Kurs pierwszej pomocy Jelenia Góra

Kurs pierwszej pomocy Jelenia Góra Prawdą jest, że bardzo często pracodawcy taktują szkolenia z pierwszej pomocy bardzo pobieżnie. Wplatają jakieś drobne szczegóły z zakresu ratownictwa w szkolenie BHP i to wszystko. Ważne jest, by zmienić to podejście i uświadomić tym, którzy zatrudniają innych ludzi, jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa w pracy. Pierwsza pomoc to ogromna wiedza, która pozwoli uświadomić pracownikom fakt, że w firmie zostaliśmy potraktowani poważnie.

kurs pierwszej pomocy łódź
Defibrylator AED, 80% kursantów bez wcześniejszego przeszkolenia popełnia drastyczne błędy w jego uzytkowaniu !
Potrzebujesz dobrych mechanizmów szkoleniowych aby wiedzieć jak, w trakcie dużego stresu właściwie uciskać klatkę piersiową
rzypomnijmy, że w mózgu dochodzi do nieodwracalnych zmian już po 3 minutach od zatrzymania krążenia. 10 minut zatrzymania krążenia bez RKO i defibrylacji prowadzi do śmierci (czas ten może się nieco zmieniać ze względu na temperaturę otoczenia i mechanizm, w jakim doszło do NZK).
Służbom medycznym dotarcie do poszkodowanego w mieście średnio zajmuje do 8 minut, a do poszkodowanego poza miastem – nawet do 15.
Czy wiesz że staza taktyczna przy silmy krwawieniu to ostateczność ? Są inne sposoby tamowania krwawienia.
Gdy ocena rytmu odbywa się w krótkim czasie po NZK i w sytuacji, gdy na miejscu znajduje się AED, migotanie komór stwierdza się aż w 76% przypadków. Każda minuta opóźnienia w wykonaniu defibrylacji powoduje spadek przeżywalności o 3-4%.
Powszechny dostęp do wiedzy na temat udzielania PP, częstotliwość różnego rodzaju kursów PP oraz coraz gęstsza sieć automatycznych defibrylatorów AED do użytku publicznego sprawiają, że przeżywalność osób z NZK zauważalnie rośnie.

Kurs pierwszej pomocy Jelenia Góra

W dużych firmach najczęściej pracodawcy dbają o bezpieczeństwo i higienę pracy. Inaczej wygląda to w miejscach, które nie są tak bardzo restrykcyjne pod kątem szkoleń, szczególnie tam, gdzie mamy do czynienia z pracą na taśmie produkcyjnej, gdzie jedna osoba odpowiada za kontrolę. Tam nie zawsze kwestie higieny pracy są przestrzegane przez pracodawcę. Modna komputeryzacja sprawia, że praca fizyczna odchodzi w niepamięć, zaś jeden człowiek steruje wszystkim. Zdarzyć się może, że pomimo pełnej automatyzacji, jeden człowiek ma zbyt wiele obowiązków i przez nieuwagę może sprawić komuś krzywdę. Każdy wypadek w pracy wymaga szybkiego działania. Natychmiastowa interwencja może uratować życie i zdrowie. Należy o tym pamiętać.

Kurs pierwszej pomocy organizowanie w formie stacjonarnej

Podstawą kursów pierwszej pomocy jest efektywność, którą możemy zmierzyć dopiero w praktyce. I to właśnie na praktyce opieramy nasze kursy stacjonarne.  Szkolenie odbywa się na fantomach elektronicznych, pozwalających monitorować skuteczność kursanta.

Nadchodzące szkolenia

grudzień 2022

styczeń 2023

Zamów dostęp do szkolenia

Dostęp do szkolenia zostaje przyznany ci natychmiast po dokonaniu wpłaty.

Wpłata zostaje zaksięgowana natychmiast przez kanał płatności ekspresowej paynow lub blik.

Szkolenie realizujesz za pośrednictwem swojego telefonu lub komputera loguje się do platformy E-learningowej.

Platforma jest instynktowna i prowadzi ciebie krok po kroku do samego końca szkolenia.

Szkolenie jest w formie video i zawiera lektora! Więc możesz się uczyć nawet w samochodzie lub parku!

Zamawiający szkolenie dostaje certyfikat lub zaświadczenie niezwłocznie, po zakończeniu egzaminu kursanta, i jest on pełnoprawnym dokumentem z podpisem elektronicznym.

Kurs pierwszej pomocy Jelenia Góra – kurs dla pracowników

Chcąc mieć świadomość, jak prawidłowo ratować ludzi, gdy konieczna jest nagła pomoc należy przede wszystkim rozejrzeć się za dobrym kurs pierwszej pomocy Jelenia Góra. To pierwszy i najważniejszy krok w stronę wiedzy. Nawet jeśli instruktorzy będą musieli przyjechać z daleka jest to możliwe. To przecież inwestycja w bezpieczeństwo własne, innych pracowników, a być może również zupełnie przypadkowych osób. Nie chodzi tu jednak o żadną wydumaną formę altruizmu – po prostu im więcej osób będzie umiało udzielić pomocy, tym większa szansa, że nikt nie będzie czekał na nią dłużej, niż to konieczne.

Firmy zwykle przeprowadzają szkolenie BHP z elementami pierwszej pomocy. Nie jest to jednak temat, który zapada w pamięć, ponieważ bardzo często pokazuje suchą teorię, bez odrobiny praktyki. W takich sytuacjach warto skorzystać z dodatkowych szkoleń z udzielania pomocy przedmedycznej. To bardzo atrakcyjna opcja, ponieważ dla firm przygotowuje się specjalne oferty, czyli omówienie zagrożeń, które w danej firmie mogą wystąpić najczęściej (choć oczywiście nikt tego nie zakłada).

Taki kurs pierwszej pomocy Jelenia Góra może się spotkać z różnym odzewem. Jedni będą krytykować, bo im się zwykle nic nie podoba, zaś inni poczują większe bezpieczeństwo, ponieważ będą wiedzieli, jak zareagować na wypadek zdarzeń, które mogą mieć miejsce w firmie.

Dla pracodawcy najważniejsze powinno być bezpieczeństwo, dlatego Dobrze przeprowadzony kurs pierwszej pomocy Jelenia Góra zabezpiecza pracowników i przygotowuje ich do działania w sytuacjach kryzysowych, a ponadto pozwala pracodawcy z czystym sumieniem uznać, że dla bezpieczeństwa zrobił już naprawdę wiele. Poważne traktowanie pracowników od zawsze procentuje.

Bezpieczeństwo to efekt umiejętnego udzielenia pierwszej pomocy

Dziś ponad wszelką wątpliwość wiadomo, że poczucie bezpieczeństwa wpływa na produktywność pracowników, może się więc okazać, że przeprowadzenie rzetelnego i pełnego szkolenia z pierwszej pomocy jest jednym z najtańszych sposobów na zapewnienie większej wydajności pracy.

Warto pomyśleć też logicznie. Nudne szkolenie nie wniesie absolutnie nic, ale też nie będzie miało pozytywnych następstw, zaś kurs pierwszej pomocy Jelenia Góra, który rekomendujemy, sprawią, że w sytuacji kryzysowej każdy pracownik będzie potrafił zareagować, co zwiększy poczucie bezpieczeństwa w całej firmie.

Pracodawca, który szanuje swój personel będzie starał się zorganizować kurs w taki sposób, by wszyscy pracownicy wynieśli z niego niezbędną wiedzę. Ważne, by każdy miał możliwość przećwiczenia tego, co w teorii, bo to właśnie praktyka uczy najwięcej. Pracownicy mogą zmierzyć się ze swoimi słabościami, mogą przećwiczyć schematy postępowania w czasie wypadków, są w stanie pomóc sobie nawzajem, a także uratować każdego innego człowieka, co daje ogromne poczucie komfortu.

Nasi eksperci są otwarci na wszelkie pytania, bardzo chętnie poszerzą wiedzę z konkretnego zakresu, który jest interesujący i będzie przydatny dla grupy uczestników kursu. Uczestnicy szkolenia bardzo często pytają o kwestie techniczne związane z ratowaniem człowieka, pozycją boczną ustaloną, potrzebują poparcia swoich działań, i wsparcia w trakcie realizacji kolejnych działań.

Wiedza jest podstawowym nośnikiem misji naszej firmy. Mamy zamiar przekazywać ją bez przerwy, ponieważ wiemy doskonale, jak ważny jest kurs pierwszej pomocy Jelenia Góra w pracy i poza nią.

Firma z misją

Nasze działania od zawsze nastawione są na odbiorcę. Chcemy wytłumaczyć zasady udzielania pierwszej pomocy, nauczyć podstawowych czynności ratowniczych, ośmielić do działania, rozwiać wszelkie wątpliwości, które nasuwają się podczas kursu i nagrodzić za pozyskaną wiedzę. Wierzymy, że nasza praca to misja. Działamy w zakresie organizowania kursów pierwszej pomocy już ponad dziesięć lat, o pozwala nam dostrzec, jak wielki potencjał tkwi w przekazywaniu tej wiedzy w sposób odpowiedni.

Nasza oferta jest bardzo szeroka i cały czas się rozbudowuje. W jej zakres wchodzą:

 • szkolenia tematyczne dla różnych grup wiekowych,
 • kursy online,
 • kursy stacjonarne w dużych miastach i zakładach pracy,
 • kursy wyjazdowe z atrakcjami, mające charakter rozrywkowy,
 • kursy pierwszej pomocy dla rodziców i dla opiekunów,
 • kursy pierwszej pomocy dla miłośników zwierząt,
 • kursy pierwszej pomocy dla instytucji i firm.

Kursy kończą się sprawdzeniem wiedzy. Pozytywne wyniki upoważniają nas do wydania zaświadczania, którego ważność to trzy lata. Po tym czasie, należy kurs odświeżyć, by pozyskać nowy dokument potwierdzający ważność odbytego szkolenia.

Kursy online kończą się certyfikatami. Jest to nowoczesna forma, która pozwala na zaangażowanie w dowolnym czasie dla uczestnika.

Jeśli cały czas nie czujesz konieczności zapisania się na szkolenie, to zachęcamy do zrobienia testu, który jest dostępny w naszych zakładkach. Jeśli przejdziesz go pomyślnie – brawo, jeśli nie – pomyśl o sytuacji, w której konieczna byłaby wiedza, jakiej obecnie nie posiadasz. Zapisz się do nas. Chętnie pomożemy!

Organizacja kursu

Kurs pierwszej pomocy Jelenia Góra odbywa się, gdy pojawi się grupa około piętnastu chętnych osób. W sytuacjach, gdy chodzi o szkolenia grup pracowników nasi eksperci są w stanie spotkać się w siedzibie firmy, która zleca szkolenie na terenie Jeleniej Góry.

Prowadzący szkolenia specjaliści bardzo chętnie przygotują zagadnienia tematyczne, związane z określonym kursem, chętnie podejmą współpracę oferując wiedzę z zakresu pierwszej pomocy w Jeleniej Górze. Przeszkolą nauczycieli, uczniów i inne instytucje, które uznają tę wiedzę za niezbędną.

Prelegenci są otwarci na udział w różnych spotkaniach, gdzie mają wygłosić wykład połączony z ćwiczeniami na tematy związane z pierwszą pomocą. Rozważymy każdego rodzaju pomysł, gdyż nasz zespół to grupa młodych i kreatywnych ludzi, którzy kurs pierwszej pomocy traktują jak misję, chcą się nim dzielić z każdym, kto tylko tego zapragnie.

Na wszelkie pytania związane ze szczegółami szkolenia pierwszej pomocy w Jeleniej Górze chętnie odpowiemy. Prosimy o kontakt.

Dziś zamówienie, dziś Certyfikat !

Zaufali nam:

Jelenia Góra

Co możemy zaoferować na naszych kursach?

 • zajęcia na terenie Jeleniej Góry i okolic.
 • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy.
 • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
 • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.
 • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Jakie szkolenia prowadzimy?

Masz pytanie ?

Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593

Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

Pierwsza pomoc Szczecin
Pierwsza pomoc Szczecin
Pierwsza pomoc Szczecin
kurs pierwszej pomocy kraków
kurs pierwsza pomoc dla zwierzaków
kurs z pierwszej pomocy wrocław
Kurs pierwszej pomocy białystok
pierwsza pomoc kurs białystok
udzielanie pierwszej pomocy kurs
Kurs pierwszej pomocy w warszawie
kurs pierwsza pomoc wrocław cwiczenia
pierwsza pomoc kurs radom
Kurs pierwszej pomocy zielona góra medyk
Kurs pierwszej pomocy zielona góra
Kurs pierwszej pomocy manekin białystok
pierwsza pomoc wrocław kurs
Pierwsza pomoc Szczecin
Kurs pierwszej pomocy warszawa ćwiczenia