Kurs pierwszej pomocy Racibórz.

Przekonanie o tym, że kurs pierwszej pomocy w Raciborzu jest dla każdego niezbędny pojawia się z wiekiem. Już od najmłodszych lat, różni wykładowcy i edukatorzy próbują nauczyć dzieci i młodzież teorii z tego zakresu. Skutek bywa najczęściej średni. Młodzi ludzie nie mają poczucia, że umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest ważna. Przecież zrobi to ktoś inny. Zawsze jest ktoś inny. Im jesteśmy starsi, tym częściej uświadamiamy sobie, że to my musimy umieć udzielić pierwszej pomocy. Ta wiedza przyda się młodym rodzicom, którzy decydują się na kurs dla rodziców, a także dorosłym dzieciom, które opiekują się swoimi rodzicami.

 

Zamów dostęp do szkolenia

Czego można się nauczyć na kursie pierwszej pomocy?

Zadaniem naszej firmy jest tworzenie kursów pierwszej pomocy w Raciborzu w taki sposób, by były one efektywne. Uzależniamy to zazwyczaj od wieku kursantów, a także od zakresu wiedzy jaką chcemy przekazać. Optymalnym rozwiązaniem jest przeplatanie wiedzy teoretycznej i praktycznej. Staramy się robić to w taki sposób, by działania w trakcie ćwiczeń utrwalały wybrane zagadnienia. Powtarzanie utrwala schematy w naszych kursach indywidualnych.

Prawdą jest, że choć temat pierwszej pomocy wydaje się oczywisty, nie wszyscy są w stanie do niego właśnie tak podejść. Aby nauczyć się pewnych działań trzeba je ćwiczyć. Nie chodzi o utrwalanie wiedzy o nich, a o faktyczną realizację. Pozornie banalne ćwiczenia są w stanie utrwalić wiedzę lepiej niż niejeden wykład, a oczekując, że nauczymy się udzielać pierwszej pomocy podczas kursu w Raciborzu, musimy mieć świadomość, że teoria za nas tego nie zrobi. To w praktyce należy pokładać nadzieję. Ćwiczenia praktyczne mają przede wszystkim ośmielić kursantów do działania. Dzięki nim poruszamy kolejny aspekt, który związany jest z emocjami.

Nasze szkolenia starają się poruszać również kwestie związane z emocjami, jakie towarzyszą wszystkim podczas udzielania pierwszej pomocy. Kurs pierwszej pomocy w Raciborzu to czas, w którym musimy pozwolić sobie na odwagę. Odkrywając ją w sobie, uczymy się, że ona w nas jest i zawsze możemy z niej skorzystać. Paraliżujący strach warto omówić, przepracować ucząc się małymi kroczkami ratowania ludzi. Pomocne są rozmowy z naszym ekspertem. Jest to ratownik medyczny – człowiek, który wie w jaki sposób funkcjonuje adrenalina w sytuacjach kryzysowych. Doświadczył ich na własnej skórze, więc jest osobą, która może podpowiedzieć, co jest ważne, by nie spanikować.

Kurs pierwszej pomocy w Raciborzu daje bezpieczeństwo

Dbałość o bezpieczeństwo swoje i innych to nie tylko zapisanie się na kurs pierwszej pomocy, ale przede wszystkim zapewnianie bezpieczeństwa i zapobieganie wypadkom. Wiadomo, że nigdy nie uda się zapobiec wszystkiemu, co może nas w życiu spotkać, ale w związku z tym, najlepszą opcją jest dobre przeszkolenie z zakresu pomocy przedmedycznej, która w tych kryzysowych sytuacjach może pomóc.

Kurs pierwszej pomocy ma za zadanie przygotować każdego z uczestników do działania. Poza zdobytą wiedzą należy pamiętać także o praktyce. To właśnie jest najważniejsze. Dzięki ćwiczeniom praktycznym kursy pierwszej pomocy różnią się od podręczników i informacji pozyskanych na sprawdzonych stronach internetowych. Takie szkolenie jest bardziej wartościowe od kursów online, które zyskują popularność i są coraz częściej wykorzystywane przez użytkowników.

Spotkanie w gronie osób zainteresowanych tą samą tematyką jest zdecydowanie bardziej inspirujące niż szkolenie, które fundujemy sobie w domu. Nawet najlepiej nagrany filmik lub pokaz slajdów nie odda tego, co otrzymujemy w tzw. realu. Tam możemy oczekiwać dialogu, odpowiedzi na interesujące nas pytania, ciekawych dygresji, które wynikają z sytuacji – to wszystko jest niezwykle wartościowe i wpływa na jakość szkolenia z zakresu pierwszej pomocy w Raciborzu i na jego skuteczność.

Organizacja kursu pierwszej pomocy w Raciborzu

Szkolenia z pierwszej pomocy w Raciborzu odbywają się w miejscu, które przygotujemy wcześniej. Dopasowujemy je do liczby osób zainteresowanych. W sytuacjach, w których chodzi o szkolenia grup pracowników nasi eksperci są w stanie spotkać się w siedzibie firmy, która zleca szkolenie na terenie Raciborza. Jesteśmy również otwarci na wszelkiego rodzaju imprezy i szkolenia wyjazdowe, które mają służyć rozwijaniu wiedzy i zakresu umiejętności.

Jeśli cały czas nie czujesz konieczności zapisania się na szkolenie, to zachęcamy do zrobienia testu, który jest dostępny w naszych zakładkach. Jeśli przejdziesz go pomyślnie – brawo, jeśli nie – pomyśl o sytuacji, w której konieczna byłaby wiedza, jakiej obecnie nie posiadasz. Zapisz się do nas.

Nasi eksperci bardzo chętnie przygotują szkolenia tematyczne, związane z określonym zagadnieniem, chętnie podejmą współpracę oferując wiedzę z zakresu pierwszej pomocy. Chętnie przeszkolą uczniów i młodzież, a także instytucje, które uznają tę wiedzę za niezbędną. Nasze szkolenia kładą nacisk na ratowanie każdego, ale wiele mówimy na tematy, które wymagają omówienia. Ważne jest też to, że wiedzę przekazuje ratownik medyczny, czyli osoba z doświadczeniem w zawodzie, który zajmuje się pomaganiem.

Na wszelkie pytania związane ze szczegółami szkolenia pierwszej pomocy w Raciborzu chętnie odpowiemy. Prosimy o kontakt.

Nasze szkolenia:

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm i przedsiębiorstw
Szkolenia z pierwszej pomocy dla Auto szkoły
Kursy ratownictwa i szkolenia wyjazdowe
Warsztaty medyczne dla rodziców
Szkolenia z pierwszej pomocy prowadzone dla szkół
Szkolenia indywidualne z pomocy przedmedycznej

Jeśli potrzebujesz innych szkoleń, napisz do nas na adres: e.adamczyk@medykszkolenia.pl – jesteśmy otwarci na propozycje i dostosowujemy się do wymagań Klientów.

Nasze dane:

Firma MedykSzkolenia
NIP: 7292651646
REGON 364454851
Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593
Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

Szkolenia odbywają się tutaj!

Szkolenia w Raciborzu

 

Zaufali nam:

 

Nasz formularz kontaktowy