Kurs pierwszej pomocy w Olsztynie i okolicach. Jest taki zestaw umiejętności, który każdy powinien opanować. I nie chodzi o posługiwanie się nożem i widelcem i umiejętność wyłączania muzyki z telefonu w pojazdach komunikacji miejskiej, tylko o umiejętność udzielania pierwszej pomocy. To naprawdę ważne, ponieważ nawet najprostsze działania mogą przyspieszyć znacznie otrzymanie przez kogoś fachowej pomocy. Każdy z nas może być świadkiem poważnego lub mniej poważnego wypadku i to w chwili, w której będzie na to zupełnie nieprzygotowany. Kluczem do sukcesu jest nie dać się zaskoczyć.

Oferujemy:pierwsza pomoc (2)

  • zajęcia na terenie Olsztyna i okolic
  • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy
  • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
  • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.
  • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Nasze szkolenia:

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm i przedsiębiorstw
Szkolenia z pierwszej pomocy dla Auto szkoły
Kursy ratownictwa i szkolenia wyjazdowe
Warsztaty medyczne dla rodziców
Szkolenia z pierwszej pomocy prowadzone dla szkół
Szkolenia indywidualne z pomocy przedmedycznej

Jeśli potrzebujesz innych szkoleń, napisz do nas na adres: e.adamczyk@medykszkolenia.pl – jesteśmy otwarci na propozycje i dostosowujemy się do wymagań Klientów.

Nasze dane:

Firma MedykSzkolenia
NIP: 7292651646
REGON 364454851
Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593
Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

Szkolenia w Olsztynie

Kurs pierwszej pomocy Olsztyn

Nasz formularz kontaktowy

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Wiedza zawsze przydatna

Teoretyczne podstawy pomocy przedmedycznej zaleca się powtarzać mniej więcej co dwa lata. Tak naprawdę jednak nadal należałoby apelować o to, żeby jeszcze więcej osób w ogóle zdecydowało się na udział w szkoleniu po raz pierwszy. Takich przeszkolonych co prawda nieustannie przybywa, ale to wciąż za mało, aby mieć pewność, że w każdej grupie ludzi znajdzie się ktoś, kto będzie umiał przynajmniej prawidłowo i szybko wezwać pomoc przez telefon. To najprostsza czynność do wykonania, a mimo wszystko nadal sprawia wiele problemów i dyspozytorzy, nawet jeśli już ktoś do nich zadzwoni, muszą przeprowadzać wywiad, prowadząc zgłaszającego krok po kroku. Takie jest ich zadanie, ale byłoby znacznie lepiej, gdyby wszyscy umieli zrobić to samo od razu i bez dodatkowych pytań. Będzie szybciej, a czas może tu decydować o życiu.

Podstawowe kursy pierwszej pomocy trwają parę godzin, te rozbudowane po kilkadziesiąt i wtedy ich zakres znacznie się rozszerza, a do podstawowych ćwiczeń na manekinach dochodzą także symulacje w różnych warunkach i mnóstwo ćwiczeń uzupełniających podwaliny teoretyczne. Ktoś po takim kursie zapewni wsparcie w każdej sytuacji, ale nawet podstawowe szkolenie już jest czymś, co może okazać się cenne w trudnym momencie.

Inwestycja w bezpieczeństwo jest w tym przypadku stosunkowo niewielka, bo podstawowy kurs to wydatek rzędu 100 złotych. W podstawie programowej nie ma mowy o spektakularnych katastrofach lotniczych, strzelaninach czy nawet karambolach, ale to, o czym się tam mówi, to wiedza uniwersalna, z której prawie na pewno każdy będzie musiał kiedyś skorzystać. Tak wygląda prawda – liczba wypadków różnego rodzaju może i spada, ale spada bardzo powoli. Nawet zresztą, gdyby szanse na wykorzystanie wiedzy z kursu pierwszej pomocy były niskie (czego wszystkim życzymy), to koszt niewiedzy tutaj jest tak olbrzymi, że nie ma go nawet do czego porównać.

Kurs pierwszej pomocy, choćby najprostszy, jest prawdopodobnie źródłem najbardziej przydatnej wiedzy, jaką można zdobyć. Nie zmienia się ona z czasem, nie ma zastosowania tylko w paru konkretnych branżach, przydaje się w dowolnym kraju, nie ma daty ważności ani żadnych innych ograniczeń. Po prostu jest wiedzą absolutnie niezbędną. Wyznacznikiem nowoczesności nie powinny być bowiem tylko nowe gadżety elektroniczne, ale także to, w jakim stopniu jesteśmy gotowi do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi w krytycznej sytuacji. Udzielenie pierwszej pomocy jest więc sprawdzianem z odpowiedzialności. Warto zrobić wszystko, żeby go nie oblać.

 

Zaufali nam: