Kurs pierwszej pomocy pediatryczny online Jeśli jesteś rodzicem, to z pewnością wiesz, że dzieci potrafią zaskakiwać. To od nich uzależniasz swoje plany i dzięki nim starasz się poznawać nowe obszary. Nasza firma postanowiła zorganizować, kurs pierwszej pomocy dzieciom, który sprawi, że każdy rodzic poradzi sobie z podstawowymi przygodami, jakie często fundują dzieci. Postanowiliśmy stworzyć kurs online, by dotrzeć do jak największej liczby rodziców. Ta alternatywna dziedzina kursów spotyka się z różnymi opiniami, ale wiemy jak trudno znaleźć rodzicom czas, by udać się na szkolenie stacjonarne. Kurs pierwszej pomocy pediatryczny online jest odpowiedzią na potrzeby naszych klientów. Odpowiada na wszystkie najważniejsze pytania i pozostawia sporą dawkę niezbędnej wiedzy.

Nasz kurs pierwszej pomocy pediatryczny online sprawi, że będziesz przygotowany na wiele zdarzeń losowych, w których trzeba wykazać się szybką reakcją, zimną krwią i wiedzą merytoryczną.

Jako rodzic lub opiekun, nie możesz sobie pozwolić na nieświadomość w dziedzinie zdrowia, masz obowiązek działać, gdy Twoje dziecko będzie potrzebowało pomocy. Kurs pierwszej pomocy pediatryczny online to najlepsze, co możesz zrobić dla siebie i dla dziecka.

Dla kogo stworzono kurs pierwszej pomocy pediatryczny online?

Z założenia kurs pierwszej pomocy pediatryczny online przeznaczony jest dla osób, które mają dzieci, ale zawiera informacje przydatne osobom, które są na etapie powiększania rodziny i dla tych, którzy już spodziewają się dziecka, ponieważ traktuje o kwestiach najistotniejszych, o bezpieczeństwie.

Kurs pierwszej pomocy pediatryczny online, który stworzyliśmy jest idealnym rozwiązaniem, by zabezpieczyć się od strony merytorycznej w wiedzę z zakresu szybkiego reagowania w trudnych sytuacjach. To kurs pierwszej pomocy online, który przygotuje do udzielania pomocy przedmedycznej i choć chciałoby się założyć, że ta wiedza nie zostanie nigdy wykorzystana, to wychowując dzieci warto wiedzieć więcej. Szczególnie na tematy związane ze zdrowiem i życiem, bo to od rodzica wymaga się reakcji i pierwszej interwencji, gdy dziecku coś się stanie. To na rodzicach ciąży prawny obowiązek opieki, więc warto skupić się na tym, jak prawidłowo go realizować. Kurs pierwszej pomocy dzieciom wydaje się idealną metodą, która pozwala na satysfakcję.

Kurs pierwszej pomocy pediatryczny online zawiera informację z różnych dziedzin. Począwszy od resuscytacji, przez urazy, skończywszy na informacjach ogólnych związanych ze zdrowiem czy reagowaniem na ból. To doskonały kurs dla rodziców i opiekunów, ponieważ wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom i wymogom.

Kurs pierwszej pomocy pediatryczny online – program

Nasz kurs pierwszej pomocy pediatryczny online przygotowany jest w oparciu o statystyki związane ze zdarzeniami niebezpiecznymi, w których uczestniczyły dzieci. Najważniejsze jest to, że w jego trakcie nauczysz się udzielać pierwszej pomocy i poznasz zasady udzielania pierwszej pomocy.

Na kursie omawiamy szczegółowo sposoby reagowania, tym bardziej, że małe dzieci nie potrafią doprecyzować, co je boli. Ważna jest obserwacja i świadomość rodzica, który wie, na co musi zwracać uwagę, a co nie jest tak ważne. W trakcie kursu pierwszej pomocy dzieciom wskażemy, kwestie istotne, powiemy na co należy zwrócić uwagę, gdy musimy szybko zdiagnozować, co się dzieje z maluchem, by właściwie zareagować i szybko pomóc.

Kurs pierwszej pomocy pediatryczny online zapewnia kompleksową wiedzę z zakresu:


 • postępowania z nieprzytomnym dzieckiem – podstawowe zabiegi ratujące życie, czyli co robić, gdy dziecko przestanie oddychać?
 • prowadzenia resuscytacji (reanimacji).

Poza tym skupimy się również na takich zagadnieniach:


 • elementy anatomii i fizjologii dzieci i niemowląt,
 • przyczyny zagrożeń życia u dzieci i niemowląt,
 • zadławienia, ciało obce w drogach oddechowych,
 • udrożnienie dróg oddechowych u dzieci i niemowląt,
 • postępowanie z dzieckiem nieprzytomnym,
 • różnice w resuscytacji krążeniowo oddechowej u dzieci i niemowląt,
 • krwotoki z nosa oraz z górnych dróg oddechowych,
 • opatrywanie ran, skaleczeń, urazów,
 • zapalenie krtani i nagłośni,
 • drgawki,
 • oparzenia,
 • porażenia prądem elektrycznym.

Musimy podkreślić, że pierwsza pomoc to działanie, które może uratować życie. Prawidłowo poprowadzona zwiększa szansę szybszego powrotu do sprawności, a także zmniejsza ból i strach. Pediatryczny kurs pierwszej pomocy jest niezwykle ważny. Powinien być obowiązkowy dla każdego rodzica.

Jak i gdzie odbyć kurs online?

Kurs pierwszej pomocy pediatryczny online jest bardzo prosty w obsłudze. Odbywa się na platformie e-learningowej, na którą należy się zalogować, wykorzystując hasło. Hasło dostępu zostanie wygenerowane automatycznie po dokonaniu wpłaty przelewem błyskawicznym przez platformę PayU.

Po zakończeniu, każdy kursant otrzymuje drogą elektroniczną certyfikat ukończenia kursu pierwszej pomocy.

Kurs pierwszej pomocy pediatryczny online odbywa się w 100% online, co jest ogromnym ułatwieniem dla rodziców, którzy bardzo często mają problem, by znaleźć czas na odbycie kursu stacjonarnie. Można się przeszkolić w dowolnej dla siebie porze, o świcie, gdy wszyscy śpią, w południe, a także wieczorem – ta elastyczność sprawia, że każdy kursant znajdzie odpowiedni dla siebie czas.

Cena całego szkolenia to koszt 110zł. Opłatę przelewa się jednorazowo.

Kurs pierwszej pomocy pediatryczny online

Pamiętaj – umiejętność udzielania pierwszej pomocy dorosłym posiada wiele osób. Szkolenia w pracy lub podczas kursu prawa jazdy utrwalają podstawowe zasady, które stosuje się podczas udzielania pierwszej pomocy ludziom dorosłym. Jeśli nie potrafisz inaczej pomóc nieprzytomnemu i nieoddychającemu dziecku, możesz posłużyć się algorytmem dla osób dorosłych. W przypadku dzieci, niemowląt i noworodków pojawiają się różnice, których znajomość może zadecydować o skuteczności akcji ratunkowej. Ta wiedza przeznaczona jest dla rodziców i opiekunów.

Kurs pierwszej pomocy pediatryczny online został stworzony w taki sposób, by jak największa liczba osób mogła z niego skorzystać. Kursy online dla rodziców cieszą się ogromną popularnością, tym bardziej, że to jedyna forma kursów, które dostosowują się do potrzeb rodzica. Mogą zostać uruchomione w każdej chwili.

Dla nas ważne jest to, że dobrze przygotowane informacje i niezbędna wiedza z zakresu ratowania dzieci i niemowląt zostaną przekazane dalej. Taki jest podstawowy cel kursu pierwszej pomocy dzieciom online.