Kurs pierwszej pomocy Inowrocław.

W dzisiejszych czasach trzeba szerzyć modę na udzielanie pierwszej pomocy. Należy uczynić wszystko, by wiedza z tego zakresu zaczęła robić się modna i faktycznie potrzebna. Dzięki niej każdy, już od najmłodszych lat, poradziłby sobie z udzieleniem pomocy przedmedycznej i wezwaniem służb ratunkowych.
pierwsza pomoc (2)

Zamów dostęp do szkolenia

Oferujemy:

 • zajęcia na terenie Inowrocławia i okolic.
 • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy.
 • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
 • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.
 • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Nasze szkolenia:

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm i przedsiębiorstw
Szkolenia z pierwszej pomocy dla Auto szkoły
Kursy ratownictwa i szkolenia wyjazdowe
Warsztaty medyczne dla rodziców
Szkolenia z pierwszej pomocy prowadzone dla szkół
Szkolenia indywidualne z pomocy przedmedycznej

Jeśli potrzebujesz innych szkoleń, napisz do nas na adres: e.adamczyk@medykszkolenia.pl – jesteśmy otwarci na propozycje i dostosowujemy się do wymagań Klientów.

Nasze dane:

Firma MedykSzkolenia
NIP: 7292651646
REGON 364454851
Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593
Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

Szkolenia odbywają się tutaj!

Szkolenia w Inowrocławiu

Inowrocław

Nasz formularz kontaktowy

  Zaufali nam:

  Kurs pierwszej pomocy Inowrocław

  Zastanawiasz się, czy pierwsza pomoc jest w ogóle do czegoś potrzebna? Myślisz, że bez niej życie płynie całkiem normalnie, a gdy się jej już nauczysz, to zakładasz, że ta wiedza w ogóle się nie przyda? Szkoda ci czasu i pieniędzy? Koniecznie zmień myślenie!

  Pierwsza pomoc jest najważniejszą czynnością, jaką możemy wykonać, gdy drugiemu człowiekowi dzieje się krzywda. Należy przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo poszkodowanemu, który ucierpiał podczas wypadku. Musimy równie szybko wezwać pomoc medyczną tak, by trwało to krótko, ale aby wiedza przekazana dyspozytorowi była na tyle rzetelna i wystarczająca, by nie trzeba było jej długo doprecyzowywać. W takich chwilach czas jest bardzo ważny. Ta z pozoru prosta rozmowa może okazać się trudna dla osoby, która nie była nigdy przeszkolona. Zdarzyć się może, że dyspozytor będzie starał się uzyskać informację, których rozmówca nie będzie w stanie mu przekazać. W sytuacjach, gdy brakuje przeszkolenia, nie wiadomo, co jest ważne, gdy wykonuje się telefon do służb ratunkowych. Niezbędne minimum to ocena stanu poszkodowanego, podanie lokalizacji i krótka informacja o tym, co się wydarzyło.

   

  Czas jest najważniejszy

  Wszystkie czynności, które musimy wykonać podczas udzielania pomocy są niezwykle ważne. Kolejność i czas to aspekty, o których nie możemy zapomnieć. Ważne jest szybkie reagowanie, ponieważ wraz z mijającymi minutami zmniejsza się szansa na powodzenie akcji ratunkowej. Najważniejsza bowiem jest szybka diagnostyka specjalistyczna i odpowiednie zabezpieczenie poszkodowanego. Dzięki szybkiej akcji mamy pewność, że poszkodowany ma większe szanse na powrót do pełnej sprawności.

  Wszystkiego możemy się nauczyć, ale musimy mieć kontakt z dobrymi nauczycielami. Szkolenia z zakresu pierwszej pomocy w szkołach i podczas kursu prawa jazdy, czy w pracy, połączone ze szkoleniami BHP nie są wyznacznikiem dobrze przekazywanej wiedzy. Zwykle informacje, z którymi mamy do czynienia podczas tych szkoleń są traktowane ogólnikowo i teoretycznie.

  Dopiero wybierając szkolenie, które uczy wyłącznie zasad udzielania pomocy przedmedycznej dowiemy się wszystkiego tak, jak trzeba – z naciskiem na to, że czas jest najważniejszy. Przede wszystkim na takich szkoleniach łączy się wiedzę teoretyczną z praktyczną. To pozwala lepiej przyswoić wszelkie informacje, które są niezbędne podczas ratowania życia.

   

  Kurs pierwszej pomocy – doświadczenie to podstawa!

  Ludziom szkoda wydawać pieniądze na coś, co tak naprawdę z założenia już potrafią, bo przecież w szkole czy na kursie prawa jazdy, informowano o tym, ile wdechów na ile uciśnięć, także podstawową wiedzę każdy wierzy, że posiada i tyle zdecydowanie wystarczy. Warto jednak, dla własnej satysfakcji, powtórzyć tę wiedzę inaczej, by móc ją skutecznie wykorzystać. Nie potrzeba uzyskać państwowego certyfikatu, ale wyćwiczone umiejętności robią olbrzymią różnicę w porównaniu z ich brakiem. Tym bardziej, że ta wiedza nie boli, a cały czas ludzie sprawiają wrażenie, że jest inaczej.

  Kurs, który organizujemy jest oczywiście certyfikowany, ale chodzi o istotę posiadania doświadczenia w dziedzinie udzielania pierwszej pomocy. Najważniejsze informacje, które staramy się przekazać podczas naszej pracy to ćwiczenia, które budują doświadczenie.

  Chcemy, by każdy kursant miał możliwość zmierzyć się ze sobą. Wierzymy, że każda próba podjęcia działania jest krokiem w stronę wykonania tego samego, gdy zaistnieje taka konieczność w czasie rzeczywistym. Człowiek, który próbował swoich sił w trakcie kursu, będzie s tanie podjąć próbę ratowania poszkodowanych. To właśnie doświadczenie pozyskane w trakcie kursu przez liczne scenki i ćwiczenia pozwalają na zapamiętanie poszczególnych działań. Tym nasz kurs różni się od tego, co zwykle dzieje się w trakcie podstawowych szkoleń.

  Jako firma zdajemy sobie sprawę ze słabych stron innych. Wiemy też, w jaki sposób najłatwiej przyswaja się wiedzę. Potrafimy skutecznie wyciągać wnioski i dzięki temu powstał cały cykl kursów, które budują poczucie bezpieczeństwa poprzez zdobytą na podstawie doświadczenia wiedzę.

  Firma z misją

  Nasze działania od zawsze nastawione są na odbiorcę. Chcemy wytłumaczyć zasady udzielania pierwszej pomocy, nauczyć podstawowych czynności ratowniczych, ośmielić do działania, rozwiać wszelkie wątpliwości, które nasuwają się podczas kursu i nagrodzić za pozyskaną wiedzę. Wierzymy, że nasza praca to misja. Działamy w zakresie organizowania kursów pierwszej pomocy już ponad dziesięć lat, o pozwala nam dostrzec, jak wielki potencjał tkwi w przekazywaniu tej wiedzy w sposób odpowiedni.

  Nasza oferta jest bardzo szeroka i cały czas się rozbudowuje. W jej zakres wchodzą:

  • szkolenia tematyczne dla różnych grup wiekowych,
  • kursy online,
  • kursy stacjonarne w dużych miastach i zakładach pracy,
  • kursy wyjazdowe z atrakcjami, mające charakter rozrywkowy,
  • kursy pierwszej pomocy dla rodziców i dla opiekunów,
  • kursy pierwszej pomocy dla miłośników zwierząt,
  • kursy pierwszej pomocy dla instytucji i firm.

  Kursy kończą się sprawdzeniem wiedzy. Pozytywne wyniki upoważniają nas do wydania zaświadczania, którego ważność to trzy lata. Po tym czasie, należy kurs odświeżyć, by pozyskać nowy dokument potwierdzający ważność odbytego szkolenia.

  Kursy online kończą się certyfikatami. Jest to nowoczesna forma, która pozwala na zaangażowanie w dowolnym czasie dla uczestnika.

  Jeśli cały czas nie czujesz konieczności zapisania się na szkolenie, to zachęcamy do zrobienia testu, który jest dostępny w naszych zakładkach. Jeśli przejdziesz go pomyślnie – brawo, jeśli nie – pomyśl o sytuacji, w której konieczna byłaby wiedza, jakiej obecnie nie posiadasz. Zapisz się do nas. Chętnie pomożemy!

  Organizacja kursu

  Kursy pierwszej pomocy odbywają się w Inowrocławiu, gdy pojawi się grupa około piętnastu chętnych osób. W sytuacjach, gdy chodzi o szkolenia grup pracowników nasi eksperci są w stanie spotkać się w siedzibie firmy, która zleca szkolenie na terenie Inowrocławia.

  Prowadzący szkolenia specjaliści bardzo chętnie przygotują zagadnienia tematyczne, związane z określonym kursem, chętnie podejmą współpracę oferując wiedzę z zakresu pierwszej pomocy w Inowrocławiu. Przeszkolą nauczycieli, uczniów i inne instytucje, które uznają tę wiedzę za niezbędną.

  Prelegenci są otwarci na udział w różnych spotkaniach, gdzie mają wygłosić wykład połączony z ćwiczeniami na tematy związane z pierwszą pomocą. Rozważymy każdego rodzaju pomysł, gdyż nasz zespół to grupa młodych i kreatywnych ludzi, którzy kurs pierwszej pomocy traktują jak misję, chcą się nim dzielić z każdym, kto tylko tego zapragnie.

  Na wszelkie pytania związane ze szczegółami szkolenia pierwszej pomocy w Inowrocławiu chętnie odpowiemy. Prosimy o kontakt.