Pierwsza pomoc - test - Medyk szkolenia Skip to main content

Pierwsza pomoc test

Test pierwszej pomocy to seria szybkich testów, które ludzie mogą wykonać, aby ocenić stopień obrażeń. Pamiętasz pierwszą wizytę u dentysty po ekstrakcji zęba? Siedziałeś na tym krześle i zacząłeś wymacywać ból w policzku. Znalazłeś to, ale myślałeś, że to tylko jeden z tych normalnych, codziennych problemów. Dopóki nie zorientujesz się, że faktycznie krwawisz z ust! To jednak nie wszystko, bo teraz zdałeś sobie sprawę, że twoje zęby również zostały wybite. W tym artykule wyjaśnimy, jak wykonać test pierwszej pomocy i podamy 3 przykłady, kiedy mogą być potrzebne i jak mogą pomóc w przyszłości . Test pierwszej pomocy: skala bólu Ból jest subiektywnym doświadczeniem, może się różnić i nie zawsze jest związany z powagą urazu. Trudno jest określić, czy ból będzie obecny po urazie, chyba że miałeś poprzednie urazy. W tym artykule użyjemy trzech różnych przykładów kontuzji i określimy, jak się czują przed i po.

kurs pierwszej pomocy łódź
Defibrylator AED, 80% kursantów bez wcześniejszego przeszkolenia popełnia drastyczne błędy w jego uzytkowaniu !
Potrzebujesz dobrych mechanizmów szkoleniowych aby wiedzieć jak, w trakcie dużego stresu właściwie uciskać klatkę piersiową
rzypomnijmy, że w mózgu dochodzi do nieodwracalnych zmian już po 3 minutach od zatrzymania krążenia. 10 minut zatrzymania krążenia bez RKO i defibrylacji prowadzi do śmierci (czas ten może się nieco zmieniać ze względu na temperaturę otoczenia i mechanizm, w jakim doszło do NZK).
Służbom medycznym dotarcie do poszkodowanego w mieście średnio zajmuje do 8 minut, a do poszkodowanego poza miastem – nawet do 15.
Czy wiesz że staza taktyczna przy silmy krwawieniu to ostateczność ? Są inne sposoby tamowania krwawienia.
Gdy ocena rytmu odbywa się w krótkim czasie po NZK i w sytuacji, gdy na miejscu znajduje się AED, migotanie komór stwierdza się aż w 76% przypadków. Każda minuta opóźnienia w wykonaniu defibrylacji powoduje spadek przeżywalności o 3-4%.
Powszechny dostęp do wiedzy na temat udzielania PP, częstotliwość różnego rodzaju kursów PP oraz coraz gęstsza sieć automatycznych defibrylatorów AED do użytku publicznego sprawiają, że przeżywalność osób z NZK zauważalnie rośnie.

Przykład z życia

Przykład: Upadek na ziemię i uderzenie w głowę Upadek na ziemię i uderzenie w głowę to typowy przykład urazu, z którym wiąże się ból. Możesz użyć tego testu, aby sprawdzić, czy ból jest zmniejszony, ale nie zniknął, po przejściu przez pierwszą pomoc. Podczas tego testu musisz wstać i upewnić się, że nie ma innych kontuzji ani problemów które wymagają uwagi, zanim przejdziesz dalej. Jeśli ból głowy utrzymuje się przez ponad pięć minut w czasie, w którym prosimy wstać, powinieneś udać się do szpitala.

1) Spaceruj przez 15 minut bez bólu

2) Stań na jednej nodze przez 15 sekund z zamkniętymi oczami, a następnie na drugiej nodze przez 15 sekund

3) Połóż się i połóż ręce za głową stworzyć kołyskę i odchyl głowę do tyłu, aby spojrzeć w górę 5-10 sekund

4) Wstań i chodź przez 15 minut bez bólu.

Jeśli ból głowy nie przynosi ulgi, udaj się do szpitala lub wezwij pomoc. Ból podczas chodzenia a ból po chodzeniu Po 15 minutach chodzenia ból powinien zniknąć. Kiedy udać się do szpitala?

1) Ból głowy z wymiotami

2) Ból głowy z drgawkami

3) Krew z nosa

Test na refleks

Ból jest częstym objawem złamań i innych urazów. Poniższe testy pierwszej pomocy można zastosować w celu złagodzenia bólu w złamaniach.

Test pierwszej pomocy polega na sprawdzeniu odruchu. Jedną rękę kładziemy na drugiej tak, aby dolna czuła nacisk, gdy górna się porusza. Niech ktoś stuknie twoją ręką w nadgarstek ołówkiem lub innym twardym przedmiotem poniżej stawu kciuka i palca wskazującego, co najmniej trzy razy z rzędu.

Jeśli czujesz ból, masz dobry refleks

Jeśli nie czujesz bólu, nie masz dobrego refleksu

Jeśli w ogóle nic nie czujesz, masz słaby refleks

Zamów dostęp do szkolenia

Co to jest pierwsza pomoc?

Pierwsza pomoc to rodzaj pomocy medycznej w nagłych wypadkach, który jest zazwyczaj udzielany przez osobę nieprzeszkoloną w odpowiedzi na sytuację awaryjną. Może być również wykonywany przez przeszkolonych lekarzy, którzy nie specjalizują się w medycynie ratunkowej.

Pierwsza pomoc ma na celu ograniczenie skutków zdrowotnych przypadkowych obrażeń, nagłych zachorowań lub stanów zagrożenia życia do czasu przybycia profesjonalnej pomocy. Dostępność i jakość szkolenia w zakresie pierwszej pomocy jest bardzo zróżnicowana na całym świecie, a osoby udzielające pierwszej pomocy mogą wymagać części lub całości szkolenia, zanim będą mogły wykonywać podstawowe techniki.

Zaufali nam:

Pierwsza pomoc - test

W dzisiejszym świecie ważne jest, aby ludzie byli bardziej przygotowani na sytuacje awaryjne. Na przykład w szkoleniu z pierwszej pomocy jest kilka ćwiczeń, które uczą wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej na osobie.

Jednak niektórym osobom może brakować wiedzy wymaganej do wykonywania tych czynności, dlatego powinni mieć możliwość zweryfikowania swoich umiejętności. Test pierwszej pomocy jest jednym z takich ćwiczeń sprawdzających umiejętności, które może wykonać każdy, kto musi udowodnić swoje umiejętności i wiedzę, aby uczestniczyć w kursach pierwszej pomocy i wydarzeniach.

Test pierwszej pomocy można przeprowadzić na kilka sposobów. Niektórzy wolą sięgać po metody samotestowania, ale nie zawsze jest to wykonalne ze względu na ograniczenia czasowe lub brak możliwości odpowiedniego monitorowania postępowania.

Jakie szkolenia prowadzimy?

Masz pytanie ?

Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593
Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl
Pierwsza pomoc Szczecin
Pierwsza pomoc Szczecin
Pierwsza pomoc Szczecin
kurs pierwszej pomocy kraków
Kurs pierwszej pomocy białystok
pierwsza pomoc kurs białystok
udzielanie pierwszej pomocy kurs
Kurs pierwszej pomocy w warszawie
Kurs pierwszej pomocy zielona góra medyk
Kurs pierwszej pomocy zielona góra
Kurs pierwszej pomocy manekin białystok
pierwsza pomoc wrocław kurs