Kurs pierwszej pomocy Ostrołęka. Czy ktokolwiek jest sobie w stanie wyobrazić życie bez znajomości pierwszej pomocy? Gdyby jej nie było każdy wypadek kończyłby się utratą zdrowia, a nawet i życia. To oczywiście abstrakcyjna wizja, ale nie odbiega aż tak bardzo od rzeczywistości, ponieważ prawidłowo udzielić pierwszej pomocy potrafią tylko nieliczni.

Oferujemy:pierwsza pomoc (2)

  • zajęcia na terenie Ostrołęki i okolic
  • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy
  • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
  • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.
  • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Nasze szkolenia:

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm i przedsiębiorstw
Szkolenia z pierwszej pomocy dla Auto szkoły
Kursy ratownictwa i szkolenia wyjazdowe
Warsztaty medyczne dla rodziców
Szkolenia z pierwszej pomocy prowadzone dla szkół
Szkolenia indywidualne z pomocy przedmedycznej

Jeśli potrzebujesz innych szkoleń, napisz do nas na adres: e.adamczyk@medykszkolenia.pl – jesteśmy otwarci na propozycje i dostosowujemy się do wymagań Klientów.

Nasze dane:

Firma MedykSzkolenia
NIP: 7292651646
REGON 364454851
Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593
Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

Szkolenia odbywają się tutaj!

Szkolenia w Ostrołęku

Ostrołęka

Nasz formularz kontaktowy

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Kilka słów o pierwszej pomocy

Wypadki zdarzyć się mogą wszędzie. Można się nawet pokusić o stwierdzenie, że na naszych drogach jest ich naprawdę bardzo dużo. Statystyki mrożą krew w żyłach, ale życie udowadnia, że wśród nas jest mnóstwo szaleńców, którzy nie liczą się ze zdrowiem innych. Brawura najczęściej zdarza się wśród niedoświadczonych, młodych kierowców, którzy myślą, że potrafią jeździć naprawdę dobrze.

Można być najbardziej odpowiedzialnym i ostrożnym człowiekiem, ale często nasze życie nie zależy od nas, lecz od tych, którzy mają je w głębokim poważaniu. Jazda autem bez uprawnień, albo po alkoholu jest tylko kroplą w morzu nieprawidłowych zachowań, które mogą spowodować nieszczęście. Warto sobie to uświadomić jeszcze przed decyzją, że kurs pierwszej pomocy nie jest potrzebny, bo przecież ostrożność ponad wszystko. Owszem, za siebie odpowiadać można, ale za tego, kto właśnie obok przejeżdża? Raczej nie.

Dlatego liczy się wiedza z zakresu pierwszej pomocy. To ona podkreśla odpowiedzialność za siebie i za innych. Warto korzystać z możliwości, jakie dają nam profesjonalni nauczyciele, znający się na tym, jak nikt inny. To bardzo istotne, by czerpać wiedzę z tego zakresu od fachowców, którzy przekazują ją w sposób rzetelny i przystępny. Pomimo, iż takie szkolenia zwykle sporo kosztują, to kwota, jaką na nie wydamy zwróci się, gdy będziemy mieli okazję skorzystać z wiedzy, jaką udało nam się zdobyć.

Mówiąc wiele o kwestiach związanych z pierwszą pomocą, sprawiamy, że staje się ona tematem coraz bardziej powszechnym. Warto o tym mówić, ponieważ to motywuje do uczenia się zasad ratowania ludzi. Wszystkie sposoby na traktowanie tego tematu w sposób poważny są jak najbardziej wskazane. Ważny jest efekt. O ile nie jesteśmy w stanie zmienić statystyk związanych z wypadkami, o tyle możemy wpłynąć na niechlubne statystyki dotyczące pierwszej pomocy. Wart to zrobić dla siebie i dla najbliższych, ponieważ to krok w dobrą stronę.

Istotne jest powtarzanie praktycznego aspektu pierwszej pomocy. Dzięki takim powtórkom, każdy uczestnik, który będzie miał możliwość zmierzenia się z sytuacją trudną, zapamięta, w jaki sposób prawidłowo udzielić pierwszej pomocy. To bardzo ważne, ponieważ decydowanie pod wpływem presji czasu jest znacznie trudniejsze. Dużo łatwiej postępować zgodnie z przećwiczonym wcześniej kluczem zachowań, który niewątpliwie każdy kursant zapamięta dłużej niż zwykłą teorię.
Im więcej osób będzie znało zasady pierwszej pomocy, tym większe prawdopodobieństwo, że gdy stanie się coś nam, albo naszym najbliższym, pojawi się ktoś, kto w prawidłowy sposób udzieli nam pierwszej pomocy.

 

Zaufali nam: