Kurs pierwszej pomocy Świętochłowice.

Pierwsza pomoc to wiedza niezbędna, którą ignorujemy w latach młodości. Wydaje nam się, że zagadnienia dotyczące reagowania podczas zasłabnięć nie są dla nas istotne. Faktycznie kursami indywidualnymi interesujemy się tym w momencie, gdy nas lub naszych bliskich spotyka coś, co potrafi zmienić myślenie na temat tych szkoleń i poczuć, że są one faktyczne niezbędne na resztę życia.

Bardzo często z naszych kursów korzystają młodzi rodzice, którzy chcą wiedzieć co robić, gdy dziecku dzieje się krzywda. Bywa, że tematyką pierwszej pomocy interesują się osoby, które były świadkami udzielania pierwszej pomocy i uświadomiły sobie, że same tego nie potrafią.

 

Zamów dostęp do szkolenia

Czy warto bać się kursów pierwszej pomocy?

Świętochłowice to miasto, w którym niewiele firm szkoli profesjonalnie z pomocy przedmedycznej. Są oczywiście ratownicy, którzy prowadzą „wykłady” na zajęciach prawa jazdy, ale tam zakres wiedzy jest okrojony podstawą programową tak bardzo, że w zasadzie to szkolenie niczego nie daje. Komercyjne kursy są zaś wykupowane głównie przez firmy, które mają prawny obowiązek przeszkolenia części pracowników w zakresie pierwszej pomocy. Jak wyglądają takie szkolenia? Bardzo różnie, niestety czasem tak samo, jak szkolenia BHP, czyli musisz wysłuchać, rozwiązać test w oparciu o notatki i jesteś przeszkolony. Taka postawa jest nieefektywna. Jest też nieodpowiedzialna, bo wypadki zdarzają się nawet tam, gdzie praca jest na pozór bardzo bezpieczna.

Dobrze przygotowane kursy pierwszej pomocy w Świętochłowicach uczą wielu rzeczy. Poza twardymi umiejętnościami zdobywa się także niezwykle cenną zdolność do działania odruchowego, co oszczędza czas i pozwala szybko podejmować właściwe decyzje. Ktoś, komu udzielanie pierwszej pomocy wejdzie raz w nawyk, jest osobą, która nigdy nikogo nie zostawi bez podstawowego przynajmniej wsparcia. To sprawia, że kurs pierwszej pomocy w Świętochłowicach, który jest faktycznie dobrze poprowadzony likwiduje zbędny stres podczas sytuacji wymagających szybkiego reagowania.

Codzienność w Świętochłowicach może być niebezpieczna

Można pomyśleć, że sytuacje, związane z potrąceniami na chodniku, to drobiazg, nic poważnego, bo zwykle poszkodowany wstaje i idzie dalej, ale każdy upadek, z którego poszkodowany nie może sam się podnieść, wymaga pomocy.

Podczas spacerów często można spotkać kogoś, kto koło nas przejeżdża rowerem, łyżworolkami czy deskorolką. Brak ścieżek rowerowych powoduje, że rodzice pozwalają dzieciom jeździć po chodnikach. To bezmyślne, bo tylko naprawdę przeszkolona osoba jest w stanie poruszać się wśród pieszych, a tak naprawdę nie powinien tego robić nikt, bo naraża zarówno siebie, jak i pieszego na niebezpieczeństwo.

Często nie zdajemy sobie sprawy, jak ważne są kursy pierwszej pomocy w Świętochłowicach. Zwykle zakłada się, że mają pomóc uratować życie poszkodowanym w wypadku, że tak naprawdę codzienność jest na tyle bezpieczna, że uczestnictwo w takim kursie to strata czasu i pieniędzy. Nic bardziej mylnego. Chodzi o to, by uwrażliwić każdego, że wypadki to zdarzenia, podczas których udzielenie pomocy to podstawa. Codzienność jest pełna zdarzeń, które bardzo często kończą się szczęśliwie, co nie znaczy, że to przestrzeń naszego życia, która nie prowokuje sytuacji niebezpiecznych. Zdarza się oparzenie, złamanie, stłuczenie, różnego typu rany, obicia, pobicia. Codzienność również wymaga wiedzy, którą można pozyskać na kursach pierwszej pomocy w Świętochłowicach. Warto inwestować w informacje, które przekaże nam specjalista – ratownik medyczny. Internet bywa przewrotny, gdy sięgamy po wiedzę w tak poważnej sprawie, możemy nie mieć czasu na filtrowanie, co jest prawdą, a co nie.

Organizacja kursu pierwszej pomocy w Świętochłowicach

Szkolenia z pierwszej pomocy w Świętochłowicach odbywają się w miejscu, które przygotujemy wcześniej. Dopasowujemy je do liczby osób zainteresowanych. W sytuacjach, w których chodzi o szkolenia grup pracowników nasi eksperci są w stanie spotkać się w siedzibie firmy, która zleca szkolenie na terenie Świętochłowic. Jesteśmy również otwarci na wszelkiego rodzaju imprezy i szkolenia wyjazdowe, które mają służyć rozwijaniu wiedzy i zakresu umiejętności.

Jeśli cały czas nie czujesz konieczności zapisania się na szkolenie, to zachęcamy do zrobienia testu, który jest dostępny w naszych zakładkach. Jeśli przejdziesz go pomyślnie – brawo, jeśli nie – pomyśl o sytuacji, w której konieczna byłaby wiedza, jakiej obecnie nie posiadasz. Zapisz się do nas.

Nasi eksperci bardzo chętnie przygotują szkolenia tematyczne, związane z określonym zagadnieniem, chętnie podejmą współpracę oferując wiedzę z zakresu pierwszej pomocy. Chętnie przeszkolą uczniów i młodzież, a także instytucje, które uznają tę wiedzę za niezbędną. Nasze szkolenia kładą nacisk na ratowanie każdego, ale wiele mówimy na tematy, które wymagają omówienia. Ważne jest też to, że wiedzę przekazuje ratownik medyczny, czyli osoba z doświadczeniem w zawodzie, który zajmuje się pomaganiem.

Na wszelkie pytania związane ze szczegółami szkolenia pierwszej pomocy w Świętochłowicach chętnie odpowiemy. Prosimy o kontakt.

Nasze szkolenia:

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm i przedsiębiorstw
Szkolenia z pierwszej pomocy dla Auto szkoły
Kursy ratownictwa i szkolenia wyjazdowe
Warsztaty medyczne dla rodziców
Szkolenia z pierwszej pomocy prowadzone dla szkół
Szkolenia indywidualne z pomocy przedmedycznej

Jeśli potrzebujesz innych szkoleń, napisz do nas na adres: e.adamczyk@medykszkolenia.pl – jesteśmy otwarci na propozycje i dostosowujemy się do wymagań Klientów.

Nasze dane:

Firma MedykSzkolenia
NIP: 7292651646
REGON 364454851
Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593
Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

Szkolenia odbywają się tutaj!

Szkolenia w Świętochłowicach

Zaufali nam:

Nasz formularz kontaktowy