Kurs pierwszej pomocy online dla trenerów piłki nożnej

Kurs pierwszej pomocy on Line

Zgodnie z Uchwałą nr V/75 z dnia 25 maja 2017 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie Organizacji Kursów Kształcenia Trenerów Piłki Nożnej Zgodnie Z Wymogami Konwencji Trenerskiej UEFA oraz Karty Grassroots UEFA, każdy, kto ubiega się o stanowisko trenera piłki nożnej musi spełnić kilka warunków aplikacyjnych. Jednym z nich jest ukończenie kursu pierwszej pomocy dla trenerów piłki nożnej, które potwierdzono certyfikatem. Bez tego kursu potencjalny kandydat nie zostanie przyjęty na szkolenie.

Kurs pierwszej pomocy online dla trenerów piłki nożnej w formie e-lerningowej

I. Program

Na boisku piłkarskim bywa niebezpiecznie. Często, podczas meczu, ale także i w trakcie treningu piłkarze zostają kontuzjowani. W takich sytuacjach trzeba reagować szybko, by nie dopuścić do dłuższej niedyspozycji, która uniemożliwi ćwiczenia, a nawet udział w meczu.
Proponujemy odbyć kurs zawierający zagadnienia, które przygotują przyszłych trenerów do szybkiej i właściwej reakcji. Prawidłowe rozpoznanie dolegliwości i skuteczna pomoc przedmedyczna udzielona poszkodowanemu, to najlepszy efekt odbytego szkolenia.
Na kursie omawiamy:

  1. umiejętne i skuteczne wzywanie pomocy,
  2. kontrolę podstawowych funkcji życiowych,
  3. pozycję boczną ustaloną,
  4. resuscytację krążeniowo-oddechową (reanimację) osób dorosłych z użyciem defibrylatora AED,
  5. kolejne działania w przypadku: złamania, zwichnięcia, skręcenia, ran, krwotoków, obrażeń wynikających ze innych sytuacji podczas meczu,
  6. umiejętność rozpoznania wstrząśnienia mózgu,
  7. niedrożność dróg oddechowych – zadławienia,
  8. nagłe zdarzenia losowe: zawał serca, astma, padaczka, cukrzyca, omdlenie, wstrząs,
  9. bezpieczeństwo własne i poszkodowanego.

Udzielenie pierwszej pomocy może uratować zdrowie i życie, a w przypadku sportowców, którzy dbają o zdrowie i o kondycję, to działanie niezmiernie ważne. Istotne jest, by podejść do tematu profesjonalnie, z aktualną wiedzą i przekonaniem, że potrafisz pomóc, dzięki temu Twoja praca stanie się kompletna.

II. Dokumenty

Po pozytywnym zakończeniu kursu, certyfikat zostanie wysłany drogą elektroniczną na adres mailowy, który został wskazany przy rejestracji. Proszę o dodatkowe sprawdzenie danych przed rozpoczęciem kursu.

Poniżej wzór certyfikatu jaki otrzymasz po zakończeniu kursu.

III. Dla kogo?

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów, postanowiliśmy zorganizować odpowiednie szkolenie, które sprawi, iż każda osoba zainteresowana odbyciem Kursu Kształcenia Trenerów Piłki Nożnej będzie mogła aplikować na to szkolenie z kompletem dokumentów.

IV. Jak i gdzie?

Kurs pierwszej pomocy online jest bardzo prosty w obsłudze. Odbywa się na platformie e-learningowej, na którą należy się zalogować, wykorzystując hasło. Hasło dostępu zostanie wygenerowane automatycznie po dokonaniu wpłaty przelewem błyskawicznym przez platformę PayU.
Po zakończeniu, każdy kursant otrzymuje drogą elektroniczną certyfikat ukończenia kursu pierwszej pomocy. Jest to jeden z dokumentów niezbędnych, by aplikować na Kurs Kształcenia Trenerów Piłki Nożnej.
Kurs, który prowadzimy, odbywa się w 100% online, co jest ogromnym ułatwieniem dla przyszłych trenerów. Nie zawsze mają oni czas, by uczestniczyć w takim szkoleniu stacjonarnie. Elastyczność i indywidualna nauka to niewątpliwe plusy kursu pierwszej pomocy dla trenerów piłki nożnej.
Cena całego szkolenia to koszt 110zł. Opłatę przelewa się jednorazowo.
Należy pamiętać, że kurs pierwszej pomocy dla trenerów piłki nożnej to szkolenie, które kładzie nacisk głównie na wydarzenia mające miejsce na płycie boiska. To bardzo ważne, by w zawodzie trenera wykazywać się nie tylko przekazywaniem wiedzy, ale mieć również kompetencje z zakresu pierwszej pomocy. Tym bardziej, że treningi bywają niebezpieczne. Grając w piłkę nożną o kontuzję jest niezwykle łatwo. Postaramy się przekazać wiedzę tak, by każdy przyszły trener mógł zadbać o bezpieczeństwo swoich piłkarzy.

Koszt szkolenia to 110 zł

 

Zamów kurs lub Zaloguj się

Po zamówieniu i opłaceniu kursu Hasło logowania zostanie przesłane na podany podczas rejestracji mail. Loginem jest podany podczas rejestracji mail

 

Zaufali nam: