Kurs pierwszej pomocy Tarnów. Paradoks, z którym mamy do czynienia w trakcie przeprowadzania kursu z zakresu pierwszej pomocy jest to, że choć uczestnicy starają się przyswoić pewną wiedzę, to mają nadzieję, że nigdy nie będą musieli z niej korzystać. Dlatego też wielu z nich rezygnuje z brania udziału w takich szkoleniach, myśląc, że to temat nie dla nich. Warto jednak podejść do zagadnienia zachowawczo, ponieważ lepiej mieć wiedzę i z niej nie korzystać, niż jej nie mieć, gdy zaistnieje potrzeba skorzystania z niej.

Oferujemy:pierwsza pomoc (2)

  • zajęcia na terenie Tarnowa i okolic.
  • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy.
  • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
  • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.
  • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Nasze szkolenia:

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm i przedsiębiorstw
Szkolenia z pierwszej pomocy dla Auto szkoły
Kursy ratownictwa i szkolenia wyjazdowe
Warsztaty medyczne dla rodziców
Szkolenia z pierwszej pomocy prowadzone dla szkół
Szkolenia indywidualne z pomocy przedmedycznej

Jeśli potrzebujesz innych szkoleń, napisz do nas na adres: e.adamczyk@medykszkolenia.pl – jesteśmy otwarci na propozycje i dostosowujemy się do wymagań Klientów.

Nasze dane:

Firma MedykSzkolenia
NIP: 7292651646
REGON 364454851
Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593
Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

Szkolenia odbywają się tutaj!

Szkolenia w Tarnowie

Tarnów

Nasz formularz kontaktowy

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Kurs pierwszej pomocy Tarnów

Od jakiegoś czasu bardzo często mówi się o znieczulicy. To dziwne pojęcie, które weszło już do kanonu słownictwa związanego z ratowaniem ludzkiego życia. Oznacza ono głównie obojętność, i szereg innych negatywnych emocji, które kierują człowiekiem podczas konieczności udzielenia pierwszej pomocy. Brak empatii powoduje brak reakcji i w efekcie obojętne potraktowanie osoby, która tej pomocy potrzebuje.

Okazuje się, że czasem również szkolenia z zakresu pierwszej pomocy wywołują różne emocje. Zwykle bywa tak na szkoleniach bezpłatnych, na które chodzą wszyscy. Myślę tu o szkole, kursie prawa jazdy, czy szkoleniu BHP z elementami pierwszej pomocy dla pracowników. Bardzo często prowadzenie tych szkoleń do łatwych nie należy, bo uczestnicy wyrażają głośny sprzeciw związany z koniecznością uczenia się zasad udzielania pierwszej pomocy. To podejście charakteryzuje głównie szkoły, w których uczniowie traktują prześmiewczo ten temat, a szkoda. To jedyna możliwość, by przyswoić tę wiedzę, by móc z niej korzystać niemal całe życie.

Tarnów jest miastem, w którym szkolenia przedmedyczne, wykonywane w pełni profesjonalnie, są rzadkością. Kursy komercyjne bardzo często organizowane są dla sporych grup, które zostały wysłane z obowiązku, nie zaś z własnej potrzeby, więc traktują tematykę zwykle obojętnie. Takie podejście jest nieodpowiedzialne, ale zarazem bardzo powszechne. Niestety spora liczba osób właśnie taki ma stosunek do tego rodzaju szkoleń, choć wypadki w pracy i poza nią bywają częste. W związku z takim podejściem, warto zaproponować alternatywę, która będzie w stanie zainteresować odbiorców na tyle, na ile wiedzy chcemy przekazać.

Właściwie zorganizowany kurs, poza wiedzą teoretyczną, skupia się na ćwiczeniu umiejętności działania odruchowego. Dzięki temu, nauczymy się szybko podejmować właściwe decyzje. Wykształcimy również nawyk, który sprawi, że już nigdy więcej nie będziemy w stanie przejść obojętnie wobec ludzkiej krzywdy – zawsze zareagujemy, pokonując nawet własny strach.
Kursy, w których tematyka ratowania ludzkiego życia traktowana jest poważnie, ma na celu zbudowanie odruchu pomagania. Warto podkreślić, że udzielając pierwszej pomocy nie trzeba mieć umiejętności ratownika medycznego. Trzeba mieć w sobie odwagę, by zastosować minimalny zakres pomocy. Najważniejsze jest pokonanie strachu i zareagowanie. Warto zainwestować w dobry kurs, by skorzystać z fachowej porady profesjonalistów. Dzięki temu coraz większa liczba osób nauczy się korzystać ze swoich umiejętności i odważy się udzielić pomocy. To bardzo ważne, choćby dlatego, by słowo ZNIECZULICA zostało traktowane marginalnie, a nie tak jak teraz, gdy się o niej mówi bardzo często.

 

Zaufali nam: