Kurs pierwszej pomocy online dla dzieci

Wykwalifikowani Skuteczni Wiarygodni Doświadczeni dla Ciebie

Forma e-learningu i program kursu

Kurs pierwszej pomocy online dla dzieci w formie internetowej nie jest nowością, aczkolwiek cały czas nie są wystarczająco popularne wśród dorosłych. Być może dlatego, że pokolenie współczesnych dorosłych wychowało się na nauczaniu, które charakteryzuje wykład na sali pełnej ludzi.

Kurs pierwszej pomocy online dla dzieci jest bardzo prosty w obsłudze. Odbywa się na platformie e-learningowej, na którą należy się zalogować, wykorzystując hasło. Hasło dostępu zostanie wygenerowane automatycznie po dokonaniu wpłaty przelewem błyskawicznym przez platformę PayU. Po zakończeniu, każdy kursant otrzymuje drogą elektroniczną certyfikat ukończenia kursu pierwszej pomocy.

Kurs pierwszej pomocy online dla dzieci odbywa się w 100% online, co jest ogromnym ułatwieniem dla rodziców, którzy bardzo często mają problem, by znaleźć czas na odbycie kursu stacjonarnie. Można się przeszkolić w dowolnej dla siebie porze, o świcie, gdy wszyscy śpią, w południe, a także wieczorem – ta elastyczność sprawia, że każdy kursant znajdzie odpowiedni dla siebie czas.

Kurs pierwszej pomocy online dla dzieci
Kurs pierwszej pomocy online dla dzieci

Dla kogo jest nasz kurs pierwszej pomocy online dla dzieci?

Kurs pierwszej pomocy online dla dzieci stworzony został przede wszystkim dla rodziców i opiekunów, a także dla wszystkich, którzy są zainteresowani udzielaniem pierwszej pomocy dzieciom, czyli np. pracownicy oświaty, osoby pracujące wśród dzieci, a także wszyscy, dla których dobro i zdrowie najmłodszych jest ważne.

Musimy podkreślić, że pierwsza pomoc to działanie, które może uratować życie. Prawidłowo poprowadzona zwiększa szansę szybszego powrotu do sprawności, a także zmniejsza ból i strach, którego chcemy dzieciom oszczędzić.

Z naszej strony wyposażamy dorosłych w wiedzę merytoryczną, której nie chcemy używać, ale, gdy nastąpi taka konieczność, oswoimy z nią, by łatwiej było udzielić pierwszej pomocy.

Co musisz wiedzieć, by zdecydować się na ten kurs pierwszej pomocy online dla dzieci?

Pamiętaj – umiejętność udzielania pierwszej pomocy dorosłym posiada wiele osób. Szkolenia w pracy lub podczas kursu prawa jazdy utrwalają podstawowe zasady, które stosuje się podczas udzielania pierwszej pomocy ludziom dorosłym. W przypadku dzieci, niemowląt i noworodków pojawiają się jednak znaczące różnice, których znajomość może zadecydować o skuteczności akcji ratunkowej. Ta wiedza przeznaczona jest dla rodziców i opiekunów.

Jeśli posiadasz wiedzę ogólną z zakresu pierwszej pomocy to bardzo dobrze, ale nie znaczy to, że już nic ciekawego się w tej dziedzinie nie nauczysz. Zapewniamy, że nasze szkolenia dalekie są od powtarzania utartych schematów. My dzielimy się informacjami, które interesują naszych kursantów. Potrafimy wybiórczo podejść do tematu i sprawić, że to nie są nudne informacje. My przekazujemy wiedzę niezbędną.

Kursy online

Z perspektywy każdego rodzica termin taki jak „przewidywalność” przestaje istnieć bardzo szybko. Dzieci zaskakują na każdym kroku. Wymagają mnóstwo uwagi i zaangażowania i tak naprawdę na początku to one układają życie dorosłym. Od dzieci uzależnia się większość planów, a uczestnictwo w jakimkolwiek kursie staje pod znakiem zapytania.

Wychodzimy naprzeciw potrzebom rodziców poprzez kurs pierwszej pomocy online dla dzieci. Chcemy, by mieli wiedzę i byli przygotowani na wydarzenia losowe, które wymagają szybkiej reakcji, zimnej krwi i wiedzy merytorycznej. Zdajemy sobie sprawę jak ważna jest dla każdego rodzica wiedza, która zapewni dziecku bezpieczeństwo, dlatego zebraliśmy najpotrzebniejsze informacje i opracowaliśmy kurs pierwszej pomocy online dla dzieci. Można go odbyć w domu, wieczorem, gdy dzieci śpią, rano, przed ich pobudką. Wiemy doskonale, że to jest skuteczna

Kurs pierwszej pomocy online dla dzieci
Kurs pierwszej pomocy online dla dzieci

Program kursu

Każdy kursant potrzebuje wygodnego fotela i chwili czasu z komputerem, by zapoznać się z informacjami, które stworzyliśmy wyłącznie na jego potrzeby.

Stworzyliśmy dane w oparciu o statystyki związane ze zdarzeniami niebezpiecznymi, w których biorą udział dzieci. Omawiamy szczegółowo sposoby reagowania, tym bardziej, że małe dzieci nie potrafią doprecyzować, co je boli. Wskażemy, na co należy zwracać uwagę, gdy musimy szybko zdiagnozować, co się dzieje z maluchem, by właściwie zareagować i szybko pomóc.

Z naszej strony oferujemy kompleksową wiedzę z zakresu:

 • postępowania z nieprzytomnym dzieckiem – omawiamy podstawowe zabiegi ratujące życie, czyli odpowiadamy na nurtujące rodziców pytanie: co robić, gdy dziecko przestanie oddychać?
 • prowadzenia resuscytacji (reanimacji) – czyli podstawowe informacje dla wszystkich, którzy muszą szybko reagować, bo dziecko nie oddycha.

Skupimy się również na następujących zagadnieniach:

 • elementy anatomii i fizjologii dzieci i niemowląt,
 • przyczyny zagrożeń życia u dzieci i niemowląt,
 • zadławienia, ciało obce w drogach oddechowych,
 • udrożnienie dróg oddechowych u dzieci i niemowląt,
 • postępowanie z dzieckiem nieprzytomnym,
 • różnice w resuscytacji krążeniowo oddechowej u dzieci i niemowląt,
 • krwotoki z nosa oraz z górnych dróg oddechowych,
 • opatrywanie ran, skaleczeń, urazów,
 • zapalenie krtani i nagłośni,
 • drgawki,
 • oparzenia,
 • porażenia prądem elektrycznym.

Pozytywnym zwieńczeniem naszego kursu jest certyfikat, który zostanie wysłany drogą elektroniczną na adres mailowy, który został wskazany przy rejestracji, dlatego tak ważne jest sprawdzenie danych przed rozpoczęciem kursu.

Czas na twój ruch!

Patrycja Wiśniewska
p.wisniewska@medykszkolenia.pl
+48 736 651 593

Medykszkolenia
NIP: 7292651646
REGON 364454851

Dlatego my!

Ponad 650 opinii Google

Łódź, Warszawa, Poznań, Kraków, Katowice, Wrocław, Zielona Góra, Szczecin, Białystok, Gdańsk

Ponad 50 000 przeszkolonych kursantów

Każdy z nich ma umiejętności ratowania życia!

Ponad 3000 obsłużonych firm

Poczujesz się pewnie w swoim miejscu pracy.

Nie oszczędzamy na klientach. Nowoczesny sprzęt treningowy

fantomy połączone z tabletem, AED, kamizelka do zakrztuszeń, sztuczna krew i urwane kończyny

Dostęp do materiałów on-line

Uczestnicy mają dostępy do platformy elearningowej, na której mogą pogłębiać swoją wiedzę

Szkoleniowcy – tylko specjaliści, aktywni zawodowo

Pogotowie, szpitale, misję międzynarodowe... Długo wymieniać. Kadra z jajem (tym najczarniejszym), humor to podstawa!

Certyfikat dla każdego

O ile zda egzamin, koniec z szkoleniami dla mięczaków.

Wiarygodność

bazujemy na doświadczeniu, realnych sytuacjach oraz filmach. Stres, pot i adrenalina

Zaufali nam