Kurs pierwszej pomocy Kraków, Tarnów, Nowy Sącz, Oświęcim, Chrzanów. Czy nie byłoby wspaniale pomóc drugiemu człowiekowi w nagłej potrzebie z taka łatwością i opanowaniem, niczym przykładowe czynności domowe? Szkolenie pierwszej pomocy oferowane przez firmę Medyk Szkolenia w Krakowie i pobliskich mu miastach jest kierowane do wszystkich osób chcących nauczyć się udzielania pomocy.
To właśnie jest nasz cel – przekazanie podstawowej wiedzy oraz praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy w najczęściej spotykanych nagłych stanach zagrożenia zdrowia lub życia. Kiedy nauczysz się jak zabezpieczyć miejsce wypadku i prawidłowo poprowadzić rozmowę z dyspozytorem, pomoc innym będzie dla Ciebie niczym przysłowiowa bułka z masłem!

Oferujemy:pierwsza pomoc (2)

  • zajęcia na terenie Krakowa i okolic
  • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy
  • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
  • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.
  • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Nasze szkolenia:

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm i przedsiębiorstw
Szkolenia z pierwszej pomocy dla Auto szkoły
Kursy ratownictwa i szkolenia wyjazdowe
Warsztaty medyczne dla rodziców
Szkolenia z pierwszej pomocy prowadzone dla szkół
Szkolenia indywidualne z pomocy przedmedycznej

Jeśli potrzebujesz innych szkoleń, napisz do nas na adres: e.adamczyk@medykszkolenia.pl – jesteśmy otwarci na propozycje i dostosowujemy się do wymagań Klientów.

Nasze dane:

Firma MedykSzkolenia
NIP: 7292651646
REGON 364454851
Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593
Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

Szkolenia odbywają się tutaj!

Szkolenia w Krakowie

Kraków

Nasz formularz kontaktowy

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Kurs pierwszej pomocy w Krakowie

Kraków jest jednym z miast, które otwierają listę najmniej bezpiecznych. Ale nie chodzi tu o policyjne statystyki przestępstw (choć tych też nie brakuje), tylko o statystykę liczby osób poszkodowanych w różnych wypadkach. Niestety w wielu przypadkach dochodzi do śmierci poszkodowanego albo do poważniejszych obrażeń, których można by było uniknąć, gdyby tylko ktoś z przechodniów podjął odpowiednio szybko działania ratownicze.

Ponieważ pierwsza pomoc dalej nie jest nauczana sensownie na żadnym etapie szkolnym, nic nie zapowiada odwrócenia tego trendu. Jedyne, na co można liczyć to to, że Krakowianie sami dojrzeją do tego, że obecna sytuacja jest fatalna. Że przez brak naprawdę absolutnie podstawowej wiedzy na temat działań przedmedycznych, niepotrzebnie cierpią ofiary wielu wypadków i to naprawdę każdego dnia.

Zgoda – uczestnictwo w kursie pierwszej pomocy z nikogo nie zrobi doktora House’a, ani nawet średniej klasy chirurga. Nie trzeba jednak być żadnym z nich, żeby ocalić czyjeś życie. Bardzo bolesne jest już to, że czynnością, której nie są w stanie wykonać przypadkowi ludzie, jest poprawne wezwanie fachowej pomocy. Niewiele więcej zwykle trzeba zrobić – choć oczywiście tu wiedzy i kompetencji nigdy nie można mieć za dużo. Faktem jednak jest, że pierwszą, podstawową umiejętnością, jaką można opanować dzięki kursom pierwszej pomocy, jest ocena stanu poszkodowanego i wezwanie profesjonalnych ratowników.

Warto jednak umieć więcej. Do wypadków nie zawsze dochodzi w centrum miasta, dokąd dyspozytor może w parę minut wysłać zespół ratunkowy. Czasem dodatkowa minuta zdecydowanie zmienia szanse poszkodowanego na przeżycie. Teraz wydaje się, że minuta to niewiele, są jednak takie sytuacje, w których to zdecydowanie za długo.

Jesteśmy w europejskim ogonie, jeśli chodzi o umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Tylko naprawdę dobre kursy, najlepiej z realistycznymi symulacjami, są w stanie cokolwiek tu zmienić. Rozwiązań systemowych nie było, nie ma, nie ma też żadnych planów, jeśli więc sami nie zaczniemy dbać o to, żeby zawsze w pobliżu był ktoś, kto potrafi udzielić pierwszej pomocy, sytuacja na pewno się nie poprawi. Warto więc wziąć udział w kursie pomocy przedmedycznej. Ta wiedza może się nigdy nie przydać. Może się jednak okazać niezbędna każdemu i w najmniej oczekiwanym momencie. To właśnie ta chwila, w której fakt, że nie znalazło się wcześniej czasu na zdobycie wiedzy, może przynieść konsekwencje niewyobrażalnie trudne do udźwignięcia.

 

Zaufali nam: