SZKOLENIE Z PIERWSZEJ POMOCY - Medyk szkolenia Skip to main content

Szkolenie z pierwszej pomocy

Kompletny przewodnik po szkoleniu z pierwszej pomocy i jego zmianach we współczesnym świecie.

zagadnienia:

Wprowadzenie: Co to jest szkolenie z pierwszej pomocy i jak to właściwie działa?

Dlaczego każdy powinien nauczyć się pierwszej pomocy?

Jak zmieniło się szkolenie z pierwszej pomocy wraz z trendami technologicznymi?

Jakie są najlepsze narzędzia wspomagane sztuczną inteligencją, aby dowiedzieć się, jak prowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową?

Jak wybrać najlepszy kurs online dla swoich potrzeb?

Wprowadzenie: Co to jest szkolenie z pierwszej pomocy i jak to właściwie działa?

Szkolenie z pierwszej pomocy to proces, który pomaga ludziom nauczyć się udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach.

Szkolenie z pierwszej pomocy jest dla wielu osób ważną i niezbędną umiejętnością. Może to być zarówno dla bezpieczeństwa osobistego, jak i dla środowisk pracy, które wymagają przeszkolenia w zakresie udzielania pierwszej pomocy. . Innym ważnym powodem jest możliwość reakcji klienta na zabieg. Wiele osób jest wrażliwych na to, że ktoś dotyka ich ciała z jakiegokolwiek powodu, więc szkolenie z pierwszej pomocy pomaga uczynić je bardziej tolerancyjnymi na leczenie. Pierwsza pomoc może być stosowana zarówno w domu, jak i w nagłych wypadkach lub katastrofach.

Szkolenie z pierwszej pomocy obejmuje takie tematy, jak: resuscytacja krążeniowo-oddechowa, zadławienie, tamowanie krwawienia i inne. RKO: oddychanie ratunkowe, uciśnięcia klatki piersiowej, stosowanie AED, oddychanie ratunkowe i resuscytacja usta-usta Zadławienie: zapobieganie i usuwanie ciał obcych z dróg oddechowych Kontrola krwawienia: krwawienie z ran lub krwawienia z nosa , zastosowanie ucisku i kontrola krwawienia zewnętrznego

Ten kurs obejmuje quiz zawierający 47 pytań. Quiz nie jest wymagany do ukończenia tego kursu.

kurs pierwszej pomocy łódź
Defibrylator AED, 80% kursantów bez wcześniejszego przeszkolenia popełnia drastyczne błędy w jego uzytkowaniu !
Potrzebujesz dobrych mechanizmów szkoleniowych aby wiedzieć jak, w trakcie dużego stresu właściwie uciskać klatkę piersiową
rzypomnijmy, że w mózgu dochodzi do nieodwracalnych zmian już po 3 minutach od zatrzymania krążenia. 10 minut zatrzymania krążenia bez RKO i defibrylacji prowadzi do śmierci (czas ten może się nieco zmieniać ze względu na temperaturę otoczenia i mechanizm, w jakim doszło do NZK).
Służbom medycznym dotarcie do poszkodowanego w mieście średnio zajmuje do 8 minut, a do poszkodowanego poza miastem – nawet do 15.
Czy wiesz że staza taktyczna przy silmy krwawieniu to ostateczność ? Są inne sposoby tamowania krwawienia.
Gdy ocena rytmu odbywa się w krótkim czasie po NZK i w sytuacji, gdy na miejscu znajduje się AED, migotanie komór stwierdza się aż w 76% przypadków. Każda minuta opóźnienia w wykonaniu defibrylacji powoduje spadek przeżywalności o 3-4%.
Powszechny dostęp do wiedzy na temat udzielania PP, częstotliwość różnego rodzaju kursów PP oraz coraz gęstsza sieć automatycznych defibrylatorów AED do użytku publicznego sprawiają, że przeżywalność osób z NZK zauważalnie rośnie.

Dlaczego każdy powinien nauczyć się pierwszej pomocy ?

Pierwsza pomoc to umiejętność, którą możesz wykorzystać na co dzień. Niezależnie od tego, czy jest to niewielki uraz, czy nagły wypadek, pierwsza pomoc może być użyta do ratowania życia.

Pierwsza pomoc jest ważna, ponieważ ratuje życie i zapewnia ulgę osobom, które cierpią lub zostały ranne. W nagłych przypadkach pierwsza pomoc zapewnia natychmiastową ulgę w skutkach szoku i urazu. Pomaga również zapobiegać dalszym urazom, jeśli ktoś krwawi lub został ranny w wyniku upadku.

Pierwsza pomoc to procedura leczenia urazu, choroby lub innego problemu medycznego za pomocą środka objawowego. Składał się z pięciu kategorii: krwawienie, złamania, wstrząs i resuscytacja, łagodzenie bólu i leczenie zakrztuszenia. . Pierwsza pomoc obejmowała: 1. W przypadku rany krwawiącej: jeśli to możliwe, uciskaj bezpośrednio przez 15 minut, aby zatrzymać obfite krwawienie (jeśli krwawienia nie można powstrzymać samym uciskiem, załóż opaskę uciskową). Jeśli to nie zadziała, zawiąż bandaż wokół rany. Zastosuj nacisk na bandaż na kolejny

Jak zmieniło się szkolenie z pierwszej pomocy wraz z trendami technologicznymi ?

Szkolenia z pierwszej pomocy uległy na przestrzeni lat znacznej zmianie, a to ze względu na trendy technologiczne.

Ideę technologii AI do szkolenia z pierwszej pomocy wprowadziło oprogramowanie LifeGuard Automatic First Aid Training. LifeGuard to automatyczne oprogramowanie szkoleniowe pierwszej pomocy, które wykorzystuje technologię sztucznej inteligencji, aby nauczyć Cię wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej, używania AED i innych umiejętności ratujących życie. . Zostało to wprowadzone jako rozwiązanie wysokich kosztów związanych ze szkoleniem z pierwszej pomocy. Istnieje kilka firm opracowujących oprogramowanie oparte na sztucznej inteligencji dla branży medycznej.

Szkolenie z pierwszej pomocy zmieniło się znacząco na przestrzeni lat ze względu na trendy technologiczne. Wynika to z oprogramowania LifeGuard Automatic First Aid Training, które wykorzystuje technologię sztucznej inteligencji, aby nauczyć Cię wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej, korzystania z AED i innych umiejętności ratujących życie. Szkolenie z pierwszej pomocy zmieniło się znacząco na przestrzeni lat ze względu na trendy technologiczne. Wynika to z oprogramowania LifeGuard Automatic First Aid Training, które wykorzystuje technologię sztucznej inteligencji, aby nauczyć Cię wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej, korzystania z AED i innych umiejętności ratujących życie. Tylko w 2018 roku ponad 1,7 miliona osób zostało uratowanych przed poważnymi obrażeniami lub śmierć przez oprogramowanie LIFEGUARD.

Jakie są najlepsze narzędzia wspomagane sztuczną inteligencją, aby dowiedzieć się, jak prowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową?

RKO to technika ratująca życie, której uczy się wiele osób w szkołach i innych placówkach edukacyjnych. Jednak samodzielna nauka kroków związanych z resuscytacją nie zawsze jest łatwa. Z pomocą sztucznej inteligencji uczniowie mogą nauczyć się wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową za pomocą aplikacji, która oferuje instrukcje krok po kroku i demonstracje wizualne. . Jaki jest obecny stan sztucznej inteligencji w edukacji? AI od lat jest wdrażana w edukacji. Na przykład sztuczna inteligencja została wykorzystana do tworzenia filmów edukacyjnych dla uczniów gimnazjów o tym, jak zapobiegać zawałowi serca. Badanie przeprowadzone przez The British Council wykazało, że wykorzystanie rozszerzonej rzeczywistości w nauczaniu ma znaczący wpływ na efekty uczenia się uczniów.

Najlepszymi narzędziami wspomaganymi przez sztuczną inteligencję do nauki wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej są oprogramowanie defibrylatora, które uczy, jak prowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową, aplikacje do zadławień i fantom Bluetooth do monitorowania kursantów. Wspomagane sztuczną inteligencją narzędzia do nauczania RKO to oprogramowanie defibrylatora (urządzenie, aplikacja), aplikacje i urządzenie fantom (lalka do prowadzenia resuscytacji ) z Bluetooth. . Być może nie ma jednego narzędzia wspomaganego przez sztuczną inteligencję, które zastąpiłoby to prawdziwe doświadczenia.

Jak wygląda szkolenie z pierwszej pomocy?

Podczas naszych szkoleń stawiamy w całości na praktykę. Naszym zdaniem sama teoria na nic się nie zda przy podbramkowych sytuacjach. Nawiasem mówiąc, kursanci chętniej i szybciej przyswajają wiedzę, z większym zapałem biorąc udział w szkoleniach z pierwszej pomocy. Zajęcia trwają około 5 godzin zegarowych. Są one prowadzone przez naszych specjalistów, a dokładniej przez absolwentów Uniwersytetu Medycznego. Aktualnie, czynnie pracują w Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi. Z entuzjazmem podzielą się zdobytą wiedzą i doświadczeniem z naszymi kursantami na szkolenie z pierwszej pomocy.

Nadal nie jesteś pewny, czy powinieneś rozpocząć szkolenie z pierwszej pomocy? Na naszej stronie w zakładce Test z pierwszej pomocy, dostępny jest szybki, darmowy sprawdzian wiedzy. Możesz ocenić swoją znajomość i przekonać się, że nie jest to wcale takie proste. 

Szkolenia z pierwszej pomocy online

Struktura kursu pierwszej pomocy online:

Kurs pierwszej pomocy online odbywa się w formie e-learningowej: uczestnik dostaje dostęp do materiałów szkoleniowych, z których korzysta w czasie dla niego odpowiednim. Po zapoznaniu się z materiałami szkoleniowymi, które zawierają prezentację i filmy, kursant podejmuje próbę zdania egzaminu w formie testowej składającego się z 10 pytań zamkniętych (abcde).

 

Program kursu pierwszej pomocy online:

 • bezpieczeństwo na miejscu wypadku,
 • elementy anatomii i fizjologii człowieka,
 • łańcuch ratunkowy, łańcuch przeżycia,
 • wzywanie pomocy (rozmowa z dyspozytorem),
 • ocena stanu poszkodowanego ABCE,
 • omdlenie a utrata przytomności,
 • postępowanie z poszkodowanym nieprzytomnym (pozycja bezpieczna),
 • postępowanie przy zakrztuszeniu i zadławieniu u dorosłych i dzieci,
 • podstawowe zabiegi resuscytacyjne u dorosłych i u dzieci /BLS,
 • obsługa defibrylatora AED,
 • wstrząs,
 • rany i krwotoki,
 • zawał serca, uraz głowy, atak drgawek, udar mózgu, anafilaksja,
 • apteczka pierwszej pomocy zestaw r-0.

Jak wybrać najlepszy kurs online dla swoich potrzeb?

Kursy pierwszej pomocy online to świetny sposób na zdobycie nowych umiejętności. Pozwalają ludziom uczyć się w każdej chwili i we własnym tempie. . Komentarze kursantów ze strony internetowej opinie google : “Świetnie, zdecydowanie polecam ten kurs każdemu.” „To było dla mnie niesamowite doświadczenie edukacyjne”. „Świetny materiał kursowy i doskonały instruktor”. „Miło było mieć kurs online, który nie wymagał ode mnie obecności w klasie” „Bardzo polecam ten kurs”. „To dobry i niedrogi sposób na zdobycie przewagi w wymaganych klasach”.

Dostępnych jest wiele różnych rodzajów kursów online. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę rodzaj szkolenia, którego potrzebujesz, swoje umiejętności i rodzaj treści, których chcesz się nauczyć.

szkolenie z pierwszej pomocy on linie jest świetną opcją dla tych, którzy nie są pewni, czego chcą się nauczyć lub ile czasu chcą zainwestować w naukę. Jest również świetny dla osób, które mają napięty grafik i nie mają czasu na kurs stacjonarny.

Kurs pierwszej pomocy organizowanie w formie stacjonarnej

Podstawą kursów pierwszej pomocy jest efektywność, którą możemy zmierzyć dopiero w praktyce. I to właśnie na praktyce opieramy nasze kursy stacjonarne.  Szkolenie odbywa się na fantomach elektronicznych, pozwalających monitorować skuteczność kursanta.

Zamów dostęp do szkolenia

Dziś zamówienie, dziś Certyfikat !

Dostęp do szkolenia zostaje przyznany ci natychmiast po dokonaniu wpłaty.

Wpłata zostaje zaksięgowana natychmiast przez kanał płatności ekspresowej paynow lub blik.

Szkolenie realizujesz za pośrednictwem swojego telefonu lub komputera loguje się do platformy E-learningowej.

Platforma jest instynktowna i prowadzi ciebie krok po kroku do samego końca szkolenia.

Szkolenie jest w formie video i zawiera lektora! Więc możesz się uczyć nawet w samochodzie lub parku!

Zamawiający szkolenie dostaje certyfikat lub zaświadczenie niezwłocznie, po zakończeniu egzaminu kursanta, i jest on pełnoprawnym dokumentem z podpisem elektronicznym.

Zaufali nam:

Szkolenie z pierwszej pomocy

Jakie szkolenia prowadzimy?

Co możemy zaoferować?

 • Kurs pierwszej pomocy na terenie całej Polski 
 • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy. 
 • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach. 
 • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp. 
 • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie. 

Masz pytanie ?

Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593
Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl
W Akademii EHS oferujemy różnorodne kursy, które pomogą Ci nauczyć się pierwszej pomocy. Kursy różnią się długością i liczbą osób, dla których mogą być dostosowane.
Kurs pierwszej pomocy - Zapewnienie szkoleń z pierwszej pomocy dla pracowników w miejscu pracy, społeczności i zdrowia.
Szkolenie z pierwszej pomocy i zajęcia resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Zajęcia w Greater Houston Area.
Gotowy do nauki umiejętności udzielania pierwszej pomocy? Kliknij tutaj, aby rozpocząć.
Szeroka gama kursów pierwszej pomocy - od 1-godzinnych kursów online po pełne moduły i certyfikaty.
Kanadyjski Czerwony Krzyż oferuje szkolenia z pierwszej pomocy i resuscytacji krążeniowo-oddechowej dla osób prywatnych i firm
Kurs pierwszej pomocy ma na celu zapewnienie szerokiego przeglądu pomocy medycznej w nagłych wypadkach, tak aby ratownicy mogli zajmować się sytuacjami zagrażającymi życiu, dopóki nie pojawi się profesjonalna opieka medyczna.
Kurs pierwszej pomocy ma na celu zapewnienie szerokiego przeglądu pomocy medycznej w nagłych wypadkach, tak aby ratownicy mogli zajmować się sytuacjami zagrażającymi życiu, dopóki nie pojawi się profesjonalna opieka medyczna.
Prowadzimy szkolenia z pierwszej pomocy firmom, szkołom, organizacjom charytatywnym i innym. Nasze kursy są dostosowane do specyficznych potrzeb każdego klienta.
Oferujemy szkolenia z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej, AED i pierwszej pomocy w różnych formatach dostosowanych do Twoich potrzeb. Nasi Instruktorzy posiadają ponad 30-letnie doświadczenie w branży szkoleń z pierwszej pomocy.
Dowiedz się, jak oceniać i radzić sobie z najczęstszymi rodzajami urazów, chorób i zatruć, które pracownicy mogą napotkać w swoim środowisku pracy.
Kurs pierwszej pomocy nauczy Cię, jak radzić sobie z różnymi rodzajami urazów i chorób, które są powszechne w miejscu pracy.