Kurs pierwszej pomocy Leszno.

Wszędzie słyszymy, że Polacy mają problem z udzielaniem pierwszej pomocy. Trudno podważyć te statystyki, ale prawda jest taka, że wiedza z tego zakresu jest przekazywana w sposób kiepski. Dobrej jakości szkolenia, z których korzysta coraz większa liczba osób to ciągle rzadkość. Choć w porównaniu z innymi latami jest lepiej. Generalnie to dobra wiadomość, bo oznacza, iż ludzie zaczęli wreszcie doceniać szkolenia z zakresu pierwszej pomocy i płynące z nich możliwości bezpośredniego ratowania innych.

Zamów dostęp do szkolenia

Oferujemy:pierwsza pomoc (2)

  • zajęcia na terenie Leszna i okolic.
  • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy.
  • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
  • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.
  • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Nasze szkolenia:

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm i przedsiębiorstw
Szkolenia z pierwszej pomocy dla Auto szkoły
Kursy ratownictwa i szkolenia wyjazdowe
Warsztaty medyczne dla rodziców
Szkolenia z pierwszej pomocy prowadzone dla szkół
Szkolenia indywidualne z pomocy przedmedycznej

Jeśli potrzebujesz innych szkoleń, napisz do nas na adres: e.adamczyk@medykszkolenia.pl – jesteśmy otwarci na propozycje i dostosowujemy się do wymagań Klientów.

Nasze dane:

Firma MedykSzkolenia
NIP: 7292651646
REGON 364454851
Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593
Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

Szkolenia odbywają się tutaj!

Szkolenia w Lesznie

Leszno

Nasz formularz kontaktowy

    Zaufali nam:

     

    Kurs pierwszej pomocy Leszno

    Prawdą jest, że nauka pierwszej pomocy w naszych realiach do łatwych nie należy, ponieważ wiedza przekazywana przez nauczycieli jest bardzo często pobieżna, bez przykładów i ćwiczeń. Wykładowcy opierają się głównie na teorii, a słuchacze na tym, by szybko skończyć wykład. Nie tak powinno wyglądać przyswajanie informacji na temat ratowania ludzkiego życia.

    Zdawać by się mogło, że człowiek do tematu ratowania ludzkiego życia musi podejść poważnie, ale niestety jest zupełnie inaczej. Obojętność, brak zainteresowania i postawa bierna charakteryzują kursantów, którzy przychodzą na szkolenia pierwszej pomocy. To niepokojące podejście jest konsekwencją tego, że w latach szkolnych do tego tematu nikt nie podchodził poważnie. Kurs pierwszej pomocy organizowany przez nas zdecydowanie zmieni taką perspektywę patrzenia na przyszłość.

    Szkolenie dla każdego

    Bardzo możliwe, że w młodym wieku uczniowie nie zdają sobie sprawy z tego, że warto się nad tą tematyką pierwszej pomocy pochylić, warto zapamiętać wiedzę, którą próbują przekazać nauczyciele. Myślą, że są młodzi i zawsze tacy będą, co jest cechą wieku, z którą trudno się mierzyć. Młodość to nie czas na rozmyślanie o starości, w tym wieku starość jest nieatrakcyjna, mało istotna i tak naprawdę nikt nie czuje potrzeby, by zrobić coś na przyszłość.

    Wiedza z zakresu pierwszej pomocy staje się ważna w momencie, gdy młodzi ludzie dorastają, stają się rodzicami, osobami odpowiedzialnymi za innych. Wtedy włącza się myślenie perspektywiczne i strach o zdrowie najbliższych, a także chęć posiadania wiedzy w każdym temacie, by umieć pomóc w razie takiej konieczności.

    Właśnie wtedy warto zastanowić się nad rozpoczęciem kursu z zakresu pierwszej pomocy. Wybrane szkolenie pomoże przyswoić tę wiedzę, którą przekazują najlepsi eksperci. To wiedza, która w dorosłym życiu w wielu sytuacjach jest niezbędna. Bez niej po prostu sobie nie poradzimy. Warto poświęcić choć odrobinę swojego czasu i przyswoić zasady, o których mówi się tak wiele. Przecież to tylko od nas zależy, czy w przyszłości poradzimy sobie w sytuacji, w której pierwsza pomoc jest niezbędna.

    Kurs pierwszej pomocy – dlaczego warto?

    W swojej najbliższej przyszłości warto uwzględnić realizację planu związanego z odbyciem szkolenia z zakresu pierwszej pomocy. Ten kurs nie kosztuje dużo, nie trzeba mu poświęcić wiele czasu. W myśl zasady, że z tej dziedziny lepiej tę wiedzę posiadać i odświeżać, zawsze znajdzie się powód, by takie szkolenie odbyć.

    Tak naprawdę wypadki zdarzyć mogą się wszędzie – dom, praca, ulica, restauracja. Każde z miejsc, choć pozornie bezpieczne stworzyć może zagrożenie dla człowieka. Może się wydarzyć sytuacja oczywista, ale też tak niewiarygodna, że aż trudno sobie ją wyobrazić. Ważne jest przekonanie o konieczności udzielenia pierwszej pomocy i umiejętności, jakie za tym idą.

    Musimy pamiętać, że dorosłość wymaga od nas znacznie więcej. To czas, w którym każda zdobyta wiedza daje nam poczucie bezpieczeństwa. Sprawia, że jesteśmy w stanie poradzić sobie w różnych sytuacjach. To ważne, bo dorosłości nikt nas nie uczy, to my musimy sobie poradzić ze wszystkimi sytuacjami, które mogą nas spotkać.

     

    Kurs panowania nad emocjami

    Udzielenie pierwszej pomocy nie jest łatwe. Gdy w grę wchodzą emocje, człowiek bardzo często nie potrafi myśleć racjonalnie. Nasi eksperci są doświadczonymi ratownikami medycznymi, którzy potrafią wprost rozmawiać z ludźmi o trudnych emocjach. Nasz kurs ma charakter przede wszystkim praktyczny. Staramy się zrobić wszystko, by po jego ukończeniu, poza certyfikatem, kursant zdobył wiedzę i śmiałość, która pomoże mu wyjść poza własną strefę komfortu i uratować drugiego człowieka.

    Jesteśmy przekonani, że ćwiczenie schematów działania jest jedyną słuszną metodą, by utrwalić w człowieku przekonanie, że pierwsza pomoc to obowiązek, że jest wykonalna, że można do tematu podejść prawidłowo i profesjonalnie. Mamy poczucie, że współcześnie temat pierwszej pomocy staje się coraz bardzie medialny, dlatego warto korzystać z mody i uczyć społeczeństwo poprawnego reagowania. Warto przekonać do działania wszystkich, którzy są empatyczni i wrażliwi, tych, którzy chcą pomóc i umieć zadziałać. Trudniej pracuje się z ludźmi, którzy są na naszych szkoleniach z konieczności, ale sposób w jaki prowadzimy zajęcia pozwala ludziom na aktywność i buduje odwagę.

    Firma z misją

    Nasze działania od zawsze nastawione są na odbiorcę. Chcemy wytłumaczyć zasady udzielania pierwszej pomocy, nauczyć podstawowych czynności ratowniczych, ośmielić do działania, rozwiać wszelkie wątpliwości, które nasuwają się podczas kursu i nagrodzić za pozyskaną wiedzę. Wierzymy, że nasza praca to misja. Działamy w zakresie organizowania kursów pierwszej pomocy już ponad dziesięć lat, to pozwala nam dostrzec, jak wielki potencjał tkwi w przekazywaniu tej wiedzy w sposób odpowiedni.

    Nasza oferta jest bardzo szeroka i cały czas się rozbudowuje. W jej zakres wchodzą:

    • szkolenia tematyczne dla różnych grup wiekowych,
    • kursy online,
    • kursy stacjonarne w dużych miastach i zakładach pracy,
    • kursy wyjazdowe z atrakcjami, mające charakter rozrywkowy,
    • kursy pierwszej pomocy dla rodziców i dla opiekunów,
    • kursy pierwszej pomocy dla miłośników zwierząt,
    • kursy pierwszej pomocy dla instytucji i firm.

    Kurs pierwszej pomocy online banerKursy kończą się sprawdzeniem wiedzy. Pozytywne wyniki upoważniają nas do wydania zaświadczania, którego ważność to trzy lata. Po tym czasie, należy kurs odświeżyć, by pozyskać nowy dokument potwierdzający ważność odbytego szkolenia.

    Kursy online kończą się certyfikatami. Jest to nowoczesna forma, która pozwala na zaangażowanie w dowolnym czasie dla uczestnika.

    Jeśli cały czas nie czujesz konieczności zapisania się na szkolenie, to zachęcamy do zrobienia testu, który jest dostępny w naszych zakładkach. Jeśli przejdziesz go pomyślnie – brawo, jeśli nie – pomyśl o sytuacji, w której konieczna byłaby wiedza, jakiej obecnie nie posiadasz. Zapisz się do nas. Chętnie pomożemy!

    Organizacja kursu

    Kursy pierwszej pomocy odbywają się w Lesznie, gdy pojawi się grupa około piętnastu chętnych osób. W sytuacjach, gdy chodzi o szkolenia grup pracowników nasi eksperci są w stanie spotkać się w siedzibie firmy, która zleca szkolenie na terenie Leszna.

    Prowadzący szkolenia specjaliści bardzo chętnie przygotują zagadnienia tematyczne, związane z określonym kursem, chętnie podejmą współpracę oferując wiedzę z zakresu pierwszej pomocy w Lesznie. Przeszkolą nauczycieli, uczniów i inne instytucje, które uznają tę wiedzę za niezbędną.

    Prelegenci są otwarci na udział w różnych spotkaniach, gdzie mają wygłosić wykład połączony z ćwiczeniami na tematy związane z pierwszą pomocą. Rozważymy każdego rodzaju pomysł, gdyż nasz zespół to grupa młodych i kreatywnych ludzi, którzy kurs pierwszej pomocy traktują jak misję, chcą się nim dzielić z każdym, kto tylko tego zapragnie.

    Na wszelkie pytania związane ze szczegółami szkolenia pierwszej pomocy w Lesznie chętnie odpowiemy. Prosimy o kontakt.