Kurs pierwszej pomocy Szczecin

Kurs pierwszej pomocy Szczecin Nie można się przygotować na wszystko, warto jednak wziąć udział w kursie pierwszej pomocy, żeby być przygotowanym przynajmniej na niektóre zagrożenia. Być może żyjemy w spokojnych czasach, ale cały czas wypadku przytrafiają się w najmniej oczekiwanych okolicznościach: w czasie sobotniej przejażdżki rowerowej, na imprezie u znajomych albo w czasie spokojnego wykonywania biurowych obowiązków. Warto wiedzieć, co wtedy zrobić, żeby ocalić czyjeś życie – tego poza kursem pierwszej pomocy nie ma się gdzie nauczyć.

Kurs pierwszej pomocy Szczecin

kurs pierwszej pomocy łódź
Defibrylator AED, 80% kursantów bez wcześniejszego przeszkolenia popełnia drastyczne błędy w jego uzytkowaniu !
Potrzebujesz dobrych mechanizmów szkoleniowych aby wiedzieć jak, w trakcie dużego stresu właściwie uciskać klatkę piersiową
rzypomnijmy, że w mózgu dochodzi do nieodwracalnych zmian już po 3 minutach od zatrzymania krążenia. 10 minut zatrzymania krążenia bez RKO i defibrylacji prowadzi do śmierci (czas ten może się nieco zmieniać ze względu na temperaturę otoczenia i mechanizm, w jakim doszło do NZK).
Służbom medycznym dotarcie do poszkodowanego w mieście średnio zajmuje do 8 minut, a do poszkodowanego poza miastem – nawet do 15.
Czy wiesz że staza taktyczna przy silmy krwawieniu to ostateczność ? Są inne sposoby tamowania krwawienia.
Gdy ocena rytmu odbywa się w krótkim czasie po NZK i w sytuacji, gdy na miejscu znajduje się AED, migotanie komór stwierdza się aż w 76% przypadków. Każda minuta opóźnienia w wykonaniu defibrylacji powoduje spadek przeżywalności o 3-4%.
Powszechny dostęp do wiedzy na temat udzielania PP, częstotliwość różnego rodzaju kursów PP oraz coraz gęstsza sieć automatycznych defibrylatorów AED do użytku publicznego sprawiają, że przeżywalność osób z NZK zauważalnie rośnie.

Kurs pierwszej pomocy Szczecin dla każdego

Kurs pierwszej pomocy organizowanie w formie stacjonarnej

Podstawą kursów pierwszej pomocy jest efektywność, którą możemy zmierzyć dopiero w praktyce. I to właśnie na praktyce opieramy nasze kursy stacjonarne.  Szkolenie odbywa się na fantomach elektronicznych, pozwalających monitorować skuteczność kursanta.

Nadchodzące szkolenia

grudzień 2022

styczeń 2023

Zamów dostęp do szkolenia

Dostęp do szkolenia zostaje przyznany ci natychmiast po dokonaniu wpłaty.

Wpłata zostaje zaksięgowana natychmiast przez kanał płatności ekspresowej paynow lub blik.

Szkolenie realizujesz za pośrednictwem swojego telefonu lub komputera loguje się do platformy E-learningowej.

Platforma jest instynktowna i prowadzi ciebie krok po kroku do samego końca szkolenia.

Szkolenie jest w formie video i zawiera lektora! Więc możesz się uczyć nawet w samochodzie lub parku!

Zamawiający szkolenie dostaje certyfikat lub zaświadczenie niezwłocznie, po zakończeniu egzaminu kursanta, i jest on pełnoprawnym dokumentem z podpisem elektronicznym.

Dziś zamówienie, dziś Certyfikat !

Zaufali nam:

Szczecin

Co możemy zaoferować na naszych kursach?

  • zajęcia na terenie Szczecina i okolic.
  • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy.
  • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
  • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.
  • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Umiejętność zdobyte na  Kurs pierwszej pomocy Szczecin może przydać się zawsze, wszędzie i każdemu.

I choć popularne postrzeganie pierwszej pomocy więcej ma wspólnego z filmami, w których krew leje się litrami, bardzo często wystarczy tylko wezwać pomoc i zapewnić poszkodowanemu komfort. Zdarzają się również oczywiście przypadki zdecydowanie poważniejsze, jednak w pierwszej pomocy najważniejsze jest to, żeby w ogóle zacząć działać, ponieważ kilka chwil później będzie już zdecydowanie za późno.

W Polsce cały czas brakuje spójnego systemu nauczania pierwszej pomocy. Jakieś wyrwane z kontekstu umiejętności są przy różnych okazjach wspominane, ale praktycznie nigdy się ich nie ćwiczy, a to właśnie ćwiczenia mają największą wartość w tej dziedzinie.

Dobry kurs pierwszej pomocy Szczecin składają się w dużej części z zadań praktycznych,

ale nie tylko prowadzonych na spokojnie, w miłej atmosferze, lecz także w czasie szybkich, sugestywnych pozoracji i symulacji w różnych miejscach. Nauczenie się sposobu reagowania na zagrożenie i wyrobienie w sobie nawyku pomagania może kiedyś uratować komuś życie. A im więcej ćwiczeń i treningów, tym bardziej w krew wchodzi prawidłowe udzielanie pomocy przedmedycznej w Szczecinie.

W codziennej praktyce bardzo rzadko trzeba na przykład prowadzić resuscytację przez kilkanaście minut czy unieruchamiać złamane kończyny. Częściej trzeba oceniać obrażenia czy tamować stosunkowo niewielkie krwotoki, czy chronić poszkodowanych przed objawami szoku. To nie są skomplikowane czynności, choć bez odpowiedniego przygotowania mało kto będzie umiał je dobrze przeprowadzić.

Nawet po dobrym Kurs pierwszej pomocy Szczecin można popełnić błąd, ale po pierwsze zdecydowanie rzadziej, niż bez kursu, a po drugie nikt nie będzie krytycznie oceniał bandażowania tylko dlatego, że jodełka się nie zeszła. W pomocy przedmedycznej chodzi o to, aby zwiększyć szanse poszkodowanego i właśnie na to ukierunkowane są wszystkie dobre kursy. Nie mają one z uczestników zrobić ratowników medycznych – zyskuje się jednak na takim kursie świadomość zagrożenia, a także umiejętność radzenia sobie w kryzysowych sytuacjach.

Dziś warto takie kompetencje posiadać. Żyjemy w bezpiecznym mieście, ale to nie znaczy, że sytuacja jest idealna. Zdecydowanie lepsza by była, gdyby każdy mógł mieć pewność, że w razie jakiegokolwiek wypadku wśród przechodniów znajdą się osoby umiejące profesjonalnie udzielić pierwszej pomocy medycznej i wezwać zespół ratunkowy. W takim bezpiecznym mieście wszyscy czuliby się znacznie pewniej.

Kurs pierwszej pomocy Szczecin jest organizowany dla wszystkich,

którzy mają ochotę poznać niezbędną wiedzę z tego zakresu. Szkolimy także grupy pracowników, a także prowadzimy szkolenia w różnych instytucjach. Przekazywane przez nas informacje z pewnością zadowolą każdego klienta, który zapragnie odbyć szkolenie z pierwszej pomocy.
Szczecin jest największym miastem województwa zachodniopomorskiego i siódmym pod względem liczby ludności miastem w Polsce. Te dane podkreślają, że warto skupić się na kwestiach związanych z bezpieczeństwem jego mieszkańców. Ważne jest, by uświadamiać mieszkańców Szczecina, że kurs pierwszej pomocy Szczecin, organizowany profesjonalnie, przez ludzi posiadających ogromną wiedzę i doświadczenie jest niezbędnym elementem ich codzienności i wiedzy, jaką powinni posiadać.
Ludzie mieszkający w dużych aglomeracjach powinni mieć prawo do regularnego dokształcania się z zakresu udzielania pierwszej pomocy, gdyż większa liczba ludności oznacza większy ruch, większe prawdopodobieństw wypadku, a także większą możliwość wykorzystania wiedzy związanej z pierwszą pomocą.

Nasza firma chce mieć wpływ na świadomość mieszkańców miast. Mamy poczucie, że warto inwestować w kurs pierwszej pomocy Szczecin,

bo ono mentalnie przygotowują ludzi do empatycznego reagowania na potrzeby drugiego człowieka. Nasz kadra jest gronem fachowców, którzy poprzez dydaktykę realizują własne potrzeby dzielenia się niezbędną wiedzą, którą każdy człowiek powinien znać. Poczucie misji, jakie towarzyszy naszej pracy sprawdza się w trakcie szkoleń. Nie są to monologi, a dialogi i ćwiczenia, co bardzo ważne dla naszych kursantów. Chcemy, by w najtrudniejszych życiowych sytuacjach każdy mógł poczuć choć odrobinę komfortu, by mógł zareagować świadomie, by był przekonany, że działa dobrze, zgodnie z zasadami, których nauczył się na szkoleniu.

Wyrazem ludzkiej odpowiedzialności jest opieka nad najbliższymi i nad wszystkimi, którzy tego potrzebują. Jednym z przejawów tego rodzaju odpowiedzialności jest znajomość zasad, które obowiązują z zakresu pierwszej pomocy. Właśnie dlatego staramy się upowszechniać tę wiedzę. Chcemy tłumaczyć wszystkim, jak ważne są wartości, o których dziś mówi się rzadko. Wiemy doskonale jak ważna jest dbałość o ludzkie życie. Wie o tym każdy, kto przeżył w życiu stratę bliskiej osoby.

Postanowiliśmy uświadamiać wszystkich, którzy tego chcą, z zakresu kursu pierwszej pomocy Szczecin

i wszystkiego, co może być równie ważne i może wpłynąć na jakość akcji ratunkowej. Pragniemy, by modne w mediach hasła, głoszące coraz powszechniejsze odejście od empatii na rzecz znieczulicy zaczęły robić się coraz mniej powszechne. W końcu to od nas zależy, jak będzie wyglądał nasz kraj za parę lat.
Wyobraźmy sobie sytuację, w której udzielenie pierwszej pomocy jest niezbędne, a my nie potrafimy sobie poradzić z szybką reakcją, ponieważ nie mamy odpowiedniego zaplecza teoretycznego. Taka sytuacja nie może mieć miejsca w świecie, który bardzo często wymaga od nas sprawnego działania. Musimy zrozumieć, że teoria jest niezbędną podstawą, filarem budującym dalsze postępowanie. Ona nie może nas zawieść w chwili, w której musimy działać szybko i świadomie, by pomóc innemu człowiekowi.
Trzeba dookreślić, iż kurs pierwszej pomocy Szczecin nie musi wiązać się tylko i wyłącznie z ratowaniem życia, ale w grę wchodzą również sytuacje, które bezpośrednio związane są ze zdrowiem. Reagowanie na wszelkiego rodzaju zasłabnięcia, rany i inne urazy to niezbędna umiejętność każdego dorosłego.
Codzienność bardzo często funduje naszym bliskim różnego rodzaju sytuacje, w których niezbędna jest pomoc. Czasami kończy się na zwykłym siniaku, częściej na otarciach, ale dobrze mieć świadomość, jak zachować się, gdy mamy do czynienia z wypadkiem. Nie każdy potrafi zachować zimną krew i działać w takich sytuacjach zadaniowo, ale każdy powinien zareagować. To bardzo ważne, by uświadamiać ludzi, że nawet nieumiejętnie udzielona pierwsza pomoc jest lepsza od żadnej.

Bardzo często najzwyklejsza reakcja, która wykazuje empatię jest dla cierpiącego ważna i potrzebna. W chwilach, gdy tracimy coś, co pozwala nam normalnie funkcjonować potrzebujemy wsparcia. Kurs pierwszej pomocy uświadamia nam, jak ważna jest sama reakcja. Pokazuje, że warto wiedzieć, jak zareagować. Uczy odpowiedzialności i szacunku do innych. Z pewnością jest to szkolenie, które powinien przejść każdy, kto docenia człowieczeństwo i wszystkie wartości, jakie z niego płyną.

Nasza firma ma poczucie, że Kurs pierwszej pomocy Szczecin należy promować i propagować wśród różnych grup społecznych i instytucji.

Zależy nam, by jak największa liczba osób mogła potwierdzić, że odbyła kurs pierwszej pomocy Szczecin, w mieście wyjątkowym, gdzie żyją ludzie świadomi konieczności rozwijania podstawowych umiejętności współegzystowania, jakie dają wszystkim poczucie bezpieczeństwa.
Ważnym aspektem szkoleń okazuje się rozmowa z prowadzącym je ekspertem, który zna tajniki szybkiego reagowania i doskonale potrafi podpowiedzieć, jakie zachowanie pozwoli uspokoić poszkodowanych, a jak nie powinno się ratować ludzi. Szkolenia z zakresu pierwszej pomocy to także ćwiczenie emocji. Nie są one porównywalne do tych, które towarzyszą podczas faktycznego wypadku czy innego zdarzenia, ale warto o nich rozmawiać. Poszkodowani bardzo często potrzebują wsparcia emocjonalnego. Nasi eksperci uczą jak zapewnić poczucie bezpieczeństwa w każdej sytuacji. To niezwykle ważne informacje, ponieważ nie są dostępne w literaturze fachowej.

Nasz kurs pierwszej pomocy Szczecin kładzie nacisk na ratowanie każdego, ale wiele mówimy o dzieciach, które bardzo często wpadają w kłopoty i wymagają troskliwej opieki.

Jednymi z naszych podstawowych odbiorców są właśnie rodzice, którym bardzo zależy na uzyskaniu wiedzy z zakresu pierwszej pomocy w odniesieniu do ich dzieci. Takie spotkania podkreślają jak ważne jest to, co robimy.
Ważne, by każdy człowiek potrafił oswoić w sobie przekonanie, że potrafi pomóc drugiemu, by nie czuł strachu, a chęć i konieczność niesienia pomocy. Takie przekonanie można wykształcić wyłącznie podczas kursów i szkoleń, gdy człowiek się z koniecznością wykonania pierwszej pomocy, zareagowania na sytuację zaproponowaną przez doświadczonego eksperta. W ten sposób każdy nabiera pewności siebie i odwagi, która może zaprocentować, gdy faktycznie będzie trzeba zareagować w sytuacji rzeczywistej.

Kurs pierwszej pomocy Szczecin odbywają się, gdy pojawi się grupa około piętnastu chętnych osób. W sytuacjach, gdy chodzi o szkolenia grup pracowników nasi eksperci są w stanie spotkać się w siedzibie firmy, która zleca szkolenie na terenie Szczecina.

Nasi eksperci bardzo chętnie przygotują szkolenia tematyczne, związane z określonym zagadnieniem, chętnie podejmą współpracę oferując wiedzę z zakresu pierwszej pomocy w Szczecinie. Chętnie przeszkolą nauczycieli, uczniów i inne instytucje, które uznają tę wiedzę za niezbędną.
Na wszelkie pytania związane ze szczegółami szkolenia pierwszej pomocy w Szczecinie chętnie odpowiemy. Prosimy o kontakt.

Jakie szkolenia prowadzimy?

Masz pytanie ?

Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593

Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

pierwsza pomoc przedmedyczna Szczecin
pierwsza pomoc przedmedyczna Szczecin
pierwsza pomoc przedmedyczna Szczecin
pierwsza pomoc przedmedyczna Szczecin
pierwsza pomoc przedmedyczna Szczecin
szkolenie z pierwszej pomocy Bydgoszcz
pierwsza pomoc przedmedyczna Szczecin
pierwsza pomoc przedmedyczna Szczecin
kurs pierwszej pomocy szczecin
kurs pierwszej pomocy szczecin
pierwsza pomoc przedmedyczna Szczecin
kurs pierwszej pomocy szczecin
pierwsza pomoc przedmedyczna Szczecin
pierwsza pomoc przedmedyczna Szczecin
kurs pierwszej pomocy szczecin
kurs pierwszej pomocy szczecin
kurs pierwszej pomocy szczecin
pierwsza pomoc przedmedyczna Szczecin
szkolenie na fantomach Bydgoszcz
kurs pierwszej pomocy przedmedycznej Bydgoszcz
pierwsza pomoc przedmedyczna Szczecin
pierwsza pomoc przedmedyczna Szczecin
pierwsza pomoc szczecin certyfikat
kurs pierwszej pomocy szczecin
kurs pierwszej pomocy szczecin
bls szczecin
pierwsza pomoc szczecin
pierwsza pomoc szczecin
kurs pierwszej pomocy szczecin
kurs pierwszej pomocy szczecin
kurs pierwszej pomocy szczecin
bls szczecin
kurs pierwszej pomocy szczecin
pierwsza pomoc przedmedyczna Szczecin
kurs pierwszej pomocy szczecin
pierwsza pomoc przedmedyczna Szczecin
kurs pierwszej pomocy szczecin
kurs pierwszej pomocy szczecin
kurs pierwszej pomocy szczecin
kurs pierwszej pomocy szczecin
kurs pierwszej pomocy szczecin
kurs pierwszej pomocy szczecin