Kurs pierwszej pomocy Lubin

Kurs pierwszej pomocy Lubin Pierwsza pomoc w Polsce potraktowana jest nijak. Nauka w szkole nie przynosi efektów, podobnie jest ze szkoleniami BHP, podczas których prowadzący zaledwie wspominają o podstawach pierwszej pomocy. Identyczna sytuacja spotyka każdego, kto robił kurs prawa jazdy. Jednym słowem kurs pierwszej pomocy prawie nie istnieje, dlatego warto na własną rękę nauczyć się podstaw, które obowiązują podczas ratowania człowieka w różnych sytuacjach.

kurs pierwszej pomocy łódź
Defibrylator AED, 80% kursantów bez wcześniejszego przeszkolenia popełnia drastyczne błędy w jego uzytkowaniu !
Potrzebujesz dobrych mechanizmów szkoleniowych aby wiedzieć jak, w trakcie dużego stresu właściwie uciskać klatkę piersiową
rzypomnijmy, że w mózgu dochodzi do nieodwracalnych zmian już po 3 minutach od zatrzymania krążenia. 10 minut zatrzymania krążenia bez RKO i defibrylacji prowadzi do śmierci (czas ten może się nieco zmieniać ze względu na temperaturę otoczenia i mechanizm, w jakim doszło do NZK).
Służbom medycznym dotarcie do poszkodowanego w mieście średnio zajmuje do 8 minut, a do poszkodowanego poza miastem – nawet do 15.
Czy wiesz że staza taktyczna przy silmy krwawieniu to ostateczność ? Są inne sposoby tamowania krwawienia.
Gdy ocena rytmu odbywa się w krótkim czasie po NZK i w sytuacji, gdy na miejscu znajduje się AED, migotanie komór stwierdza się aż w 76% przypadków. Każda minuta opóźnienia w wykonaniu defibrylacji powoduje spadek przeżywalności o 3-4%.
Powszechny dostęp do wiedzy na temat udzielania PP, częstotliwość różnego rodzaju kursów PP oraz coraz gęstsza sieć automatycznych defibrylatorów AED do użytku publicznego sprawiają, że przeżywalność osób z NZK zauważalnie rośnie.

Kurs pierwszej pomocy Lubin

W naszym kraju prawdą jest, że do pomocy przedmedycznej nikt nie przywiązuje większej wagi. Trochę to dziwi, bo w mediach bardzo często pokazują Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, która uczy wolontariuszy tego, co modne nie jest. Ponadto w telewizji możemy obejrzeć sporo paradokumentów, które opowiadają o lekarzach, ratownikach medycznych, a nawet dyspozytorach, do których dzwonimy pod nr 112. Pozornie te wszystkie programy powinny działać na świadomość społeczną, ale fakty są inne. Cały czas mamy ogromny problem z podjęciem próby udzielenia pierwszej pomocy w sytuacji kryzysowej, bo strach, bo nieumiejętność, bo nikt inny nie pomaga jako pierwszy, więc dlaczego ja mam się wyłamać?

O ile ludzie mają ogromną tendencję do diagnozowania wszelkich chorób przy pomocy Internetu i wierzą w to, że wiedzą wszystko, o tyle działania związane z pierwszą pomocą zwykle oscylują wokół teorii, do której nikt nie potrafi się odpowiednio odnieść. Jest ona umiejętnie przyswojona, ale nie przećwiczona. Kurs pierwszej pomocy Lubin

Kurs pierwszej pomocy organizowanie w formie stacjonarnej

Podstawą kursów pierwszej pomocy jest efektywność, którą możemy zmierzyć dopiero w praktyce. I to właśnie na praktyce opieramy nasze kursy stacjonarne.  Szkolenie odbywa się na fantomach elektronicznych, pozwalających monitorować skuteczność kursanta.

Nadchodzące szkolenia

grudzień 2022

styczeń 2023

Zamów dostęp do szkolenia

Dostęp do szkolenia zostaje przyznany ci natychmiast po dokonaniu wpłaty.

Wpłata zostaje zaksięgowana natychmiast przez kanał płatności ekspresowej paynow lub blik.

Szkolenie realizujesz za pośrednictwem swojego telefonu lub komputera loguje się do platformy E-learningowej.

Platforma jest instynktowna i prowadzi ciebie krok po kroku do samego końca szkolenia.

Szkolenie jest w formie video i zawiera lektora! Więc możesz się uczyć nawet w samochodzie lub parku!

Zamawiający szkolenie dostaje certyfikat lub zaświadczenie niezwłocznie, po zakończeniu egzaminu kursanta, i jest on pełnoprawnym dokumentem z podpisem elektronicznym.

Kurs pierwszej pomocy Lubin – umiejętność zareagowania

Gdy w życiu przytrafi się konieczność zareagowania na czyjąś krzywdę, w przypadku zagrożenia życia rzadko znajdzie się ktoś, kto kompetentnie udzieli pierwszej pomocy. Pierwszą przyczyną, która działa najskuteczniej jest strach, zaś druga to brak wiedzy, czasem pewności siebie, która neguje pozytywne realizowanie działań. Ten dysonans stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa każdego człowieka. To ważne, ponieważ przeglądając statystyki możemy się dowiedzieć, że wszelkiego rodzaju wypadki są coraz częstsze, a ich liczba już na starcie nie jest wcale mała.

Szkoda, że konieczność przyswojenia zasad pierwszej pomocy nie rośnie proporcjonalnie do liczby wypadków. Nie rośnie też odpowiednio szybko liczba osób, które potrafią udzielić pomocy przedmedycznej i tych, które biorą udział w kursach pierwszej pomocy. W tym wyjątkowym przypadku media nie odgrywają takiej roli, jaką powinny i w sumie nie wiadomo z czego to wynika. Kurs pierwszej pomocy Lubin

Konieczność reagowania to podstawa kursu

Ważne jest jednak coraz bardziej świadome podejście do kurs pierwszej pomocy Lubin. Do tej pory był to temat bagatelizowany, bo traktowany jako niepotrzebny. Dopiero od pewnego czasu zaczęto zwracać uwagę na to, że ten aspekt rzeczywistości zawiera pewną lukę.

W końcu prawda jest taka, że pierwszej pomocy udzielić trzeba, bo inaczej grozi nam kara, ale problem polega na tym, że większość nie wie jak to robić. Od niedawna dostrzegalny jest renesans kurs pierwszej pomocy Lubin. Jest ich coraz więcej, bo i chętnych jest całkiem sporo. Wszyscy zaczynają dostrzegać, że jeśli nie uda się przyswoić ludziom pierwszej pomocy, to w efekcie nie udzielą jej tak, jak trzeba.

Problem w tym, że najlepszą wiedzę dziś można zdobyć na kursach płatnych, co nie wszystkim musi się podobać. Tym bardziej, że cena czasem może się wydawać za wysoka, ale tak naprawdę, czy jest ktoś w stanie wycenić brak wiedzy z zakresu pierwszej pomocy w momencie, w którym trzeba jej udzielić?

Warto zapisać się na płatny kurs pierwszej pomocy Lubin, bo to zwykle jednorazowy wydatek, który bardzo często też motywuje do przyswojenia wiedzy, a jeśli okaże się skuteczny i będziemy wiedzieć, jak udzielić pierwszej pomocy, to można podsumować go krótko – wart był każdych pieniędzy!

Dobrze przeprowadzony kurs pierwszej pomocy Lubin uczy reagowania, zapewniania komfortu, a także innych działań o charakterze ogólnym. Wiadomo, że sugestywne ćwiczenia działają na wyobraźnię jeszcze bardziej, ale ich celem też nie jest zwykle nauka dziwnych technik survivalowych, tylko wdrożenie uczestników szkoleń do działania w warunkach stresu. To się udaje i ma istotny wpływ na poziom bezpieczeństwa nas wszystkich.

Istota kursów tematycznych

Z perspektywy czasu i naszego doświadczenia, możemy śmiało przyznać, że naszą mocną stroną jest dopasowanie wiedzy do wymagań klienta. Nasz kurs pierwszej pomocy Lubin ma charakter spersonalizowany, dzięki czemu osoby, które korzystają z kursu pozyskują wyłącznie wiedzę, jaką chcą zdobyć.

Nie mamy aspiracji, by w trakcie kurs pierwszej pomocy Lubin nauczyć wszystkiego o wszystkim. Wykorzystujemy tę wiedzę, która ma się przydać naszym uczestnikom w codzienności. To z pewnością sprawia, że kursanci są zainteresowani i zadowoleni z tego, co robimy. Nawet kurs pierwszej pomocy Lubin pracowniczy staramy się dopasować do wymagań, jakie panują w miejscu pracy, dzięki temu trafiamy z informacjami do właściwych osób, a one są w stanie naszą wiedzę prawidłowo wykorzystać.

Firma z misją

Nasze działania od zawsze nastawione są na odbiorcę. Chcemy wytłumaczyć zasady udzielania pierwszej pomocy, nauczyć podstawowych czynności ratowniczych, ośmielić do działania, rozwiać wszelkie wątpliwości, które nasuwają się podczas kursu i nagrodzić za pozyskaną wiedzę. Wierzymy, że nasza praca to misja. Działamy w zakresie organizowania kursów pierwszej pomocy już ponad dziesięć lat, to pozwala nam dostrzec, jak wielki potencjał tkwi w przekazywaniu tej wiedzy w sposób odpowiedni.

Nasza oferta jest bardzo szeroka i cały czas się rozbudowuje. W jej zakres wchodzą:

 • szkolenia tematyczne dla różnych grup wiekowych,
 • kursy online,
 • kursy stacjonarne w dużych miastach i zakładach pracy,
 • kursy wyjazdowe z atrakcjami, mające charakter rozrywkowy,
 • kursy pierwszej pomocy dla rodziców i dla opiekunów,
 • kursy pierwszej pomocy dla miłośników zwierząt,
 • kursy pierwszej pomocy dla instytucji i firm.

Kurs pierwszej pomocy Lubin kończy się sprawdzeniem wiedzy. Pozytywne wyniki upoważniają nas do wydania zaświadczania, którego ważność to trzy lata. Po tym czasie, należy kurs odświeżyć, by pozyskać nowy dokument potwierdzający ważność odbytego szkolenia.

Kursy online kończą się certyfikatami. Jest to nowoczesna forma, która pozwala na zaangażowanie w dowolnym czasie dla uczestnika.

Jeśli cały czas nie czujesz konieczności zapisania się na szkolenie, to zachęcamy do zrobienia testu, który jest dostępny w naszych zakładkach. Jeśli przejdziesz go pomyślnie – brawo, jeśli nie – pomyśl o sytuacji, w której konieczna byłaby wiedza, jakiej obecnie nie posiadasz. Zapisz się do nas. Chętnie pomożemy!

Organizacja kursu

Kurs pierwszej pomocy Lubin odbywa się, gdy pojawi się grupa około piętnastu chętnych osób. W sytuacjach, gdy chodzi o szkolenia grup pracowników nasi eksperci są w stanie spotkać się w siedzibie firmy, która zleca szkolenie na terenie Lubina.

Prowadzący szkolenia specjaliści bardzo chętnie przygotują zagadnienia tematyczne, związane z określonym kursem, chętnie podejmą współpracę oferując wiedzę z zakresu pierwszej pomocy w Lubinie. Przeszkolą nauczycieli, uczniów i inne instytucje, które uznają tę wiedzę za niezbędną.

Prelegenci są otwarci na udział w różnych spotkaniach, gdzie mają wygłosić wykład połączony z ćwiczeniami na tematy związane z pierwszą pomocą. Rozważymy każdego rodzaju pomysł, gdyż nasz zespół to grupa młodych i kreatywnych ludzi, którzy kurs pierwszej pomocy traktują jak misję, chcą się nim dzielić z każdym, kto tylko tego zapragnie. Na wszelkie pytania związane ze szczegółami szkolenia pierwszej pomocy w Lubinie chętnie odpowiemy. Prosimy o kontakt.

Dziś zamówienie, dziś Certyfikat !

Zaufali nam:

Lubin

Co możemy zaoferować na naszych kursach?

 • zajęcia na terenie Lubina i okolic.
 • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy.
 • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
 • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.
 • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Jakie szkolenia prowadzimy?

Masz pytanie ?

Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593

Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

Pierwsza pomoc Szczecin
Pierwsza pomoc Szczecin
Pierwsza pomoc Szczecin
kurs pierwszej pomocy kraków
kurs pierwsza pomoc dla zwierzaków
kurs z pierwszej pomocy wrocław
Kurs pierwszej pomocy białystok
pierwsza pomoc kurs białystok
udzielanie pierwszej pomocy kurs
Kurs pierwszej pomocy w warszawie
kurs pierwsza pomoc wrocław cwiczenia
pierwsza pomoc kurs radom
Kurs pierwszej pomocy zielona góra medyk
Kurs pierwszej pomocy zielona góra
Kurs pierwszej pomocy manekin białystok
pierwsza pomoc wrocław kurs
Pierwsza pomoc Szczecin
Kurs pierwszej pomocy warszawa ćwiczenia