Pierwsza pomoc test
Test pierwszej pomocy to seria szybkich testów, które ludzie mogą wykonać, aby ocenić stopień obrażeń. Pamiętasz pierwszą wizytę u dentysty po ekstrakcji zęba? Siedziałeś na tym krześle i zacząłeś wymacywać ból w policzku. Znalazłeś to, ale myślałeś, że to tylko jeden z tych normalnych, codziennych problemów. Dopóki nie zorientujesz się, że faktycznie krwawisz z ust! To jednak nie wszystko, bo teraz zdałeś sobie sprawę, że twoje zęby również zostały wybite. W tym artykule wyjaśnimy, jak wykonać test pierwszej pomocy i podamy 3 przykłady, kiedy mogą być potrzebne i jak mogą pomóc w przyszłości . Test pierwszej pomocy: skala bólu Ból jest subiektywnym doświadczeniem, może się różnić i nie zawsze jest związany z powagą urazu. Trudno jest określić, czy ból będzie obecny po urazie, chyba że miałeś poprzednie urazy. W tym artykule użyjemy trzech różnych przykładów kontuzji i określimy, jak się czują przed i po.
Przykład z życia
Przykład: Upadek na ziemię i uderzenie w głowę Upadek na ziemię i uderzenie w głowę to typowy przykład urazu, z którym wiąże się ból. Możesz użyć tego testu, aby sprawdzić, czy ból jest zmniejszony, ale nie zniknął, po przejściu przez pierwszą pomoc. Podczas tego testu musisz wstać i upewnić się, że nie ma innych kontuzji ani problemów które wymagają uwagi, zanim przejdziesz dalej. Jeśli ból głowy utrzymuje się przez ponad pięć minut w czasie, w którym prosimy wstać, powinieneś udać się do szpitala.
1) Spaceruj przez 15 minut bez bólu
2) Stań na jednej nodze przez 15 sekund z zamkniętymi oczami, a następnie na drugiej nodze przez 15 sekund
3) Połóż się i połóż ręce za głową stworzyć kołyskę i odchyl głowę do tyłu, aby spojrzeć w górę 5-10 sekund
4) Wstań i chodź przez 15 minut bez bólu.
Jeśli ból głowy nie przynosi ulgi, udaj się do szpitala lub wezwij pomoc. Ból podczas chodzenia a ból po chodzeniu Po 15 minutach chodzenia ból powinien zniknąć. Kiedy udać się do szpitala?
1) Ból głowy z wymiotami
2) Ból głowy z drgawkami
3) Krew z nosa
Test na refleks
Ból jest częstym objawem złamań i innych urazów. Poniższe testy pierwszej pomocy można zastosować w celu złagodzenia bólu w złamaniach.
Test pierwszej pomocy polega na sprawdzeniu odruchu. Jedną rękę kładziemy na drugiej tak, aby dolna czuła nacisk, gdy górna się porusza. Niech ktoś stuknie twoją ręką w nadgarstek ołówkiem lub innym twardym przedmiotem poniżej stawu kciuka i palca wskazującego, co najmniej trzy razy z rzędu.
Jeśli czujesz ból, masz dobry refleks
Jeśli nie czujesz bólu, nie masz dobrego refleksu
Jeśli w ogóle nic nie czujesz, masz słaby refleks
Zamów dostęp do szkolenia
Co to jest pierwsza pomoc?
Pierwsza pomoc to rodzaj pomocy medycznej w nagłych wypadkach, który jest zazwyczaj udzielany przez osobę nieprzeszkoloną w odpowiedzi na sytuację awaryjną. Może być również wykonywany przez przeszkolonych lekarzy, którzy nie specjalizują się w medycynie ratunkowej.
Pierwsza pomoc ma na celu ograniczenie skutków zdrowotnych przypadkowych obrażeń, nagłych zachorowań lub stanów zagrożenia życia do czasu przybycia profesjonalnej pomocy. Dostępność i jakość szkolenia w zakresie pierwszej pomocy jest bardzo zróżnicowana na całym świecie, a osoby udzielające pierwszej pomocy mogą wymagać części lub całości szkolenia, zanim będą mogły wykonywać podstawowe techniki.
W dzisiejszym świecie ważne jest, aby ludzie byli bardziej przygotowani na sytuacje awaryjne. Na przykład w szkoleniu z pierwszej pomocy jest kilka ćwiczeń, które uczą wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej na osobie.
Jednak niektórym osobom może brakować wiedzy wymaganej do wykonywania tych czynności, dlatego powinni mieć możliwość zweryfikowania swoich umiejętności. Test pierwszej pomocy jest jednym z takich ćwiczeń sprawdzających umiejętności, które może wykonać każdy, kto musi udowodnić swoje umiejętności i wiedzę, aby uczestniczyć w kursach pierwszej pomocy i wydarzeniach.
Test pierwszej pomocy można przeprowadzić na kilka sposobów. Niektórzy wolą sięgać po metody samotestowania, ale nie zawsze jest to wykonalne ze względu na ograniczenia czasowe lub brak możliwości odpowiedniego monitorowania postępowania.
Jakie szkolenia prowadzimy?
Masz pytanie ?
e.adamczyk@medykszkolenia.pl