Kurs pierwszej pomocy Ostrów Wielkopolski

Kurs pierwszej pomocy Ostrów Wielkopolski Prawdopodobieństwo, że każdy z nas będzie świadkiem wypadku drogowego nie jest aż tak duże. Z pewnością tak myślą wszyscy, którzy ignorują naukę zasad udzielania pierwszej pomocy. Nie jest to dobre podejście, bo prawda jest taka, że gdy jesteśmy dorośli musimy radzić sobie z różnymi wypadkami, w domu, w pracy, podczas wczasów, czy na ulicy. Właśnie wtedy okazuje się, że pierwsza pomoc i zasady postępowania w różnych wypadkach są dla nas wiedzą niezbędną

kurs pierwszej pomocy łódź
Defibrylator AED, 80% kursantów bez wcześniejszego przeszkolenia popełnia drastyczne błędy w jego uzytkowaniu !
Potrzebujesz dobrych mechanizmów szkoleniowych aby wiedzieć jak, w trakcie dużego stresu właściwie uciskać klatkę piersiową
rzypomnijmy, że w mózgu dochodzi do nieodwracalnych zmian już po 3 minutach od zatrzymania krążenia. 10 minut zatrzymania krążenia bez RKO i defibrylacji prowadzi do śmierci (czas ten może się nieco zmieniać ze względu na temperaturę otoczenia i mechanizm, w jakim doszło do NZK).
Służbom medycznym dotarcie do poszkodowanego w mieście średnio zajmuje do 8 minut, a do poszkodowanego poza miastem – nawet do 15.
Czy wiesz że staza taktyczna przy silmy krwawieniu to ostateczność ? Są inne sposoby tamowania krwawienia.
Gdy ocena rytmu odbywa się w krótkim czasie po NZK i w sytuacji, gdy na miejscu znajduje się AED, migotanie komór stwierdza się aż w 76% przypadków. Każda minuta opóźnienia w wykonaniu defibrylacji powoduje spadek przeżywalności o 3-4%.
Powszechny dostęp do wiedzy na temat udzielania PP, częstotliwość różnego rodzaju kursów PP oraz coraz gęstsza sieć automatycznych defibrylatorów AED do użytku publicznego sprawiają, że przeżywalność osób z NZK zauważalnie rośnie.

Kurs pierwszej pomocy Ostrów Wielkopolski

Trafiłeś na stronę kurs pierwszej pomocy Ostrów Wielkopolski? Chcesz się dokształcić? Może szukasz oferty dla swojej firmy, albo pragniesz zorganizować kurs dla przyjaciół lub jakiejś organizacji? Doskonały wybór! Jesteśmy właśnie dla Ciebie i zorganizujemy kurs pierwszej pomocy Ostrów Wielkopolski w taki sposób, że zapamiętasz go na długo. Jeśli masz pytania, albo jakieś pomysły na realizację kursu w nietypowych okolicznościach, skontaktuj się z nami – kurs pierwszej pomocy Ostrów Wielkopolski to nasza pasja.

Kurs pierwszej pomocy organizowanie w formie stacjonarnej

Podstawą kursów pierwszej pomocy jest efektywność, którą możemy zmierzyć dopiero w praktyce. I to właśnie na praktyce opieramy nasze kursy stacjonarne.  Szkolenie odbywa się na fantomach elektronicznych, pozwalających monitorować skuteczność kursanta.

Nadchodzące szkolenia

marzec 2023

Zamów dostęp do szkolenia

Dostęp do szkolenia zostaje przyznany ci natychmiast po dokonaniu wpłaty.

Wpłata zostaje zaksięgowana natychmiast przez kanał płatności ekspresowej paynow lub blik.

Szkolenie realizujesz za pośrednictwem swojego telefonu lub komputera loguje się do platformy E-learningowej.

Platforma jest instynktowna i prowadzi ciebie krok po kroku do samego końca szkolenia.

Szkolenie jest w formie video i zawiera lektora! Więc możesz się uczyć nawet w samochodzie lub parku!

Zamawiający szkolenie dostaje certyfikat lub zaświadczenie niezwłocznie, po zakończeniu egzaminu kursanta, i jest on pełnoprawnym dokumentem z podpisem elektronicznym.

Dlaczego warto wybrać się na kurs pierwszej pomocy Ostrów Wielkopolski?

Z pewnością większość osób, która to czyta, zastanawia się, czy faktycznie ktokolwiek z własnej, nieprzymuszonej woli decyduje się na płatny kurs z zakresu pomocy przedmedycznej. Tym bardziej, że w naszym kraju prawdą jest, że do tego zagadnienia nikt nie podchodzi poważnie. Trochę to dziwi, bo w mediach bardzo często pokazują różne organizacje (w tym chociażby WOŚP), które uczą wolontariuszy schematów zachowań podczas ratowania ludzi. Kurs pierwszej pomocy Ostrów Wielkopolski. Modne są również paradokumenty, które opowiadają o lekarzach, ratownikach medycznych, a nawet dyspozytorach, do których dzwonimy pod nr 112.

Prawdą jest, że teoria to jedno, a w praktyce, gdy przytrafi się konieczność zareagowania na czyjąś krzywdę rzadko znajdzie się ktoś, kto kompetentnie udzieli pierwszej pomocy. Ten dysonans stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa każdego człowieka.

Praktyka i empatia to podstawa

Kurs pierwszej pomocy Ostrów Wielkopolski powinien przede wszystkim przygotowywać do działania. Szybkie i odruchowo podejmowane czynności powinny być przećwiczone przez każdego. To ważne, ponieważ przeglądając statystyki możemy się dowiedzieć, że wypadków w Polsce jest coraz więcej, a z pomocą i znajomością zasad pierwszej pomocy jest u nas nieciekawie.

Bardzo kiepsko prezentują się te statystyki, a jeszcze gorzej praktyczne umiejętności ludzi, którzy tak naprawdę nie potrafią w praktyce poradzić sobie z udzieleniem pierwszej pomocy, nawet jeśli wiedzą, jak to zrobić, to boją się z tej wiedzy korzystać.

To jest największy problem Polaków, ale nie jedyny. Istotna jest znieczulica czy ignorancja, która sprawia, że ludzi nie interesuje los innych. Nie zastanawiają się, w jakiej sytuacji znajduje się ktoś bliski, a gdy należy udzielić pierwszej pomocy, bardzo często zachowują się tak, jakby nie dostrzegali potrzeby pomocy.

Właśnie dlatego potrzeba profesjonalnych szkoleń jest ogromna. Chodzi o to, by ośmielić ludzi do pomagania, by uwrażliwić na drugiego człowieka, a także by nauczyć uważności, która dziś jest cechą odbieraną pejoratywnie. Warto nauczyć się, podczas ćwiczeń z instruktorem, prawidłowych reakcji, by umieć zareagować w każdej sytuacji. Polecamy wybór naszego kurs pierwszej pomocy Ostrów Wielkopolski, ponieważ to wydatek, który bardzo często zwraca się szybciej, niż możemy sobie to wyobrazić. Gdy nauczymy się reagować, okaże się, że nasz kurs pierwszej pomocy Ostrów Wielkopolski jest skuteczny i będziemy wiedzieć, jak udzielić pierwszej pomocy.

Kurs pierwszej pomocy Ostrów Wielkopolski

Jeśli czujesz potrzebę doskonalenia siebie i własnych umiejętności, warto zainwestować w kurs pierwszej pomocy Ostrów Wielkopolski, który pozwala dostrzec dużo więcej i rozwija nie tylko samoświadomość, ale i empatię. Decydując się na nasz kurs pierwszej pomocy Ostrów Wielkopolski, uczysz się reagowania, zapewnienia komfortu poszkodowanym, a także innych działań o charakterze ogólnym. Poznajesz zasady związane z udzielaniem pomocy i wzywaniem służb ratunkowych. No i najważniejsze – ćwiczysz wszystko tak długo, aż wreszcie temat jest przez ciebie przyswojony na tyle, że będziesz w stanie pierwszą pomoc wykonać samodzielnie.

Z pewnością wiedza z zakresu pomocy przedmedycznej przyda się każdemu człowiekowi, a razem z tą wiedzą cały szereg różnych innych umiejętności, bez których ta wiedza nie byłaby kompletna.

Nasi eksperci kładą nacisk na to, czego nie znajdzie się w podręcznikach. Bardzo często podczas kursów mamy do czynienia z osobami, które są nieśmiałe i wykonują wszystkie czynności niepewnie, bez przekonania. Ważne, by zwrócić uwagę na to, że jakość udzielania pierwszej pomocy ma istotne znaczenie dla efektów. Nie można w sytuacji kryzysowej wątpić, wahać się i być niepewnym. Należy działać zdecydowanie i stanowczo, by akcja przebiegła skutecznie.

Powtarzanie pewnych schematów sprawia, że człowiek czuje się pewniej. Pierwsza, nieudana próba, ukazuje, gdzie należy coś poprawić, by pomocy udzielić prawidłowo. Ważne, by mieć możliwość przećwiczenia na fantomach lub w trakcie scenek improwizowanych. Jest to czas, w którym można pozwolić sobie na błędy. Kurs pierwszej pomocy Ostrów Wielkopolski jest miejscem nauki. Nie wymaga umiejętności, on je wypracowuje.

Ważne, by po ukończeniu kursu nie popełniać błędów, by umieć udzielić pomocy w sposób prawidłowy i skuteczny.

Firma z misją

Nasze działania od zawsze nastawione są na odbiorcę. Chcemy wytłumaczyć zasady udzielania pierwszej pomocy, nauczyć podstawowych czynności ratowniczych, ośmielić do działania, rozwiać wszelkie wątpliwości, które nasuwają się podczas kursu i nagrodzić za pozyskaną wiedzę. Wierzymy, że nasza praca to misja. Działamy w zakresie organizowania kursów pierwszej pomocy już ponad dziesięć lat, to pozwala nam dostrzec, jak wielki potencjał tkwi w przekazywaniu tej wiedzy w sposób odpowiedni.

Nasza oferta jest bardzo szeroka i cały czas się rozbudowuje. W jej zakres wchodzą:

 • szkolenia tematyczne dla różnych grup wiekowych,
 • kursy online,
 • kursy stacjonarne w dużych miastach i zakładach pracy,
 • kursy wyjazdowe z atrakcjami, mające charakter rozrywkowy,
 • kursy pierwszej pomocy dla rodziców i dla opiekunów,
 • kursy pierwszej pomocy dla miłośników zwierząt,
 • kursy pierwszej pomocy dla instytucji i firm.

Kurs pierwszej pomocy Ostrów Wielkopolski kończy się sprawdzeniem wiedzy. Pozytywne wyniki upoważniają nas do wydania zaświadczania, którego ważność to trzy lata. Po tym czasie, należy kurs odświeżyć, by pozyskać nowy dokument potwierdzający ważność odbytego szkolenia.

Kursy online kończą się certyfikatami. Jest to nowoczesna forma, która pozwala na zaangażowanie w dowolnym czasie dla uczestnika.

Jeśli cały czas nie czujesz konieczności zapisania się na szkolenie, to zachęcamy do zrobienia testu, który jest dostępny w naszych zakładkach. Jeśli przejdziesz go pomyślnie – brawo, jeśli nie – pomyśl o sytuacji, w której konieczna byłaby wiedza, jakiej obecnie nie posiadasz. Zapisz się do nas. Chętnie pomożemy!

Organizacja kursu

Kurs pierwszej pomocy Ostrów Wielkopolski odbywa się, gdy pojawi się grupa około piętnastu chętnych osób. W sytuacjach, gdy chodzi o szkolenia grup pracowników nasi eksperci są w stanie spotkać się w siedzibie firmy, która zleca szkolenie na terenie Ostrowa Wielkopolskiego.

Prowadzący szkolenia specjaliści bardzo chętnie przygotują zagadnienia tematyczne, związane z określonym kursem, chętnie podejmą współpracę oferując wiedzę z zakresu pierwszej pomocy w Ostrowie Wielkopolskim. Przeszkolą nauczycieli, uczniów i inne instytucje, które uznają tę wiedzę za niezbędną.

Prelegenci są otwarci na udział w różnych spotkaniach, gdzie mają wygłosić wykład połączony z ćwiczeniami na tematy związane z pierwszą pomocą. Rozważymy każdego rodzaju pomysł, gdyż nasz zespół to grupa młodych i kreatywnych ludzi, którzy kurs pierwszej pomocy traktują jak misję, chcą się nim dzielić z każdym, kto tylko tego zapragnie.

Na wszelkie pytania związane ze szczegółami szkolenia pierwszej pomocy w Ostrowie Wielkopolskim chętnie odpowiemy. Prosimy o kontakt.

Dziś zamówienie, dziś Certyfikat !

Zaufali nam:

Ostrów Wielkopolski

Co możemy zaoferować na naszych kursach?

 • zajęcia na terenie Ostrowa Wielkopolskiego i okolic.
 • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy.
 • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
 • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.
 • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Jakie szkolenia prowadzimy?

Masz pytanie ?

Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593

Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

Pierwsza pomoc Szczecin
Pierwsza pomoc Szczecin
Pierwsza pomoc Szczecin
kurs pierwszej pomocy kraków
kurs pierwsza pomoc dla zwierzaków
kurs z pierwszej pomocy wrocław
Kurs pierwszej pomocy białystok
pierwsza pomoc kurs białystok
udzielanie pierwszej pomocy kurs
Kurs pierwszej pomocy w warszawie
kurs pierwsza pomoc wrocław cwiczenia
pierwsza pomoc kurs radom
Kurs pierwszej pomocy zielona góra medyk
Kurs pierwszej pomocy zielona góra
Kurs pierwszej pomocy manekin białystok
pierwsza pomoc wrocław kurs
Pierwsza pomoc Szczecin
Kurs pierwszej pomocy warszawa ćwiczenia