Kurs pierwszej pomocy Szczecin, Koszalin, Stargard, Kołobrzeg, Świnoujście, Szczecinek, Police. Nie można się przygotować na wszystko, warto jednak wziąć udział w kursie pierwszej pomocy, żeby być przygotowanym przynajmniej na niektóre zagrożenia. Być może żyjemy w spokojnych czasach, ale cały czas wypadku przytrafiają się w najmniej oczekiwanych okolicznościach: w czasie sobotniej przejażdżki rowerowej, na imprezie u znajomych albo w czasie spokojnego wykonywania biurowych obowiązków. Warto wiedzieć, co wtedy zrobić, żeby ocalić czyjeś życie – tego poza kursem pierwszej pomocy nie ma się gdzie nauczyć.

Oferujemy:pierwsza pomoc (2)

  • zajęcia na terenie Szczecina i okolic
  • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy
  • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
  • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.
  • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Nasze szkolenia:

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm i przedsiębiorstw
Szkolenia z pierwszej pomocy dla Auto szkoły
Kursy ratownictwa i szkolenia wyjazdowe
Warsztaty medyczne dla rodziców
Szkolenia z pierwszej pomocy prowadzone dla szkół
Szkolenia indywidualne z pomocy przedmedycznej

Jeśli potrzebujesz innych szkoleń, napisz do nas na adres: e.adamczyk@medykszkolenia.pl – jesteśmy otwarci na propozycje i dostosowujemy się do wymagań Klientów.

Nasze dane:

Firma MedykSzkolenia
NIP: 7292651646
REGON 364454851
Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593
Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

Szkolenia odbywają się tutaj!

Szkolenia w Szczecinie

Nasz formularz kontaktowy

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Kurs pierwszej pomocy Szczecin dla Każdego

Umiejętność udzielania pomocy przedmedycznej może przydać się zawsze, wszędzie i każdemu. I choć popularne postrzeganie pierwszej pomocy więcej ma wspólnego z filmami, w których krew leje się litrami, bardzo często wystarczy tylko wezwać pomoc i zapewnić poszkodowanemu komfort. Zdarzają się również oczywiście przypadki zdecydowanie poważniejsze, jednak w pierwszej pomocy najważniejsze jest to, żeby w ogóle zacząć działać, ponieważ kilka chwil później będzie już zdecydowanie za późno.

W Polsce cały czas brakuje spójnego systemu nauczania pierwszej pomocy. Jakieś wyrwane z kontekstu umiejętności są przy różnych okazjach wspominane, ale praktycznie nigdy się ich nie ćwiczy, a to właśnie ćwiczenia mają największą wartość w tej dziedzinie. Dobre kursy składają się w dużej części z zadań praktycznych, ale nie tylko prowadzonych na spokojnie, w miłej atmosferze, lecz także w czasie szybkich, sugestywnych pozoracji i symulacji w różnych miejscach. Nauczenie się sposobu reagowania na zagrożenie i wyrobienie w sobie nawyku pomagania może kiedyś uratować komuś życie. A im więcej ćwiczeń i treningów, tym bardziej w krew wchodzi prawidłowe udzielanie pomocy przedmedycznej.

W codziennej praktyce bardzo rzadko trzeba na przykład prowadzić resuscytację przez kilkanaście minut czy unieruchamiać złamane kończyny. Częściej trzeba oceniać obrażenia czy tamować stosunkowo niewielkie krwotoki, czy chronić poszkodowanych przed objawami szoku. To nie są skomplikowane czynności, choć bez odpowiedniego przygotowania mało kto będzie umiał je dobrze przeprowadzić. Nawet po dobrym kursie można popełnić błąd, ale po pierwsze zdecydowanie rzadziej, niż bez kursu, a po drugie nikt nie będzie krytycznie oceniał bandażowania tylko dlatego, że jodełka się nie zeszła. W pomocy przedmedycznej chodzi o to, aby zwiększyć szanse poszkodowanego i właśnie na to ukierunkowane są wszystkie dobre kursy. Nie mają one z uczestników zrobić ratowników medycznych – zyskuje się jednak na takim kursie świadomość zagrożenia, a także umiejętność radzenia sobie w kryzysowych sytuacjach.

Dziś warto takie kompetencje posiadać. Żyjemy w bezpiecznym mieście, ale to nie znaczy, że sytuacja jest idealna. Zdecydowanie lepsza by była, gdyby każdy mógł mieć pewność, że w razie jakiegokolwiek wypadku wśród przechodniów znajdą się osoby umiejące profesjonalnie udzielić pierwszej pomocy medycznej i wezwać zespół ratunkowy. W takim bezpiecznym mieście wszyscy czuliby się znacznie pewniej.

 

Zaufali nam: