Pierwsza pomoc to leczenie ratunkowe udzielane osobie, która jest ranna lub chora, zwłaszcza w celu zapobieżenia utracie życia lub dalszym obrażeniom.
Celem Szkolenie z pierwszej pomocy Poznań jest zapewnienie osobie komfortu i utrzymanie jej przy życiu do czasu uzyskania bardziej zaawansowanej opieki medycznej. . Szkolenie z pierwszej pomocy Poznań może obejmować leczenie drobnych problemów, takich jak zadrapanie lub zwichnięcie, po metody ratujące życie, takie jak resuscytacja krążeniowo-oddechowa (CPR) i defibrylacja. Podstawowym celem udzielania pierwszej pomocy jest zapobieganie urazom lub chorobom podczas oczekiwania na bardziej zaawansowaną opiekę medyczną. Szkolenie z pierwszej pomocy Poznań jest często udzielana przez personel ratunkowy, specjalistów edukacji zdrowotnej oraz lekarzy/pielęgniarki na oddziałach ratunkowych i poradniach ratunkowych. Istnieją trzy klasyczne sposoby udzielania pierwszej pomocy: Można je dalej podzielić na:
1. Opieka w nagłych wypadkach, która zatrzyma krwawienie, zatrzyma wstrząs, kontroluje i/lub łagodzi ból poprzez ręczne podparcie złamanej kończyny lub uszkodzonej części ciała. Jest to przeciwieństwo opieki niezwiązanej z nagłymi wypadkami, która polega na leczeniu mniejszych urazów, takich jak złamane ramię lub zerwane więzadła, bez konieczności wcześniejszego zatrzymywania krwawienia wewnętrznego.
2. Specyficzne leczenie na chorobę lub infekcję, taką jak reakcja alergiczna.
3. Pierwsza pomoc dotycząca zdrowia psychicznego, która pomaga komuś z kryzysem emocjonalnym lub psychicznym lub innymi problemami behawioralnymi.
Szkolenie z pierwszej pomocy Poznań jest często prowadzona przez personel ratunkowy oraz lekarzy / pielęgniarki na oddziałach ratunkowych i poradniach ratunkowych.
Istnieją trzy klasyczne środki pierwszej pomocy: Opieka w nagłych wypadkach, która zatrzymuje krwawienie, kontroluje wstrząs i łagodzi ból poprzez wykonywanie podstawowych zabiegów resuscytacyjnych; zaawansowana pierwsza pomoc obejmująca resuscytację krążeniowo-oddechową; oddychanie wspomagające ratujące życie natlenienie krwi i usuwanie śluzu z płuc. Trzy klasyczne środki pierwszej pomocy to: Opieka w nagłych wypadkach, która zatrzymuje krwawienie, kontroluje wstrząs i łagodzi ból poprzez wykonywanie podstawowych zabiegów resuscytacyjnych; zaawansowana pierwsza pomoc, w tym resuscytacja krążeniowo-oddechowa, i wreszcie oddychanie, które ratuje życie.