Kurs pierwszej pomocy dla dzieci

Kurs pierwszej pomocy organizowanie w formie stacjonarnej

Podstawą kursów pierwszej pomocy jest efektywność, którą możemy zmierzyć dopiero w praktyce. I to właśnie na praktyce opieramy nasze kursy stacjonarne.  Szkolenie odbywa się na fantomach elektronicznych, pozwalających monitorować skuteczność kursanta.

Zamów dostęp do szkolenia

Dziś zamówienie, dziś Certyfikat !

Dostęp do szkolenia zostaje przyznany ci natychmiast po dokonaniu wpłaty.

Wpłata zostaje zaksięgowana natychmiast przez kanał płatności ekspresowej paynow lub blik.

Szkolenie realizujesz za pośrednictwem swojego telefonu lub komputera loguje się do platformy E-learningowej.

Platforma jest instynktowna i prowadzi ciebie krok po kroku do samego końca szkolenia.

Szkolenie jest w formie video i zawiera lektora! Więc możesz się uczyć nawet w samochodzie lub parku!

Zamawiający kurs pierwszej pomocy dla dzieci dostaje certyfikat lub zaświadczenie niezwłocznie, po zakończeniu egzaminu kursanta, i jest on pełnoprawnym dokumentem z podpisem elektronicznym.

Kurs pierwszej pomocy dla dzieci

Dzieci są niezwykle wdzięcznymi słuchaczami. Warto już od najmłodszych lat, poprzez zabawę, uświadamiać najmłodszych, że wiedza z zakresu pierwszej pomocy jest tą najważniejszą i że warto pamiętać zawsze.

kurs pierwszej pomocy dla dzieci jest wyjątkowy

Praca z dziećmi jest najtrudniejszym i najbardziej wymagającym zadaniem dla naszych ekspertów. Wiemy doskonale, że uwaga, jaką poświęcą dzieci na pozyskiwanie informacji jest proporcjonalna do atrakcji, jakie musimy im zapewnić. Zajęcia nie mogą być nudne. Dobrze, gdy wiedza merytoryczna połączona jest z aktywnością ruchową i ograniczona do podstaw i konkretów.

Mamy doświadczenie w pracy z najmłodszymi i wiemy, że dzieci bardzo szybko oceniają poziom naszego kursu. Zdajemy sobie sprawę, że to nie są powściągliwi słuchacze i głośno mówią o swoich oczekiwaniach, emocjach i ocenach. To dla nas niezwykłe doświadczenie i już niejednokrotnie zdarzało się przeorganizowywanie sposobu przekazu, jaki planowaliśmy wcześniej, by usatysfakcjonować naszych słuchaczy. Kurs pierwszej pomocy dla dzieci to wymagający obszar naszych działań, ale uważamy, że to też bardzo ważni odbiorcy. Wiemy doskonale, że wiedza, jaką chcemy przekazać jest odpowiednia dla młodych słuchaczy, a być może będzie kluczowa w ich życiu.

Mamy świadomość, że na kursach pierwszej pomocy dla dzieci musimy być elastyczni. Chcemy przekazać jak najwięcej treści, by została zapamiętana na przyszłość. Czy mamy na to skuteczne metody? Jesteśmy twórczym zespołem. Pomaga nam to w pracy z dziećmi. Nasza grupa ekspertów prowadzących kursy ma doświadczenie i ogromny potencjał dydaktyczny.

Czym skorupka za młodu nasiąknie… – kurs pierwszej pomocy dla dzieci

W naszej pracy ważne jest przekazywanie treści merytorycznych, ale przede wszystkim chodzi o dzielenie się doświadczeniem ratownika medycznego. Wiemy doskonale jak podatne na nową wiedzę są dzieci. Kurs pierwszej pomocy dla dzieci kierujemy już do grup przedszkolnych, które bardzo chętnie współpracują z naszymi ratownikami medycznymi, którzy pokazują przy okazji ciekawe przyrządy z torby ratowniczej.

Dziecko bardzo chętnie przyjmuje informacje od kogoś fascynującego. Mamy jednak świadomość, że tak naprawdę naszym celem jest przedstawienie podstawowych schematów ratowania życia.

Zdajemy sobie sprawę, jak wiele informacji oferują konkurencyjne kursy. Nasza grupa ekspertów opracowała kilka podstawowych informacji, do których podczas kursu pierwszej pomocy wracamy w różny sposób, co ma służyć lepszemu przyswojeniu niezbędnych podstaw, które mogą uratować komuś życie. Nie omawiamy wyposażenia karetki, ani roli pracownika medycznego. Staramy się mówić tylko to, o czym dziecko ma pamiętać: numery alarmowe, co zrobić, gdy w domu zasłabnie ktoś dorosły? Wiemy doskonale, że ta wiedza uratowała już niejedną osobę.

Mamy świadomość, że od najmłodszych lat warto rozmawiać o konieczności udzielania pierwszej pomocy osobie, która tego potrzebuje. Często w szkołach i przedszkolach porusza się tematy bezpieczeństwa, ale o pierwszej pomocy mówią zwykle specjaliści, którzy decydują się na takie pogadanki. Z naszej strony oferujemy kurs pierwszej pomocy dla dzieci w różnym wieku. Zachęcamy do współpracy opiekunów nawet najmłodszych dzieci.

Wyedukować, nie wychować

Naszym zadaniem jest pogadanka o podstawach i ćwiczenia praktyczne, które mają usystematyzować zdobytą wiedzę. Jesteśmy organizatorami kursów pierwszej pomocy, ale nie wychowujemy. Chcemy przekazać informacje, które pozwolą dziecku podjąć właściwą decyzję, gdy będzie musiało podjąć ją za dorosłego.

Tak naprawdę to tylko połowa sukcesu. Drugą jest to, czego nauczono w domu. Szacunek do drugiego człowieka przekłada się na chęć niesienia pomocy. Odpowiedzialność za swoje czyny nie pozwala wyrządzić krzywdy drugiemu człowiekowi. Te cechy budują całą osobowość, która ma zadatki na empatycznego i dobrego obserwatora rzeczywistości.

Uwrażliwiamy wszystkich, że nasz kurs pierwszej pomocy dla dzieci nie sprawia, że dziecko zaraz po jego ukończeniu będzie w stanie samo działać zgodnie z poznanymi zasadami. Chodzi o możliwości, jakie dajemy mu, gdy zajdzie taka potrzeba, ale i to nie wszystko. Liczy się podejście rodziców. W nich maluch dostrzega ogromny autorytet. Rozmowa z rodzicami w tym wieku bywa kluczowa, by dziecko zrozumiało działania, o których mówimy na kursie.

Rodzic i nauczyciel w naszej pracy z dziećmi odgrywa kluczową rolę. To on może zachęcić do działania. To on utrwala schematy, jakich uczymy, to dzięki niemu dziecko jest otwarte na świat i na nowości.

kurs pierwszej pomocy dla dzieci z ulubioną maskotką

Staramy się, by uczestnicy naszego kursu mieli przy sobie misie. Ulubione maskotki bardzo często dodają śmiałości, a jeszcze częściej dzieje się tak, że dzieci poza tym, że czują się bezpieczne, to chętnie ćwiczą na swoim ulubionym misiu wszystkie zasady udzielania pierwszej pomocy.

Ważnym aspektem posiadania misia – ulubionej Przytulanki jest uświadomienie, że tak naprawdę kieruje nimi chęć niesienia pomocy komuś, kogo bardzo lubią. Dużo łatwiej oswoić nowe emocje u boku misia. Te zajęcia już od najmłodszych lat pozwalają na rozwijanie poczucia obowiązku wobec innych, którzy pomocy potrzebują.

Zaufali nam: