Kurs pierwszej pomocy Pruszków.

Jeśli chodzi o liczbę wypadków, to statystyki w Polsce cały czas wyglądają bardzo niekorzystnie. Wypadków jest naprawdę sporo, zaś liczba osób, które potrafią udzielić pierwszej pomocy, jest zdecydowanie zbyt mała. Problem polega na tym, że kuleje nauczanie tej dziedziny. Optymistyczne jest to, że statystyki subtelnie rosną, co daje nadzieję na lepsze wyniki za parę lat.

Zamów dostęp do szkolenia

Oferujemy:pierwsza pomoc (2)

 • zajęcia na terenie Pruszkowa i okolic
 • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy
 • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
 • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.
 • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Nasze szkolenia:

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm i przedsiębiorstw
Szkolenia z pierwszej pomocy dla Auto szkoły
Kursy ratownictwa i szkolenia wyjazdowe
Warsztaty medyczne dla rodziców
Szkolenia z pierwszej pomocy prowadzone dla szkół
Szkolenia indywidualne z pomocy przedmedycznej

Jeśli potrzebujesz innych szkoleń, napisz do nas na adres: e.adamczyk@medykszkolenia.pl – jesteśmy otwarci na propozycje i dostosowujemy się do wymagań Klientów.

Nasze dane:

Firma MedykSzkolenia
NIP: 7292651646
REGON 364454851
Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593
Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

Szkolenia odbywają się tutaj!

Szkolenia w Pruszkowie

Pruszków

Nasz formularz kontaktowy

  Zaufali nam:

   

  Kurs pierwszej pomocy Pruszków

  Strach i obawa to składowe naszej codzienności. Boimy się sytuacji nowych, boimy się o bliskich, o swoje dzieci, o tych, którzy są daleko lub często podróżują. Strach jest częścią nas, ale warto go oswoić. Poczucie bezpieczeństwa daje z pewnością świadomość, że poradzimy sobie w sytuacji, gdy ktoś z naszych bliskich poczuje ból. Pomoc jest częścią naszego człowieczeństwa i elementem życia, który powinien budować naszą pewność siebie.

  Kursy dla każdego

  Większość ludzi traktuje pomysł odbycia szkolenia z zakresu pierwszej pomocy jak coś zbędnego. W końcu plaster każdy założyć potrafi, a nikt z nas nie przewiduje przecież, że będziemy świadkami wypadku i będziemy zobowiązaniu uratować komuś życie. Zwykle zakładamy, że nasze życie upłynie spokojnie i pozbawione zostanie wszelkich niedogodności.

  Prawda jest jednak nieco inna, ponieważ statystki wskazują, że liczba wypadków w Polsce jest bardzo duża, co automatyczne sprawia, że rośnie prawdopodobieństwo tego, że będziemy zmuszeni uratować poszkodowanego w wypadku, którego będziemy świadkami. Żeby zabrać się prawidłowo za ratowanie życia, musimy znać zasady. Schematy działań podczas udzielania pierwszej pomocy są ogólnodostępne, można się ich nauczyć i wiedzieć wszystko, ale problem polega na tym, by tę wiedzę książkową umieć zastosować w praktyce. To nie jest wcale takie łatwe, gdy dojdzie do głosu nasz stres i brak doświadczenia.

  Właśnie dlatego warto spróbować swoich sił na szkoleniach, podczas których będziemy mieli kontakt z prawdziwymi fachowcami, którzy zajmują się udzielaniem pierwszej pomocy na co dzień i są w stanie opowiedzieć historie tłumaczące wszelkiego rodzaju niejasności wynikające z książkowych schematów.

  Pomagamy pozyskać doświadczenie

  Doświadczenie w tej dziedzinie nie jest pożądane, żadna z osób, które znają teorię nie chciałaby jej próbować wielokrotnie, wyjątkiem oczywiście są zawody związane z pracą służb specjalnych, ponieważ to osoby, które świadomie i zawodowo ratują życie innych. Warto korzystać z ich wiedzy, bo może okazać się, że dzięki doświadczeniu innych zrobimy coś zdecydowanie lepiej.

  Kursy pierwszej pomocy zaczynają zmieniać swoje oblicze. Z nudnych pogadanek o teorii, która przeplatana jest historiami z życia poszczególnych kursantów, zaczynają być zajęciami w małych grupach, Kurs pierwszej pomocy online banerktóre skupione są na praktyce i zdobywaniu doświadczenia w najlepszym gronie specjalistów.

  Choć wydawać by się mogło, że kurs pierwszej pomocy jest w naszym życiu zbędny, bo ludzie zakładają, że nie będą musieli nikomu pomagać, a sobie są w stanie pomóc, więc po co wiedzieć więcej? Zwykle okazuje się jednak zupełnie inaczej, a nasze myślenie jest po prostu błędne. Musimy mieć tego świadomość, gdy decydujemy się na pozyskanie wiedzy z tej dziedziny.

  Właśnie dlatego coraz częściej pokazuje się różne kampanie społeczne, które mają nas uwrażliwić na konieczność posiadania wiedzy o pierwszej pomocy. Dzięki tym kampaniom dowiadujemy się, jak ważne jest to, by potrafić wykonać najprostsze czynności, które pozwolą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Słyszymy, że nie można być obojętnym wobec innych, że ratowanie człowieka powinniśmy mieć opanowane do perfekcji. Bardzo możliwe, że coś w tym jest, ponieważ dorosłe życie wymaga wielu umiejętności, które były nam zbędne w młodości.

  Kurs pierwszej pomocy uwrażliwia

  Ludzie w dużych aglomeracjach nie zdają sobie sprawy z tego, jak szybko płynie ich życie. W jakim pędzie muszą funkcjonować i jak wielość codziennych sytuacji warunkuje ich uważność? Dokształcanie się z zakresu udzielania pierwszej pomocy powinno być chwilą na uważność. Chwilą na to, by uświadomić sobie, że większa liczba ludności oznacza większy ruch, większe prawdopodobieństwo wypadku, a także większą możliwość wykorzystania wiedzy związanej z pierwszą pomocą.

  Kurs pierwszej pomocy w dużych miastach ma mieć realny wpływ na świadomość mieszkańców. Mamy poczucie, że warto inwestować w szkolenia z zakresu pierwszej pomocy, bo one mentalnie przygotowują ludzi do empatycznego reagowania na potrzeby drugiego człowieka. Wiemy doskonale, jak często brak empatii usprawiedliwia wewnętrznie tych, którzy nie udzielają pomocy.

  W obowiązku każdego jest konieczność udzielania pierwszej pomocy. Kurs, jaki prowadzimy, uświadamia uczestnikom, że wyrazem ludzkiej odpowiedzialności jest opieka nad najbliższymi i nad wszystkimi, którzy tego potrzebują. Jednym z przejawów tego rodzaju odpowiedzialności jest znajomość zasad, które obowiązują z zakresu pierwszej pomocy. Właśnie dlatego staramy się upowszechniać tę wiedzę. Chcemy tłumaczyć wszystkim, jak ważne są wartości, o których dziś mówi się rzadko.

  Firma z misją

  Nasze działania od zawsze nastawione są na odbiorcę. Chcemy wytłumaczyć zasady udzielania pierwszej pomocy, nauczyć podstawowych czynności ratowniczych, ośmielić do działania, rozwiać wszelkie wątpliwości, które nasuwają się podczas kursu i nagrodzić za pozyskaną wiedzę. Wierzymy, że nasza praca to misja. Działamy w zakresie organizowania kursów pierwszej pomocy już ponad dziesięć lat, to pozwala nam dostrzec, jak wielki potencjał tkwi w przekazywaniu tej wiedzy w sposób odpowiedni.

  Nasza oferta jest bardzo szeroka i cały czas się rozbudowuje. W jej zakres wchodzą:

  • szkolenia tematyczne dla różnych grup wiekowych,
  • kursy online,
  • kursy stacjonarne w dużych miastach i zakładach pracy,
  • kursy wyjazdowe z atrakcjami, mające charakter rozrywkowy,
  • kursy pierwszej pomocy dla rodziców i dla opiekunów,
  • kursy pierwszej pomocy dla miłośników zwierząt,
  • kursy pierwszej pomocy dla instytucji i firm.

  Kursy kończą się sprawdzeniem wiedzy. Pozytywne wyniki upoważniają nas do wydania zaświadczania, którego ważność to trzy lata. Po tym czasie, należy kurs odświeżyć, by pozyskać nowy dokument potwierdzający ważność odbytego szkolenia.

  Kursy online kończą się certyfikatami. Jest to nowoczesna forma, która pozwala na zaangażowanie w dowolnym czasie dla uczestnika.

  Jeśli cały czas nie czujesz konieczności zapisania się na szkolenie, to zachęcamy do zrobienia testu, który jest dostępny w naszych zakładkach. Jeśli przejdziesz go pomyślnie – brawo, jeśli nie – pomyśl o sytuacji, w której konieczna byłaby wiedza, jakiej obecnie nie posiadasz. Zapisz się do nas. Chętnie pomożemy!

    

  Organizacja kursu

  Kursy pierwszej pomocy odbywają się w Pruszkowie, gdy pojawi się grupa około piętnastu chętnych osób. W sytuacjach, gdy chodzi o szkolenia grup pracowników nasi eksperci są w stanie spotkać się w siedzibie firmy, która zleca szkolenie na terenie Pruszkowa.

  Prowadzący szkolenia specjaliści bardzo chętnie przygotują zagadnienia tematyczne, związane z określonym kursem, chętnie podejmą współpracę oferując wiedzę z zakresu pierwszej pomocy w Pruszkowie. Przeszkolą nauczycieli, uczniów i inne instytucje, które uznają tę wiedzę za niezbędną.

  Prelegenci są otwarci na udział w różnych spotkaniach, gdzie mają wygłosić wykład połączony z ćwiczeniami na tematy związane z pierwszą pomocą. Rozważymy każdego rodzaju pomysł, gdyż nasz zespół to grupa młodych i kreatywnych ludzi, którzy kurs pierwszej pomocy traktują jak misję, chcą się nim dzielić z każdym, kto tylko tego zapragnie.

  Na wszelkie pytania związane ze szczegółami szkolenia pierwszej pomocy w Pruszkowie chętnie odpowiemy. Prosimy o kontakt.