Kurs pierwszej pomocy Legnica

Kurs pierwszej pomocy Legnica Znajomość pierwszej pomocy to rzadkość. Tak niestety mówią statystyki, które również wykazują, że Polska jest krajem, w którym występuje bardzo dużo wypadków drogowych. Szkolenia z zakresu pierwszej pomocy gwarantują, że odnajdziemy się w każdej sytuacji i damy sobie radę nawet wtedy, gdy kierują nami ogromne emocje, dlatego warto znać tę wiedzę i odbyć odpowiednie szkolenie.

kurs pierwszej pomocy łódź
Defibrylator AED, 80% kursantów bez wcześniejszego przeszkolenia popełnia drastyczne błędy w jego uzytkowaniu !
Potrzebujesz dobrych mechanizmów szkoleniowych aby wiedzieć jak, w trakcie dużego stresu właściwie uciskać klatkę piersiową
rzypomnijmy, że w mózgu dochodzi do nieodwracalnych zmian już po 3 minutach od zatrzymania krążenia. 10 minut zatrzymania krążenia bez RKO i defibrylacji prowadzi do śmierci (czas ten może się nieco zmieniać ze względu na temperaturę otoczenia i mechanizm, w jakim doszło do NZK).
Służbom medycznym dotarcie do poszkodowanego w mieście średnio zajmuje do 8 minut, a do poszkodowanego poza miastem – nawet do 15.
Czy wiesz że staza taktyczna przy silmy krwawieniu to ostateczność ? Są inne sposoby tamowania krwawienia.
Gdy ocena rytmu odbywa się w krótkim czasie po NZK i w sytuacji, gdy na miejscu znajduje się AED, migotanie komór stwierdza się aż w 76% przypadków. Każda minuta opóźnienia w wykonaniu defibrylacji powoduje spadek przeżywalności o 3-4%.
Powszechny dostęp do wiedzy na temat udzielania PP, częstotliwość różnego rodzaju kursów PP oraz coraz gęstsza sieć automatycznych defibrylatorów AED do użytku publicznego sprawiają, że przeżywalność osób z NZK zauważalnie rośnie.

Kurs pierwszej pomocy Legnica

Może się wydawać, że odbycie takiego kurs pierwszej pomocy Legnica to tylko papierek, a życie wygląda zupełnie inaczej Papierek, którym jest certyfikat schowa się do szafy, a wiedzę do pudełka gdzieś w głowie, którego nigdy nie otworzymy. Tym razem proponujemy inne rozwiązanie, które ułatwi zapamiętanie i utrwalenie wiedzy. Na kurs pierwszej pomocy Legnica, które organizujemy przykłada się ogromną wagę do ćwiczeń szybkiego i prawidłowego reagowania.

Kurs pierwszej pomocy Legnica z tej dziedziny, który każdy z nas przechodził najczęściej nie wniosły żadnej wiedzy do naszego życia poza tą teoretyczną, szybko zapominaną. Ciekawe, czy znalazłby się jakiś człowiek, który po kursie pierwszej pomocy Legnica w szkole średniej, w pracy lub podczas robienia prawa jazdy, odpowiedziałby właściwie na pytanie: „Jak wygląda prawidłowo przeprowadzona pierwsza pomoc?”. Wydaje się, że to raczej mało prawdopodobne.

Kurs pierwszej pomocy organizowanie w formie stacjonarnej

Podstawą kursów pierwszej pomocy jest efektywność, którą możemy zmierzyć dopiero w praktyce. I to właśnie na praktyce opieramy nasze kursy stacjonarne.  Szkolenie odbywa się na fantomach elektronicznych, pozwalających monitorować skuteczność kursanta.

Nadchodzące szkolenia

grudzień 2022

styczeń 2023

Zamów dostęp do szkolenia

Dostęp do szkolenia zostaje przyznany ci natychmiast po dokonaniu wpłaty.

Wpłata zostaje zaksięgowana natychmiast przez kanał płatności ekspresowej paynow lub blik.

Szkolenie realizujesz za pośrednictwem swojego telefonu lub komputera loguje się do platformy E-learningowej.

Platforma jest instynktowna i prowadzi ciebie krok po kroku do samego końca szkolenia.

Szkolenie jest w formie video i zawiera lektora! Więc możesz się uczyć nawet w samochodzie lub parku!

Zamawiający szkolenie dostaje certyfikat lub zaświadczenie niezwłocznie, po zakończeniu egzaminu kursanta, i jest on pełnoprawnym dokumentem z podpisem elektronicznym.

Kurs pierwszej pomocy Legnica uczy reagować na ludzkie nieszczęście

Dobrze przygotowany kurs, który jesteśmy w stanie zaoferować, skupia się na wielu istotnych kwestiach. Począwszy od teorii i schematów, których tak naprawdę nie ma wiele, przez empatyczne podejście do drugiego człowieka, skończywszy na niezwykle cennej zdolności, która polega na działaniu odruchowym, ale popartym wiedzą i przećwiczonymi umiejętnościami. To bardzo ważne, bo jeśli ktoś zrozumie na czym polega udzielanie pierwszej pomocy, to wejdzie mu to w nawyk i będzie mógł wykorzystać tę wiedzę.

To oznacza, że nigdy, w sytuacji, gdy będzie trzeba pomóc drugiemu człowiekowi, osoba przeszkolona nie odwróci wzroku. Kurs pierwszej pomocy Legnica kładzie nacisk na to, by nigdy nie pozostawić osoby potrzebującej bez wsparcia. W dzisiejszych czasach takie zachowanie wydaje się być nieprawdopodobne. Właśnie dlatego tak ważne jest propagowanie udzielania pierwszej pomocy. Warto budować wśród ludzi postawę empatycznego wsparcia, pomocy, wrażliwości na krzywdę i cierpienie, ponieważ te wartości bardzo często gdzieś zanikają na rzecz samouwielbienia lub egoistycznego oraz roszczeniowego podejścia do życia.

Kurs pierwszej pomocy Legnica uwrażliwia

Wierzymy, że podczas naszych zajęć wiedza, jaką zdobędą uczestnicy pozwoli otworzyć oczy na ludzkie cierpienie. Staramy się pokazać, jak ważne jest ludzkie życie. Uświadamiamy, że nie jest one trwałe, bo tak naprawdę łatwo skrzywdzić drugiego człowieka, nie udzielając mu pomocy i wsparcia.

Ważne jest dla nas budowanie relacji międzyludzkich. Chcemy, by każdy człowiek, który dostrzeże osobę leżącą w parku podszedł i zapytał o jej stan zdrowia. Nie możemy grupowo tłumaczyć takiego zachowania nadużyciem alkoholu lub narkotyków. Musimy mieć w sobie empatię, która sprawia, że zainteresujemy się drugim człowiekiem nie w sposób wścibski, ale przez pryzmat ewentualnego udzielenia pomocy.

To, że obecnie propaguje się kurs pierwszej pomocy Legnica ma też drugi, głębszy sens. W dobie świata wirtualnego, gdy bardzo łatwo zrobić nam kursy online, dowiadujemy się, że prawdziwy kurs pierwszej pomocy Legnica musi odbyć się realnie. Warto bowiem wszystko przećwiczyć. Ważne jest, by wejść w relację z drugim człowiekiem, by rozwiać z prowadzącym wszelkie wątpliwości i odpowiedzieć wzajemnie na wszystkie pytania. Ten kurs pierwszej pomocy Legnica uczy człowieczeństwa i jest niezwykle ważny, ponieważ daje możliwość uratowania poszkodowanego.

Ćwiczenia to podstawa dobrego kursu

Warto podkreślać jak ważne jest w dzisiejszych czasach ćwiczenie pierwszej pomocy. Tym bardziej, że należy to powtarzać przynajmniej co kilka lat, by dobrze poradzić sobie w nagłych wypadkach. Świadomość jak uratować człowieka to wiedza nabyta. Bardzo łatwo, gdy jej nie używamy, zapomnieć jak powinno przebiegać właściwe działanie.

Podczas kursów, które organizujemy nastawiamy się na trening praktyczny. Uczymy zachowań, jakie powinien nabyć każdy, by móc właściwie rozpocząć działanie. Pierwsza pomoc nie polega na wykonaniu czynności nierealnych. Chodzi o przełamanie wewnętrznych barier i pokonanie stresu, który bardzo często zaburza prawidłowe funkcjonowanie człowieka.

Chcemy, by uczestnicy kurs pierwszej pomocy Legnica potrafili radzić sobie w sytuacjach trudnych. Ćwiczenia, jakie organizujemy nacechowane są nieustanną zmianą stanu zdrowia pacjenta. Chodzi o szybką reakcję, która ma nauczyć czujności. Nie wystarczy, że raz sprawdzimy oddech, gdy pacjent jest nieprzytomny. Musimy go sprawdzać regularnie, by nie przegapić momentu, gdy faktycznie przestanie oddychać.

Firma z misją

Nasze działania od zawsze nastawione są na odbiorcę. Chcemy wytłumaczyć zasady udzielania pierwszej pomocy, nauczyć podstawowych czynności ratowniczych, ośmielić do działania, rozwiać wszelkie wątpliwości, które nasuwają się podczas kursu i nagrodzić za pozyskaną wiedzę. Wierzymy, że nasza praca to misja. Działamy w zakresie organizowania kursów pierwszej pomocy już ponad dziesięć lat, to pozwala nam dostrzec, jak wielki potencjał tkwi w przekazywaniu tej wiedzy w sposób odpowiedni.

Nasza oferta jest bardzo szeroka i cały czas się rozbudowuje. W jej zakres wchodzą:

 • szkolenia tematyczne dla różnych grup wiekowych,
 • kursy online,
 • kursy stacjonarne w dużych miastach i zakładach pracy,
 • kursy wyjazdowe z atrakcjami, mające charakter rozrywkowy,
 • kursy pierwszej pomocy dla rodziców i dla opiekunów,
 • kursy pierwszej pomocy dla miłośników zwierząt,
 • kursy pierwszej pomocy dla instytucji i firm.

Kurs pierwszej pomocy Legnica kończy się sprawdzeniem wiedzy. Pozytywne wyniki upoważniają nas do wydania zaświadczania, którego ważność to trzy lata. Po tym czasie, należy kurs odświeżyć, by pozyskać nowy dokument potwierdzający ważność odbytego szkolenia.

Kursy online kończą się certyfikatami. Jest to nowoczesna forma, która pozwala na zaangażowanie w dowolnym czasie dla uczestnika.

Jeśli cały czas nie czujesz konieczności zapisania się na szkolenie, to zachęcamy do zrobienia testu, który jest dostępny w naszych zakładkach. Jeśli przejdziesz go pomyślnie – brawo, jeśli nie – pomyśl o sytuacji, w której konieczna byłaby wiedza, jakiej obecnie nie posiadasz. Zapisz się do nas. Chętnie pomożemy!

Organizacja kursu

Kurs pierwszej pomocy Legnica odbywają się, gdy pojawi się grupa około piętnastu chętnych osób. W sytuacjach, gdy chodzi o szkolenia grup pracowników nasi eksperci są w stanie spotkać się w siedzibie firmy, która zleca szkolenie na terenie Legnicy.

Prowadzący szkolenia specjaliści bardzo chętnie przygotują zagadnienia tematyczne, związane z określonym kursem, chętnie podejmą współpracę oferując wiedzę z zakresu pierwszej pomocy w Legnicy. Przeszkolą nauczycieli, uczniów i inne instytucje, które uznają tę wiedzę za niezbędną.

Prelegenci są otwarci na udział w różnych spotkaniach, gdzie mają wygłosić wykład połączony z ćwiczeniami na tematy związane z pierwszą pomocą. Rozważymy każdego rodzaju pomysł, gdyż nasz zespół to grupa młodych i kreatywnych ludzi, którzy kurs pierwszej pomocy traktują jak misję, chcą się nim dzielić z każdym, kto tylko tego zapragnie.

Na wszelkie pytania związane ze szczegółami szkolenia pierwszej pomocy w Legnicy chętnie odpowiemy. Prosimy o kontakt.

Dziś zamówienie, dziś Certyfikat !

Zaufali nam:

Legnica

Co możemy zaoferować na naszych kursach?

 • zajęcia na terenie Legnicy i okolic.
 • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy.
 • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
 • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.
 • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Jakie szkolenia prowadzimy?

Masz pytanie ?

Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593

Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

Pierwsza pomoc Szczecin
Pierwsza pomoc Szczecin
Pierwsza pomoc Szczecin
kurs pierwszej pomocy kraków
kurs pierwsza pomoc dla zwierzaków
kurs z pierwszej pomocy wrocław
Kurs pierwszej pomocy białystok
pierwsza pomoc kurs białystok
udzielanie pierwszej pomocy kurs
Kurs pierwszej pomocy w warszawie
kurs pierwsza pomoc wrocław cwiczenia
pierwsza pomoc kurs radom
Kurs pierwszej pomocy zielona góra medyk
Kurs pierwszej pomocy zielona góra
Kurs pierwszej pomocy manekin białystok
pierwsza pomoc wrocław kurs
Pierwsza pomoc Szczecin
Kurs pierwszej pomocy warszawa ćwiczenia