Kurs pierwszej pomocy Szczecin, Koszalin, Stargard, Kołobrzeg, Świnoujście, Szczecinek, Police. Nie można się przygotować na wszystko, warto jednak wziąć udział w kursie pierwszej pomocy, żeby być przygotowanym przynajmniej na niektóre zagrożenia. Być może żyjemy w spokojnych czasach, ale cały czas wypadku przytrafiają się w najmniej oczekiwanych okolicznościach: w czasie sobotniej przejażdżki rowerowej, na imprezie u znajomych albo w czasie spokojnego wykonywania biurowych obowiązków. Warto wiedzieć, co wtedy zrobić, żeby ocalić czyjeś życie – tego poza kursem pierwszej pomocy nie ma się gdzie nauczyć.

Oferujemy:pierwsza pomoc (2)

  • zajęcia na terenie Szczecina i okolic
  • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy
  • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
  • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.
  • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Nasze szkolenia:

Kurs pierwszej pomocy online baner

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm i przedsiębiorstw
Szkolenia z pierwszej pomocy dla Auto szkoły
Kursy ratownictwa i szkolenia wyjazdowe
Warsztaty medyczne dla rodziców
Szkolenia z pierwszej pomocy prowadzone dla szkół
Szkolenia indywidualne z pomocy przedmedycznej

Jeśli potrzebujesz innych szkoleń, napisz do nas na adres: e.adamczyk@medykszkolenia.pl – jesteśmy otwarci na propozycje i dostosowujemy się do wymagań Klientów.

Nasze dane:

Firma MedykSzkolenia
NIP: 7292651646
REGON 364454851
Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593
Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

Szkolenia odbywają się tutaj!

Zaufali nam:

Szkolenia w Szczecinie

Nasz formularz kontaktowy

Kurs pierwszej pomocy Szczecin dla Każdego

Umiejętność udzielania pomocy przedmedycznej może przydać się zawsze, wszędzie i każdemu. I choć popularne postrzeganie pierwszej pomocy więcej ma wspólnego z filmami, w których krew leje się litrami, bardzo często wystarczy tylko wezwać pomoc i zapewnić poszkodowanemu komfort. Zdarzają się również oczywiście przypadki zdecydowanie poważniejsze, jednak w pierwszej pomocy najważniejsze jest to, żeby w ogóle zacząć działać, ponieważ kilka chwil później będzie już zdecydowanie za późno.

W Polsce cały czas brakuje spójnego systemu nauczania pierwszej pomocy. Jakieś wyrwane z kontekstu umiejętności są przy różnych okazjach wspominane, ale praktycznie nigdy się ich nie ćwiczy, a to właśnie ćwiczenia mają największą wartość w tej dziedzinie. Dobre kursy składają się w dużej części z zadań praktycznych, ale nie tylko prowadzonych na spokojnie, w miłej atmosferze, lecz także w czasie szybkich, sugestywnych pozoracji i symulacji w różnych miejscach. Nauczenie się sposobu reagowania na zagrożenie i wyrobienie w sobie nawyku pomagania może kiedyś uratować komuś życie. A im więcej ćwiczeń i treningów, tym bardziej w krew wchodzi prawidłowe udzielanie pomocy przedmedycznej.

W codziennej praktyce bardzo rzadko trzeba na przykład prowadzić resuscytację przez kilkanaście minut czy unieruchamiać złamane kończyny. Częściej trzeba oceniać obrażenia czy tamować stosunkowo niewielkie krwotoki, czy chronić poszkodowanych przed objawami szoku. To nie są skomplikowane czynności, choć bez odpowiedniego przygotowania mało kto będzie umiał je dobrze przeprowadzić. Nawet po dobrym kursie można popełnić błąd, ale po pierwsze zdecydowanie rzadziej, niż bez kursu, a po drugie nikt nie będzie krytycznie oceniał bandażowania tylko dlatego, że jodełka się nie zeszła. W pomocy przedmedycznej chodzi o to, aby zwiększyć szanse poszkodowanego i właśnie na to ukierunkowane są wszystkie dobre kursy. Nie mają one z uczestników zrobić ratowników medycznych – zyskuje się jednak na takim kursie świadomość zagrożenia, a także umiejętność radzenia sobie w kryzysowych sytuacjach.

Dziś warto takie kompetencje posiadać. Żyjemy w bezpiecznym mieście, ale to nie znaczy, że sytuacja jest idealna. Zdecydowanie lepsza by była, gdyby każdy mógł mieć pewność, że w razie jakiegokolwiek wypadku wśród przechodniów znajdą się osoby umiejące profesjonalnie udzielić pierwszej pomocy medycznej i wezwać zespół ratunkowy. W takim bezpiecznym mieście wszyscy czuliby się znacznie pewniej.

Kurs pierwszej pomocy w Szczecinie jest organizowany dla wszystkich, którzy mają ochotę poznać niezbędną wiedzę z tego zakresu. Szkolimy także grupy pracowników, a także prowadzimy szkolenia w różnych instytucjach. Przekazywane przez nas informacje z pewnością zadowolą każdego klienta, który zapragnie odbyć szkolenie z pierwszej pomocy.
Szczecin jest największym miastem województwa zachodniopomorskiego i siódmym pod względem liczby ludności miastem w Polsce. Te dane podkreślają, że warto skupić się na kwestiach związanych z bezpieczeństwem jego mieszkańców. Ważne jest, by uświadamiać mieszkańców Szczecina, że kurs pierwszej pomocy, organizowany profesjonalnie, przez ludzi posiadających ogromną wiedzę i doświadczenie jest niezbędnym elementem ich codzienności i wiedzy, jaką powinni posiadać.
Ludzie mieszkający w dużych aglomeracjach powinni mieć prawo do regularnego dokształcania się z zakresu udzielania pierwszej pomocy, gdyż większa liczba ludności oznacza większy ruch, większe prawdopodobieństw wypadku, a także większą możliwość wykorzystania wiedzy związanej z pierwszą pomocą.
Nasza firma chce mieć wpływ na świadomość mieszkańców miast. Mamy poczucie, że warto inwestować w szkolenia z zakresu pierwszej pomocy, bo one mentalnie przygotowują ludzi do empatycznego reagowania na potrzeby drugiego człowieka. Nasz kadra jest gronem fachowców, którzy poprzez dydaktykę realizują własne potrzeby dzielenia się niezbędną wiedzą, którą każdy człowiek powinien znać. Poczucie misji, jakie towarzyszy naszej pracy sprawdza się w trakcie szkoleń. Nie są to monologi, a dialogi i ćwiczenia, co bardzo ważne dla naszych kursantów. Chcemy, by w najtrudniejszych życiowych sytuacjach każdy mógł poczuć choć odrobinę komfortu, by mógł zareagować świadomie, by był przekonany, że działa dobrze, zgodnie z zasadami, których nauczył się na szkoleniu.
Wyrazem ludzkiej odpowiedzialności jest opieka nad najbliższymi i nad wszystkimi, którzy tego potrzebują. Jednym z przejawów tego rodzaju odpowiedzialności jest znajomość zasad, które obowiązują z zakresu pierwszej pomocy. Właśnie dlatego staramy się upowszechniać tę wiedzę. Chcemy tłumaczyć wszystkim, jak ważne są wartości, o których dziś mówi się rzadko. Wiemy doskonale jak ważna jest dbałość o ludzkie życie. Wie o tym każdy, kto przeżył w życiu stratę bliskiej osoby.


Postanowiliśmy uświadamiać wszystkich, którzy tego chcą, z zakresu pierwszej pomocy i wszystkiego, co może być równie ważne i może wpłynąć na jakość akcji ratunkowej. Pragniemy, by modne w mediach hasła, głoszące coraz powszechniejsze odejście od empatii na rzecz znieczulicy zaczęły robić się coraz mniej powszechne. W końcu to od nas zależy, jak będzie wyglądał nasz kraj za parę lat.
Wyobraźmy sobie sytuację, w której udzielenie pierwszej pomocy jest niezbędne, a my nie potrafimy sobie poradzić z szybką reakcją, ponieważ nie mamy odpowiedniego zaplecza teoretycznego. Taka sytuacja nie może mieć miejsca w świecie, który bardzo często wymaga od nas sprawnego działania. Musimy zrozumieć, że teoria jest niezbędną podstawą, filarem budującym dalsze postępowanie. Ona nie może nas zawieść w chwili, w której musimy działać szybko i świadomie, by pomóc innemu człowiekowi.
Trzeba dookreślić, iż pierwsza pomoc nie musi wiązać się tylko i wyłącznie z ratowaniem życia, ale w grę wchodzą również sytuacje, które bezpośrednio związane są ze zdrowiem. Reagowanie na wszelkiego rodzaju zasłabnięcia, rany i inne urazy to niezbędna umiejętność każdego dorosłego.
Codzienność bardzo często funduje naszym bliskim różnego rodzaju sytuacje, w których niezbędna jest pomoc. Czasami kończy się na zwykłym siniaku, częściej na otarciach, ale dobrze mieć świadomość, jak zachować się, gdy mamy do czynienia z wypadkiem. Nie każdy potrafi zachować zimną krew i działać w takich sytuacjach zadaniowo, ale każdy powinien zareagować. To bardzo ważne, by uświadamiać ludzi, że nawet nieumiejętnie udzielona pierwsza pomoc jest lepsza od żadnej.

Bardzo często najzwyklejsza reakcja, która wykazuje empatię jest dla cierpiącego ważna i potrzebna. W chwilach, gdy tracimy coś, co pozwala nam normalnie funkcjonować potrzebujemy wsparcia. Kurs pierwszej pomocy uświadamia nam, jak ważna jest sama reakcja. Pokazuje, że warto wiedzieć, jak zareagować. Uczy odpowiedzialności i szacunku do innych. Z pewnością jest to szkolenie, które powinien przejść każdy, kto docenia człowieczeństwo i wszystkie wartości, jakie z niego płyną.
Nasza firma ma poczucie, że kurs pierwszej pomocy w Szczecinie należy promować i propagować wśród różnych grup społecznych i instytucji. Zależy nam, by jak największa liczba osób mogła potwierdzić, że odbyła szkolenie z zakresu pierwszej pomocy właśnie w Szczecinie, w mieście wyjątkowym, gdzie żyją ludzie świadomi konieczności rozwijania podstawowych umiejętności współegzystowania, jakie dają wszystkim poczucie bezpieczeństwa.
Ważnym aspektem szkoleń okazuje się rozmowa z prowadzącym je ekspertem, który zna tajniki szybkiego reagowania i doskonale potrafi podpowiedzieć, jakie zachowanie pozwoli uspokoić poszkodowanych, a jak nie powinno się ratować ludzi. Szkolenia z zakresu pierwszej pomocy to także ćwiczenie emocji. Nie są one porównywalne do tych, które towarzyszą podczas faktycznego wypadku czy innego zdarzenia, ale warto o nich rozmawiać. Poszkodowani bardzo często potrzebują wsparcia emocjonalnego. Nasi eksperci uczą jak zapewnić poczucie bezpieczeństwa w każdej sytuacji. To niezwykle ważne informacje, ponieważ nie są dostępne w literaturze fachowej.
Nasze szkolenia kładą nacisk na ratowanie każdego, ale wiele mówimy o dzieciach, które bardzo często wpadają w kłopoty i wymagają troskliwej opieki. Jednymi z naszych podstawowych odbiorców są właśnie rodzice, którym bardzo zależy na uzyskaniu wiedzy z zakresu pierwszej pomocy w odniesieniu do ich dzieci. Takie spotkania podkreślają jak ważne jest to, co robimy.
Ważne, by każdy człowiek potrafił oswoić w sobie przekonanie, że potrafi pomóc drugiemu, by nie czuł strachu, a chęć i konieczność niesienia pomocy. Takie przekonanie można wykształcić wyłącznie podczas kursów i szkoleń, gdy człowiek się z koniecznością wykonania pierwszej pomocy, zareagowania na sytuację zaproponowaną przez doświadczonego eksperta. W ten sposób każdy nabiera pewności siebie i odwagi, która może zaprocentować, gdy faktycznie będzie trzeba zareagować w sytuacji rzeczywistej.


Szkolenia z pierwszej pomocy odbywają się w Szczecinie, gdy pojawi się grupa około piętnastu chętnych osób. W sytuacjach, gdy chodzi o szkolenia grup pracowników nasi eksperci są w stanie spotkać się w siedzibie firmy, która zleca szkolenie na terenie Szczecina.
Nasi eksperci bardzo chętnie przygotują szkolenia tematyczne, związane z określonym zagadnieniem, chętnie podejmą współpracę oferując wiedzę z zakresu pierwszej pomocy w Szczecinie. Chętnie przeszkolą nauczycieli, uczniów i inne instytucje, które uznają tę wiedzę za niezbędną.
Na wszelkie pytania związane ze szczegółami szkolenia pierwszej pomocy w Szczecinie chętnie odpowiemy. Prosimy o kontakt.