Kurs pierwszej pomocy Lubin. Pierwsza pomoc w Polsce potraktowana jest nijak. Nauka w szkole nie przynosi efektów, podobnie jest ze szkoleniami BHP, podczas których prowadzący zaledwie wspominają o podstawach pierwszej pomocy. Identyczna sytuacja spotyka każdego, kto robił kurs prawa jazdy. Jednym słowem kurs pierwszej pomocy prawie nie istnieje, dlatego warto na własną rękę nauczyć się podstaw, które obowiązują podczas ratowania człowieka w różnych sytuacjach.

Oferujemy:pierwsza pomoc (2)

  • zajęcia na terenie Lubina i okolic.
  • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy.
  • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
  • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.
  • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Nasze szkolenia:

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm i przedsiębiorstw
Szkolenia z pierwszej pomocy dla Auto szkoły
Kursy ratownictwa i szkolenia wyjazdowe
Warsztaty medyczne dla rodziców
Szkolenia z pierwszej pomocy prowadzone dla szkół
Szkolenia indywidualne z pomocy przedmedycznej

Jeśli potrzebujesz innych szkoleń, napisz do nas na adres: e.adamczyk@medykszkolenia.pl – jesteśmy otwarci na propozycje i dostosowujemy się do wymagań Klientów.

Nasze dane:

Firma MedykSzkolenia
NIP: 7292651646
REGON 364454851
Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593
Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

Szkolenia odbywają się tutaj!

Szkolenia w Lubinie

Lubin

Nasz formularz kontaktowy

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Pierwsza pomoc – Lubin

W naszym kraju prawdą jest, że do pomocy przedmedycznej nikt nie przywiązuje większej wagi. Trochę to dziwi, bo w mediach bardzo często pokazują Wielką Orkiestę Świątecznej Pomocy, która uczy wolontariuszy tego, co modne nie jest. Ponadto w telewizji możemy obejrzeć sporo paradokumentów, które opowiadają o lekarzach, ratownikach medycznych, a nawet dyspozytorach, do których dzwonimy pod nr 112.

Gdy jednak w życiu przytrafi się konieczność zareagowania na czyjąś krzywdę, w przypadku zagrożenia życia rzadko znajdzie się ktoś, kto kompetentnie udzieli pierwszej pomocy. Ten dysonans stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa każdego człowieka. To ważne, ponieważ przeglądając statystyki możemy się dowiedzieć, że wszelkiego rodzaju wypadki są coraz częstsze, a ich liczba już na starcie nie jest wcale mała.

Szkoda, że konieczność przyswojenia zasad pierwszej pomocy nie rośnie proporcjonalnie do liczby wypadków. Nie rośnie też odpowiednio szybko liczba osób, które potrafią udzielić pomocy przedmedycznej. W tym wyjątkowym przypadku media nie odgrywają takiej roli, jaką powinny i w sumie nie wiadomo z czego to wynika.

Ważne jest jednak coraz bardziej świadome podejście do tematu pierwszej pomocy. Do tej pory był to temat bagatelizowany, bo traktowany jako niepotrzebny. Dopiero od pewnego czasu zaczęto zwracać uwagę na to, że ten aspekt rzeczywistości zawiera pewną lukę.

W końcu prawda jest taka, że człowieka ratować trzeba, bo inaczej grozi nam kara, ale problem polega na tym, że większość nie wie jak to robić. Od niedawna dostrzegalny jest renesans szkoleń z zakresu pierwszej pomocy. Jest ich coraz więcej, bo i chętnych jest całkiem sporo. Wszyscy zaczynają dostrzegać, że jeśli nie uda się przyswoić ludziom pierwszej pomocy, to w efekcie nie udzielą jej tak, jak trzeba.

Problem w tym, że najlepszą wiedzę dziś można zdobyć na kursach płatnych, co nie wszystkim musi się podobać. Tym bardziej, że cena czasem może się wydawać za wysoka, ale tak naprawdę, czy jest ktoś w stanie wycenić brak wiedzy z zakresu pierwszej pomocy w momencie, w którym trzeba jej udzielić?

Warto zapisać się na taki płatny kurs, bo to zwykle jednorazowy wydatek, który bardzo często też motywuje do przyswojenia sobie tej wiedzy, a jeśli okaże się skuteczny i będziemy wiedzieć, jak udzielić pierwszej pomocy, to można podsumować go krótko – wart był każdych pieniędzy!

Dobrze przeprowadzony kurs uczy reagowania, zapewniania komfortu, a także innych działań o charakterze ogólnym. Wiadomo, że sugestywne ćwiczenia działają na wyobraźnię jeszcze bardziej, ale ich celem też nie jest zwykle nauka dziwnych technik survivalowych, tylko wdrożenie uczestników szkoleń do działania w warunkach stresu. To się udaje i ma swoje wymierne odbicie w poziomie bezpieczeństwa nas wszystkich.

 

Zaufali nam: