Kurs pierwszej pomocy Legnica.

Znajomość pierwszej pomocy to rzadkość. Tak niestety mówią statystyki, które również wykazują, że Polska jest krajem, w którym występuje bardzo dużo wypadków drogowych. Szkolenia z zakresu pierwszej pomocy gwarantują, że odnajdziemy się w każdej sytuacji i damy sobie radę nawet wtedy, gdy kierują nami ogromne emocje, dlatego warto znać tę wiedzę i odbyć odpowiednie szkolenie.

Zamów dostęp do szkolenia

Oferujemy:pierwsza pomoc (2)

 • zajęcia na terenie Legnicy i okolic.
 • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy.
 • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
 • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.
 • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Nasze szkolenia:

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm i przedsiębiorstw
Szkolenia z pierwszej pomocy dla Auto szkoły
Kursy ratownictwa i szkolenia wyjazdowe
Warsztaty medyczne dla rodziców
Szkolenia z pierwszej pomocy prowadzone dla szkół
Szkolenia indywidualne z pomocy przedmedycznej

Jeśli potrzebujesz innych szkoleń, napisz do nas na adres: e.adamczyk@medykszkolenia.pl – jesteśmy otwarci na propozycje i dostosowujemy się do wymagań Klientów.

Nasze dane:

Firma MedykSzkolenia
NIP: 7292651646
REGON 364454851
Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593
Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

Szkolenia odbywają się tutaj!

Szkolenia w Legnicy

Legnica

Nasz formularz kontaktowy

  Zaufali nam:

   

  Kurs pierwszej pomocy Legnica

  Może się wydawać, że odbycie takiego szkolenia z zakresu pierwszej pomocy to tylko papierek, a życie wygląda zupełnie inaczej Papierek, którym jest certyfikat schowa się do szafy, a wiedzę do pudełka gdzieś w głowie, którego nigdy nie otworzymy. Tym razem proponujemy inne rozwiązanie, które ułatwi zapamiętanie i utrwalenie wiedzy. Na szkoleniach, które organizujemy przykłada się ogromną wagę do ćwiczeń szybkiego i prawidłowego reagowania.

  Kursy z tej dziedziny, które każdy z nas przechodził najczęściej nie wniosły żadnej wiedzy do naszego życia poza tą teoretyczną, szybko zapominaną. Ciekawe, czy znalazłby się jakiś człowiek, który po kursie w szkole średniej, w pracy lub podczas robienia prawa jazdy, odpowiedziałby właściwie na pytanie: „Jak wygląda prawidłowo przeprowadzona pierwsza pomoc?”. Wydaje się, że to raczej mało prawdopodobne.

   

  Kurs pierwszej pomocy uczy reagować na ludzkie nieszczęście

  Dobrze przygotowany kurs, który jesteśmy w stanie zaoferować, skupia się na wielu istotnych kwestiach. Począwszy od teorii i schematów, których tak naprawdę nie ma wiele, przez empatyczne podejście do drugiego człowieka,skończywszy na niezwykle cennej zdolności, która polega na działaniu odruchowym, ale popartym wiedzą i przećwiczonymi umiejętnościami. To bardzo ważne, bo jeśli ktoś zrozumie na czym polega udzielanie pierwszej pomocy, to wejdzie mu to w nawyk i będzie mógł wykorzystać tę wiedzę.

  To oznacza, że nigdy, w sytuacji, gdy będzie trzeba pomóc drugiemu człowiekowi, osoba przeszkolona nie odwróci wzroku. Kurs pierwszej pomocy kładzie nacisk na to, by nigdy nie pozostawić osoby potrzebującej bez wsparcia. W dzisiejszych czasach takie zachowanie wydaje się być nieprawdopodobne. Właśnie dlatego tak ważne jest propagowanie udzielania pierwszej pomocy. Warto budować wśród ludzi postawę empatycznego wsparcia, pomocy, wrażliwości na krzywdę i cierpienie, ponieważ te wartości bardzo często gdzieś zanikają na rzecz samouwielbienia lub egoistycznego oraz roszczeniowego podejścia do życia.

   

  Kurs pierwszej pomocy uwrażliwia

  Wierzymy, że podczas naszych zajęć wiedza, jaką zdobędą uczestnicy pozwoli otworzyć oczy na ludzkie cierpienie. Staramy się pokazać, jak ważne jest ludzkie życie. Uświadamiamy, że nie jest one trwałe, bo tak naprawdę łatwo skrzywdzić drugiego człowieka, nie udzielając mu pomocy i wsparcia.

  Ważne jest dla nas budowanie relacji międzyludzkich. Chcemy, by każdy człowiek, który dostrzeże osobę leżącą w parku podszedł i zapytał o jej stan zdrowia. Nie możemy grupowo tłumaczyć takiego zachowania nadużyciem alkoholu lub narkotyków. Musimy mieć w sobie empatię, która sprawia, że zainteresujemy się drugim człowiekiem nie w sposób wścibski, ale przez pryzmat ewentualnego udzielenia pomocy.

  To, że obecnie propaguje się kursy z zakresu pierwszej pomocy ma też drugi, głębszy sens. W dobie świata wirtualnego, gdy bardzo łatwo zrobić nam kursy online, dowiadujemy się, że prawdziwe szkolenie z zakresu pomocy przedmedycznej musi odbyć się realnie. Warto bowiem wszystko przećwiczyć. Ważne jest, by wejść w relację z drugim człowiekiem, by rozwiać z prowadzącym wszelkie wątpliwości i odpowiedzieć wzajemnie na wszystkie pytania. Ten kurs uczy człowieczeństwa i jest niezwykle ważny, ponieważ daje możliwość uratowania poszkodowanego.

   

  Ćwiczenia to podstawa dobrego kursu

  Warto podkreślać jak ważne jest w dzisiejszych czasach ćwiczenie pierwszej pomocy. Tym bardziej, że należy to powtarzać przynajmniej co kilka lat, by dobrze poradzić sobie w nagłych wypadkach. Świadomość jak uratować człowieka to wiedza nabyta. Bardzo łatwo, gdy jej nie używamy, zapomnieć jak powinno przebiegać właściwe działanie.

  Podczas kursów, które organizujemy nastawiamy się na trening praktyczny. Uczymy zachowań, jakie powinien nabyć każdy, by móc właściwie rozpocząć działanie. Pierwsza pomoc nie polega na wykonaniu czynności nierealnych. Chodzi o przełamanie wewnętrznych barier i pokonanie stresu, który bardzo często zaburza prawidłowe funkcjonowanie człowieka.

  Chcemy, by uczestnicy kursu potrafili radzić sobie w sytuacjach trudnych. Ćwiczenia, jakie organizujemy nacechowane są nieustanną zmianą stanu zdrowia pacjenta. Chodzi o szybką reakcję, która ma nauczyć czujności. Nie wystarczy, że raz sprawdzimy oddech, gdy pacjent jest nieprzytomny. Musimy go sprawdzać regularnie, by nie przegapić momentu, gdy faktycznie przestanie oddychać.

   

  Firma z misją

  Nasze działania od zawsze nastawione są na odbiorcę. Chcemy wytłumaczyć zasady udzielania pierwszej pomocy, nauczyć podstawowych czynności ratowniczych, ośmielić do działania, rozwiać wszelkie wątpliwości, które nasuwają się podczas kursu i nagrodzić za pozyskaną wiedzę. Wierzymy, że nasza praca to misja. Działamy w zakresie organizowania kursów pierwszej pomocy już ponad dziesięć lat, to pozwala nam dostrzec, jak wielki potencjał tkwi w przekazywaniu tej wiedzy w sposób odpowiedni.

  Nasza oferta jest bardzo szeroka i cały czas się rozbudowuje. W jej zakres wchodzą:

  • szkolenia tematyczne dla różnych grup wiekowych,
  • kursy online,
  • kursy stacjonarne w dużych miastach i zakładach pracy,
  • kursy wyjazdowe z atrakcjami, mające charakter rozrywkowy,
  • kursy pierwszej pomocy dla rodziców i dla opiekunów,
  • kursy pierwszej pomocy dla miłośników zwierząt,
  • kursy pierwszej pomocy dla instytucji i firm.

  Kurs pierwszej pomocy online banerKursy kończą się sprawdzeniem wiedzy. Pozytywne wyniki upoważniają nas do wydania zaświadczania, którego ważność to trzy lata. Po tym czasie, należy kurs odświeżyć, by pozyskać nowy dokument potwierdzający ważność odbytego szkolenia.

  Kursy online kończą się certyfikatami. Jest to nowoczesna forma, która pozwala na zaangażowanie w dowolnym czasie dla uczestnika.

  Jeśli cały czas nie czujesz konieczności zapisania się na szkolenie, to zachęcamy do zrobienia testu, który jest dostępny w naszych zakładkach. Jeśli przejdziesz go pomyślnie – brawo, jeśli nie – pomyśl o sytuacji, w której konieczna byłaby wiedza, jakiej obecnie nie posiadasz. Zapisz się do nas. Chętnie pomożemy!

  Organizacja kursu

  Kursy pierwszej pomocy odbywają się w Legnicy, gdy pojawi się grupa około piętnastu chętnych osób. W sytuacjach, gdy chodzi o szkolenia grup pracowników nasi eksperci są w stanie spotkać się w siedzibie firmy, która zleca szkolenie na terenie Legnicy.

  Prowadzący szkolenia specjaliści bardzo chętnie przygotują zagadnienia tematyczne, związane z określonym kursem, chętnie podejmą współpracę oferując wiedzę z zakresu pierwszej pomocy w Legnicy. Przeszkolą nauczycieli, uczniów i inne instytucje, które uznają tę wiedzę za niezbędną.

  Prelegenci są otwarci na udział w różnych spotkaniach, gdzie mają wygłosić wykład połączony z ćwiczeniami na tematy związane z pierwszą pomocą. Rozważymy każdego rodzaju pomysł, gdyż nasz zespół to grupa młodych i kreatywnych ludzi, którzy kurs pierwszej pomocy traktują jak misję, chcą się nim dzielić z każdym, kto tylko tego zapragnie.

  Na wszelkie pytania związane ze szczegółami szkolenia pierwszej pomocy w Legnicy chętnie odpowiemy. Prosimy o kontakt.