Kurs pierwszej pomocy Koszalin. Kurs pierwszej pomocy jest na tyle ważny, że warto choć raz wysłuchać profesjonalnych porad i wykonać ćwiczenia pod okiem eksperta, by uświadomić sobie, jak powinna przebiegać prawidłowo przeprowadzona pierwsza pomoc. Zachęcamy do wzięcia udziału w szkoleniu, by przekonać się, jakie to potrzebne.

Oferujemy:pierwsza pomoc (2)

  • zajęcia na terenie Koszalina i okolic.
  • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy.
  • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
  • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.
  • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Nasze szkolenia:

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm i przedsiębiorstw
Szkolenia z pierwszej pomocy dla Auto szkoły
Kursy ratownictwa i szkolenia wyjazdowe
Warsztaty medyczne dla rodziców
Szkolenia z pierwszej pomocy prowadzone dla szkół
Szkolenia indywidualne z pomocy przedmedycznej

Jeśli potrzebujesz innych szkoleń, napisz do nas na adres: e.adamczyk@medykszkolenia.pl – jesteśmy otwarci na propozycje i dostosowujemy się do wymagań Klientów.

Nasze dane:

Firma MedykSzkolenia
NIP: 7292651646
REGON 364454851
Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593
Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

Szkolenia odbywają się tutaj!

Szkolenia w Koszalinie

Koszalin

Nasz formularz kontaktowy

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Pierwsza pomoc – potrzebna od zaraz

Może zdarzyć się tak, że będziemy świadkami wypadku, w którym ucierpieli ludzie. W takich momentach bardzo ważne jest szybkie podjęcie próby ratowania poszkodowanych. To najistotniejsze, ponieważ każda sekunda jest w takich momentach naprawdę cenna.

I choć może się wydawać, że wiedza z zakresu pierwszej pomocy jest nam zupełnie zbędna, to zerkając na statystyki, okazuje się, że jest zupełnie inaczej. Polska to kraj, w którym dane dotyczące wypadków są naprawdę niepokojące. Jest ich zdecydowanie za dużo, zaś jeśli chodzi o teorię związaną z udzieleniem pierwszej pomocy, bywa z nią naprawdę kiepsko. Poza krótkimi informacjami ze szkoły i ewentualnie z kursu prawa jazdy, nie mamy pojęcia co robić, gdy przytrafi nam się konieczność udzielenia pomocy.

Co zrobić w momencie, gdy taka wiedza jest nam potrzebna od zaraz? Warto o tym pomyśleć wcześniej i przyswoić sobie podstawowe informacje z zakresu pierwszej pomocy. Nie chodzi tu o wybór najdroższego kursu. Wiedza, którą warto poznać może być książkowa, ale najważniejsze jest to, by przyswoić schematy postępowań. Tak naprawdę nie ma ich wiele i nie potrzeba do tego szkoleń. Jest niestety druga strona medalu, która niestety bez szkolenia się nie obejdzie. Chodzi o to, by umieć zrozumieć, czego potrzebuje osoba poszkodowana. Tych informacji nie znajdziemy w książkach, one przede wszystkim są prawidłowo przekazywane przez osoby, które na co dzień zajmują się ratowaniem ludzkiego życia.

Mocnymi stronami szkoleń, które organizujemy są instruktorzy. Tylko dobry ratownik medyczny jest w stanie przekazać najważniejszą wiedzę, ponieważ to właśnie on ma doświadczenie w udzielaniu pierwszej pomocy. Z pewnością wskaże najważniejsze kwestie związane z tym, co należy zrobić na samym początku i jak powinna wyglądać profesjonalnie udzielona pomoc przedmedyczna?

Na takich szkoleniach dowiedzieć się można również, w jaki sposób poprawnie wezwać pierwszą pomoc. Wydawać mogłoby się, że nie trzeba tego uczyć, że wystarczy po prostu wykręcić numer 112 i to wszystko, ale nie do końca tak jest. Ważne, by ta rozmowa odbyła się w sposób szybki i rzetelny. W takich chwilach nie można sobie pozwolić na niewiedzę. Trzeba działać.

W kursie pomocy przedmedycznej najważniejsza jest część praktyczna, podczas której można spróbować swoich sił i przekonać się, że to jednak nie jest tak proste, tym bardziej, gdy do tego dojdą emocje. Może się zdarzyć, że pewne działania staną się wręcz niewykonalne. Warto sobie uświadomić, jak ważne są te zagadnienia i wiedzę z tego zakresu traktować z pokorą.

 

Zaufali nam: