Resuscytacja krążeniowo-oddechowa krok po kroku - Medyk szkolenia Skip to main content

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa krok po kroku

RKO to technika ratująca życie, która uratowała wiele istnień. Jest to łatwe do wykonania i może to zrobić każdy, ale niektórym osobom może być trudno zapamiętać procedurę. Z tego artykułu dowiesz się, jak krok po kroku wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową, tak abyś mógł uratować czyjeś życie, jeśli kiedykolwiek będzie miał problemy z oddychaniem.

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa to technika ratująca życie, która uratowała wiele istnień. Jest to łatwe do wykonania i każdy może je wykonać, ale niektórzy mogą mieć trudności z zapamiętaniem procedury ze względu na jej złożoność. Aby mieć pewność, że nikt nigdy nie zapomni tej ratującej życie techniki, dodaliśmy przewodnik krok po kroku, jak przeprowadzić resuscytację krok po kroku, aby wszyscy wiedzieli, jak to się robi.

kurs pierwszej pomocy łódź
Defibrylator AED, 80% kursantów bez wcześniejszego przeszkolenia popełnia drastyczne błędy w jego uzytkowaniu !
Potrzebujesz dobrych mechanizmów szkoleniowych aby wiedzieć jak, w trakcie dużego stresu właściwie uciskać klatkę piersiową
rzypomnijmy, że w mózgu dochodzi do nieodwracalnych zmian już po 3 minutach od zatrzymania krążenia. 10 minut zatrzymania krążenia bez RKO i defibrylacji prowadzi do śmierci (czas ten może się nieco zmieniać ze względu na temperaturę otoczenia i mechanizm, w jakim doszło do NZK).
Służbom medycznym dotarcie do poszkodowanego w mieście średnio zajmuje do 8 minut, a do poszkodowanego poza miastem – nawet do 15.
Czy wiesz że staza taktyczna przy silmy krwawieniu to ostateczność ? Są inne sposoby tamowania krwawienia.
Gdy ocena rytmu odbywa się w krótkim czasie po NZK i w sytuacji, gdy na miejscu znajduje się AED, migotanie komór stwierdza się aż w 76% przypadków. Każda minuta opóźnienia w wykonaniu defibrylacji powoduje spadek przeżywalności o 3-4%.
Powszechny dostęp do wiedzy na temat udzielania PP, częstotliwość różnego rodzaju kursów PP oraz coraz gęstsza sieć automatycznych defibrylatorów AED do użytku publicznego sprawiają, że przeżywalność osób z NZK zauważalnie rośnie.

RKO w punktach

Zadzwoń na 112, a następnie:

1. Na klatce piersiowej znajdź miejsce około jednej trzeciej odległości między sutkami i poniżej obojczyka (obojczyka).

2. Jedną ręką zaciśnij pięść i przyłóż ją do ust, aby zapobiec wymiotom na czyjąś twarz.

3. Połóż obie ręce na pięści w tym miejscu i mocno dociśnij około 5 cm

4. Teraz zwolnij nacisk na pięści, ponownie naciśnij około dwóch cali, a następnie zwolnij nacisk na pięści na jedną sekundę.

5. Powtarzaj kroki 4 i 5, aż przestaniesz wykrywać puls lub oddech.

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa to ratująca życie procedura medyczna, która wykorzystuje uciśnięcia klatki piersiowej i oddychanie usta-usta w celu dostarczenia pacjentowi tlenu. Ta prosta procedura ratująca życie jest często stosowana u osoby, która przestała oddychać, pomagając jej wrócić do normalnego oddychania. W przeszłości ten etapowy proces odbywał się zazwyczaj w szpitalu. Jednak ostatnio wprowadzono go w wielu miejscach pracy, oferując szkolenia prowadzone przez specjalistów, takich jak pielęgniarki i inni pracownicy służby zdrowia. . American Heart Association zaleca świadczeniodawcom opieki zdrowotnej w nauczaniu RKO następujące wytyczne: Aby nauczyć skutecznej resuscytacji w miejscu pracy, ważne jest, aby przed rozpoczęciem pracy poziom sprawności i pewność siebie były wysokie. Dodatkowo szkolenie powinno odbywać się z dwoma trenerami z różnych dziedzin wiedzy, a także z trzecim trenerem, który może zapewnić wsparcie. jeśli zajdzie taka potrzeba. Resuscytację krążeniowo-oddechową wykonuje się u osoby, która przestała oddychać lub osoby, która nie oddycha dobrze, stosując uciśnięcia klatki piersiowej i resuscytację usta-usta. Ta technika, pierwotnie zaprojektowana do użytku w szpitalach, została niedawno wprowadzona w wielu miejscach pracy, oferując szkolenia prowadzone przez profesjonalistów, takich jak pielęgniarki i inni pracownicy służby zdrowia. Aby dowiedzieć się, jak wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową, weź udział w tym szkoleniu.

Zamów dostęp do szkolenia

Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc to forma publicznej opieki zdrowotnej/medycznej dla osoby w przypadku urazu, choroby lub innego nagłego wypadku.

Pierwsza pomoc może być pomocna, jeśli ktoś został ranny, zachorował lub miał wypadek. Pierwsza pomoc obejmuje natychmiastowe leczenie w celu ratowania życia i zapobiegania dalszym urazom.

Bls first aid to forma pierwszej pomocy w ramach zdrowia publicznego, która zapewnia specyficzne leczenie w celu szybkiej reakcji na wzrost poziomu cukru we krwi. Pomaga również w zapobieganiu powikłaniom spowodowanym hipoglikemią, takim jak drgawki, śpiączka i śmierć.

Zaufali nam:

Co możemy zaoferować na naszych kursach?

  • zajęcia na terenie Szczecina i okolic 
  • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy 
  • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach. 
  • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp. 
  • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie. 

 

Kurs pierwszej pomocy

Kurs pierwszej pomocy to ważny krok dla każdego, kto chce być przygotowany na sytuację awaryjną. Jest to najbardziej podstawowy poziom szkolenia, który zapewni Ci wiedzę niezbędną do zapewnienia opieki w nagłych wypadkach. Zaświadczenie o pierwszej pomocy jest również wymagane w wielu karierach, zwłaszcza jeśli wykonujesz zawód medyczny (pielęgniarka, lekarz medycyny, ratownik medyczny). Biorąc kurs to dobry sposób, aby dowiedzieć się, jakie są Twoje mocne strony i co musisz poprawić. na. Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach to zawsze dobry pomysł, ponieważ pozwala zadbać o siebie lub innych w nagłych wypadkach. Decyzja o ścieżce kariery może być zniechęcającym i trudnym procesem. Oto kilka pomocnych wskazówek przy wyborze przyszłej kariery:. najczęściej ludzie zmieniają zdanie na temat tego, co chcą robić po ukończeniu kursów, które lepiej odpowiadają ich mocnym stronom i potrzebom.

Masz pytanie ?

Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593
Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl
Pierwsza pomoc Szczecin
Pierwsza pomoc Szczecin
Pierwsza pomoc Szczecin
kurs pierwszej pomocy kraków
Kurs pierwszej pomocy białystok
pierwsza pomoc kurs białystok
udzielanie pierwszej pomocy kurs
Kurs pierwszej pomocy w warszawie
Kurs pierwszej pomocy zielona góra medyk
Kurs pierwszej pomocy zielona góra
Kurs pierwszej pomocy manekin białystok
pierwsza pomoc wrocław kurs