Kurs pierwszej pomocy Kraków.

Czy nie byłoby wspaniale pomóc drugiemu człowiekowi w nagłej potrzebie z taka łatwością i opanowaniem, niczym przykładowe czynności domowe? Szkolenie pierwszej pomocy oferowane przez firmę Medyk Szkolenia w Krakowie i pobliskich mu miastach jest kierowane do wszystkich osób chcących nauczyć się udzielania pomocy.
To właśnie jest nasz cel – przekazanie podstawowej wiedzy oraz praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy w najczęściej spotykanych nagłych stanach zagrożenia zdrowia lub życia. Kiedy nauczysz się jak zabezpieczyć miejsce wypadku i prawidłowo poprowadzić rozmowę z dyspozytorem, pomoc innym będzie dla Ciebie niczym przysłowiowa bułka z masłem!

Zamów dostęp do szkolenia

Oferujemy:

kurs pierwszej pomocy karków

 • zajęcia na terenie Krakowa i okolic
 • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy
 • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
 • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.
 • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Nasze szkolenia:

Pierwsza pomoc Kraków

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm i przedsiębiorstw
Szkolenia z pierwszej pomocy dla Auto szkoły
Kursy ratownictwa i szkolenia wyjazdowe
Warsztaty medyczne dla rodziców
Szkolenia z pierwszej pomocy prowadzone dla szkół
Szkolenia indywidualne z pomocy przedmedycznej

Jeśli potrzebujesz innych szkoleń, napisz do nas na adres: e.adamczyk@medykszkolenia.pl – jesteśmy otwarci na propozycje i dostosowujemy się do wymagań Klientów.

 

 

Nasze dane:

      Kurs pierwszej pomocy Kraków

Firma MedykSzkolenia
NIP: 7292651646
REGON 364454851
Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593
Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

Szkolenia odbywają się tutaj!

Zaufali nam:

 

Kurs pierwszej pomocy Kraków

Szkolenia PP Kraków

Kurs pierwszej pomocy w Krakowie jest organizowany dla wszystkich, którzy mają ochotę poznać niezbędną wiedzę z tego zakresu. Szkolimy także grupy pracowników, prowadzimy szkolenia w instytucjach i firmach. Przekazywane przez nas informacje z pewnością zadowolą każdego klienta, który zapragnie odbyć szkolenie z pierwszej pomocy.

Kraków jest wyjątkowo pięknym miastem, do którego przyjeżdżają tłumy turystów, by podziwiać Wawel, Sukiennice, Kazimierz, czy inne nietuzinkowe miejsca. Jest to miasto wielokulturowe, pełne atrakcji, które przyciągają całe rzesze zwiedzających, dlatego też warto skupić się na kwestiach związanych z bezpieczeństwem mieszkańców miasta i turystów. Ważne jest, by uświadamiać mieszkańców Krakowa, że kurs pierwszej pomocy, organizowany profesjonalnie, przez ludzi posiadających ogromną wiedzę i doświadczenie jest niezbędnym elementem ich codzienności i wiedzy, jaką powinni posiadać.

Pierwsza pomoc Kraków

Kraków to spore miasto, dlatego warto organizować dla jego mieszkańców szkolenia pierwszej pomocy. Konkurencja bywa całkiem spora, więc jest w czym wybierać. Ważne, by wszystkie kursy były na wysokim poziomie. Zwykle, te, które organizowane są w dużych miastach, mają na celu przekazanie sporej dawki informacji. Człowiek, który korzysta z tych szkoleń jest teoretycznie przygotowany bardzo dobrze, choć w głowie ma mętlik od nadmiaru nieprzećwiczonej wiedzy. Podobnie jest na szkoleniach BHP, gdzie również pracodawcy starają się przemycić wiedzę z zakresu pierwszej pomocy. To nie jest dobra nauka.

Kursy z pierwszej pomocy Kraków

kurs pierwszej pomocy karków

Dobry kurs pierwszej pomocy polega na przyswojeniu zaledwie kilku podstawowych schematów ratunkowych, które sprawdzają się najczęściej. Reszta kursu ma zaś charakter praktyczno-psychologiczny. Uczestnicy poznają patenty związane z tym, jak zapanować nad własnymi nerwami, by zareagować odpowiednio, jak prawidłowo wezwać pomoc na miejsce zdarzenia, a także jak ocenić stan osób poszkodowanych? To najważniejsze elementy, o których zwykłe szkolący zapominają. Nie jest ważna solidna dawka teorii, ale najważniejsze jest nauczenie reagowania.
Taka zależność może sprawić, iż w kryzysowej sytuacji można dokonać naprawdę wiele. Dane statystyczne mówią, że naprawdę rzadko zdarza się, że świadek zdarzenia musi podejmować działania, które zwykle wykonują ratownicy medyczni, o których mówi się wiele na kursach pierwszej pomocy. Najważniejsze jest jednak, by potrafił w prawidłowy sposób ocenić sytuację i właściwie przekazał ją odpowiednim jednostkom.

Kurs pierwszej pomocy karków

Większość ma wrażenie, że to banalnie proste. Fakty mówią coś zupełnie innego. Działanie pod wpływem silnych emocji powoduje, że nasze zachowanie może odbiegać od ogólnie przyjętej normy. od źle oznakowanego miejsca zdarzenia, skończywszy na źle podanych informacjach przez telefon. To wszystko może opóźnić przyjazd profesjonalnej pomocy i spowodować, że zagrożenie zdrowia lub życia wzrośnie.

Warto skupić się na aspektach, których nie doczytamy w literaturze. Schemat postępowania z rannym znaleźć można w każdej książce dotyczącej pierwszej pomocy. Aspekt psychologiczny najlepiej omówić z kimś, kto zna się na tym najlepiej, czyli z osobą, która udzielała pierwszej pomocy wiele razy i wie, czego najbardziej oczekują poszkodowani. To wiedza, której nie odnajdziemy w książkach, a zarazem wiedza najbardziej pożądana, ponieważ uświadamia wszystkim, którzy nie mieli możliwości poznać swojego zachowania w sytuacji trudnej, jak możemy się zachować i jak powinniśmy zareagować właściwie. Warto zrozumieć, że od tego może zależeć czyjeś życie i zdrowie. Gdy uświadomimy sobie, czego należy oczekiwać od szkoleń dotyczących pierwszej pomocy, warto odnaleźć takie, które jest nam to w stanie zaoferować i zapisać się od razu, by nie okazało się, że nie ma dla nas miejsc.
Szkolenia z pierwszej pomocyLudzie mieszkający w dużych aglomeracjach powinni mieć prawo do regularnego dokształcania się z zakresu udzielania pierwszej pomocy, gdyż większa liczba ludności oznacza większy ruch, większe prawdopodobieństw wypadku, a także większą możliwość wykorzystania wiedzy związanej z pierwszą pomocą. Duże miasta wymagają od ludzi więcej uważności i ostrożności. Staramy się na naszych szkoleniach uczyć, że obserwowanie tego, co dzieje się wokół nie jest oznaką wścibstwa, a troską o siebie, o sąsiada i o innych, którzy żyją wokół nas.

Ratowanie życia – Kurs pierwszej pomocy w Krakowie

Nasze szkolenia kładą nacisk na ratowanie każdego, ale wiele mówimy o dzieciach, które bardzo często wpadają w kłopoty i wymagają troskliwej opieki. Jednymi z naszych podstawowych odbiorców są właśnie rodzice, którym bardzo zależy na uzyskaniu wiedzy z zakresu pierwszej pomocy w odniesieniu do ich dzieci. Takie spotkania podkreślają jak ważne jest to, co robimy.

Szkolenie z pierwszej pomocy karków

Kurs pierwszej pomocy karków

Nasze firma ma poczucie, że kurs pierwszej pomocy w Krakowie należy promować i propagować wśród różnych grup społecznych i instytucji. Zależy nam, by jak największa liczba osób mogła potwierdzić, że odbyła szkolenie z zakresu pierwszej pomocy właśnie w Krakowie, w mieście wyjątkowym, gdzie żyją ludzie świadomi konieczności rozwijania podstawowych umiejętności współegzystowania, jakie dają wszystkim poczucie bezpieczeństwa.
Ważnym aspektem szkoleń okazuje się rozmowa z prowadzącym je ekspertem, który zna tajniki szybkiego reagowania i doskonale potrafi podpowiedzieć, jakie zachowanie pozwoli uspokoić poszkodowanych, a jak nie powinno się ratować ludzi. Szkolenia z zakresu pierwszej pomocy to także ćwiczenie emocji. Nie są one porównywalne do tych, które towarzyszą podczas faktycznego wypadku czy innego zdarzenia, ale warto o nich rozmawiać. Poszkodowani bardzo często potrzebują wsparcia emocjonalnego.Nasi eksperci uczą jak zapewnić poczucie bezpieczeństwa w każdej sytuacji. To niezwykle ważne informacje, ponieważ nie są dostępne w literaturze fachowej.

Kurs pierwszej pomocy online baner

Nasza firma chce mieć wpływ na świadomość mieszkańców miast. Mamy poczucie, że warto inwestować w szkolenia z zakresu pierwszej pomocy, bo one mentalnie przygotowują ludzi do empatycznego reagowania na potrzeby drugiego człowieka. Nasz kadra jest gronem fachowców, którzy poprzez dydaktykę realizują własne potrzeby dzielenia się niezbędną wiedzą, którą każdy człowiek powinien znać. Poczucie misji, jakie towarzyszy naszej pracy sprawdza się w trakcie szkoleń. Nie są to monologi, a dialogi i ćwiczenia, co bardzo ważne dla naszych kursantów. Chcemy, by w najtrudniejszych życiowych sytuacjach każdy mógł poczuć choć odrobinę komfortu, by mógł zareagować świadomie, by był przekonany, że działa dobrze, zgodnie z zasadami, których nauczył się na szkoleniu.

Kursy z pierwszej pomocy Kraków – Medyk Szkolenia

Kurs pierwszej pomocy karków

Kurs pierwszej pomocy karków

Każdy człowiek powinien oswoić w sobie przekonanie, że potrafi pomóc drugiemu, by nie czuł strachu, a chęć i konieczność niesienia pomocy. Takie przekonanie można wykształcić wyłącznie podczas kursów i szkoleń, gdy człowiek się z koniecznością wykonania pierwszej pomocy, zareagowania na sytuację zaproponowaną przez doświadczonego eksperta. W ten sposób każdy nabiera pewności siebie i odwagi, która może zaprocentować, gdy faktycznie będzie trzeba zareagować w sytuacji rzeczywistej.

Szkolenia z pierwszej pomocy odbywają się w Krakowie na ul. Księdza Józefa Meiera 20C, ale w sytuacjach, gdy chodzi o szkolenia grup pracowników nasi eksperci są w stanie spotkać się w siedzibie firmy, która zleca szkolenie na terenie Krakowa.
Nasi eksperci bardzo chętnie przygotują szkolenia tematyczne, związane z określonym zagadnieniem, chętnie podejmą współpracę oferując wiedzę z zakresu pierwszej pomocy w Krakowie. Chętnie przeszkolą nauczycieli, uczniów i inne instytucje, które uznają tę wiedzę za niezbędną.
Na wszelkie pytania związane ze szczegółami szkolenia pierwszej pomocy w Krakowie chętnie odpowiemy. Prosimy o kontakt.

Nasz formularz kontaktowy

   

  Kurs pierwszej pomocy Kraków

  Kurs pierwszej pomocy karków

  Kurs pierwszej pomocy karków

  Kraków jest jednym z miast, które otwierają listę najmniej bezpiecznych. Ale nie chodzi tu o policyjne statystyki przestępstw (choć tych też nie brakuje), tylko o statystykę liczby osób poszkodowanych w różnych wypadkach. Niestety w wielu przypadkach dochodzi do śmierci poszkodowanego albo do poważniejszych obrażeń, których można by było uniknąć, gdyby tylko ktoś z przechodniów podjął odpowiednio szybko działania ratownicze.

  Ponieważ pierwsza pomoc dalej nie jest nauczana sensownie na żadnym etapie szkolnym, nic nie zapowiada odwrócenia tego trendu. Jedyne, na co można liczyć to to, że Krakowianie sami dojrzeją do tego, że obecna sytuacja jest fatalna. Że przez brak naprawdę absolutnie podstawowej wiedzy na temat działań przedmedycznych, niepotrzebnie cierpią ofiary wielu wypadków i to naprawdę każdego dnia.

  Zgoda – uczestnictwo w kursie pierwszej pomocy on line z nikogo nie zrobi doktora House’a, ani nawet średniej klasy chirurga. Nie trzeba jednak być żadnym z nich, żeby ocalić czyjeś życie. Bardzo bolesne jest już to, że czynnością, której nie są w stanie wykonać przypadkowi ludzie, jest poprawne wezwanie fachowej pomocy. Niewiele więcej zwykle trzeba zrobić – choć oczywiście tu wiedzy i kompetencji nigdy nie można mieć za dużo. Faktem jednak jest, że pierwszą, podstawową umiejętnością, jaką można opanować dzięki kursom pierwszej pomocy, jest ocena stanu poszkodowanego i wezwanie profesjonalnych ratowników.

  Kurs pierwszej pomocy karków

  Kurs pierwszej pomocy karków

  Warto jednak umieć więcej. Do wypadków nie zawsze dochodzi w centrum miasta, dokąd dyspozytor może w parę minut wysłać zespół ratunkowy. Czasem dodatkowa minuta zdecydowanie zmienia szanse poszkodowanego na przeżycie. Teraz wydaje się, że minuta to niewiele, są jednak takie sytuacje, w których to zdecydowanie za długo.

  Jesteśmy w europejskim ogonie, jeśli chodzi o umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Tylko naprawdę dobre kursy, najlepiej z realistycznymi symulacjami, są w stanie cokolwiek tu zmienić. Rozwiązań systemowych nie było, nie ma, nie ma też żadnych planów, jeśli więc sami nie zaczniemy dbać o to, żeby zawsze w pobliżu był ktoś, kto potrafi udzielić pierwszej pomocy, sytuacja na pewno się nie poprawi. Warto więc wziąć udział w kursie pomocy przedmedycznej. Ta wiedza może się nigdy nie przydać. Może się jednak okazać niezbędna każdemu i w najmniej oczekiwanym momencie. To właśnie ta chwila, w której fakt, że nie znalazło się wcześniej czasu na zdobycie wiedzy, może przynieść konsekwencje niewyobrażalnie trudne do udźwignięcia.