Kurs pierwszej pomocy Kraków

Kurs pierwszej pomocy Kraków Czy nie byłoby wspaniale pomóc drugiemu człowiekowi w nagłej potrzebie z taka łatwością i opanowaniem, niczym przykładowe czynności domowe? Kurs pierwszej pomocy Kraków i pobliskich mu miastach jest kierowane do wszystkich osób chcących nauczyć się udzielania pomocy.
To właśnie jest nasz cel – przekazanie podstawowej wiedzy oraz praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy w najczęściej spotykanych nagłych stanach zagrożenia zdrowia lub życia. Kiedy nauczysz się jak zabezpieczyć miejsce wypadku i prawidłowo poprowadzić rozmowę z dyspozytorem, pomoc innym będzie dla Ciebie niczym przysłowiowa bułka z masłem!

kurs pierwszej pomocy łódź
Defibrylator AED, 80% kursantów bez wcześniejszego przeszkolenia popełnia drastyczne błędy w jego uzytkowaniu !
Potrzebujesz dobrych mechanizmów szkoleniowych aby wiedzieć jak, w trakcie dużego stresu właściwie uciskać klatkę piersiową
rzypomnijmy, że w mózgu dochodzi do nieodwracalnych zmian już po 3 minutach od zatrzymania krążenia. 10 minut zatrzymania krążenia bez RKO i defibrylacji prowadzi do śmierci (czas ten może się nieco zmieniać ze względu na temperaturę otoczenia i mechanizm, w jakim doszło do NZK).
Służbom medycznym dotarcie do poszkodowanego w mieście średnio zajmuje do 8 minut, a do poszkodowanego poza miastem – nawet do 15.
Czy wiesz że staza taktyczna przy silmy krwawieniu to ostateczność ? Są inne sposoby tamowania krwawienia.
Gdy ocena rytmu odbywa się w krótkim czasie po NZK i w sytuacji, gdy na miejscu znajduje się AED, migotanie komór stwierdza się aż w 76% przypadków. Każda minuta opóźnienia w wykonaniu defibrylacji powoduje spadek przeżywalności o 3-4%.
Powszechny dostęp do wiedzy na temat udzielania PP, częstotliwość różnego rodzaju kursów PP oraz coraz gęstsza sieć automatycznych defibrylatorów AED do użytku publicznego sprawiają, że przeżywalność osób z NZK zauważalnie rośnie.

Kurs pierwszej pomocy Kraków

Kurs pierwszej pomocy Kraków jest organizowany dla wszystkich, którzy mają ochotę poznać niezbędną wiedzę z tego zakresu.

Szkolimy także grupy pracowników, prowadzimy szkolenia w instytucjach i firmach. Przekazywane przez nas informacje z pewnością zadowolą każdego klienta, który zapragnie odbyć szkolenie z pierwszej pomocy Kraków.

Kraków jest wyjątkowo pięknym miastem, do którego przyjeżdżają tłumy turystów, by podziwiać Wawel, Sukiennice, Kazimierz, czy inne nietuzinkowe miejsca. Jest to miasto wielokulturowe, pełne atrakcji, które przyciągają całe rzesze zwiedzających, dlatego też warto skupić się na kwestiach związanych z bezpieczeństwem mieszkańców miasta i turystów. Ważne jest, by uświadamiać mieszkańców Krakowa, że kurs pierwszej pomocy, organizowany profesjonalnie, przez ludzi posiadających ogromną wiedzę i doświadczenie jest niezbędnym elementem ich codzienności i wiedzy, jaką powinni posiadać.

 

Kraków to spore miasto, dlatego warto organizować dla jego mieszkańców szkolenia pierwszej pomocy. Konkurencja bywa całkiem spora, więc jest w czym wybierać. Ważne, by wszystkie kursy były na wysokim poziomie. Zwykle, te, które organizowane są w dużych miastach, mają na celu przekazanie sporej dawki informacji. Człowiek, który korzysta z tych szkoleń jest teoretycznie przygotowany bardzo dobrze, choć w głowie ma mętlik od nadmiaru nieprzećwiczonej wiedzy. Podobnie jest na szkoleniach BHP, gdzie również pracodawcy starają się przemycić wiedzę z zakresu pierwszej pomocy. To nie jest dobra nauka.

Kurs pierwszej pomocy organizowanie w formie stacjonarnej

Podstawą kursów pierwszej pomocy jest efektywność, którą możemy zmierzyć dopiero w praktyce. I to właśnie na praktyce opieramy nasze kursy stacjonarne.  Szkolenie odbywa się na fantomach elektronicznych, pozwalających monitorować skuteczność kursanta.

Nadchodzące szkolenia

marzec 2023

Zamów dostęp do szkolenia

Dostęp do szkolenia zostaje przyznany ci natychmiast po dokonaniu wpłaty.

Wpłata zostaje zaksięgowana natychmiast przez kanał płatności ekspresowej paynow lub blik.

Szkolenie realizujesz za pośrednictwem swojego telefonu lub komputera loguje się do platformy E-learningowej.

Platforma jest instynktowna i prowadzi ciebie krok po kroku do samego końca szkolenia.

Szkolenie jest w formie video i zawiera lektora! Więc możesz się uczyć nawet w samochodzie lub parku!

Zamawiający szkolenie dostaje certyfikat lub zaświadczenie niezwłocznie, po zakończeniu egzaminu kursanta, i jest on pełnoprawnym dokumentem z podpisem elektronicznym.

Kurs pierwszej pomocy Kraków

Dobry kurs pierwszej pomocy Kraków polega na przyswojeniu zaledwie kilku podstawowych schematów ratunkowych, które sprawdzają się najczęściej. Reszta kursu ma zaś charakter praktyczno-psychologiczny.

Uczestnicy kurs pierwszej pomocy Kraków poznają patenty związane z tym, jak zapanować nad własnymi nerwami, by zareagować odpowiednio, jak prawidłowo wezwać pomoc na miejsce zdarzenia, a także jak ocenić stan osób poszkodowanych? To najważniejsze elementy, o których zwykłe szkolący zapominają. Nie jest ważna solidna dawka teorii, ale najważniejsze jest nauczenie reagowania.
Taka zależność może sprawić, iż w kryzysowej sytuacji można dokonać naprawdę wiele. Dane statystyczne mówią, że naprawdę rzadko zdarza się, że świadek zdarzenia musi podejmować działania, które zwykle wykonują ratownicy medyczni, o których mówi się wiele na kursach pierwszej pomocy. Najważniejsze jest jednak, by potrafił w prawidłowy sposób ocenić sytuację i właściwie przekazał ją odpowiednim jednostkom.

 

Większość ma wrażenie, że to banalnie proste.

Fakty mówią coś zupełnie innego. Działanie pod wpływem silnych emocji powoduje, że nasze zachowanie może odbiegać od ogólnie przyjętej normy. od źle oznakowanego miejsca zdarzenia, skończywszy na źle podanych informacjach przez telefon. To wszystko może opóźnić przyjazd profesjonalnej pomocy i spowodować, że zagrożenie zdrowia lub życia wzrośnie.

Warto skupić się na aspektach, których nie doczytamy w literaturze. Schemat postępowania z rannym znaleźć można w każdej książce dotyczącej pierwszej pomocy. Aspekt psychologiczny najlepiej omówić z kimś, kto zna się na tym najlepiej, czyli z osobą, która udzielała pierwszej pomocy wiele razy i wie, czego najbardziej oczekują poszkodowani. To wiedza, której nie odnajdziemy w książkach, a zarazem wiedza najbardziej pożądana, ponieważ uświadamia wszystkim, którzy nie mieli możliwości poznać swojego zachowania w sytuacji trudnej, jak możemy się zachować i jak powinniśmy zareagować właściwie. Warto zrozumieć, że od tego może zależeć czyjeś życie i zdrowie. Gdy uświadomimy sobie, czego należy oczekiwać od szkoleń dotyczących pierwszej pomocy, warto odnaleźć takie, które jest nam to w stanie zaoferować i zapisać się od razu, by nie okazało się, że nie ma dla nas miejsc.
Ludzie mieszkający w dużych aglomeracjach powinni mieć prawo do regularnego dokształcania się z zakresu udzielania pierwszej pomocy, gdyż większa liczba ludności oznacza większy ruch, większe prawdopodobieństw wypadku, a także większą możliwość wykorzystania wiedzy związanej z pierwszą pomocą. Duże miasta wymagają od ludzi więcej uważności i ostrożności. Staramy się na naszych szkoleniach uczyć, że obserwowanie tego, co dzieje się wokół nie jest oznaką wścibstwa, a troską o siebie, o sąsiada i o innych, którzy żyją wokół nas. Kurs pierwszej pomocy Kraków.

Ratowanie życia – Kurs pierwszej pomocy Kraków

Nasze szkolenia pierwszej pomocy Kraków kładą nacisk na ratowanie każdego, ale wiele mówimy o dzieciach, które bardzo często wpadają w kłopoty i wymagają troskliwej opieki.

 

Jednymi z naszych podstawowych odbiorców są właśnie rodzice, którym bardzo zależy na uzyskaniu wiedzy z zakresu pierwszej pomocy w odniesieniu do ich dzieci. Takie spotkania podkreślają jak ważne jest to, co robimy.

Nasze firma ma poczucie, że kurs pierwszej pomocy Kraków należy promować i propagować wśród różnych grup społecznych i instytucji. Zależy nam, by jak największa liczba osób mogła potwierdzić, że odbyła kurs pierwszej pomocy Kraków, w mieście wyjątkowym, gdzie żyją ludzie świadomi konieczności rozwijania podstawowych umiejętności współegzystowania, jakie dają wszystkim poczucie bezpieczeństwa.
Ważnym aspektem szkoleń okazuje się rozmowa z prowadzącym je ekspertem, który zna tajniki szybkiego reagowania i doskonale potrafi podpowiedzieć, jakie zachowanie pozwoli uspokoić poszkodowanych, a jak nie powinno się ratować ludzi. Szkolenia z zakresu pierwszej pomocy to także ćwiczenie emocji. Nie są one porównywalne do tych, które towarzyszą podczas faktycznego wypadku czy innego zdarzenia, ale warto o nich rozmawiać. Poszkodowani bardzo często potrzebują wsparcia emocjonalnego. Nasi eksperci uczą jak zapewnić poczucie bezpieczeństwa w każdej sytuacji. To niezwykle ważne informacje, ponieważ nie są dostępne w literaturze fachowej.

Nasza firma chce mieć wpływ na świadomość mieszkańców miast. Mamy poczucie, że warto inwestować w kurs pierwszej pomocy Kraków,

bo one mentalnie przygotowują ludzi do empatycznego reagowania na potrzeby drugiego człowieka. Nasz kadra jest gronem fachowców, którzy poprzez dydaktykę realizują własne potrzeby dzielenia się niezbędną wiedzą, którą każdy człowiek powinien znać. Poczucie misji, jakie towarzyszy naszej pracy sprawdza się w trakcie szkoleń. Nie są to monologi, a dialogi i ćwiczenia, co bardzo ważne dla naszych kursantów. Chcemy, by w najtrudniejszych życiowych sytuacjach każdy mógł poczuć choć odrobinę komfortu, by mógł zareagować świadomie, by był przekonany, że działa dobrze, zgodnie z zasadami, których nauczył się na szkoleniu.

Kurs pierwszej pomocy Kraków – Medyk Szkolenia

Kurs pierwszej pomocy Kraków odbywają się  w siedzibie firmy, która zleca kurs pierwszej pomocy Kraków.

Każdy człowiek powinien oswoić w sobie przekonanie, że potrafi pomóc drugiemu, by nie czuł strachu, a chęć i konieczność niesienia pomocy. Takie przekonanie można wykształcić wyłącznie podczas kursów i szkoleń, gdy człowiek się z koniecznością wykonania pierwszej pomocy, zareagowania na sytuację zaproponowaną przez doświadczonego eksperta. W ten sposób każdy nabiera pewności siebie i odwagi, która może zaprocentować, gdy faktycznie będzie trzeba zareagować w sytuacji rzeczywistej.

 

Nasi eksperci bardzo chętnie przygotują szkolenia tematyczne, związane z określonym zagadnieniem, chętnie podejmą współpracę oferując wiedzę z zakresu pierwszej pomocy w Krakowie. Chętnie przeszkolą nauczycieli, uczniów i inne instytucje, które uznają tę wiedzę za niezbędną.
Na wszelkie pytania związane ze szczegółami kurs pierwszej pomocy Kraków chętnie odpowiemy. Prosimy o kontakt.

Kraków

Kraków jest jednym z miast, które otwierają listę najmniej bezpiecznych. Ale nie chodzi tu o policyjne statystyki przestępstw (choć tych też nie brakuje), tylko o statystykę liczby osób poszkodowanych w różnych wypadkach. Niestety w wielu przypadkach dochodzi do śmierci poszkodowanego albo do poważniejszych obrażeń, których można by było uniknąć, gdyby tylko ktoś z przechodniów podjął odpowiednio szybko działania ratownicze.

Ponieważ pierwsza pomoc dalej nie jest nauczana sensownie na żadnym etapie szkolnym, nic nie zapowiada odwrócenia tego trendu. Jedyne, na co można liczyć to to, że Krakowianie sami dojrzeją do tego, że obecna sytuacja jest fatalna. Że przez brak naprawdę absolutnie podstawowej wiedzy na temat działań przedmedycznych, niepotrzebnie cierpią ofiary wielu wypadków i to naprawdę każdego dnia.

Zgoda – uczestnictwo w kursie pierwszej pomocy on line z nikogo nie zrobi doktora House’a, ani nawet średniej klasy chirurga. Nie trzeba jednak być żadnym z nich, żeby ocalić czyjeś życie. Bardzo bolesne jest już to, że czynnością, której nie są w stanie wykonać przypadkowi ludzie, jest poprawne wezwanie fachowej pomocy. Niewiele więcej zwykle trzeba zrobić – choć oczywiście tu wiedzy i kompetencji nigdy nie można mieć za dużo. Faktem jednak jest, że pierwszą, podstawową umiejętnością, jaką można opanować dzięki kursom pierwszej pomocy, jest ocena stanu poszkodowanego i wezwanie profesjonalnych ratowników.

Warto jednak umieć więcej. Do wypadków nie zawsze dochodzi w centrum miasta, dokąd dyspozytor może w parę minut wysłać zespół ratunkowy. Czasem dodatkowa minuta zdecydowanie zmienia szanse poszkodowanego na przeżycie. Teraz wydaje się, że minuta to niewiele, są jednak takie sytuacje, w których to zdecydowanie za długo.

Jesteśmy w europejskim ogonie, jeśli chodzi o umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Tylko naprawdę dobre kursy, najlepiej z realistycznymi symulacjami, są w stanie cokolwiek tu zmienić. Rozwiązań systemowych nie było, nie ma, nie ma też żadnych planów, jeśli więc sami nie zaczniemy dbać o to, żeby zawsze w pobliżu był ktoś, kto potrafi udzielić pierwszej pomocy, sytuacja na pewno się nie poprawi. Warto więc wziąć udział w kursie pomocy przedmedycznej. Ta wiedza może się nigdy nie przydać. Może się jednak okazać niezbędna każdemu i w najmniej oczekiwanym momencie. To właśnie ta chwila, w której fakt, że nie znalazło się wcześniej czasu na zdobycie wiedzy, może przynieść konsekwencje niewyobrażalnie trudne do udźwignięcia. Kurs pierwszej pomocy Kraków.

Dziś zamówienie, dziś Certyfikat !

Zaufali nam:

Kraków

Co możemy zaoferować na naszych kursach?

  • zajęcia na terenie Krakowa i okolic.
  • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy.
  • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
  • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.
  • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Jakie szkolenia prowadzimy?

Masz pytanie ?

Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593

Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

pierwsza pomoc przedmedyczna Kraków
szkolenie na fantomach karków
pierwsza pomoc przedmedyczna Kraków
szkolenie bls/aed Kraków
pierwsza pomoc przedmedyczna Kraków
pierwsza pomoc przedmedyczna Kraków
pierwsza pomoc przedmedyczna Kraków
pierwsza pomoc przedmedyczna Kraków
pierwsza pomoc przedmedyczna Kraków
kurs pierwszej pomocy krakow
kurs pierwszej pomocy krakow
kurs pierwszej pomocy krakow
pierwsza pomoc przedmedyczna Kraków
kurs pierwszej pomocy krakow
kurs pierwszej pomocy krakow
kurs pierwszej pomocy krakow
kurs pierwszej pomocy kraków
kurs pierwszej pomocy kraków
kurs pierwszej pomocy kraków
kurs pierwszej pomocy kraków
kurs pierwszej pomocy krakow
pierwsza pomoc przedmedyczna Kraków
kurs pierwszej pomocy krakow
kurs pierwszej pomocy krakow
kurs pierwszej pomocy krakow
bls krakow
pierwsza pomoc przedmedyczna Kraków
pierwsza pomoc przedmedyczna Kraków
kurs pierwszej pomocy krakow
bls krakow
kurs ratownika medycznego Kraków
kurs pierwszej pomocy krakow
kurs pierwszej pomocy krakowkurs pierwszej pomocy krakow
kurs pierwszej pomocy krakow
kurs pierwszej pomocy krakow
kurs pierwszej pomocy krakow
kurs pierwszej pomocy kraków
pierwsza pomoc przedmedyczna Kraków
pierwsza pomoc przedmedyczna Kraków
pierwsza pomoc przedmedyczna Kraków
kurs pierwszej pomocy krakow
kurs pierwszej pomocy krakow
kurs ratownika medycznego Kraków
kurs pierwszej pomocy krakow
kurs pierwszej pomocy krakow
kurs pierwszej pomocy krakow
szkolenie bls/aed Kraków
kurs pierwszej pomocy krakow
kurs pierwszej pomocy krakow
kurs pierwszej pomocy krakow
kurs pierwszej pomocy krakow
szkolenie na fantomach karków
kurs pierwszej pomocy krakow
kurs pierwszej pomocy krakow
kurs pierwszej pomocy krakow
kurs pierwszej pomocy krakow
szkolenie z pierwszej pomocy Kraków certyfikat
kurs pierwszej pomocy kraków
pierwsza pomoc Kraków
kurs pierwszej pomocy kraków