Kurs pierwszej pomocy Inowrocław. W dzisiejszych czasach trzeba szerzyć modę na udzielanie pierwszej pomocy. Należy uczynić wszystko, by wiedza z tego zakresu zaczęła robić się modna i faktycznie potrzebna. Dzięki niej każdy, już od najmłodszych lat, poradziłby sobie z udzieleniem pomocy przedmedycznej i wezwaniem służb ratunkowych.
pierwsza pomoc (2)

Oferujemy:

  • zajęcia na terenie Inowrocławia i okolic.
  • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy.
  • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
  • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.
  • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Nasze szkolenia:

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm i przedsiębiorstw
Szkolenia z pierwszej pomocy dla Auto szkoły
Kursy ratownictwa i szkolenia wyjazdowe
Warsztaty medyczne dla rodziców
Szkolenia z pierwszej pomocy prowadzone dla szkół
Szkolenia indywidualne z pomocy przedmedycznej

Jeśli potrzebujesz innych szkoleń, napisz do nas na adres: e.adamczyk@medykszkolenia.pl – jesteśmy otwarci na propozycje i dostosowujemy się do wymagań Klientów.

Nasze dane:

Firma MedykSzkolenia
NIP: 7292651646
REGON 364454851
Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593
Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

Szkolenia odbywają się tutaj!

Szkolenia w Inowrocławiu

Inowrocław

Nasz formularz kontaktowy

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Pierwsza pomoc – naucz się!

Zastanawiasz się, czy ona jest w ogóle potrzebna? Myślisz, że bez niej życie płynie całkiem normalnie, a gdy się jej już nauczysz, to zakładasz, że ta wiedza w ogóle się nie przyda? Szkoda ci czasu i pieniędzy? Koniecznie zmień myślenie!

Pierwsza pomoc jest najważniejszą czynnością, jaką możemy wykonać, gdy drugiemu człowiekowi dzieje się krzywda. Należy przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo poszkodowanemu, który ucierpiał podczas wypadku. Musimy równie szybko wezwać pomoc medyczną tak, by trwało to krótko, ale aby wiedza przekazana dyspozytorowi była na tyle rzetelna i wystarczająca, by nie trzeba było jej długo doprecyzowywać. W takich chwilach czas jest bardzo ważny. Ta z pozoru prosta rozmowa może okazać się trudna dla osoby, która nie była nigdy przeszkolona. Zdarzyć się może, że dyspozytor będzie starał się uzyskać informację, których rozmówca nie będzie w stanie mu przekazać. W sytuacjach, gdy brakuje przeszkolenia, nie wiadomo, co jest ważne, gdy wykonuje się telefon do służb ratunkowych. Niezbędne minimum to ocena stanu poszkodowanego, podanie lokalizacji i krótka informacja o tym, co się wydarzyło.

Wszystkie czynności, które musimy wykonać podczas udzielania pomocy są niezwykle ważne. Kolejność i czas to aspekty, o których nie możemy zapomnieć. Ważne jest szybkie reagowanie, ponieważ wraz z mijającymi minutami zmniejsza się szansa na powodzenie akcji ratunkowej. Najważniejsza bowiem jest szybka diagnostyka specjalistyczna i odpowiednie zabezpieczenie poszkodowanego. Dzięki szybkiej akcji mamy pewność, że poszkodowany ma większe szanse na powrót do pełnej sprawności.

Wszystkiego możemy się nauczyć, ale musimy mieć kontakt z dobrymi nauczycielami. Szkolenia z zakresu pierwszej pomocy w szkołach i podczas kursu prawa jazdy, czy w pracy, połączone ze szkoleniami BHP nie są wyznacznikiem dobrze przekazywanej wiedzy. Zwykle informacje, z którymi mamy do czynienia podczas tych szkoleń są traktowane ogólnikowo i teoretycznie.

Dopiero wybierając szkolenie, które uczy wyłącznie zasad udzielania pomocy przedmedycznej dowiemy się wszystkiego tak, jak trzeba. Przede wszystkim na takich szkoleniach łączy się wiedzę teoretyczną z praktyczną. To pozwala lepiej przyswoić wszelkie informacje, które są niezbędne podczas ratowania życia.

Szkolenia, o których mowa, cały czas są niszowe, ponieważ zainteresowanie tą wiedzą bywa jeszcze niewielkie. Ludziom szkoda wydawać pieniądze na coś, co tak naprawdę z założenia już potrafią, bo przecież w szkole czy na kursie prawa jazdy, informowano o tym, ile wdechów na ile uciśnięć, także podstawową wiedzę każdy wierzy, że posiada i tyle zdecydowanie wystarczy. Warto jednak, dla własnej satysfakcji, powtórzyć tę wiedzę, by móc ją skutecznie wykorzystać. Nie potrzeba uzyskać państwowego certyfikatu, ale wyćwiczone umiejętności robią olbrzymią różnicę w porównaniu z ich brakiem. Tym bardziej, że ta wiedza nie boli, a cały czas ludzie sprawiają wrażenie, że jest inaczej.

 

Zaufali nam: