Niby każdy wie jak to się robi, w szkole uczyli, ale jak przyjdzie co do czego to czy w stresie każdy zachowa się tak jak powinien?

Wczoraj trafiła mi się 1szy raz w życiu sytuacja ratowania człowieka, i nie wiem czy zachowałbym się tak samo, gdyby nie to, że 2 tyg temu zdenerwowany postawą ludzi z kilku filmików wygooglowałem i przejrzałem info na temat udzielania 1szej pomocy, tak dla przypomnienia. Na harda ogólnie zaglądałem do tej pory kilka razy, ale te 2 tyg temu trochę się wciągnąłem i przejrzałem chyba z 10 stron z działu wypadki.

Pokaż więcej

Autor Piotr Stanny, miejsce wydarzenia Szczecin.

Wydawać by się mogło, że historia jest dosyć filmowa jednak zdarzyła się naprawdę

uświadamiając istotę umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Zacznę od tego, że miałam przyjemność uczestniczyć w szkoleniach prowadzonych przez firmę Medyk Szkolenia i to kilkukrotnie. Żartobliwy ton i atmosfera swobody oraz jasności treści sprawiła, że szkolenie minęło szybko i przyjemnie, a ja pozyskałam potrzebną wiedzę. To jak bardzo potrzebną miało okazać się wkrótce.
Był październikowy wieczór, szaruga. Prowadziłam auto, gdy zauważyłam dziwny zator na drodze, w miejscu, gdzie korki nie występują. Samochody wymijały punkt, do którego się zbliżałam. Nikt się nie zatrzymywał, nikt nie wysiadał.

Pokaż więcej

Natalia, Pabianice.