Kurs pierwszej pomocy w Rzeszowie i okolicach. Większość z nas przez całe życie nie musiała nikomu udzielać pierwszej pomocy. Stąd dość powszechne przekonanie, że można zbagatelizować tę umiejętność. Jednak wypadki nazywają się wypadkami właśnie dlatego, że zdarzają się nagle, przytrafiają się przypadkowym osobom i mogą mieć poważne skutki. I może się zdarzyć, że każdy z nas kiedyś znajdzie się w sytuacji, w której to od jego umiejętności będzie zależało czyjeś życie.pierwsza pomoc (2).Karetka potrzebuje kilku minut, aby dotrzeć na miejsce, jednak żeby została w ogóle wysłana, ktoś musi powiadomić dyspozytora. I tu zaczyna się pierwsza pomoc.

Oferujemy:

 • zajęcia na terenie Rzeszowa i okolic
 • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy
 • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
 • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.

  Kurs pierwszej pomocy online baner

 • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Nasze szkolenia:

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm i przedsiębiorstw
Szkolenia z pierwszej pomocy dla Auto szkoły
Kursy ratownictwa i szkolenia wyjazdowe
Warsztaty medyczne dla rodziców
Szkolenia z pierwszej pomocy prowadzone dla szkół
Szkolenia indywidualne z pomocy przedmedycznej

Jeśli potrzebujesz innych szkoleń, napisz do nas na adres: e.adamczyk@medykszkolenia.pl – jesteśmy otwarci na propozycje i dostosowujemy się do wymagań Klientów.

Nasze dane:

Firma MedykSzkolenia
NIP: 7292651646
REGON 364454851
Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593
Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

Szkolenia w Rzeszowie

Kurs pierwszej pomocy rzeszów

Nasz formularz kontaktowy

Zaufali nam:

Kurs pierwszej pomocy Rzeszów

Kurs organizowany w Rzeszowie jest propozycją, którą kierujemy do różnych instytucji i do osób prywatnych. Jesteśmy otwarci na współpracę z każdym, kto potrzebuje informacji z zakresu pierwszej pomocy.
Rzeszów jako stolica województwa podkarpackiego to miasto, które przyjazne jest młodym ludziom, turystom i inwestorom. To przestrzeń łączącą tradycję i współczesność, a przez pryzmat klimatu i natury także dwa regiony Kotlinę Sandomierską i Pogórze Środkowobeskidzkie. Jako miasto wojewódzkie, atrakcyjne turystycznie, posiada interesującą ofertę noclegową, ciekawe miejsca godne odwiedzenia, a co za tym idzie jest miastem zachęcającym do pobytu. W kwestii turystyki rozwija się prężnie, oferując ścieżki rowerowe, ciekawe atrakcje, zabytki. To wszystko wpływa na poczucie bezpieczeństwa zarówno mieszkańców jak i przyjezdnych.

Pierwsza pomoc jest prostsza niż myślisz

Powszechne wyobrażenie o pierwszej pomocy jest niemal całkowicie błędne. Wielu osobom pomoc przedmedyczna kojarzy się tylko z bandażami, opatrunkami, szynami albo usztywnianiem nóg gałęziami. Zwykle te techniki na nic się nie przydadzą, za to ocena poszkodowanego, umiejętność ułożenia go w pozycji ustalonej, przeciwwstrząsowej, umiejętność użycia AED albo po prostu wezwania specjalistycznej pomocy jak najbardziej. Okazuje się, że większość przechodniów ma poważne problemy nawet z tak podstawowymi działaniami, których opanowanie nie zajmuje więcej niż 4-6 godzin na stosunkowo tanim kursie pierwszej pomocy.
Pomoc przedmedyczna w naszych warunkach najczęściej obejmuje działania prowadzone krócej niż 10 minut i zwykle sprowadza się do niezbyt fascynujących czynności: zastosowania folii NRC, rozmowy z poszkodowanym, obserwacji jego oddechu je jednej rozmowy z dyspozytorem pogotowia ratunkowego. Na szczęście to znacznie mniej, niż wymagają twórcy filmów od swoich bohaterów i – również na szczęście – taka pomoc nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy, nie wymaga nawet olbrzymiej praktyki. Wymaga za to odwagi i podstawowych umiejętności, które może zdobyć absolutnie każdy.

Obowiązek czy potrzeba?

Udzielanie pomocy przedmedycznej jest obowiązkiem. Bezsensem jest jednak mówienie o tym w kontekście przepisów. Kiedy się nad tym zastanowić, to wydaje się oczywiste, że gdyby wszyscy umieli wezwać karetkę, całe miasto byłoby bezpieczniejsze i bezpieczniej mógłby czuć się każdy, kto w nim żyje. Gdyby umiejętność ratowania życia była powszechna, to moglibyśmy być pewni, że kiedy nasi bliscy wychodzą do kina, na zakupy, do restauracji, do szkoły czy pracy i po drodze coś im się stanie, to zawsze ktoś zrobi wszystko, żeby im pomóc. Oczywiście – na pewnym stopniu trudności te zadania będą stanowiły wyzwanie nawet dla najlepszych lekarzy, ale poważne wypadki zdarzają się znacznie rzadziej od tych mniej poważnych, te jednak – jeśli nikt nie zareaguje we właściwy sposób – mogą się z prostego zdarzenia łatwo przerodzić w tragedię. Zastanów się więc, czy nie warto jednak zrobić kursu pierwszej pomocy i czy nie warto namówić też innych, żeby zainwestowali te 100 złotych w bezpieczeństwo na podstawowym poziomie. Może się okazać, że ta kwota zostanie w ten sposób wydana znacznie rozsądniej, niż każde sto złotych pakowane w dziurawy system opieki medycznej.

Kurs pierwszej pomocy w Rzeszowie

Jesteśmy firmą, która bardzo ceni sobie chęć posiadania wiedzy przez osoby prywatne. Wierzymy, że zgłaszając się do naszej firmy każdy człowiek ma świadomość jak ważną wiedzę przekazujemy i jak wiele zależy od umiejętnego jej zastosowania.
Jesteśmy otwarci na każde zlecenie, potrafimy zająć się każdym problemem z zakresu pierwszej pomocy. W Rzeszowie organizujemy również spotkania w grupach pracowniczych, które są organizowane bardzo często przez świadome zakłady pracy, nastawione na jakość szkoleń, a nie na konieczność posiadania certyfikatu potwierdzającego odbycie kursu.
Jesteśmy gotowi zrealizować kurs pierwszej pomocy o tematyce ogólnej, ale również zachęcamy do kontaktu, gdy nasza praca ma polegać na omówieniu wybranego aspektu pierwszej pomocy. Kurs pierwszej pomocy w Rzeszowie jest spotkaniem, które każdy zapamięta na długo.

Ratowanie ludzkiego życia

W zakresie naszych obowiązków jest kompleksowe przeszkolenie kursantów na kilku płaszczyznach. Pierwsza to teoretyczna. Skupiamy się na zasadach i podstawach, omawiamy je krótko, acz treściwie. Kolejna to ćwiczenia, które zajmują nam najwięcej czasu. To moment, gdy każdy z uczestników kursu ma za zadanie udzielić pierwszej pomocy w sytuacji, która charakterystyczna jest dla danego miasta i rodzaju kursu. Mamy profesjonalne sprzęty, ale bardzo często tworzymy scenki, w których należy szybko się odnaleźć, by zrozumieć na czym polega szybka reakcja. Ostatnim i równie ważnym aspektem naszych szkoleń są pytania do ekspertów. Zwykle nasuwają się one na końcu, gdy kursanci są bardziej ośmieleni i bez problemu rozmawiają o interesujących ich aspektach, które nie zostały doprecyzowane. Ważne są na tym etapie rozmowy dotyczące empatii podczas udzielania pierwszej pomocy. Rozmowa z prowadzącym kurs ekspertem, który zna tajniki szybkiego reagowania i doskonale potrafi podpowiedzieć, jakie zachowanie pozwoli uspokoić poszkodowanych, a jak nie powinno się ratować ludzi to kluczowe informacje, których nie można znaleźć w podręcznikach. Szkolenia z zakresu pierwszej pomocy to głównie ćwiczenie emocji. Nie są one porównywalne do tych, które towarzyszą podczas faktycznego wypadku czy innego zdarzenia, ale warto o nich rozmawiać. Poszkodowani bardzo często potrzebują wsparcia emocjonalnego. Nasi eksperci uczą jak zapewnić poczucie bezpieczeństwa w każdej sytuacji.
Kurs pierwszej pomocy w Rzeszowie kończymy certyfikatem.

Firma z misją

Nasze działania od zawsze nastawione są na odbiorcę. Chcemy wytłumaczyć zasady udzielania pierwszej pomocy, nauczyć podstawowych czynności ratowniczych, ośmielić do działania, rozwiać wszelkie wątpliwości, które nasuwają się podczas kursu i nagrodzić za pozyskaną wiedzę. Wierzymy, że nasza praca to misja. Działamy w zakresie organizowania kursów pierwszej pomocy już ponad dziesięć lat, to pozwala nam dostrzec, jak wielki potencjał tkwi w przekazywaniu tej wiedzy w sposób odpowiedni.

Nasza oferta jest bardzo szeroka i cały czas się rozbudowuje. W jej zakres wchodzą:

 • szkolenia tematyczne dla różnych grup wiekowych,
 • kursy online,
 • kursy stacjonarne w dużych miastach i zakładach pracy,
 • kursy wyjazdowe z atrakcjami, mające charakter rozrywkowy,
 • kursy pierwszej pomocy dla rodziców i dla opiekunów,
 • kursy pierwszej pomocy dla miłośników zwierząt,
 • kursy pierwszej pomocy dla instytucji i firm.

Kursy kończą się sprawdzeniem wiedzy. Pozytywne wyniki upoważniają nas do wydania zaświadczania, którego ważność to trzy lata. Po tym czasie, należy kurs odświeżyć, by pozyskać nowy dokument potwierdzający ważność odbytego szkolenia.

Kursy online kończą się certyfikatami. Jest to nowoczesna forma, która pozwala na zaangażowanie w dowolnym czasie dla uczestnika.

Jeśli cały czas nie czujesz konieczności zapisania się na szkolenie, to zachęcamy do zrobienia testu, który jest dostępny w naszych zakładkach. Jeśli przejdziesz go pomyślnie – brawo, jeśli nie – pomyśl o sytuacji, w której konieczna byłaby wiedza, jakiej obecnie nie posiadasz. Zapisz się do nas. Chętnie pomożemy!

Pierwsza pomoc dla każdego

Każdy człowiek powinien oswoić w sobie przekonanie, że potrafi pomóc drugiemu tak, by ten nie czuł strachu. Ważny jest sam aspekt niesienia pomocy. Takie przekonanie można wykształcić wyłącznie podczas aktywnego udziału w kursach pierwszej pomocy. Biorąc udział w takich szkoleniach człowiek konfrontuje się z koniecznością wykonania pierwszej pomocy, zareagowania na sytuację zaproponowaną przez doświadczonego eksperta. W ten sposób każdy nabiera pewności siebie i odwagi, która może zaprocentować, gdy faktycznie będzie trzeba zareagować w sytuacji rzeczywistej.

Kursy z pierwszej pomocy odbywają się w Rzeszowie po wcześniejszym uzgodnieniu szczegółów z naszymi pracownikami. W sytuacjach, gdy chodzi o szkolenia grup pracowników nasi eksperci są w stanie spotkać się w siedzibie firmy, która zleca szkolenie na terenie Rzeszowa.

Nasi eksperci bardzo chętnie przygotują szkolenia tematyczne, związane z określonym zagadnieniem, chętnie podejmą współpracę oferując wiedzę z zakresu pierwszej pomocy w Rzeszowie. W profesjonalny sposób przeszkolą nauczycieli, uczniów i inne instytucje, które uznają tę wiedzę za niezbędną. Jesteśmy gotowi podjąć współpracę z biurami podróży, które organizują wycieczki w okolicach Rzeszowa.

Na wszelkie pytania związane ze szczegółami szkolenia pierwszej pomocy w Rzeszowie chętnie odpowiemy. Prosimy o kontakt.