Pierwsza pomoc u dzieci - Medyk szkolenia Skip to main content

Najtrudniejszą czynnością dla matki jest udzielenie pierwszej pomocy własnemu dziecku. Strach, który paraliżuje, emocje, jakie sięgają zenitu, a z tyłu głowy świadomość, że nie wiesz, co robić, a musisz działać. Nie chcesz skrzywdzić własnego dziecka, ale nie potrafisz pomóc, bo nie wiesz jak to zrobić.

Powyższy scenariusz jest historią wiarygodną, ponieważ samodzielność dzieci okupiona jest niezliczoną liczbą siniaków, potknięć i upadków. Rodzic musi to zaakceptować i przyjąć jako pewnik. Warto jednak przygotować się merytorycznie do sytuacji, w których konieczna będzie szybka reakcja.

 

Kurs pierwszej pomocy organizowanie w formie stacjonarnej

Podstawą kursów pierwszej pomocy jest efektywność, którą możemy zmierzyć dopiero w praktyce. I to właśnie na praktyce opieramy nasze kursy stacjonarne.  Szkolenie odbywa się na fantomach elektronicznych, pozwalających monitorować skuteczność kursanta.

Zamów dostęp do szkolenia

Dziś zamówienie, dziś Certyfikat !

Dostęp do szkolenia zostaje przyznany ci natychmiast po dokonaniu wpłaty.

Wpłata zostaje zaksięgowana natychmiast przez kanał płatności ekspresowej paynow lub blik.

Szkolenie realizujesz za pośrednictwem swojego telefonu lub komputera loguje się do platformy E-learningowej.

Platforma jest instynktowna i prowadzi ciebie krok po kroku do samego końca szkolenia.

Szkolenie jest w formie video i zawiera lektora! Więc możesz się uczyć nawet w samochodzie lub parku!

Zamawiający szkolenie dostaje certyfikat lub zaświadczenie niezwłocznie, po zakończeniu egzaminu kursanta, i jest on pełnoprawnym dokumentem z podpisem elektronicznym.

 

Jak wygląda pierwsza pomoc u dzieci

Pierwsza pomoc u dzieci zazwyczaj związana jest z otarciami, zadrapaniami, czasem w grę wchodzą skręcenia i złamania. Zdarzają się też oparzenia, ale tak naprawdę sytuacji niebezpiecznych jest bardzo dużo.

Dziecko, któremu rozszerzamy dietę czasem dławi się jedzeniem. Reagować trzeba szybko, by chwila bez oddechu trwała jak najkrócej.

Opieka nad dziećmi jest niezwykle odpowiedzialnym zadaniem, które wymaga bardzo często koncentracji niemal przez całą dobę. Wyjątkiem jest sen malucha, gdy wiemy, że nic złego się nie wydarzy. Tak naprawdę poza kwestiami rozwojowymi, które generują potknięcia i siniaki (pierwsze kroki, podskoki, etc.) są też sytuacje, których nie można wyjaśnić np., gdy podczas zabawy dziecko włoży sobie klocek do nosa lub do ucha, zje coś, czego nie wolno brać do buzi. Jako rodzic czy opiekun nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich zachowań małych odkrywców. Bywa, że niejednokrotnie nas zaskakują.

Pierwsza pomoc u dzieci polegać musi przede wszystkim na zdiagnozowaniu problemu. Łatwiej zrozumieć malucha, który już potrafi nam zakomunikować, co się dzieje. Jeśli zaś chodzi o dziecko, które nie mówi, najważniejsza jest obserwacja stanu zdrowia. Dzięki temu, nawet w trakcie kontaktu z lekarzem, będziemy mogli powiedzieć, co dolega dziecku.

 

Kurs pierwszej pomocy u dzieci

Nasza firma bardzo często organizuje kursy dla rodziców, które pozwalają zrozumieć na czym polega pierwsza pomoc u dzieci. Są to najczęściej szkolenia grupowe, które dopasowujemy do potrzeb uczestników. Nasze szkolenia kładą nacisk na ratowanie każdego, ale na takich szkoleniach najwięcej mówimy o dzieciach, które bardzo często wpadają w kłopoty i wymagają troskliwej opieki. Jednymi z naszych podstawowych odbiorców są właśnie rodzice, którym bardzo zależy na uzyskaniu wiedzy z zakresu pierwszej pomocy w odniesieniu do ich dzieci. Na szkoleniach dla rodziców dowiadujemy się jak wiele dziwnych historii miało miejsce w życiu rodzin. Takie spotkania podkreślają jak ważna jest pierwsza pomoc u dzieci.

Wiemy doskonale, że nikt nie uczy rodziców, jak dobrze opiekować się dziećmi. Wiele zagadnień opracowanych w mądrych książkach nijak odnosi się do rzeczywistości, ale jedno możemy zagwarantować, wiedza z zakresu pierwszej pomocy u dzieci, którą przekazujemy podczas szkoleń zawsze się sprawdzi. To informacje, które niewątpliwie zadowolą nawet najbardziej wymagających rodziców, ponieważ tematyka szkoleń przygotowana jest przez naszych fachowców – ratowników medycznych, którzy są praktykami i wiedzą na co należy zwrócić uwagę.

Pierwsza pomoc u dzieci to schemat działań, które należy przedsięwziąć, gdy widzimy, że nasze maluchy zachowują się inaczej niż zwykle. To my jesteśmy obserwatorami naszych dzieci. Starajmy się zrobić wszystko, byśmy czuli, że posiadamy kompetencje związane z pierwszą pomocą.