Kurs pierwszej pomocy Jelenia Góra. Prawdą jest, że bardzo często pracodawcy taktują szkolenia z pierwszej pomocy bardzo pobieżnie. Wplatają jakieś drobne szczegóły z zakresu ratownictwa w szkolenie BHP i to wszystko. Ważne jest, by zmienić to podejście i uświadomić tym, którzy zatrudniają innych ludzi, jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa w pracy. Pierwsza pomoc to ogromna wiedza, która pozwoli uświadomić pracownikom fakt, że w firmie zostaliśmy potraktowani poważnie.
pierwsza pomoc (2)

Oferujemy:

  • zajęcia na terenie Jeleniej Góry i okolic.
  • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy.
  • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
  • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.
  • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Nasze szkolenia:

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm i przedsiębiorstw
Szkolenia z pierwszej pomocy dla Auto szkoły
Kursy ratownictwa i szkolenia wyjazdowe
Warsztaty medyczne dla rodziców
Szkolenia z pierwszej pomocy prowadzone dla szkół
Szkolenia indywidualne z pomocy przedmedycznej

Jeśli potrzebujesz innych szkoleń, napisz do nas na adres: e.adamczyk@medykszkolenia.pl – jesteśmy otwarci na propozycje i dostosowujemy się do wymagań Klientów.

Nasze dane:

Firma MedykSzkolenia
NIP: 7292651646
REGON 364454851
Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593
Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

Szkolenia odbywają się tutaj!

Szkolenia w Jeleniej Górze

Jelenia Góra

Nasz formularz kontaktowy

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Kurs pierwszej pomocy w firmie

W dużych firmach najczęściej pracodawcy dbają o bezpieczeństwo i higienę pracy. Jednakże w wielu miejscach, szczególnie tam, gdzie mamy do czynienia z pracą na taśmie produkcyjnej, nie jest to do końca przestrzegane przez maszyny. Modna komputeryzacja sprawia, że praca fizyczna odchodzi w niepamięć, zaś jeden człowiek steruje wszystkim. Zdarzyć się może, że pomimo pełnej automatyzacji, jeden człowiek ma zbyt wiele obowiązków i przez nieuwagę może sprawić komuś krzywdę. Każdy wypadek w pracy wymaga szybkiego działania.

Z pewnością należy rozejrzeć się za dobrym kursem pierwszej pomocy. Nawet jeśli instruktorzy będą musieli przyjechać z daleka. To przecież będzie inwestycja w bezpieczeństwo własne, innych pracowników, a być może również zupełnie przypadkowych osób. Nie chodzi tu jednak o żadną wydumaną formę altruizmu – po prostu im więcej osób będzie umiało udzielić pomocy, tym większa szansa, że nikt nie będzie czekał na nią dłużej, niż to konieczne.

Firmy zwykle przeprowadzają szkolenie BHP z elementami pierwszej pomocy. Nie jest to jednak temat, który zapada w pamięć, ponieważ bardzo często pokazuje suchą teorię, bez odrobiny praktyki. W takich sytuacjach warto skorzystać z dodatkowych szkoleń z udzielania pomocy przedmedycznej. To bardzo atrakcyjna opcja, ponieważ dla firm przygotowuje się specjalne oferty, czyli omówienie zagrożeń, które w danej firmie mogą wystąpić najczęściej (choć oczywiście nikt tego nie zakłada).
Takie szczegółowe szkolenia mogą się spotkać z różnym odzewem. Jedni będą krytykować, bo im się zwykle nic nie podoba, zaś inni poczują większe bezpieczeństwo, ponieważ będą wiedzieli, jak zareagować na wypadek zdarzeń, które mogą mieć miejsce w firmie.

Dla pracodawcy najważniejsze powinno być bezpieczeństwo, dlatego Dobrze przeprowadzone szkolenie z pomocy przedmedycznej zabezpiecza pracowników i przygotowuje ich do działania w sytuacjach kryzysowych, a ponadto pozwala pracodawcy z czystym sumieniem uznać, że dla bezpieczeństwa zrobił już wszystko, co tylko się dało.

Ma to też drugi wymiar – dziś ponad wszelką wątpliwość wiadomo, że poczucie bezpieczeństwa wpływa na produktywność pracowników, może się więc okazać, że przeprowadzenie rzetelnego i pełnego szkolenia z pierwszej pomocy jest jednym z najtańszych sposobów na zapewnienie większej wydajności pracy.

Warto pomyśleć też logicznie. Nudne szkolenie nie wniesie absolutnie nic, ale też nie będzie miało pozytywnych następstw, zaś szkolenia, które rekomendujemy, sprawią, że w sytuacji kryzysowej każdy pracownik będzie potrafił zareagować, co zwiększy poczucie bezpieczeństwa w całej firmie.

 

Zaufali nam: