0

Jednym z ważniejszych i coraz częściej branym pod uwagę przeciwwskazań do dużych operacji jest stan zapalny zębów. Stąd konieczność sanacji jamy ustnej przez stomatologa, zanim przystąpimy do jakiegokolwiek zabiegu.
Wg statystyk około 85% pacjentów zgłaszających się ze skierowaniem do sanacji wymaga chirurgicznego leczenia dentystycznego, co wydłuża czas kwalifikacji do operacji.

Sanacja jamy ustnej to doprowadzenie do wyleczenia wszystkich chorych zębów. Usunięcie z jamy ustnej potencjalnych ognisk zakażenia, czyli wyleczenie zębów z próchnicy, usunięcie wszystkich zębów, których wyleczyć się już nie da. Jest to po prostu generalny remont.

Co może zrobić chory ząb?

Uszkodzić serce, nerki, doprowadzić do przedwczesnego porodu.
Dziura w zębie? I co z tego! – wielu z nas wzrusza ramionami, bo nie traktuje próchnicy jak choroby. A tak niewiele trzeba, by z małego zakażenia w zębie lub wokół niego rozwinął się stan zagrażający życiu.

Nie wiemy, że bakterie zgromadzone wokół zepsutego zęba mogą zaatakować, gdy organizm jest osłabiony, np. po operacji. W skrajnych przypadkach prowadzą do sepsy, czyli stanu zakażenia całego organizmu, a nawet śmierci.
Od próchnicy, przez intensywną terapię, do śmierci to schemat, który wcale nie jest rzadki.

Na oddziały trafiają chorzy w stanach nagłych, mają ciężkie zakażenia. Czasami ich przyczyną jest angina, czasami zęby. Są tacy, którzy przychodzą ze skierowaniem sami, innych przywozi pogotowie. Zdarza się, że mają asymetryczną twarz z powodu nacieku z ropą pod żuchwą. Chirurdzy szczękowi nacinają ten naciek, by usunąć ropę, ale jej część z bakteriami i tak zaczyna wędrować już w dół, wzdłuż przełyku, i zajmuje śródpiersie.

Wyrywanie popsutych zębów nieprzytomnym chorym na intensywnej terapii to nie rzadkość. Inaczej nie da się pozbyć źródła zakażenia, które w tym momencie jest śmiertelnym zagrożeniem.

Niebezpieczne objawy zepsutych zębów

Od 50 do 80 proc. przypadków zstępującego martwiczego zapalenia śródpiersia pochodzi od zębów, a więc zainfekowana miazga w popsutym zębie albo ropień. Sześciokrotnie częściej niż u kobiet zdarza się to u mężczyzn. Śmiertelność wynosi od 25 do 40 proc., a w przypadku, kiedy pacjenci cierpią na inne choroby, przekracza nawet 60 proc. – Chorych zębów należy się bać
Jeśli chcemy uniknąć komplikacji podczas, po operacji, a także skrócić okres rekonwalescencji, zabieg sanacji jest absolutną bazą. Każda infekcja w jamie ustnej jest jak tykająca bomba, a więc stawką jest nasze zdrowie, a nawet życie.

Jesteśmy zespołem kreatywnych osobowości z ponad 5-letnim doświadczeniem. Strony i sklepy internetowe, platformy dedykowane, branding, aplikacje mobilne itp. W tym jesteśmy najlepsi!

Call Now ButtonZadzwoń teraz