Kurs pierwszej pomocy Wałbrzych.

Pierwsza pomoc jest niezbędna, by prawidłowo uratować człowieka. Nie chodzi o samo wykonanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, czy innych fachowych czynności, które zwykle przeznaczone są dla służb ratowniczych, przyjeżdżających na ratunek. Najważniejsza jest pomoc psychologiczna, wsparcie i otoczenie rannego opieką, a także umiejętne wezwanie pomocy. Tego właśnie można się nauczyć na szkoleniach z zakresu pomocy przedmedycznej.

Zamów dostęp do szkolenia

Oferujemy:pierwsza pomoc (2)

 • zajęcia na terenie Wałbrzycha i okolic.
 • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy.
 • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
 • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.
 • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Nasze szkolenia:

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm i przedsiębiorstw
Szkolenia z pierwszej pomocy dla Auto szkoły
Kursy ratownictwa i szkolenia wyjazdowe
Warsztaty medyczne dla rodziców
Szkolenia z pierwszej pomocy prowadzone dla szkół
Szkolenia indywidualne z pomocy przedmedycznej

Jeśli potrzebujesz innych szkoleń, napisz do nas na adres: e.adamczyk@medykszkolenia.pl – jesteśmy otwarci na propozycje i dostosowujemy się do wymagań Klientów.

Nasze dane:

Firma MedykSzkolenia
NIP: 7292651646
REGON 364454851
Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593
Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

Szkolenia odbywają się tutaj!

Szkolenia w Wałbrzychu

Wałbrzych

Nasz formularz kontaktowy

  Zaufali nam:

  Kurs pierwszej pomocy Wałbrzych

  Liczby dotyczące wypadków rosną w zastraszającym tempie, co oznacza, że mamy sporo możliwości, by wykorzystać wiedzę z zakresu pierwszej pomocy. Gdyby się faktycznie tak wydarzyło, to trzeba wiedzieć, że udzielenie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem. Nie możemy uciec z miejsca wypadku. Nie możemy nie udzielić pomocy rannym i poszkodowanym.

  Problem polega na tym, że większość nie ma pojęcia jak się za ratowanie zabrać? Co trzeba zrobić najpierw, co potem? Jaka jest kolejność? Jak wezwać pomoc? W takich sytuacjach dowiadujemy się, jak niewiele wiemy na ten temat. Warto skorzystać ze szkoleń z zakresu pomocy przedmedycznej i przyswoić sobie choć najważniejszą wiedzę, by umieć zareagować, gdy będzie taka potrzeba.

   

  Kurs pierwszej pomocy w Wałbrzychu

  Wałbrzych to miasto znane w całej Polsce. Jakiś czas temu było na tyle atrakcyjne, by przyciągać turystów, ciekawskich odkrywców i prawdziwych poszukiwaczy historii. W takich sytuacjach niezbędna możeokazać się wiedza z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
  W różnych, życiowych sytuacjach może wydarzyć się rzecz nieprzewidziana. Wiemy o tym doskonale, bo przecież często zdarza się tak, że jakieś nasze plany krzyżuje pogoda, zdrowie i inne dość nagłe sprawy, na które nie mamy żadnego wpływu.

  Podobnie jest z różnymi wypadkami. Przychodzą szybko, bez ostrzeżenia, bardzo często nie pozwalają nawet na chwilę refleksji. Możemy sobie tylko wyobrazić, jakie to musi być trudne dla sprawnego człowieka, żeby zaakceptować to, że trzeba spasować, poczekać na czyjąś pomoc, że nie można zrobić, nic, co wcześniej było tak skrupulatnie zaplanowane. Sytuacja poszkodowanego musi być naprawdę trudna, warto ją zrozumieć, by poczuć choć odrobinę empatii, która pomoże podjąć dalsze decyzje.

  Pierwsza pomoc dla każdego w Wałbrzychu

  Pierwsza pomoc jest jedną z najważniejszych dziedzin, które każdy powinien znać. Paradoksem jest to, że tak naprawdę każdy ma nadzieję, że nie będzie musiał z niej korzystać, dlatego bardzo często zdarza się tak, że po prostu ludzie rezygnują z takiego przeszkolenia, wierząc optymistyczne, że oni tej wiedzy potrzebować nie będą.

  Tak naprawdę dziwne jest ich podejście, ponieważ kurs pierwszej pomocy nie jest drogi, więc absolutnie każdy powinien z niego skorzystać. Dlaczego? Bo teoria, którą tam poznamy jest schematyczna i tak naprawdę nie byłaby tak ważna (bo przecież znajduje się wszędzie!), ale bez niej ćwiczenia w postaci odgrywanych scenek różnych wypadków nie mają sensu. Ponadto rozmowa z prowadzącym, który zna się na rzeczy i doskonale potrafi podpowiedzieć, jakie zachowanie pozwoli uspokoić poszkodowanych, a jak nie powinno się ratować ludzi.

  Wiele ciekawych informacji można wynieść z takiego szkolenia. Jest to wiedza niezbędna nawet na co dzień. Nawet podczas poszukiwań tajemniczego Złotego Pociągu, który dla większości ludzi cały czas istnieje, może się okazać, że będzie potrzebna fachowo udzielona pierwsza pomoc.

  Zresztą żadne poszukiwania nie mogą odbywać się bez obecności fachowca, który byłby w stanie szybko i świadomie udzielić pierwszej pomocy, dzięki czemu zabezpiecza teren poszukiwań, ale tak naprawdę to każdy człowiek, który zajmuje się kopaniem, powinien mieć wiedzę z zakresu tych szkoleń w małym palcu.

  Kurs pierwszej pomocy Wałbrzych lepszy od podręcznika

  Zasady pierwszej pomocy zostały opracowane w taki sposób, aby naprawdę każdy sobie z nimi poradził i je przyswoił. To nie jest temat nowy, wielu ludzi odbyło już szkolenia z pomocy przedmedycznej w szkołach czy na kursach prawa jazdy, warto jednak od czasu do czasu przypominać sobie tę wiedzę i wzbogacać schematy ratownicze o nowe informacje. Każdy specjalista, którzy przeprowadza szkolenia kładzie nacisk na coś innego. Jedni utrwalają schematyczne działania, inni skupiają się na psychologicznym podejściu. Bardzo ważne jest to, by podczas ratowania ludzi połączyć wszystkie aspekty i by mieć o nich pojęcie! Warto wypracować swoją drogę. Skupić się na tym, co ważne i zrobić to jak najlepiej.

  Kursy pierwszej pomocy kładą nacisk na poprawność działań. Praca na fantomach to zaledwie część zadań, jakie mają do wykonania uczestnicy kursu. Gdy mechanizm ratowania zostanie opanowany, bardzo często na prośbę instruktora stworzona zostaje scenka sytuacyjna, która ma za zadanie sprawdzić wiedzę uczestnika. Ma też uświadomić, na jak wiele kwestii trzeba zwrócić uwagę ratując życie człowieka. To niezwykle ważna wiedza, która może uświadomić cechy naszego charakteru.

  Firma z misją ratowania ludzkiego życia 

  Nasze działania od zawsze nastawione są na odbiorcę. Chcemy wytłumaczyć zasady udzielania pierwszej pomocy, nauczyć podstawowych czynności ratowniczych, ośmielić do działania, rozwiać wszelkie wątpliwości, które nasuwają się podczas kursu i nagrodzić za pozyskaną wiedzę. Wierzymy, że nasza praca to misja. Działamy w zakresie organizowania kursów pierwszej pomocy już ponad dziesięć lat, to pozwala nam dostrzec, jak wielki potencjał tkwi w przekazywaniu tej wiedzy w sposób odpowiedni.

  Nasza oferta jest bardzo szeroka i cały czas się rozbudowuje. W jej zakres wchodzą:

  • szkolenia tematyczne dla różnych grup wiekowych,
  • kursy online,
  • kursy stacjonarne w dużych miastach i zakładach pracy,
  • kursy wyjazdowe z atrakcjami, mające charakter rozrywkowy,
  • kursy pierwszej pomocy dla rodziców i dla opiekunów,
  • kursy pierwszej pomocy dla miłośników zwierząt,
  • kursy pierwszej pomocy dla instytucji i firm.

  Kurs pierwszej pomocy online banerKursy kończą się sprawdzeniem wiedzy. Pozytywne wyniki upoważniają nas do wydania zaświadczania, którego ważność to trzy lata. Po tym czasie, należy kurs odświeżyć, by pozyskać nowy dokument potwierdzający ważność odbytego szkolenia.

  Kursy online kończą się certyfikatami. Jest to nowoczesna forma, która pozwala na zaangażowanie w dowolnym czasie dla uczestnika.

  Jeśli cały czas nie czujesz konieczności zapisania się na szkolenie, to zachęcamy do zrobienia testu, który jest dostępny w naszych zakładkach. Jeśli przejdziesz go pomyślnie – brawo, jeśli nie – pomyśl o sytuacji, w której konieczna byłaby wiedza, jakiej obecnie nie posiadasz. Zapisz się do nas. Chętnie pomożemy!

  Organizacja kursu

  Kursy pierwszej pomocy odbywają się w Wałbrzychu, gdy pojawi się grupa około piętnastu chętnych osób. W sytuacjach, gdy chodzi o szkolenia grup pracowników nasi eksperci są w stanie spotkać się w siedzibie firmy, która zleca szkolenie na terenie Wałbrzycha.

  Prowadzący szkolenia specjaliści bardzo chętnie przygotują zagadnienia tematyczne, związane z określonym kursem, chętnie podejmą współpracę oferując wiedzę z zakresu pierwszej pomocy w Wałbrzychu. Przeszkolą nauczycieli, uczniów i inne instytucje, które uznają tę wiedzę za niezbędną.

  Prelegenci są otwarci na udział w różnych spotkaniach, gdzie mają wygłosić wykład połączony z ćwiczeniami na tematy związane z pierwszą pomocą. Rozważymy każdego rodzaju pomysł, gdyż nasz zespół to grupa młodych i kreatywnych ludzi, którzy kurs pierwszej pomocy traktują jak misję, chcą się nim dzielić z każdym, kto tylko tego zapragnie.

  Na wszelkie pytania związane ze szczegółami szkolenia pierwszej pomocy w Wałbrzychu chętnie odpowiemy. Prosimy o kontakt.