Operacje, a stan zapalny zębów - Medyk szkolenia Skip to main content

Jednym z ważniejszych i coraz częściej branym pod uwagę przeciwwskazań do dużych operacji jest stan zapalny zębów. Stąd konieczność sanacji jamy ustnej przez stomatologa, zanim przystąpimy do jakiegokolwiek zabiegu.
Wg statystyk około 85% pacjentów zgłaszających się ze skierowaniem do sanacji wymaga chirurgicznego leczenia dentystycznego, co wydłuża czas kwalifikacji do operacji.

Sanacja jamy ustnej to doprowadzenie do wyleczenia wszystkich chorych zębów. Usunięcie z jamy ustnej potencjalnych ognisk zakażenia, czyli wyleczenie zębów z próchnicy, usunięcie wszystkich zębów, których wyleczyć się już nie da. Jest to po prostu generalny remont.

Kurs pierwszej pomocy organizowanie w formie stacjonarnej

Podstawą kursów pierwszej pomocy jest efektywność, którą możemy zmierzyć dopiero w praktyce. I to właśnie na praktyce opieramy nasze kursy stacjonarne.  Szkolenie odbywa się na fantomach elektronicznych, pozwalających monitorować skuteczność kursanta.

Zamów dostęp do szkolenia

Dziś zamówienie, dziś Certyfikat !

Dostęp do szkolenia zostaje przyznany ci natychmiast po dokonaniu wpłaty.

Wpłata zostaje zaksięgowana natychmiast przez kanał płatności ekspresowej paynow lub blik.

Szkolenie realizujesz za pośrednictwem swojego telefonu lub komputera loguje się do platformy E-learningowej.

Platforma jest instynktowna i prowadzi ciebie krok po kroku do samego końca szkolenia.

Szkolenie jest w formie video i zawiera lektora! Więc możesz się uczyć nawet w samochodzie lub parku!

Zamawiający szkolenie dostaje certyfikat lub zaświadczenie niezwłocznie, po zakończeniu egzaminu kursanta, i jest on pełnoprawnym dokumentem z podpisem elektronicznym.

 

Co może zrobić chory ząb?

Uszkodzić serce, nerki, doprowadzić do przedwczesnego porodu.
Dziura w zębie? I co z tego! – wielu z nas wzrusza ramionami, bo nie traktuje próchnicy jak choroby. A tak niewiele trzeba, by z małego zakażenia w zębie lub wokół niego rozwinął się stan zagrażający życiu.

Nie wiemy, że bakterie zgromadzone wokół zepsutego zęba mogą zaatakować, gdy organizm jest osłabiony, np. po operacji. W skrajnych przypadkach prowadzą do sepsy, czyli stanu zakażenia całego organizmu, a nawet śmierci.
Od próchnicy, przez intensywną terapię, do śmierci to schemat, który wcale nie jest rzadki.

Na oddziały trafiają chorzy w stanach nagłych, mają ciężkie zakażenia. Czasami ich przyczyną jest angina, czasami zęby. Są tacy, którzy przychodzą ze skierowaniem sami, innych przywozi pogotowie. Zdarza się, że mają asymetryczną twarz z powodu nacieku z ropą pod żuchwą. Chirurdzy szczękowi nacinają ten naciek, by usunąć ropę, ale jej część z bakteriami i tak zaczyna wędrować już w dół, wzdłuż przełyku, i zajmuje śródpiersie.

Wyrywanie popsutych zębów nieprzytomnym chorym na intensywnej terapii to nie rzadkość. Inaczej nie da się pozbyć źródła zakażenia, które w tym momencie jest śmiertelnym zagrożeniem.

Niebezpieczne objawy zepsutych zębów

Od 50 do 80 proc. przypadków zstępującego martwiczego zapalenia śródpiersia pochodzi od zębów, a więc zainfekowana miazga w popsutym zębie albo ropień. Sześciokrotnie częściej niż u kobiet zdarza się to u mężczyzn. Śmiertelność wynosi od 25 do 40 proc., a w przypadku, kiedy pacjenci cierpią na inne choroby, przekracza nawet 60 proc. – Chorych zębów należy się bać
Jeśli chcemy uniknąć komplikacji podczas, po operacji, a także skrócić okres rekonwalescencji, zabieg sanacji jest absolutną bazą. Każda infekcja w jamie ustnej jest jak tykająca bomba, a więc stawką jest nasze zdrowie, a nawet życie.