Kurs pierwszej pomocy Lubin.

Pierwsza pomoc w Polsce potraktowana jest nijak. Nauka w szkole nie przynosi efektów, podobnie jest ze szkoleniami BHP, podczas których prowadzący zaledwie wspominają o podstawach pierwszej pomocy. Identyczna sytuacja spotyka każdego, kto robił kurs prawa jazdy. Jednym słowem kurs pierwszej pomocy prawie nie istnieje, dlatego warto na własną rękę nauczyć się podstaw, które obowiązują podczas ratowania człowieka w różnych sytuacjach.

Zamów dostęp do szkolenia

Oferujemy:pierwsza pomoc (2)

 • zajęcia na terenie Lubina i okolic.
 • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy.
 • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
 • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.
 • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Nasze szkolenia:

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm i przedsiębiorstw
Szkolenia z pierwszej pomocy dla Auto szkoły
Kursy ratownictwa i szkolenia wyjazdowe
Warsztaty medyczne dla rodziców
Szkolenia z pierwszej pomocy prowadzone dla szkół
Szkolenia indywidualne z pomocy przedmedycznej

Jeśli potrzebujesz innych szkoleń, napisz do nas na adres: e.adamczyk@medykszkolenia.pl – jesteśmy otwarci na propozycje i dostosowujemy się do wymagań Klientów.

Nasze dane:

Firma MedykSzkolenia
NIP: 7292651646
REGON 364454851
Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593
Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

Szkolenia odbywają się tutaj!

Szkolenia w Lubinie

Lubin

Nasz formularz kontaktowy

  Zaufali nam:

   

  Kurs pierwszej pomocy Lubin

  W naszym kraju prawdą jest, że do pomocy przedmedycznej nikt nie przywiązuje większej wagi. Trochę to dziwi, bo w mediach bardzo często pokazują Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, która uczy wolontariuszy tego, co modne nie jest. Ponadto w telewizji możemy obejrzeć sporo paradokumentów, które opowiadają o lekarzach, ratownikach medycznych, a nawet dyspozytorach, do których dzwonimy pod nr 112. Pozornie te wszystkie programy powinny działać na świadomość społeczną, ale fakty są inne. Cały czas mamy ogromny problem z podjęciem próby udzielenia pierwszej pomocy w sytuacji kryzysowej, bo strach, bo nieumiejętność, bo nikt inny nie pomaga jako pierwszy, więc dlaczego ja mam się wyłamać?

  O ile ludzie mają ogromną tendencję do diagnozowania wszelkich chorób przy pomocy Internetu i wierzą w to, że wiedzą wszystko, o tyle działania związane z pierwszą pomocą zwykle oscylują wokół teorii, do której nikt nie potrafi się odpowiednio odnieść. Jest ona umiejętnie przyswojona, ale nie przećwiczona.

   

  Pierwsza pomoc – umiejętność zareagowania

  Gdy w życiu przytrafi się konieczność zareagowania na czyjąś krzywdę, w przypadku zagrożenia życia rzadko znajdzie się ktoś, kto kompetentnie udzieli pierwszej pomocy. Pierwszą przyczyną, która działa najskuteczniej jest strach, zaś druga to brak wiedzy, czasem pewności siebie, która neguje pozytywne realizowanie działań. Ten dysonans stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa każdego człowieka. To ważne, ponieważ przeglądając statystyki możemy się dowiedzieć, że wszelkiego rodzaju wypadki są coraz częstsze, a ich liczba już na starcie nie jest wcale mała.

  Szkoda, że konieczność przyswojenia zasad pierwszej pomocy nie rośnie proporcjonalnie do liczby wypadków. Nie rośnie też odpowiednio szybko liczba osób, które potrafią udzielić pomocy przedmedycznej i tych, które biorą udział w kursach pierwszej pomocy. W tym wyjątkowym przypadku media nie odgrywają takiej roli, jaką powinny i w sumie nie wiadomo z czego to wynika.

   

  Konieczność reagowania to podstawa kursu

  Ważne jest jednak coraz bardziej świadome podejście do tematu pierwszej pomocy. Do tej pory był to temat bagatelizowany, bo traktowany jako niepotrzebny. Dopiero od pewnego czasu zaczęto zwracać uwagę na to, że ten aspekt rzeczywistości zawiera pewną lukę.

  W końcu prawda jest taka, że pierwszej pomocy udzielić trzeba, bo inaczej grozi nam kara, ale problem polega na tym, że większość nie wie jak to robić. Od niedawna dostrzegalny jest renesans kursów z zakresu pierwszej pomocy. Jest ich coraz więcej, bo i chętnych jest całkiem sporo. Wszyscy zaczynają dostrzegać, że jeśli nie uda się przyswoić ludziom pierwszej pomocy, to w efekcie nie udzielą jej tak, jak trzeba.

  Problem w tym, że najlepszą wiedzę dziś można zdobyć na kursach płatnych, co nie wszystkim musi się podobać. Tym bardziej, że cena czasem może się wydawać za wysoka, ale tak naprawdę, czy jest ktoś w stanie wycenić brak wiedzy z zakresu pierwszej pomocy w momencie, w którym trzeba jej udzielić?

  Warto zapisać się na płatny kurs, bo to zwykle jednorazowy wydatek, który bardzo często też motywuje do przyswojenia wiedzy, a jeśli okaże się skuteczny i będziemy wiedzieć, jak udzielić pierwszej pomocy, to można podsumować go krótko – wart był każdych pieniędzy!

  Dobrze przeprowadzony kurs uczy reagowania, zapewniania komfortu, a także innych działań o charakterze ogólnym. Wiadomo, że sugestywne ćwiczenia działają na wyobraźnię jeszcze bardziej, ale ich celem też nie jest zwykle nauka dziwnych technik survivalowych, tylko wdrożenie uczestników szkoleń do działania w warunkach stresu. To się udaje i ma istotny wpływ na poziom bezpieczeństwa nas wszystkich.

   

  Istota kursów tematycznych

  Z perspektywy czasu i naszego doświadczenia, możemy śmiało przyznać, że naszą mocną stroną jest dopasowanie wiedzy do wymagań klienta. Nasze szkolenia mają charakter spersonalizowany, dzięki czemu osoby, które korzystają z kursu pozyskują wyłącznie wiedzę, jaką chcą zdobyć.

  Nie mamy aspiracji, by w trakcie kursu nauczyć wszystkiego o wszystkim. Wykorzystujemy tę wiedzę, która ma się przydać naszym uczestnikom w codzienności. To z pewnością sprawia, że kursanci są zainteresowani i zadowoleni z tego, co robimy. Nawet szkolenia pracownicze staramy się dopasować do wymagań, jakie panują w miejscu pracy, dzięki temu trafiamy z informacjami do właściwych osób, a one są w stanie naszą wiedzę prawidłowo wykorzystać.

  Firma z misją

  Nasze działania od zawsze nastawione są na odbiorcę. Chcemy wytłumaczyć zasady udzielania pierwszej pomocy, nauczyć podstawowych czynności ratowniczych, ośmielić do działania, rozwiać wszelkie wątpliwości, które nasuwają się podczas kursu i nagrodzić za pozyskaną wiedzę. Wierzymy, że nasza praca to misja. Działamy w zakresie organizowania kursów pierwszej pomocy już ponad dziesięć lat, to pozwala nam dostrzec, jak wielki potencjał tkwi w przekazywaniu tej wiedzy w sposób odpowiedni.

  Nasza oferta jest bardzo szeroka i cały czas się rozbudowuje. W jej zakres wchodzą:

  • szkolenia tematyczne dla różnych grup wiekowych,
  • kursy online,
  • kursy stacjonarne w dużych miastach i zakładach pracy,
  • kursy wyjazdowe z atrakcjami, mające charakter rozrywkowy,
  • kursy pierwszej pomocy dla rodziców i dla opiekunów,
  • kursy pierwszej pomocy dla miłośników zwierząt,
  • kursy pierwszej pomocy dla instytucji i firm.

  Kurs pierwszej pomocy online banerKursy kończą się sprawdzeniem wiedzy. Pozytywne wyniki upoważniają nas do wydania zaświadczania, którego ważność to trzy lata. Po tym czasie, należy kurs odświeżyć, by pozyskać nowy dokument potwierdzający ważność odbytego szkolenia.

  Kursy online kończą się certyfikatami. Jest to nowoczesna forma, która pozwala na zaangażowanie w dowolnym czasie dla uczestnika.

  Jeśli cały czas nie czujesz konieczności zapisania się na szkolenie, to zachęcamy do zrobienia testu, który jest dostępny w naszych zakładkach. Jeśli przejdziesz go pomyślnie – brawo, jeśli nie – pomyśl o sytuacji, w której konieczna byłaby wiedza, jakiej obecnie nie posiadasz. Zapisz się do nas. Chętnie pomożemy!

  Organizacja kursu

  Kursy pierwszej pomocy odbywają się w Lubinie, gdy pojawi się grupa około piętnastu chętnych osób. W sytuacjach, gdy chodzi o szkolenia grup pracowników nasi eksperci są w stanie spotkać się w siedzibie firmy, która zleca szkolenie na terenie Lubina.

  Prowadzący szkolenia specjaliści bardzo chętnie przygotują zagadnienia tematyczne, związane z określonym kursem, chętnie podejmą współpracę oferując wiedzę z zakresu pierwszej pomocy w Lubinie. Przeszkolą nauczycieli, uczniów i inne instytucje, które uznają tę wiedzę za niezbędną.

  Prelegenci są otwarci na udział w różnych spotkaniach, gdzie mają wygłosić wykład połączony z ćwiczeniami na tematy związane z pierwszą pomocą. Rozważymy każdego rodzaju pomysł, gdyż nasz zespół to grupa młodych i kreatywnych ludzi, którzy kurs pierwszej pomocy traktują jak misję, chcą się nim dzielić z każdym, kto tylko tego zapragnie. Na wszelkie pytania związane ze szczegółami szkolenia pierwszej pomocy w Lubinie chętnie odpowiemy. Prosimy o kontakt.