szkolenie z pierwszej pomocy - Medyk szkolenia Skip to main content

Szkolenie z pierwszej pomocy

Co roku ponad 38 milionów osób zostaje rannych w miejscu pracy, a około 2 miliony umiera w wyniku wypadków przy pracy. Dlatego każdy powinien wiedzieć, jak korzystać z umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Ten artykuł to przewodnik krok po kroku dotyczący udzielania pierwszej pomocy, który wykorzystuje wiedzę i umiejętności, które już posiadasz, tak abyś mógł z nich skorzystać w nagłych wypadkach. Nadszedł czas, aby przeciwstawić się urazom w miejscu pracy, ucząc się amatorskich porad dotyczących pierwszej pomocy.

kurs pierwszej pomocy łódź
Defibrylator AED, 80% kursantów bez wcześniejszego przeszkolenia popełnia drastyczne błędy w jego uzytkowaniu !
Potrzebujesz dobrych mechanizmów szkoleniowych aby wiedzieć jak, w trakcie dużego stresu właściwie uciskać klatkę piersiową
rzypomnijmy, że w mózgu dochodzi do nieodwracalnych zmian już po 3 minutach od zatrzymania krążenia. 10 minut zatrzymania krążenia bez RKO i defibrylacji prowadzi do śmierci (czas ten może się nieco zmieniać ze względu na temperaturę otoczenia i mechanizm, w jakim doszło do NZK).
Służbom medycznym dotarcie do poszkodowanego w mieście średnio zajmuje do 8 minut, a do poszkodowanego poza miastem – nawet do 15.
Czy wiesz że staza taktyczna przy silmy krwawieniu to ostateczność ? Są inne sposoby tamowania krwawienia.
Gdy ocena rytmu odbywa się w krótkim czasie po NZK i w sytuacji, gdy na miejscu znajduje się AED, migotanie komór stwierdza się aż w 76% przypadków. Każda minuta opóźnienia w wykonaniu defibrylacji powoduje spadek przeżywalności o 3-4%.
Powszechny dostęp do wiedzy na temat udzielania PP, częstotliwość różnego rodzaju kursów PP oraz coraz gęstsza sieć automatycznych defibrylatorów AED do użytku publicznego sprawiają, że przeżywalność osób z NZK zauważalnie rośnie.

Udzielanie pierwszej pomocy jest to cenna umiejętność

Trening CPR w zakresie pierwszej pomocy jest ważny dla każdego w dzisiejszych czasach. Często jednak zapominamy, jak ważne jest szkolenie z pierwszej pomocy ratującej życie. Statystyki pokazują, że ponad 20% wszystkich wypadków jest spowodowanych jakimś rodzajem nagłego wypadku medycznego. . Nauka szkolenia w zakresie RKO jest łatwa i powinna znaleźć się na pasku narzędzi każdego. Kiedy poświęcamy czas na naukę resuscytacji krążeniowo-oddechowej i pierwszej pomocy, może to uratować życie kogoś, kogo kochamy, a nawet nas samych. . Jak widzisz, nauka treningu RKO jest ważną częścią Twoich szybkich działań. Może nie jest to coś, na co masz teraz czas, ale kiedy nadejdzie czas, zmieni to świat.

Ważne jest, aby w Twojej organizacji był dobrze wyszkolony personel. Sugerujemy, abyś nauczył tych umiejętności pracowników, aby mogli pomóc innym w potrzebie, jeśli doznają obrażeń podczas pracy. . Organizacja powinna mieć dobrze opracowany plan awaryjny na wypadek sytuacji awaryjnej.

Dlaczego warto wybrać Medyk Szkolenia na naukę pierwszej pomocy w Szczecinie?

Szkolenie z pierwszej pomocy jest kluczowym elementem przygotowania na wypadek sytuacji kryzysowej. Wiedząc, jak radzić sobie z różnymi urazami, będziesz w stanie uratować życie i skrócić czas reakcji. Najlepszym sposobem na zrozumienie, jak radzić sobie z kontuzją, jest szkolenie praktyczne. Dlatego oferujemy różnorodne kursy online i programy osobiste na żywo. które zapewniają szkolenie w zakresie pierwszej pomocy poprzez symulowane scenariusze. Co to jest pierwsza pomoc?

Pierwsza pomoc to leczenie ratunkowe udzielane osobie, która jest ranna lub chora, zwłaszcza w celu zapobieżenia utracie życia lub dalszym obrażeniom. Celem pierwszej pomocy jest zapewnienie osobie komfortu i utrzymanie jej przy życiu do czasu uzyskania bardziej zaawansowanej opieki medycznej. . Pierwsza pomoc może obejmować leczenie drobnych problemów, takich jak zadrapanie lub zwichnięcie, po metody ratujące życie, takie jak resuscytacja krążeniowo-oddechowa (CPR) i defibrylacja. Podstawowym celem udzielania pierwszej pomocy jest zapobieganie urazom lub chorobom podczas oczekiwania na bardziej zaawansowaną opiekę medyczną. Pierwsza pomoc jest często udzielana przez personel ratunkowy, specjalistów edukacji zdrowotnej oraz lekarzy/pielęgniarki na oddziałach ratunkowych i poradniach ratunkowych. Istnieją trzy klasyczne sposoby udzielania pierwszej pomocy: Można je dalej podzielić na:

1. Opieka w nagłych wypadkach, która zatrzyma krwawienie, zatrzyma wstrząs, kontroluje i/lub łagodzi ból poprzez ręczne podparcie złamanej kończyny lub uszkodzonej części ciała. Jest to przeciwieństwo opieki niezwiązanej z nagłymi wypadkami, która polega na leczeniu mniejszych urazów, takich jak złamane ramię lub zerwane więzadła, bez konieczności wcześniejszego zatrzymywania krwawienia wewnętrznego.

2. Specyficzne leczenie na chorobę lub infekcję, taką jak reakcja alergiczna.

3. Pierwsza pomoc dotycząca zdrowia psychicznego, która pomaga komuś z kryzysem emocjonalnym lub psychicznym lub innymi problemami behawioralnymi.

Pierwsza pomoc jest często udzielana przez personel ratunkowy oraz lekarzy / pielęgniarki na oddziałach ratunkowych i poradniach ratunkowych. Istnieją trzy klasyczne środki pierwszej pomocy: Opieka w nagłych wypadkach, która zatrzymuje krwawienie, kontroluje wstrząs i łagodzi ból poprzez wykonywanie podstawowych zabiegów resuscytacyjnych; zaawansowana pierwsza pomoc obejmująca resuscytację krążeniowo-oddechową; oddychanie wspomagające ratujące życie natlenienie krwi i usuwanie śluzu z płuc. Trzy klasyczne środki pierwszej pomocy to: Opieka w nagłych wypadkach, która zatrzymuje krwawienie, kontroluje wstrząs i łagodzi ból poprzez wykonywanie podstawowych zabiegów resuscytacyjnych; zaawansowana pierwsza pomoc, w tym resuscytacja krążeniowo-oddechowa, i wreszcie oddychanie, które ratuje życie.

Zamów dostęp do szkolenia

Dziś zamówienie, dziś Certyfikat !

Kurs pierwszej pomocy to świetny sposób na naukę radzenia sobie w nagłych wypadkach i ratowania życia. To także dobra okazja do rozwijania swoich umiejętności w tym zakresie. i staraj się zdobyć certyfikat pierwszej pomocy. Korzyści z kursu pierwszej pomocy: Kurs pierwszej pomocy to świetny sposób na nauczenie się radzenia sobie w nagłych wypadkach i ratowania życia. To także dobra okazja do rozwijania swoich umiejętności w tym zakresie. Istnieje wiele korzyści, które możesz osiągnąć, biorąc udział w tym kursie. Możesz otrzymać zaświadczenie o pierwszej pomocy. z kursu, który może Ci pomóc w przyszłości.

Zaufali nam:

Co możemy zaoferować na naszych kursach?

  • zajęcia na terenie Szczecina i okolic 
  • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy 
  • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach. 
  • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp. 
  • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie. 

 

Jakie szkolenia prowadzimy?

Masz pytanie ?

Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593
Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl
Pierwsza pomoc Szczecin
Pierwsza pomoc Szczecin
Pierwsza pomoc Szczecin
kurs pierwszej pomocy kraków
Kurs pierwszej pomocy białystok
pierwsza pomoc kurs białystok
udzielanie pierwszej pomocy kurs
Kurs pierwszej pomocy w warszawie
Kurs pierwszej pomocy zielona góra medyk
Kurs pierwszej pomocy zielona góra
Kurs pierwszej pomocy manekin białystok
pierwsza pomoc wrocław kurs