Kurs pierwszej pomocy Wałbrzych

Kurs pierwszej pomocy Wałbrzych Pierwsza pomoc jest niezbędna, by prawidłowo uratować człowieka. Nie chodzi o samo wykonanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, czy innych fachowych czynności, które zwykle przeznaczone są dla służb ratowniczych, przyjeżdżających na ratunek. Najważniejsza jest pomoc psychologiczna, wsparcie i otoczenie rannego opieką, a także umiejętne wezwanie pomocy. Tego właśnie można się nauczyć na szkoleniach z zakresu pomocy przedmedycznej.

kurs pierwszej pomocy łódź
Defibrylator AED, 80% kursantów bez wcześniejszego przeszkolenia popełnia drastyczne błędy w jego uzytkowaniu !
Potrzebujesz dobrych mechanizmów szkoleniowych aby wiedzieć jak, w trakcie dużego stresu właściwie uciskać klatkę piersiową
rzypomnijmy, że w mózgu dochodzi do nieodwracalnych zmian już po 3 minutach od zatrzymania krążenia. 10 minut zatrzymania krążenia bez RKO i defibrylacji prowadzi do śmierci (czas ten może się nieco zmieniać ze względu na temperaturę otoczenia i mechanizm, w jakim doszło do NZK).
Służbom medycznym dotarcie do poszkodowanego w mieście średnio zajmuje do 8 minut, a do poszkodowanego poza miastem – nawet do 15.
Czy wiesz że staza taktyczna przy silmy krwawieniu to ostateczność ? Są inne sposoby tamowania krwawienia.
Gdy ocena rytmu odbywa się w krótkim czasie po NZK i w sytuacji, gdy na miejscu znajduje się AED, migotanie komór stwierdza się aż w 76% przypadków. Każda minuta opóźnienia w wykonaniu defibrylacji powoduje spadek przeżywalności o 3-4%.
Powszechny dostęp do wiedzy na temat udzielania PP, częstotliwość różnego rodzaju kursów PP oraz coraz gęstsza sieć automatycznych defibrylatorów AED do użytku publicznego sprawiają, że przeżywalność osób z NZK zauważalnie rośnie.

Kurs pierwszej pomocy Wałbrzych

Liczby dotyczące wypadków rosną w zastraszającym tempie, co oznacza, że mamy sporo możliwości, by wykorzystać wiedzę z kurs pierwszej pomocy Wałbrzych. Gdyby się faktycznie tak wydarzyło, to trzeba wiedzieć, że udzielenie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem. Nie możemy uciec z miejsca wypadku. Nie możemy nie udzielić pomocy rannym i poszkodowanym.

Problem polega na tym, że większość nie ma pojęcia jak się za ratowanie zabrać? Co trzeba zrobić najpierw, co potem? Jaka jest kolejność? Jak wezwać pomoc? W takich sytuacjach dowiadujemy się, jak niewiele wiemy na ten temat. Warto skorzystać z kurs pierwszej pomocy Wałbrzych i przyswoić sobie choć najważniejszą wiedzę, by umieć zareagować, gdy będzie taka potrzeba.

Kurs pierwszej pomocy organizowanie w formie stacjonarnej

Podstawą kursów pierwszej pomocy jest efektywność, którą możemy zmierzyć dopiero w praktyce. I to właśnie na praktyce opieramy nasze kursy stacjonarne.  Szkolenie odbywa się na fantomach elektronicznych, pozwalających monitorować skuteczność kursanta.

Nadchodzące szkolenia

marzec 2023

Zamów dostęp do szkolenia

Dostęp do szkolenia zostaje przyznany ci natychmiast po dokonaniu wpłaty.

Wpłata zostaje zaksięgowana natychmiast przez kanał płatności ekspresowej paynow lub blik.

Szkolenie realizujesz za pośrednictwem swojego telefonu lub komputera loguje się do platformy E-learningowej.

Platforma jest instynktowna i prowadzi ciebie krok po kroku do samego końca szkolenia.

Szkolenie jest w formie video i zawiera lektora! Więc możesz się uczyć nawet w samochodzie lub parku!

Zamawiający szkolenie dostaje certyfikat lub zaświadczenie niezwłocznie, po zakończeniu egzaminu kursanta, i jest on pełnoprawnym dokumentem z podpisem elektronicznym.

Kurs pierwszej pomocy Wałbrzych

Wałbrzych to miasto znane w całej Polsce. Jakiś czas temu było na tyle atrakcyjne, by przyciągać turystów, ciekawskich odkrywców i prawdziwych poszukiwaczy historii. W takich sytuacjach niezbędna może okazać się wiedza z kurs pierwszej pomocy Wałbrzych.
W różnych, życiowych sytuacjach może wydarzyć się rzecz nieprzewidziana. Wiemy o tym doskonale, bo przecież często zdarza się tak, że jakieś nasze plany krzyżuje pogoda, zdrowie i inne dość nagłe sprawy, na które nie mamy żadnego wpływu.

Podobnie jest z różnymi wypadkami. Przychodzą szybko, bez ostrzeżenia, bardzo często nie pozwalają nawet na chwilę refleksji. Możemy sobie tylko wyobrazić, jakie to musi być trudne dla sprawnego człowieka, żeby zaakceptować to, że trzeba spasować, poczekać na czyjąś pomoc, że nie można zrobić, nic, co wcześniej było tak skrupulatnie zaplanowane. Sytuacja poszkodowanego musi być naprawdę trudna, warto ją zrozumieć, by poczuć choć odrobinę empatii, która pomoże podjąć dalsze decyzje.

Kurs pierwszej pomocy Wałbrzych dla każdego

Kurs pierwszej pomocy Wałbrzych jest jednym z najważniejszych dziedzin, które każdy powinien znać. Paradoksem jest to, że tak naprawdę każdy ma nadzieję, że nie będzie musiał z niej korzystać, dlatego bardzo często zdarza się tak, że po prostu ludzie rezygnują z takiego przeszkolenia, wierząc optymistyczne, że oni tej wiedzy potrzebować nie będą.

Tak naprawdę dziwne jest ich podejście, ponieważ kurs pierwszej pomocy Wałbrzych nie jest drogi, więc absolutnie każdy powinien z niego skorzystać. Dlaczego? Bo teoria, którą tam poznamy jest schematyczna i tak naprawdę nie byłaby tak ważna (bo przecież znajduje się wszędzie!), ale bez niej ćwiczenia w postaci odgrywanych scenek różnych wypadków nie mają sensu. Ponadto rozmowa z prowadzącym, który zna się na rzeczy i doskonale potrafi podpowiedzieć, jakie zachowanie pozwoli uspokoić poszkodowanych, a jak nie powinno się ratować ludzi.

Wiele ciekawych informacji można wynieść z takiego kurs pierwszej pomocy Wałbrzych. Jest to wiedza niezbędna nawet na co dzień. Nawet podczas poszukiwań tajemniczego Złotego Pociągu, który dla większości ludzi cały czas istnieje, może się okazać, że będzie potrzebna fachowo udzielona pierwsza pomoc.

Zresztą żadne poszukiwania nie mogą odbywać się bez obecności fachowca, który byłby w stanie szybko i świadomie udzielić pierwszej pomocy, dzięki czemu zabezpiecza teren poszukiwań, ale tak naprawdę to każdy człowiek, który zajmuje się kopaniem, powinien mieć wiedzę z zakresu kurs pierwszej pomocy Wałbrzych w małym palcu.

Kurs pierwszej pomocy Wałbrzych lepszy od podręcznika

Zasady pierwszej pomocy zostały opracowane w taki sposób, aby naprawdę każdy sobie z nimi poradził i je przyswoił. To nie jest temat nowy, wielu ludzi odbyło już kurs pierwszej pomocy Wałbrzych w szkołach czy na kursach prawa jazdy, warto jednak od czasu do czasu przypominać sobie tę wiedzę i wzbogacać schematy ratownicze o nowe informacje. Każdy specjalista, którzy przeprowadza kurs pierwszej pomocy Wałbrzych kładzie nacisk na coś innego. Jedni utrwalają schematyczne działania, inni skupiają się na psychologicznym podejściu. Bardzo ważne jest to, by podczas ratowania ludzi połączyć wszystkie aspekty i by mieć o nich pojęcie! Warto wypracować swoją drogę. Skupić się na tym, co ważne i zrobić to jak najlepiej.

kurs pierwszej pomocy Wałbrzych kładzie nacisk na poprawność działań. Praca na fantomach to zaledwie część zadań, jakie mają do wykonania uczestnicy kursu. Gdy mechanizm ratowania zostanie opanowany, bardzo często na prośbę instruktora stworzona zostaje scenka sytuacyjna, która ma za zadanie sprawdzić wiedzę uczestnika. Ma też uświadomić, na jak wiele kwestii trzeba zwrócić uwagę ratując życie człowieka. To niezwykle ważna wiedza, która może uświadomić cechy naszego charakteru.

Firma z misją ratowania ludzkiego życia

Nasze działania od zawsze nastawione są na odbiorcę. Chcemy wytłumaczyć zasady udzielania pierwszej pomocy, nauczyć podstawowych czynności ratowniczych, ośmielić do działania, rozwiać wszelkie wątpliwości, które nasuwają się podczas kursu i nagrodzić za pozyskaną wiedzę. Wierzymy, że nasza praca to misja. Działamy w zakresie organizowania kursów pierwszej pomocy już ponad dziesięć lat, to pozwala nam dostrzec, jak wielki potencjał tkwi w przekazywaniu tej wiedzy w sposób odpowiedni.

Nasza oferta jest bardzo szeroka i cały czas się rozbudowuje. W jej zakres wchodzą:

szkolenia tematyczne dla różnych grup wiekowych,
kursy online,
kursy stacjonarne w dużych miastach i zakładach pracy,
kursy wyjazdowe z atrakcjami, mające charakter rozrywkowy,
kursy pierwszej pomocy dla rodziców i dla opiekunów,
kursy pierwszej pomocy dla miłośników zwierząt,
kursy pierwszej pomocy dla instytucji i firm.
Kurs pierwszej pomocy online baner

Kurs pierwszej pomocy Wałbrzych kończy się sprawdzeniem wiedzy. Pozytywne wyniki upoważniają nas do wydania zaświadczania, którego ważność to trzy lata. Po tym czasie, należy kurs odświeżyć, by pozyskać nowy dokument potwierdzający ważność odbytego szkolenia.

Kursy online kończą się certyfikatami. Jest to nowoczesna forma, która pozwala na zaangażowanie w dowolnym czasie dla uczestnika.

Jeśli cały czas nie czujesz konieczności zapisania się na szkolenie, to zachęcamy do zrobienia testu, który jest dostępny w naszych zakładkach. Jeśli przejdziesz go pomyślnie – brawo, jeśli nie – pomyśl o sytuacji, w której konieczna byłaby wiedza, jakiej obecnie nie posiadasz. Zapisz się do nas. Chętnie pomożemy!

Organizacja kursu

Kurs pierwszej pomocy Wałbrzych odbywa się, gdy pojawi się grupa około piętnastu chętnych osób. W sytuacjach, gdy chodzi o szkolenia grup pracowników nasi eksperci są w stanie spotkać się w siedzibie firmy, która zleca szkolenie na terenie Wałbrzycha.

Prowadzący szkolenia specjaliści bardzo chętnie przygotują zagadnienia tematyczne, związane z określonym kursem, chętnie podejmą współpracę oferując wiedzę z zakresu pierwszej pomocy w Wałbrzychu. Przeszkolą nauczycieli, uczniów i inne instytucje, które uznają tę wiedzę za niezbędną.

Prelegenci są otwarci na udział w różnych spotkaniach, gdzie mają wygłosić wykład połączony z ćwiczeniami na tematy związane z pierwszą pomocą. Rozważymy każdego rodzaju pomysł, gdyż nasz zespół to grupa młodych i kreatywnych ludzi, którzy kurs pierwszej pomocy traktują jak misję, chcą się nim dzielić z każdym, kto tylko tego zapragnie.

Na wszelkie pytania związane ze szczegółami szkolenia pierwszej pomocy w Wałbrzychu chętnie odpowiemy. Prosimy o kontakt.

Dziś zamówienie, dziś Certyfikat !

Zaufali nam:

Wałbrzych

Co możemy zaoferować na naszych kursach?

  • zajęcia na terenie Wałbrzycha i okolic.
  • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy.
  • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
  • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.
  • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Jakie szkolenia prowadzimy?

Masz pytanie ?

Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593

Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

Pierwsza pomoc Szczecin
Pierwsza pomoc Szczecin
Pierwsza pomoc Szczecin
kurs pierwszej pomocy kraków
kurs pierwsza pomoc dla zwierzaków
kurs z pierwszej pomocy wrocław
Kurs pierwszej pomocy białystok
pierwsza pomoc kurs białystok
udzielanie pierwszej pomocy kurs
Kurs pierwszej pomocy w warszawie
kurs pierwsza pomoc wrocław cwiczenia
pierwsza pomoc kurs radom
Kurs pierwszej pomocy zielona góra medyk
Kurs pierwszej pomocy zielona góra
Kurs pierwszej pomocy manekin białystok
pierwsza pomoc wrocław kurs
Pierwsza pomoc Szczecin
Kurs pierwszej pomocy warszawa ćwiczenia