Szkolenia okresowe bhp dla pracowników salonów fryzjerskich i kosmetycznych

Salony kosmetyczne i fryzjerskie to miejsca o specyficznej charakterystyce pracy. Otwierając taki zakład, pracodawca i pracownicy mają obowiązek odbyć szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Szkolenie takie zawiera niezbędne informacje związane z zagrożeniami związanymi ze specyfiką pracy w zakładzie fryzjerskim i kosmetycznym.

 

Zamów dostęp do szkolenia

Dziś zamówienie, dziś Certyfikat !

Dostęp do szkolenia BHP zostaje przyznany ci natychmiast po dokonaniu wpłaty.

Wpłata zostaje zaksięgowana natychmiast przez kanał płatności ekspresowej paynow lub blik.

Szkolenia BHP realizujesz za pośrednictwem swojego telefonu lub komputera loguje się do platformy E-learningowej.

Platforma jest instynktowna i prowadzi ciebie krok po kroku do samego końca szkolenia.

Szkolenie jest w formie video i zawiera lektora! Więc możesz się uczyć nawet w samochodzie lub parku!

Zamawiający szkolenia BHP dostaje certyfikat lub zaświadczenie niezwłocznie, po zakończeniu egzaminu kursanta, i jest on pełnoprawnym dokumentem z podpisem elektronicznym.

 

Cele szkolenia okresowego bhp dla pracowników salonów fryzjerskich i kosmetycznych

Program szkolenia okresowego bhp dla pracowników salonów fryzjerskich i kosmetycznych oparty jest na wymogach, jakie wynikają z podstawy prawnej.

Głównym celem szkoleń jest zapoznanie pracowników z najnowszą wiedzą z zakresu prawa pracy i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy lub aktualizacja zmian, które nastąpiły w okresie od ostatniego szkolenia.

Poza tym podczas szkoleń uczymy oceniać zagrożenia związane z wykonywaną pracą, a także metody ochrony przed zagrożeniami dla zdrowia i bezpieczeństwa. Poruszamy problemy związane z organizacją stanowisk pracy w salonach kosmetycznych, SPA oraz fryzjerskich, gdzie występuje narażenie na działanie czynników szkodliwych, biologicznych, chemicznych i niebezpiecznych, w tym szkodliwego promieniowania, z uwzględnieniem zasad ergonomii, w tym stanowisk wyposażonych w monitory ekranowe oraz inne urządzenia wykorzystywane w tego typu zakładach pracy.

Kształtujemy postawy, które pomagają w tworzeniu warunków pracy w sposób zgodny z przepisami i zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy, a w razie sytuacji kryzysowej tłumaczymy jak postępować, by nikt nie ucierpiał.

Szkolenie okresowe bhp dla pracowników salonów fryzjerskich i kosmetycznych

Internetowe szkolenie związane z bezpieczeństwem i higieną pracy dedykowane jest pracownikom zakładów fryzjerskich, kosmetyczkom, makijażystkom, wizażystkom, pracownikom wykonującym zabiegi pielęgnujące ciało, masaże, manicure, pedicure, osobom zatrudnionym w solarium oraz obsługującym urządzenia wykorzystywane w trakcie różnych zabiegów i innym pracownikom zakładów kosmetycznych, których charakter pracy wiąże się z narażeniem na czynniki szkodliwe i uciążliwe.

Pomyślne odbycie całego szkolenia okresowego bhp dla pracowników salonów fryzjerskich i kosmetycznych online zakończone jest certyfikatem, który jest ważny przez okres pięciu lat. Poświadcza on ukończenie szkolenia bhp i umożliwia dalszą pracę.

Podstawa prawna szkolenia okresowego bhp dla pracowników salonów fryzjerskich i kosmetycznych to:

  • Rozporządzenie MPIPS z dnia 26.09.1997r.w sprawie ogólnych przepisów bhp, (Dz.U.1997 nr 129 poz. 844 z późn. zm.),
  • Rozporządzenie MGiP z dnia 27.07.2004r.w sprawie szkolenia w dziedzinie bhp, (Dz.U. 2007 r. poz. 1420 z późn. zm.),
  • Ustawa Kodeks pracy z dnia 26 czerwca 1974r. (Dz.U. z 2019 r. poz. 1040 z późn. zm.).

Dlaczego warto odbyć szkolenie okresowe bhp online z firmą Medyk Szkolenia?

Nasza firma jest jedną z większych, działających na terenie całej Polski firm, której zaufały ogromne ilości kursantów. Tworzymy szkolenia indywidualne, szkolimy firmy, grupy społeczne np. szkolenia dla rodziców, czy ludzi w różnym wieku i na różnych stanowiskach.

Nasze podejście do zagadnień związanych pierwszą pomocą realizowaną podczas kursów online i szkoleń okresowych bhp online jest nastawione głównie na odbiorcę. Chcemy, by nasz przekaz merytoryczny był przyjemny w odbiorze, a szkolenie okresowe bhp dla pracowników salonów fryzjerskich i kosmetycznych było merytorycznie atrakcyjne.