Kurs pierwszej pomocy Racibórz

Kurs pierwszej pomocy Racibórz Przekonanie o tym, że kurs pierwszej pomocy w Raciborzu jest dla każdego niezbędny pojawia się z wiekiem. Już od najmłodszych lat, różni wykładowcy i edukatorzy próbują nauczyć dzieci i młodzież teorii z tego zakresu. Skutek bywa najczęściej średni. Młodzi ludzie nie mają poczucia, że umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest ważna. Przecież zrobi to ktoś inny. Zawsze jest ktoś inny. Im jesteśmy starsi, tym częściej uświadamiamy sobie, że to my musimy umieć udzielić pierwszej pomocy. Ta wiedza przyda się młodym rodzicom, którzy decydują się na kurs dla rodziców, a także dorosłym dzieciom, które opiekują się swoimi rodzicami.

kurs pierwszej pomocy łódź
Defibrylator AED, 80% kursantów bez wcześniejszego przeszkolenia popełnia drastyczne błędy w jego uzytkowaniu !
Potrzebujesz dobrych mechanizmów szkoleniowych aby wiedzieć jak, w trakcie dużego stresu właściwie uciskać klatkę piersiową
rzypomnijmy, że w mózgu dochodzi do nieodwracalnych zmian już po 3 minutach od zatrzymania krążenia. 10 minut zatrzymania krążenia bez RKO i defibrylacji prowadzi do śmierci (czas ten może się nieco zmieniać ze względu na temperaturę otoczenia i mechanizm, w jakim doszło do NZK).
Służbom medycznym dotarcie do poszkodowanego w mieście średnio zajmuje do 8 minut, a do poszkodowanego poza miastem – nawet do 15.
Czy wiesz że staza taktyczna przy silmy krwawieniu to ostateczność ? Są inne sposoby tamowania krwawienia.
Gdy ocena rytmu odbywa się w krótkim czasie po NZK i w sytuacji, gdy na miejscu znajduje się AED, migotanie komór stwierdza się aż w 76% przypadków. Każda minuta opóźnienia w wykonaniu defibrylacji powoduje spadek przeżywalności o 3-4%.
Powszechny dostęp do wiedzy na temat udzielania PP, częstotliwość różnego rodzaju kursów PP oraz coraz gęstsza sieć automatycznych defibrylatorów AED do użytku publicznego sprawiają, że przeżywalność osób z NZK zauważalnie rośnie.

Czego można się nauczyć na kursie pierwszej pomocy Racibórz?

Zadaniem naszej firmy jest tworzenie kursów pierwszej pomocy w Raciborzu w taki sposób, by były one efektywne. Uzależniamy to zazwyczaj od wieku kursantów, a także od zakresu wiedzy jaką chcemy przekazać. Optymalnym rozwiązaniem jest przeplatanie wiedzy teoretycznej i praktycznej. Staramy się robić to w taki sposób, by działania w trakcie ćwiczeń utrwalały wybrane zagadnienia. Powtarzanie utrwala schematy w naszych kursach indywidualnych.

Prawdą jest, że choć temat pierwszej pomocy wydaje się oczywisty, nie wszyscy są w stanie do niego właśnie tak podejść. Aby nauczyć się pewnych działań trzeba je ćwiczyć. Nie chodzi o utrwalanie wiedzy o nich, a o faktyczną realizację. Pozornie banalne ćwiczenia są w stanie utrwalić wiedzę lepiej niż niejeden wykład, a oczekując, że nauczymy się udzielać pierwszej pomocy podczas kursu w Raciborzu, musimy mieć świadomość, że teoria za nas tego nie zrobi. To w praktyce należy pokładać nadzieję. Ćwiczenia praktyczne mają przede wszystkim ośmielić kursantów do działania. Dzięki nim poruszamy kolejny aspekt, który związany jest z emocjami.

Nasze szkolenia starają się poruszać również kwestie związane z emocjami, jakie towarzyszą wszystkim podczas udzielania pierwszej pomocy. Kurs pierwszej pomocy Racibórz to czas, w którym musimy pozwolić sobie na odwagę. Odkrywając ją w sobie, uczymy się, że ona w nas jest i zawsze możemy z niej skorzystać. Paraliżujący strach warto omówić, przepracować ucząc się małymi kroczkami ratowania ludzi. Pomocne są rozmowy z naszym ekspertem. Jest to ratownik medyczny – człowiek, który wie w jaki sposób funkcjonuje adrenalina w sytuacjach kryzysowych. Doświadczył ich na własnej skórze, więc jest osobą, która może podpowiedzieć, co jest ważne, by nie spanikować.

Kurs pierwszej pomocy organizowanie w formie stacjonarnej

Podstawą kursów pierwszej pomocy jest efektywność, którą możemy zmierzyć dopiero w praktyce. I to właśnie na praktyce opieramy nasze kursy stacjonarne.  Szkolenie odbywa się na fantomach elektronicznych, pozwalających monitorować skuteczność kursanta.

Nadchodzące szkolenia

marzec 2023

Zamów dostęp do szkolenia

Dostęp do szkolenia zostaje przyznany ci natychmiast po dokonaniu wpłaty.

Wpłata zostaje zaksięgowana natychmiast przez kanał płatności ekspresowej paynow lub blik.

Szkolenie realizujesz za pośrednictwem swojego telefonu lub komputera loguje się do platformy E-learningowej.

Platforma jest instynktowna i prowadzi ciebie krok po kroku do samego końca szkolenia.

Szkolenie jest w formie video i zawiera lektora! Więc możesz się uczyć nawet w samochodzie lub parku!

Zamawiający szkolenie dostaje certyfikat lub zaświadczenie niezwłocznie, po zakończeniu egzaminu kursanta, i jest on pełnoprawnym dokumentem z podpisem elektronicznym.

Kurs pierwszej pomocy Racibórz daje bezpieczeństwo

Dbałość o bezpieczeństwo swoje i innych to nie tylko zapisanie się na kurs pierwszej pomocy Racibórz, ale przede wszystkim zapewnianie bezpieczeństwa i zapobieganie wypadkom. Wiadomo, że nigdy nie uda się zapobiec wszystkiemu, co może nas w życiu spotkać, ale w związku z tym, najlepszą opcją jest dobre przeszkolenie z zakresu pomocy przedmedycznej, która w tych kryzysowych sytuacjach może pomóc.

Kurs pierwszej pomocy Racibórz ma za zadanie przygotować każdego z uczestników do działania. Poza zdobytą wiedzą należy pamiętać także o praktyce. To właśnie jest najważniejsze. Dzięki ćwiczeniom praktycznym kursy pierwszej pomocy różnią się od podręczników i informacji pozyskanych na sprawdzonych stronach internetowych. Takie szkolenie jest bardziej wartościowe od kursów online, które zyskują popularność i są coraz częściej wykorzystywane przez użytkowników.

Spotkanie w gronie osób zainteresowanych tą samą tematyką jest zdecydowanie bardziej inspirujące niż szkolenie, które fundujemy sobie w domu. Nawet najlepiej nagrany filmik lub pokaz slajdów nie odda tego, co otrzymujemy w tzw. realu. Tam możemy oczekiwać dialogu, odpowiedzi na interesujące nas pytania, ciekawych dygresji, które wynikają z sytuacji – to wszystko jest niezwykle wartościowe i wpływa na jakość szkolenia z zakresu pierwszej pomocy w Raciborzu i na jego skuteczność.

Organizacja kursu pierwszej pomocy w Raciborzu

Kurs pierwszej pomocy Racibórz odbywa się w miejscu, które przygotujemy wcześniej. Dopasowujemy je do liczby osób zainteresowanych. W sytuacjach, w których chodzi o szkolenia grup pracowników nasi eksperci są w stanie spotkać się w siedzibie firmy, która zleca szkolenie na terenie Raciborza. Jesteśmy również otwarci na wszelkiego rodzaju imprezy i szkolenia wyjazdowe, które mają służyć rozwijaniu wiedzy i zakresu umiejętności.

Jeśli cały czas nie czujesz konieczności zapisania się na szkolenie, to zachęcamy do zrobienia testu, który jest dostępny w naszych zakładkach. Jeśli przejdziesz go pomyślnie – brawo, jeśli nie – pomyśl o sytuacji, w której konieczna byłaby wiedza, jakiej obecnie nie posiadasz. Zapisz się do nas.

Nasi eksperci bardzo chętnie przygotują szkolenia tematyczne, związane z określonym zagadnieniem, chętnie podejmą współpracę oferując wiedzę z zakresu pierwszej pomocy. Chętnie przeszkolą uczniów i młodzież, a także instytucje, które uznają tę wiedzę za niezbędną. Nasze szkolenia kładą nacisk na ratowanie każdego, ale wiele mówimy na tematy, które wymagają omówienia. Ważne jest też to, że wiedzę przekazuje ratownik medyczny, czyli osoba z doświadczeniem w zawodzie, który zajmuje się pomaganiem.

Na wszelkie pytania związane ze szczegółami szkolenia pierwszej pomocy w Raciborzu chętnie odpowiemy. Prosimy o kontakt.

Dziś zamówienie, dziś Certyfikat !

Zaufali nam:

Racibórz

Co możemy zaoferować na naszych kursach?

  • zajęcia na terenie Raciborza i okolic.
  • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy.
  • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
  • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.
  • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Jakie szkolenia prowadzimy?

Masz pytanie ?

Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593

Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

Pierwsza pomoc Szczecin
Pierwsza pomoc Szczecin
Pierwsza pomoc Szczecin
kurs pierwszej pomocy kraków
kurs pierwsza pomoc dla zwierzaków
kurs z pierwszej pomocy wrocław
Kurs pierwszej pomocy białystok
pierwsza pomoc kurs białystok
udzielanie pierwszej pomocy kurs
Kurs pierwszej pomocy w warszawie
kurs pierwsza pomoc wrocław cwiczenia
pierwsza pomoc kurs radom
Kurs pierwszej pomocy zielona góra medyk
Kurs pierwszej pomocy zielona góra
Kurs pierwszej pomocy manekin białystok
pierwsza pomoc wrocław kurs
Pierwsza pomoc Szczecin
Kurs pierwszej pomocy warszawa ćwiczenia