Kurs pierwszej pomocy Skierniewice. Paradoksem wszystkich, którzy biorą udział w kursach pierwszej pomocy jest to, że choć starają się przyswoić pewną wiedzę, to mają nadzieję, że nigdy nie będą musieli z niej korzystać. Dlatego też wielu rezygnuje z brania udziału w takich kursach, myśląc, że ich ten temat nie dotyczy. Warto jednak podejść do zagadnienia zachowawczo, ponieważ lepiej mieć wiedzę i z niej nie korzystać, niż nie mieć wiedzy, która okaże się niezbędna.

Oferujemy:pierwsza pomoc (2)

  • zajęcia na terenie Skierniewic i okolic
  • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy
  • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
  • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.
  • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Nasze szkolenia:

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm i przedsiębiorstw
Szkolenia z pierwszej pomocy dla Auto szkoły
Kursy ratownictwa i szkolenia wyjazdowe
Warsztaty medyczne dla rodziców
Szkolenia z pierwszej pomocy prowadzone dla szkół
Szkolenia indywidualne z pomocy przedmedycznej

Jeśli potrzebujesz innych szkoleń, napisz do nas na adres: e.adamczyk@medykszkolenia.pl – jesteśmy otwarci na propozycje i dostosowujemy się do wymagań Klientów.

Nasze dane:

Firma MedykSzkolenia
NIP: 7292651646
REGON 364454851
Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593
Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

Szkolenia odbywają się tutaj!

Szkolenia w Skierniewicach

Skierniewice

Nasz formularz kontaktowy

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Strach przed pierwszą pomocą

Kilkugodzinne szkolenie, które może powodować tyle emocji? Owszem. Bardzo często szkolenia z zakresu pierwszej pomocy wywołują skrajne emocje, choć wydawać się może, że to proste. Nauka obejmuje zaledwie kilka zagadnień, rozmowę z dyspozytorem, zabezpieczenie miejsca zdarzenia, kontrolę stanu zdrowia poszkodowanego, a także ułożenie go w pozycji bezpiecznej. Wydawać by się mogło, że tych kilka godzin wyczerpuje zakres wiedzy, jaką należy przyswoić, aczkolwiek z jakiegoś powodu można znaleźć kursy, które trwają dłużej i w bardziej precyzyjny sposób omawiają tę tematykę.

Skierniewice są miastem, w którym szkolenia przedmedyczne, wykonywane w pełni profesjonalnie, są rzadkością. Wiedza przekazywana jest w szkołach, w zakładach pracy, a także podczas kursów prawa jazdy, ale to zwykle tematy podstawowe, okrojone przez wymogi czasowe. Kursy komercyjne bardzo często organizowane są dla sporych grup, które zostały wysłane z obowiązku, nie zaś z własnej potrzeby, więc traktują tematykę raczej obojętnie.

Takie podejście jest nieodpowiedzialne, ale zarazem bardzo powszechne. Niestety coraz więcej osób właśnie taki ma stosunek do tego rodzaju szkoleń, choć wypadki w pracy i poza nią bywają częste. W związku z takim podejściem, warto zaproponować alternatywę, która będzie w stanie zainteresować odbiorców na tyle, na ile wiedzy chcemy przekazać. Właściwie zorganizowany kurs poza wiedzą teoretyczną skupia się na ćwiczeniu umiejętności działania odruchowego. Dzięki temu, nauczymy szybko podejmować właściwe decyzje. Wykształcimy również nawyk, który sprawi, że jednorazowe udzielenie pomocy sprawi, iż już nigdy więcej nie będziemy w stanie przejść obojętnie wobec ludzkiej krzywdy – zawsze zareagujemy, pokonując własny strach.

Szkolenia, o których mowa mają przede wszystkim na celu zbudowanie odruchu pomagania. Dzięki temu nauczymy się reagować i we właściwy sposób informować innych o tym, że potrzebna jest ich pomoc. Warto podkreślić, że udzielając pierwszej pomocy nie trzeba mieć umiejętności ratownika medycznego. Trzeba mieć w sobie odwagę, by zastosować minimalny zakres pomocy. Najważniejsze jest pokonanie strachu i zareagowanie.

Decydując się na kurs pierwszej pomocy, warto znaleźć taki, który uczy „nieodwracania wzroku”. Reszta jest sprawą drugorzędną, ponieważ ratując innych, musimy odnaleźć w sobie odwagę i siłę do pokonywania własnych słabości. Warto zainwestować w dobry kurs, by skorzystać z fachowej porady profesjonalistów. Dzięki temu coraz większa liczba osób nauczy się korzystać ze swoich umiejętności i odważy się udzielić pomocy.

 

Zaufali nam: