Kurs pierwszej pomocy Pruszków

Kurs pierwszej pomocy Pruszków Jeśli chodzi o liczbę wypadków, to statystyki w Polsce cały czas wyglądają bardzo niekorzystnie. Wypadków jest naprawdę sporo, zaś liczba osób, które potrafią udzielić pierwszej pomocy, jest zdecydowanie zbyt mała. Problem polega na tym, że kuleje nauczanie tej dziedziny. Optymistyczne jest to, że statystyki subtelnie rosną, co daje nadzieję na lepsze wyniki za parę lat.

kurs pierwszej pomocy łódź
Defibrylator AED, 80% kursantów bez wcześniejszego przeszkolenia popełnia drastyczne błędy w jego uzytkowaniu !
Potrzebujesz dobrych mechanizmów szkoleniowych aby wiedzieć jak, w trakcie dużego stresu właściwie uciskać klatkę piersiową
rzypomnijmy, że w mózgu dochodzi do nieodwracalnych zmian już po 3 minutach od zatrzymania krążenia. 10 minut zatrzymania krążenia bez RKO i defibrylacji prowadzi do śmierci (czas ten może się nieco zmieniać ze względu na temperaturę otoczenia i mechanizm, w jakim doszło do NZK).
Służbom medycznym dotarcie do poszkodowanego w mieście średnio zajmuje do 8 minut, a do poszkodowanego poza miastem – nawet do 15.
Czy wiesz że staza taktyczna przy silmy krwawieniu to ostateczność ? Są inne sposoby tamowania krwawienia.
Gdy ocena rytmu odbywa się w krótkim czasie po NZK i w sytuacji, gdy na miejscu znajduje się AED, migotanie komór stwierdza się aż w 76% przypadków. Każda minuta opóźnienia w wykonaniu defibrylacji powoduje spadek przeżywalności o 3-4%.
Powszechny dostęp do wiedzy na temat udzielania PP, częstotliwość różnego rodzaju kursów PP oraz coraz gęstsza sieć automatycznych defibrylatorów AED do użytku publicznego sprawiają, że przeżywalność osób z NZK zauważalnie rośnie.

Kurs pierwszej pomocy Pruszków

Strach i obawa to składowe naszej codzienności. Boimy się sytuacji nowych, boimy się o bliskich, o swoje dzieci, o tych, którzy są daleko lub często podróżują. Strach jest częścią nas, ale warto go oswoić. Poczucie bezpieczeństwa daje z pewnością świadomość, że poradzimy sobie w sytuacji, gdy ktoś z naszych bliskich poczuje ból. Pomoc jest częścią naszego człowieczeństwa i elementem życia, który powinien budować naszą pewność siebie.

Kurs pierwszej pomocy organizowanie w formie stacjonarnej

Podstawą kursów pierwszej pomocy jest efektywność, którą możemy zmierzyć dopiero w praktyce. I to właśnie na praktyce opieramy nasze kursy stacjonarne.  Szkolenie odbywa się na fantomach elektronicznych, pozwalających monitorować skuteczność kursanta.

Nadchodzące szkolenia

marzec 2023

Zamów dostęp do szkolenia

Dostęp do szkolenia zostaje przyznany ci natychmiast po dokonaniu wpłaty.

Wpłata zostaje zaksięgowana natychmiast przez kanał płatności ekspresowej paynow lub blik.

Szkolenie realizujesz za pośrednictwem swojego telefonu lub komputera loguje się do platformy E-learningowej.

Platforma jest instynktowna i prowadzi ciebie krok po kroku do samego końca szkolenia.

Szkolenie jest w formie video i zawiera lektora! Więc możesz się uczyć nawet w samochodzie lub parku!

Zamawiający szkolenie dostaje certyfikat lub zaświadczenie niezwłocznie, po zakończeniu egzaminu kursanta, i jest on pełnoprawnym dokumentem z podpisem elektronicznym.

Kursy dla każdego

Większość ludzi traktuje pomysł odbycia kurs pierwszej pomocy Pruszków jak coś zbędnego. W końcu plaster każdy założyć potrafi, a nikt z nas nie przewiduje przecież, że będziemy świadkami wypadku i będziemy zobowiązaniu uratować komuś życie. Zwykle zakładamy, że nasze życie upłynie spokojnie i pozbawione zostanie wszelkich niedogodności.

Prawda jest jednak nieco inna, ponieważ statystki wskazują, że liczba wypadków w Polsce jest bardzo duża, co automatyczne sprawia, że rośnie prawdopodobieństwo tego, że będziemy zmuszeni uratować poszkodowanego w wypadku, którego będziemy świadkami. Żeby zabrać się prawidłowo za ratowanie życia, musimy znać zasady. Schematy działań podczas udzielania pierwszej pomocy są ogólnodostępne, można się ich nauczyć i wiedzieć wszystko, ale problem polega na tym, by tę wiedzę książkową umieć zastosować w praktyce. To nie jest wcale takie łatwe, gdy dojdzie do głosu nasz stres i brak doświadczenia.

Właśnie dlatego warto spróbować swoich sił na kursie pierwszej pomocy Pruszków, podczas których będziemy mieli kontakt z prawdziwymi fachowcami, którzy zajmują się udzielaniem pierwszej pomocy na co dzień i są w stanie opowiedzieć historie tłumaczące wszelkiego rodzaju niejasności wynikające z książkowych schematów.

Pomagamy pozyskać doświadczenie

Doświadczenie w tej dziedzinie nie jest pożądane, żadna z osób, które znają teorię nie chciałaby jej próbować wielokrotnie, wyjątkiem oczywiście są zawody związane z pracą służb specjalnych, ponieważ to osoby, które świadomie i zawodowo ratują życie innych. Warto korzystać z ich wiedzy, bo może okazać się, że dzięki doświadczeniu innych zrobimy coś zdecydowanie lepiej.

Kurs pierwszej pomocy Pruszków zaczyna zmieniać swoje oblicze. Z nudnych pogadanek o teorii, która przeplatana jest historiami z życia poszczególnych kursantów, zaczynają być zajęciami w małych grupach, które skupione są na praktyce i zdobywaniu doświadczenia w najlepszym gronie specjalistów.

Choć wydawać by się mogło, że kurs pierwszej pomocy Pruszków jest w naszym życiu zbędny, bo ludzie zakładają, że nie będą musieli nikomu pomagać, a sobie są w stanie pomóc, więc po co wiedzieć więcej? Zwykle okazuje się jednak zupełnie inaczej, a nasze myślenie jest po prostu błędne. Musimy mieć tego świadomość, gdy decydujemy się na pozyskanie wiedzy z tej dziedziny.

Właśnie dlatego coraz częściej pokazuje się różne kampanie społeczne, które mają nas uwrażliwić na konieczność posiadania wiedzy o pierwszej pomocy. Dzięki tym kampaniom dowiadujemy się, jak ważne jest to, by potrafić wykonać najprostsze czynności, które pozwolą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Słyszymy, że nie można być obojętnym wobec innych, że ratowanie człowieka powinniśmy mieć opanowane do perfekcji. Bardzo możliwe, że coś w tym jest, ponieważ dorosłe życie wymaga wielu umiejętności, które były nam zbędne w młodości.

Kurs pierwszej pomocy Pruszków uwrażliwia

Ludzie w dużych aglomeracjach nie zdają sobie sprawy z tego, jak szybko płynie ich życie. W jakim pędzie muszą funkcjonować i jak wielość codziennych sytuacji warunkuje ich uwagę? Dokształcanie się z zakresu kurs pierwszej pomocy Pruszków powinno być chwilą na uwagę. Chwilą na to, by uświadomić sobie, że większa liczba ludności oznacza większy ruch, większe prawdopodobieństwo wypadku, a także większą możliwość wykorzystania wiedzy związanej z pierwszą pomocą.

Kurs pierwszej pomocy w dużych miastach ma mieć realny wpływ na świadomość mieszkańców. Mamy poczucie, że warto inwestować w kurs pierwszej pomocy Pruszków, bo one mentalnie przygotowują ludzi do empatycznego reagowania na potrzeby drugiego człowieka. Wiemy doskonale, jak często brak empatii usprawiedliwia wewnętrznie tych, którzy nie udzielają pomocy.

W obowiązku każdego jest konieczność udzielania pierwszej pomocy. Kurs pierwszej pomocy Pruszków, jaki prowadzimy, uświadamia uczestnikom, że wyrazem ludzkiej odpowiedzialności jest opieka nad najbliższymi i nad wszystkimi, którzy tego potrzebują. Jednym z przejawów tego rodzaju odpowiedzialności jest znajomość zasad, które obowiązują z zakresu pierwszej pomocy. Właśnie dlatego staramy się upowszechniać tę wiedzę. Chcemy tłumaczyć wszystkim, jak ważne są wartości, o których dziś mówi się rzadko.

Firma z misją

Nasze działania od zawsze nastawione są na odbiorcę. Chcemy wytłumaczyć zasady udzielania pierwszej pomocy, nauczyć podstawowych czynności ratowniczych, ośmielić do działania, rozwiać wszelkie wątpliwości, które nasuwają się podczas kursu i nagrodzić za pozyskaną wiedzę. Wierzymy, że nasza praca to misja. Działamy w zakresie organizowania kursów pierwszej pomocy już ponad dziesięć lat, to pozwala nam dostrzec, jak wielki potencjał tkwi w przekazywaniu tej wiedzy w sposób odpowiedni.

Nasza oferta jest bardzo szeroka i cały czas się rozbudowuje. W jej zakres wchodzą:

 • szkolenia tematyczne dla różnych grup wiekowych,
 • kursy online,
 • kursy stacjonarne w dużych miastach i zakładach pracy,
 • kursy wyjazdowe z atrakcjami, mające charakter rozrywkowy,
 • kursy pierwszej pomocy dla rodziców i dla opiekunów,
 • kursy pierwszej pomocy dla miłośników zwierząt,
 • kursy pierwszej pomocy dla instytucji i firm.

Kursy kończą się sprawdzeniem wiedzy. Pozytywne wyniki upoważniają nas do wydania zaświadczania, którego ważność to trzy lata. Po tym czasie, należy kurs odświeżyć, by pozyskać nowy dokument potwierdzający ważność odbytego szkolenia.

Kursy online kończą się certyfikatami. Jest to nowoczesna forma, która pozwala na zaangażowanie w dowolnym czasie dla uczestnika.

Jeśli cały czas nie czujesz konieczności zapisania się na szkolenie, to zachęcamy do zrobienia testu, który jest dostępny w naszych zakładkach. Jeśli przejdziesz go pomyślnie – brawo, jeśli nie – pomyśl o sytuacji, w której konieczna byłaby wiedza, jakiej obecnie nie posiadasz. Zapisz się do nas. Chętnie pomożemy!

Organizacja kursu

Kurs pierwszej pomocy Pruszków odbywa się, gdy pojawi się grupa około piętnastu chętnych osób. W sytuacjach, gdy chodzi o szkolenia grup pracowników nasi eksperci są w stanie spotkać się w siedzibie firmy, która zleca szkolenie na terenie Pruszkowa.

Prowadzący szkolenia specjaliści bardzo chętnie przygotują zagadnienia tematyczne, związane z określonym kursem, chętnie podejmą współpracę oferując wiedzę z zakresu pierwszej pomocy w Pruszkowie. Przeszkolą nauczycieli, uczniów i inne instytucje, które uznają tę wiedzę za niezbędną.

Prelegenci są otwarci na udział w różnych spotkaniach, gdzie mają wygłosić wykład połączony z ćwiczeniami na tematy związane z pierwszą pomocą. Rozważymy każdego rodzaju pomysł, gdyż nasz zespół to grupa młodych i kreatywnych ludzi, którzy kurs pierwszej pomocy traktują jak misję, chcą się nim dzielić z każdym, kto tylko tego zapragnie.

Na wszelkie pytania związane ze szczegółami szkolenia pierwszej pomocy w Pruszkowie chętnie odpowiemy. Prosimy o kontakt.

Dziś zamówienie, dziś Certyfikat !

Zaufali nam:

Pruszków

Co możemy zaoferować na naszych kursach?

 • zajęcia na terenie Pruszkowa i okolic.
 • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy.
 • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
 • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.
 • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Jakie szkolenia prowadzimy?

Masz pytanie ?

Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593

Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

Pierwsza pomoc Szczecin
Pierwsza pomoc Szczecin
Pierwsza pomoc Szczecin
kurs pierwszej pomocy kraków
kurs pierwsza pomoc dla zwierzaków
kurs z pierwszej pomocy wrocław
Kurs pierwszej pomocy białystok
pierwsza pomoc kurs białystok
udzielanie pierwszej pomocy kurs
Kurs pierwszej pomocy w warszawie
kurs pierwsza pomoc wrocław cwiczenia
pierwsza pomoc kurs radom
Kurs pierwszej pomocy zielona góra medyk
Kurs pierwszej pomocy zielona góra
Kurs pierwszej pomocy manekin białystok
pierwsza pomoc wrocław kurs
Pierwsza pomoc Szczecin
Kurs pierwszej pomocy warszawa ćwiczenia