Kurs pierwszej pomocy w Żorach. 

Kurs pierwszej pomocy w Żorach to szkolenie niezwykle ważne. Nasza firma kładzie nacisk na to, by kształcić grupy społeczne w każdym mieście. Staramy się swoim zasięgiem budować istotne przekonanie o konieczności udzielania pierwszej pomocy. Widzimy potencjał, ponieważ możemy wykorzystać modę. Dbanie o planetę generuje mnóstwo innych, mniejszych działań, które mają na celu dbanie o drugiego człowieka, o siebie i swoje poczucie bezpieczeństwa. Chcemy wykorzystać każdą możliwość, by zmotywować ludzi do świadomego uczestnictwa w kursach pierwszej pomocy.

 

Zamów dostęp do szkolenia

Pierwsza pomoc jest najważniejsza

Zasady podstaw pierwszej pomocy i listę niezbędnych czynności można zamknąć właściwie w jednym zdaniu. Chodzi bowiem o to, aby zapewnić bezpieczeństwo poszkodowanemu, ocenić jego stan i stosownie do tego stanu, gdy jest taka konieczność, wezwać pomoc medyczną.

Tak naprawdę inne procedury przedmedyczne wprowadza się stosunkowo rzadko. Nawet RKO, będąca synonimem pierwszej pomocy dla wielu osób, jest stosowana rzadko, bo najczęściej nie ma takiej potrzeby. Niezbędne minimum to ocena stanu poszkodowanego i wezwanie karetki. Nawet z tym są czasem bardzo duże problemy, dyspozytor musi zadawać mnóstwo pytań, a czas płynie… Wraz z mijającymi minutami, zmniejszają się szanse na powodzenie akcji ratunkowej. I dotyczy to nawet tych prostych przypadków, gdzie prawidłowa diagnostyka specjalistyczna i odpowiednie zabezpieczenie poszkodowanego mogą naprawdę wiele zmienić.

Nasi ratownicy poza schematem działań, uczą również rozpoznawać sytuacje niebezpieczne. Uczą myślenia przyczynowo-skutkowego, które bywa niezbędne w takich momentach.

W Żorach pierwsza pomoc to kurs wyjątkowy

Wydawać mogłoby się, że w ofercie dotyczącej szkoleń z zakresu pierwszej pomocy w Żorach nie można zaskoczyć niczym oryginalnym. Prawda jednak wygląda zupełnie inaczej. Nasze szkolenia odbiegają od tego, do czego ludzie są przyzwyczajeni. Chcemy, by uczestnicy spędzili ten czas aktywnie, biorąc udział w wymagających scenkach, które pokażą, jak naprawdę wygląda ratowanie ludzkiego życia.

Zdajemy sobie sprawę, że pierwsza pomoc dla wielu kończy się na etapie przepisania schematu działania do własnych notatek. Nasz kurs pierwszej pomocy w Żorach polega głównie na ćwiczeniach praktycznych. Chcemy szczegółowo przećwiczyć zachowanie każdego kursanta, omówić błędy, poprawić je, by w trakcie faktycznego zdarzenia wszystkie działania wykonać poprawnie.

Przekazywanie wiedzy w trakcie kursów pierwszej pomocy w Żorach to ogromna odpowiedzialność. Mamy świadomość, że naszym obowiązkiem jest nauczyć udzielania pierwszej pomocy każdego, kto się na taki kurs zgłosił. Dokładamy wszelkich starań, by zrealizować ten cel.

Co więcej, staramy się sprawić, by nasze szkolenia były rozwijające, by każdy uczestnik poznał lepiej nie tylko schematy działań, ale także siebie i sposób, w jaki może zareagować. Znamy siebie w sytuacjach codziennych. Wiemy, jakie zachowania wyprowadzają nas z równowagi, co nas cieszy, ale bywamy czasem nieprzewidywalni. Jak się zachowamy, gdy trzeba udzielić pierwszej pomocy? Na to pytanie większość z nas nie potrafi odpowiedzieć, dlatego staramy się, by nasze kursy pomogły uczestnikom poznać lepiej też siebie. W trakcie scenek i konieczności szybkiego reagowania, obserwowani przez innych, zmuszeni do podjęcia działania nie czujemy się komfortowo. Jest to zaledwie próbka emocji, jakie mogą nam towarzyszyć podczas sytuacji trudnej w czasie rzeczywistym. Jaką postawę w sobie wypracujemy – zależy tylko od nas. Nasi eksperci postarają się przygotować każdego uczestnika do tego, by odważył się zrobić ten pierwszy – kluczowy krok.

Organizacja kursu pierwszej pomocy w Żorach

Szkolenia z pierwszej pomocy w Żorach odbywają się w miejscu, które przygotujemy wcześniej. Dopasowujemy je do liczby osób zainteresowanych. W sytuacjach, w których chodzi o szkolenia grup pracowników nasi eksperci są w stanie spotkać się w siedzibie firmy, która zleca szkolenie na terenie Żor. Jesteśmy również otwarci na wszelkiego rodzaju imprezy i szkolenia wyjazdowe, które mają służyć rozwijaniu wiedzy i zakresu umiejętności.

Jeśli cały czas nie czujesz konieczności zapisania się na szkolenie, to zachęcamy do zrobienia testu, który jest dostępny w naszych zakładkach. Jeśli przejdziesz go pomyślnie – brawo, jeśli nie – pomyśl o sytuacji, w której konieczna byłaby wiedza, jakiej obecnie nie posiadasz. Zapisz się do nas.

Nasi eksperci bardzo chętnie przygotują szkolenia tematyczne, związane z określonym zagadnieniem, chętnie podejmą współpracę oferując wiedzę z zakresu pierwszej pomocy. Chętnie przeszkolą uczniów i młodzież, a także instytucje, które uznają tę wiedzę za niezbędną. Nasze szkolenia kładą nacisk na ratowanie każdego, ale wiele mówimy na tematy, które wymagają omówienia. Ważne jest też to, że wiedzę przekazuje ratownik medyczny, czyli osoba z doświadczeniem w zawodzie, który zajmuje się pomaganiem.

Na wszelkie pytania związane ze szczegółami szkolenia pierwszej pomocy w Żorach odpowiemy. Prosimy o kontakt.

Nasze szkolenia:

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm i przedsiębiorstw
Szkolenia z pierwszej pomocy dla Auto szkoły
Kursy ratownictwa i szkolenia wyjazdowe
Warsztaty medyczne dla rodziców
Szkolenia z pierwszej pomocy prowadzone dla szkół
Szkolenia indywidualne z pomocy przedmedycznej

Jeśli potrzebujesz innych szkoleń, napisz do nas na adres: e.adamczyk@medykszkolenia.pl – jesteśmy otwarci na propozycje i dostosowujemy się do wymagań Klientów.

Nasze dane:

Firma MedykSzkolenia
NIP: 7292651646
REGON 364454851
Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593
Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

Szkolenia odbywają się tutaj!

Szkolenia w Żorach

 

Zaufali nam:

 

 

Nasz formularz kontaktowy