Kurs pierwszej pomocy Koszalin.

Kurs pierwszej pomocy jest na tyle ważny, że warto choć raz wysłuchać profesjonalnych porad i wykonać ćwiczenia pod okiem eksperta, by uświadomić sobie, jak powinna przebiegać prawidłowo przeprowadzona pierwsza pomoc. Zachęcamy do wzięcia udziału w szkoleniu, by przekonać się, jakie to potrzebne.

Zamów dostęp do szkolenia

Oferujemy:pierwsza pomoc (2)

 • zajęcia na terenie Koszalina i okolic.
 • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy.
 • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
 • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.
 • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Nasze szkolenia:

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm i przedsiębiorstw
Szkolenia z pierwszej pomocy dla Auto szkoły
Kursy ratownictwa i szkolenia wyjazdowe
Warsztaty medyczne dla rodziców
Szkolenia z pierwszej pomocy prowadzone dla szkół
Szkolenia indywidualne z pomocy przedmedycznej

Jeśli potrzebujesz innych szkoleń, napisz do nas na adres: e.adamczyk@medykszkolenia.pl – jesteśmy otwarci na propozycje i dostosowujemy się do wymagań Klientów.

Nasze dane:

Firma MedykSzkolenia
NIP: 7292651646
REGON 364454851
Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593
Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

Szkolenia odbywają się tutaj!

Szkolenia w Koszalinie

Koszalin

Nasz formularz kontaktowy

  Zaufali nam:

   

  Kurs pierwszej pomocy Koszalin

  Może zdarzyć się tak, że będziemy świadkami wypadku, w którym ucierpieli ludzie. W takich momentach bardzo ważne jest szybkie podjęcie próby ratowania poszkodowanych. To najistotniejsze, ponieważ każda sekunda jest w takich momentach naprawdę cenna.

  I choć może się wydawać, że wiedza z zakresu pierwszej pomocy jest nam zupełnie zbędna, to zerkając na statystyki, okazuje się, że jest zupełnie inaczej. Polska to kraj, w którym dane dotyczące wypadków są naprawdę niepokojące. Jest ich zdecydowanie za dużo, zaś jeśli chodzi o teorię związaną z udzieleniem pierwszej pomocy, bywa z nią naprawdę kiepsko. Poza krótkimi informacjami ze szkoły i ewentualnie z kursu prawa jazdy, nie mamy pojęcia co robić, gdy przytrafi nam się konieczność udzielenia pomocy.

  Pierwsza pomoc – potrzebna od zaraz

  Co zrobić w momencie, gdy taka wiedza jest nam potrzebna od zaraz? Warto o tym pomyśleć wcześniej i przyswoić sobie podstawowe informacje z zakresu pierwszej pomocy. Nie chodzi tu o wybór najdroższego kursu. Wiedza, którą warto poznać może być książkowa, ale najważniejsze jest to, by przyswoić schematy postępowań. Tak naprawdę nie ma ich wiele i nie potrzeba do tego szkoleń. Jest też druga strona medalu, która niestety bez szkolenia się nie obejdzie. Chodzi o to, by umieć zrozumieć, czego potrzebuje osoba poszkodowana. Tych informacji nie znajdziemy w książkach, one przede wszystkim są prawidłowo przekazywane przez osoby, które na co dzień zajmują się ratowaniem ludzkiego życia.

  Wiemy doskonale, że każdy człowiek jest inny. Wiemy również, że każdy zachowuje się inaczej, gdy wydarzy się wypadek. Zadaniem naszych instruktorów jest przygotowanie każdego do działania, które ma pomóc poszkodowanemu.

  Podczas kursu omawia się nie tylko sytuację poszkodowanego, ale również emocje, jakie towarzyszą podczas udzielania pierwszej pomocy. Wiemy doskonale, że tak naprawdę znamy siebie na tyle, na ile nas sprawdzono, ale doświadczony ratownik medyczny może zasugerować nam kilka postaw, które cechują ludzi udzielających pomocy. Często po ich omówieniu uczestnicy kursu są w stanie określić, do jakiej grupy ludzi należą, choć wcześniej nie mieli okazji uczestniczyć w sytuacjach niebezpiecznych. Dzięki temu każdy wyniesie z kursu, poza wiedzą z zakresu pierwszej pomocy, informacje o sobie, swoim charakterze i cechach, z jakimi przyjdzie się zmagać, gdy będzie trzeba udzielić pierwszej pomocy. To bardzo wartościowa i potrzebna wiedza.

   

  Kursy są ważne dla każdego

  Mocnymi stronami szkoleń, które organizujemy są instruktorzy. Tylko dobry ratownik medyczny jest w stanie przekazać najważniejszą wiedzę, ponieważ to właśnie on ma doświadczenie w udzielaniu pierwszej pomocy. Z pewnością wskaże najważniejsze kwestie związane z tym, co należy zrobić na samym początku i jak powinna wyglądać profesjonalnie udzielona pomoc przedmedyczna?

  Od profesjonalistów dowiemy się, co należy robić w jakiej kolejności. Zrozumiemy sens wykonywania poszczególnych działań. To oni nauczą nas radzić sobie z emocjami, nad którymi bardzo trudno zapanować, gdy mamy wpływ na czyjeś zdrowie lub życie. Poczucie odpowiedzialności jest wystarczającą motywacją, by kurs pierwszej pomocy odbyć choć raz w uczciwy wobec siebie sposób.

   

  Czego można dowiedzieć się na kursie pierwszej pomocy?

  Na takich szkoleniach dowiedzieć się można, w jaki sposób poprawnie wezwać pierwszą pomoc. Wydawać mogłoby się, że nie trzeba tego uczyć, że wystarczy po prostu wykręcić numer 112 i to wszystko, ale nie do końca tak jest. Ważne, by ta rozmowa odbyła się w sposób szybki i rzetelny. W takich chwilach nie można sobie pozwolić na niewiedzę. Trzeba działać.

  W kursie pomocy przedmedycznej najważniejsza jest część praktyczna, podczas której można spróbować swoich sił i przekonać się, że to jednak nie jest tak proste, tym bardziej, gdy do tego dojdą emocje. Może się zdarzyć, że pewne działania staną się wręcz niewykonalne. Warto sobie uświadomić, jak ważne są te zagadnienia i wiedzę z tego zakresu traktować z pokorą.

  Wiedza praktyczna to coś, czego nie nauczymy się w oparciu o źródła i podręczniki. Czasem pewne zagadnienia bez odpowiedniego osadzenia w świecie realnym nie mają odpowiedniego wydźwięku. Warto przećwiczyć resuscytację krążeniowo-oddechową na manekinie, by mieć świadomość o jakiej sile uciśnięć czytamy i jak odpowiednio wykonać całą procedurę, by zadziałała tak, jak powinna.

  Firma z misją

  Nasze działania od zawsze nastawione są na odbiorcę. Chcemy wytłumaczyć zasady udzielania pierwszej pomocy, nauczyć podstawowych czynności ratowniczych, ośmielić do działania, rozwiać wszelkie wątpliwości, które nasuwają się podczas kursu i nagrodzić za pozyskaną wiedzę. Wierzymy, że nasza praca to misja. Działamy w zakresie organizowania kursów pierwszej pomocy już ponad dziesięć lat, to pozwala nam dostrzec, jak wielki potencjał tkwi w przekazywaniu tej wiedzy w sposób odpowiedni.

  Nasza oferta jest bardzo szeroka i cały czas się rozbudowuje. W jej zakres wchodzą:

  • szkolenia tematyczne dla różnych grup wiekowych,
  • kursy online,
  • kursy stacjonarne w dużych miastach i zakładach pracy,
  • kursy wyjazdowe z atrakcjami, mające charakter rozrywkowy,
  • kursy pierwszej pomocy dla rodziców i dla opiekunów,
  • kursy pierwszej pomocy dla miłośników zwierząt,
  • kursy pierwszej pomocy dla instytucji i firm.

  Kurs pierwszej pomocy online banerKursy kończą się sprawdzeniem wiedzy. Pozytywne wyniki upoważniają nas do wydania zaświadczania, którego ważność to trzy lata. Po tym czasie, należy kurs odświeżyć, by pozyskać nowy dokument potwierdzający ważność odbytego szkolenia.

  Kursy online kończą się certyfikatami. Jest to nowoczesna forma, która pozwala na zaangażowanie w dowolnym czasie dla uczestnika.

  Jeśli cały czas nie czujesz konieczności zapisania się na szkolenie, to zachęcamy do zrobienia testu, który jest dostępny w naszych zakładkach. Jeśli przejdziesz go pomyślnie – brawo, jeśli nie – pomyśl o sytuacji, w której konieczna byłaby wiedza, jakiej obecnie nie posiadasz. Zapisz się do nas. Chętnie pomożemy!

  Organizacja kursu

  Kursy pierwszej pomocy odbywają się w Koszalinie, gdy pojawi się grupa około piętnastu chętnych osób. W sytuacjach, gdy chodzi o szkolenia grup pracowników nasi eksperci są w stanie spotkać się w siedzibie firmy, która zleca szkolenie na terenie Koszalina.

  Prowadzący szkolenia specjaliści bardzo chętnie przygotują zagadnienia tematyczne, związane z określonym kursem, chętnie podejmą współpracę oferując wiedzę z zakresu pierwszej pomocy w Koszalinie. Przeszkolą nauczycieli, uczniów i inne instytucje, które uznają tę wiedzę za niezbędną.

  Prelegenci są otwarci na udział w różnych spotkaniach, gdzie mają wygłosić wykład połączony z ćwiczeniami na tematy związane z pierwszą pomocą. Rozważymy każdego rodzaju pomysł, gdyż nasz zespół to grupa młodych i kreatywnych ludzi, którzy kurs pierwszej pomocy traktują jak misję, chcą się nim dzielić z każdym, kto tylko tego zapragnie.

  Na wszelkie pytania związane ze szczegółami szkolenia pierwszej pomocy w Koszalinie chętnie odpowiemy. Prosimy o kontakt.