Kurs pierwszej pomocy w Olsztynie i okolicach.

Jest taki zestaw umiejętności, który każdy powinien opanować. I nie chodzi o posługiwanie się nożem i widelcem i umiejętność wyłączania muzyki z telefonu w pojazdach komunikacji miejskiej, tylko o umiejętność udzielania pierwszej pomocy. To naprawdę ważne, ponieważ nawet najprostsze działania mogą przyspieszyć znacznie otrzymanie przez kogoś fachowej pomocy. Każdy z nas może być świadkiem poważnego lub mniej poważnego wypadku i to w chwili, w której będzie na to zupełnie nieprzygotowany. Kluczem do sukcesu jest nie dać się zaskoczyć.

Zamów dostęp do szkolenia

Oferujemy:pierwsza pomoc (2)

 • zajęcia na terenie Olsztyna i okolic
 • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy
 • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
 • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.
 • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Nasze szkolenia:

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm i przedsiębiorstw
Szkolenia z pierwszej pomocy dla Auto szkoły
Kursy ratownictwa i szkolenia wyjazdowe
Warsztaty medyczne dla rodziców
Szkolenia z pierwszej pomocy prowadzone dla szkół
Szkolenia indywidualne z pomocy przedmedycznej

Jeśli potrzebujesz innych szkoleń, napisz do nas na adres: e.adamczyk@medykszkolenia.pl – jesteśmy otwarci na propozycje i dostosowujemy się do wymagań Klientów.

Nasze dane:

Firma MedykSzkolenia
NIP: 7292651646
REGON 364454851
Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593
Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

Szkolenia odbywają się tutaj!

Szkolenia w Olsztynie

Kurs pierwszej pomocy Olsztyn

Zaufali nam:

 

Nasz formularz kontaktowy

  Kurs pierwszej pomocy Olsztyn

  Teoretyczne podstawy pomocy przedmedycznej zaleca się powtarzać regularnie, choć tak naprawdę nadal należałoby apelować o to, żeby jeszcze więcej osób w ogóle zdecydowało się na udział w szkoleniu po raz pierwszy. Takich przeszkolonych uczestników kursu nieustannie przybywa, ale to wciąż za mało, aby mieć pewność, że w każdej grupie ludzi znajdzie się ktoś, kto będzie umiał prawidłowo i szybko wezwać pomoc przez telefon. To najprostsza czynność do wykonania, a mimo wszystko nadal sprawia wiele problemów i dyspozytorzy, nawet jeśli już ktoś do nich zadzwoni, muszą dopytywać zgłaszającego o każdy szczegół. Takie jest ich zadanie, ale byłoby znacznie lepiej, gdyby wszyscy umieli zgłosić zdarzenie od razu i bez dodatkowych pytań. Czas w takich momentach może decydować o życiu.

   

  Pomoc nie boli

  Pierwsza pomoc jest najważniejszą czynnością, jaką możemy wykonać, gdy drugiemu człowiekowi dzieje się krzywda. Należy przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo poszkodowanemu, który ucierpiał podczas wypadku. Przede wszystkim musimy wezwać pomoc medyczną tak, by trwało to krótko, ale aby wiedza przekazana dyspozytorowi była na tyle rzetelna i wystarczająca, by nie trzeba było jej długo doprecyzowywać. W takich chwilach czas jest bardzo ważny.

  Z pozoru prosta rozmowa może okazać się trudna dla osoby, która nie była nigdy przeszkolona. Zdarzyć się może, że dyspozytor będzie starał się uzyskać informację, których rozmówca nie będzie w stanie mu przekazać. W sytuacjach, gdy brakuje przeszkolenia, nie wiadomo, co jest ważne, gdy wykonuje się telefon do służb ratunkowych. Niezbędne minimum to ocena stanu poszkodowanego, podanie lokalizacji i krótka informacja o tym, co się wydarzyło.

  Stan zdrowia poszkodowanych to kolejny aspekt, który musimy zbadać sami, by móc o naszych spostrzeżeniach poinformować dyspozytora, co jest trudne w sytuacjach, gdy z poszkodowanym nie ma kontaktu.

  Kurs pierwszej pomocy godny polecenia

  Podstawowe kursy pierwszej pomocy trwają parę godzin, te rozbudowane po kilkadziesiąt i wtedy ich zakres znacznie się rozszerza, a do podstawowych ćwiczeń na manekinach dochodzą także symulacje w różnych warunkach i mnóstwo ćwiczeń uzupełniających podwaliny teoretyczne. Ktoś po takim kursie zapewni wsparcie w każdej sytuacji, ale nawet podstawowe szkolenie już jest czymś, co może okazać się cenne w trudnym momencie.

  Inwestycja w bezpieczeństwo jest w tym przypadku stosunkowo niewielka, bo podstawowy kurs to wydatek rzędu 100 złotych. W podstawie programowej nie ma mowy o spektakularnych katastrofach lotniczych, strzelaninach czy nawet karambolach, ale to, o czym się tam mówi, to wiedza uniwersalna, z której prawie na pewno każdy będzie musiał kiedyś skorzystać. Tak wygląda prawda – liczba wypadków różnego rodzaju może i spada, ale spada bardzo powoli. Nawet zresztą, gdyby szanse na wykorzystanie wiedzy z kursu pierwszej pomocy były niskie (czego wszystkim życzymy), to koszt niewiedzy tutaj jest tak olbrzymi, że nie ma go nawet do czego porównać.

  Wiedza zawsze przydatna

  Kurs pierwszej pomocy, choćby najprostszy, jest prawdopodobnie źródłem najbardziej przydatnej wiedzy, jaką można zdobyć. Nie zmienia się ona z czasem, nie ma zastosowania tylko w paru konkretnych branżach, przydaje się w dowolnym kraju, nie ma daty ważności ani żadnych innych ograniczeń.Kurs pierwszej pomocy online baner Po prostu jest wiedzą absolutnie niezbędną. Wyznacznikiem nowoczesności nie powinny być bowiem tylko nowe gadżety elektroniczne, ale także to, w jakim stopniu jesteśmy gotowi do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi w krytycznej sytuacji. Udzielenie pierwszej pomocy jest więc sprawdzianem z odpowiedzialności. Warto zrobić wszystko, żeby go nie oblać.

  Bardzo często nasi eksperci prowokują w trakcie kursów sytuacje, które mogą się wydarzyć. Wszystko po to, by podczas szkolenia zrozumieć, że ważna jest świadomość szybkiego reagowania i poczucie, że tak naprawdę od nas wiele w życiu zależy, że nie możemy biernie przyglądać się, gdy ktoś inny podejmuje próbę ratowania człowieka, że trzeba sobie wzajemnie pomagać. W takich momentach liczy się tylko poszkodowany i osoba udzielająca pierwszej pomocy, a dokładniej jej wiedza i empatia. Warto utrwalać obie cechy, by móc skutecznie reagować.

  Firma z misją

  Nasze działania od zawsze nastawione są na odbiorcę. Chcemy wytłumaczyć zasady udzielania pierwszej pomocy, nauczyć podstawowych czynności ratowniczych, ośmielić do działania, rozwiać wszelkie wątpliwości, które nasuwają się podczas kursu i nagrodzić za pozyskaną wiedzę. Wierzymy, że nasza praca to misja. Działamy w zakresie organizowania kursów pierwszej pomocy już ponad dziesięć lat, to pozwala nam dostrzec, jak wielki potencjał tkwi w przekazywaniu tej wiedzy w sposób odpowiedni.

  Nasza oferta jest bardzo szeroka i cały czas się rozbudowuje. W jej zakres wchodzą:

  • szkolenia tematyczne dla różnych grup wiekowych,
  • kursy online,
  • kursy stacjonarne w dużych miastach i zakładach pracy,
  • kursy wyjazdowe z atrakcjami, mające charakter rozrywkowy,
  • kursy pierwszej pomocy dla rodziców i dla opiekunów,
  • kursy pierwszej pomocy dla miłośników zwierząt,
  • kursy pierwszej pomocy dla instytucji i firm.

  Kursy kończą się sprawdzeniem wiedzy. Pozytywne wyniki upoważniają nas do wydania zaświadczania, którego ważność to trzy lata. Po tym czasie, należy kurs odświeżyć, by pozyskać nowy dokument potwierdzający ważność odbytego szkolenia.

  Kursy online kończą się certyfikatami. Jest to nowoczesna forma, która pozwala na zaangażowanie w dowolnym czasie dla uczestnika.

  Jeśli cały czas nie czujesz konieczności zapisania się na szkolenie, to zachęcamy do zrobienia testu, który jest dostępny w naszych zakładkach. Jeśli przejdziesz go pomyślnie – brawo, jeśli nie – pomyśl o sytuacji, w której konieczna byłaby wiedza, jakiej obecnie nie posiadasz. Zapisz się do nas. Chętnie pomożemy!

  Organizacja kursu

  Kursy pierwszej pomocy odbywają się w Olsztynie, gdy pojawi się grupa około piętnastu chętnych osób. W sytuacjach, gdy chodzi o szkolenia grup pracowników nasi eksperci są w stanie spotkać się w siedzibie firmy, która zleca szkolenie na terenie Olsztyna.

  Prowadzący szkolenia specjaliści bardzo chętnie przygotują zagadnienia tematyczne, związane z określonym kursem, chętnie podejmą współpracę oferując wiedzę z zakresu pierwszej pomocy w Olsztynie. Przeszkolą nauczycieli, uczniów i inne instytucje, które uznają tę wiedzę za niezbędną.

  Prelegenci są otwarci na udział w różnych spotkaniach, gdzie mają wygłosić wykład połączony z ćwiczeniami na tematy związane z pierwszą pomocą. Rozważymy każdego rodzaju pomysł, gdyż nasz zespół to grupa młodych i kreatywnych ludzi, którzy kurs pierwszej pomocy traktują jak misję, chcą się nim dzielić z każdym, kto tylko tego zapragnie.

  Na wszelkie pytania związane ze szczegółami szkolenia pierwszej pomocy w Olsztynie chętnie odpowiemy. Prosimy o kontakt.