Kurs pierwszej pomocy Legnica. Znajomość pierwszej pomocy to rzadkość. Tak niestety mówią statystyki, które również wykazują, że Polska jest krajem, w którym występuje bardzo dużo wypadków drogowych. Szkolenia z zakresu pierwszej pomocy gwarantują, że odnajdziemy się w każdej sytuacji i damy sobie radę nawet wtedy, gdy kierują nami ogromne emocje, dlatego warto znać tę wiedzę i odbyć odpowiednie szkolenie.

Oferujemy:pierwsza pomoc (2)

  • zajęcia na terenie Legnicy i okolic.
  • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy.
  • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
  • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.
  • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Nasze szkolenia:

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm i przedsiębiorstw
Szkolenia z pierwszej pomocy dla Auto szkoły
Kursy ratownictwa i szkolenia wyjazdowe
Warsztaty medyczne dla rodziców
Szkolenia z pierwszej pomocy prowadzone dla szkół
Szkolenia indywidualne z pomocy przedmedycznej

Jeśli potrzebujesz innych szkoleń, napisz do nas na adres: e.adamczyk@medykszkolenia.pl – jesteśmy otwarci na propozycje i dostosowujemy się do wymagań Klientów.

Nasze dane:

Firma MedykSzkolenia
NIP: 7292651646
REGON 364454851
Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593
Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

Szkolenia odbywają się tutaj!

Szkolenia w Legnicy

Legnica

Nasz formularz kontaktowy

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Pierwsza pomoc uczy reagować na ludzkie nieszczęście

Może się wydawać, że odbycie takiego szkolenia z zakresu pierwszej pomocy to tylko papierek, a życie wygląda zupełnie inaczej Papierek schowa się do szafy, a wiedzę do pudełka. Tym razem będzie inaczej, ponieważ na szkoleniach, które organizujemy przykłada się ogromną wagę do ćwiczeń i szybkiego i prawidłowego reagowania.

Kursy z tej dziedziny, które każdy z nas przechodził najprawdopodobniej nie wniosły żadnej wiedzy do naszego życia. Ciekawe, czy znalazłby się jakiś człowiek, który po kursie w szkole średniej, w pracy lub podczas robienia prawa jazdy, odpowiedziałby właściwie na pytanie: „Jak wygląda prawidłowo przeprowadzona pierwsza pomoc?”. Wydaje się, że to raczej mało prawdopodobne.

Dobrze przygotowany kurs, który jesteśmy w stanie zaoferować, uczy wielu rzeczy. Począwszy od teorii i schematów, których tak naprawdę nie ma wiele, przez empatyczne podejście do drugiego człowieka, skończywszy na niezwykle cennej zdolności, która polega na działaniu odruchowym, ale popartym wiedzą i przećwiczonymi umiejętnościami. To bardzo ważne, bo jeśli ktoś zrozumie na czym polega udzielanie pierwszej pomocy, to wejdzie mu to w nawyk. To oznacza, że nigdy, w sytuacji, gdy będzie trzeba pomóc drugiemu człowiekowi, osoba przeszkolona nie odwróci wzroku. Nigdy nie zostawi potrzebującego bez wsparcia. W dzisiejszych czasach takie zachowanie wydaje się być nieprawdopodobne. Właśnie dlatego tak ważne jest propagowanie udzielania pierwszej pomocy. Warto budować wśród ludzi postawę empatycznego wsparcia, pomocy, wrażliwości na krzywdę i cierpienie, ponieważ te wartości bardzo często gdzieś zanikają na rzecz samouwielbienia i egoistycznego oraz roszczeniowego podejścia do życia.

Kurs pierwszej pomocy uwrażliwia. Pokazuje, jak ważne jest ludzkie życie. Uświadamia, że nie jest one trwałe, bo tak naprawdę łatwo skrzywdzić drugiego człowieka, nie udzielając mu pomocy i wsparcia. To, że obecnie propaguje się szkolenia z zakresu pierwszej pomocy ma też drugi, głębszy sens. W dobie świata wirtualnego, gdy bardzo łatwo zrobić nam kursy on-line, dowiadujemy się, że prawdziwe szkolenie z zakresu pomocy przedmedycznej musi odbyć się realnie. Trzeba wszystko przećwiczyć. Ważne jest, by wejść w relację z drugim człowiekiem, by rozwiać z prowadzącym wszelkie wątpliwości i odpowiedzieć wzajemnie na wszystkie pytania. Ten kurs uczy człowieczeństwa i jest niezwykle ważny, ponieważ daje możliwość uratowania poszkodowanego.

Warto podkreślać jak ważne jest w dzisiejszych czasach ćwiczenie pierwszej pomocy. Tym bardziej, że należy to powtarzać przynajmniej co kilka lat, by dobrze poradzić sobie w nagłych wypadkach.

 

Zaufali nam: