Kurs pierwszej pomocy Sieradz. Zwykle dzieje się tak, że korzystając z kursu pierwszej pomocy, wierzymy, że to szkolenie w ogóle nie będzie nam potrzebne. Jeszcze częściej zakładamy, że ta wiedza się nam nie przyda, więc nie korzystamy z takich kursów. Prawda jednak wygląda inaczej, statystyki dotyczące wypadków rosną w zastraszającym tempie. Warto skorzystać z tego rodzaju szkolenia i przyswoić sobie choć najważniejszą wiedzę, by wiedzieć, jak zareagować, gdy będzie taka potrzeba.

Oferujemy:pierwsza pomoc (2)

  • zajęcia na terenie Sieradza i okolic
  • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy
  • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
  • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.
  • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Nasze szkolenia:

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm i przedsiębiorstw
Szkolenia z pierwszej pomocy dla Auto szkoły
Kursy ratownictwa i szkolenia wyjazdowe
Warsztaty medyczne dla rodziców
Szkolenia z pierwszej pomocy prowadzone dla szkół
Szkolenia indywidualne z pomocy przedmedycznej

Jeśli potrzebujesz innych szkoleń, napisz do nas na adres: e.adamczyk@medykszkolenia.pl – jesteśmy otwarci na propozycje i dostosowujemy się do wymagań Klientów.

Nasze dane:

Firma MedykSzkolenia
NIP: 7292651646
REGON 364454851
Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593
Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

Szkolenia odbywają się tutaj!

Szkolenia w Sieradziu

Sieradz

Nasz formularz kontaktowy

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Strach przed pierwszą pomocą

Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy powinno być obowiązkowe dla wszystkich ludzi. Powinno się odbywać niezależnie od tego, czy ktoś pracuje, czy spędza czas w domu z dziećmi. W każdym przypadku warto przyswoić wiedzę, która może uratować czyjeś życie.

Idąc ulicą Sieradza możemy być świadkami stłuczki, wypadku z udziałem rowerzystów lub pieszych. Na ulicy może wydarzyć się dosłownie wszystko, a każda z tych sytuacji może okazać się na tyle niebezpieczna, że potrzebna będzie szybka reakcja, by uratować czyjeś życie. Właśnie odpowiednio poprowadzony kurs pierwszej pomocy, pozwoli na przyswojenie odpowiednich zachowań w sytuacjach codziennego niebezpieczeństwa.

Nie jest prawdą, że człowiek zobligowany jest do posiadania wiedzy, która porównywalna jest do doświadczenia ratownika medycznego. Ważne jest przede wszystkim, by we właściwy sposób zareagować zaraz po zdarzeniu, a przed przyjazdem pomocy medycznej. Wydawać by się mogło, że to proste i nie potrzeba specjalnych szkoleń, by zadzwonić pod nr 112. Okazuje się jednak, że wezwanie służb ratunkowych jest wyzwaniem dla wielu świadków wypadków, a rozmowa z dyspozytorem często trwa zbyt długo i jest zbyt ogólnikowa, by ten mógł szybko zareagować. Co więcej, oczekiwanie na przyjazd pomocy jest czasem, w którym powinno się uspokoić rannych. To ważny aspekt udzielania pierwszej pomocy. Podejście psychologiczne do drugiego człowieka, uspokojenie jego zdenerwowania i wyciszenie obaw. Na tym również polega udzielenie pierwszej pomocy.

Jeśli zaś chodzi o wiedzę, to istotne jest zapamiętanie zaledwie garści zachowań i procedur, które będą niezbędne dopiero w krytycznym momencie, gdy nie możemy zorganizować pomocy. Ważne jest, że zasady pierwszej pomocy zostały opracowane w taki sposób, aby naprawdę każdy sobie z nimi poradził i je przyswoił. To nie jest temat nowy, wielu ludzi odbyło już szkolenia z pomocy przedmedycznej w szkołach czy na kursach prawa jazdy, warto jednak od czasu do czasu przypominać sobie tę wiedzę i wzbogacać schematy ratownicze o nowe informacje. Każdy specjalista, którzy przeprowadza szkolenia kładzie nacisk na coś innego. Jedni utrwalają schematyczne działania, inni skupiają się na psychologicznym podejściu. Bardzo ważne jest to, by podczas ratowania ludzi połączyć wszystkie aspekty.

Biorąc udział w komercyjnym kursie, w którym nie mamy do czynienia wyłącznie z wykładem, zaś wykładowca skupia się na przeprowadzaniu ćwiczeń i odgrywaniu scenek sytuacyjnych, nauczymy się zdecydowanie najwięcej. Należy się tylko zapisać i wziąć udział w szkoleniu, którego zdecydowanie nie należy odkładać na potem!

 

Zaufali nam: