowych rozwiązań. Kursy pierwszej pomocy to źródło wiedzy, którą trzeba posiadać. Nie zmienia się ona z czasem, nie ma daty przydatności, więc warto ją przyswoić i zapamiętać. Przydaje się wszędzie, w każdym kraju obowiązuje, dlatego warto wiedzieć, jak można reagować podczas wakacji, czy podróży służbowej, gdy ktoś będzie potrzebował pomocy.

 

Zaufali nam: