Kurs pierwszej pomocy w Zielonej Górze i okolicach.

Kurs pierwszej pomocy w Zielonej Górze i okolicach. Choć statystyki wyglądają coraz lepiej, to nadal wynika z nich, że Polacy nie potrafią udzielać pierwszej pomocy. Chciałby się powiedzieć, że Zielona Góra jest jakimś wyjątkiem, ale niestety nie. Można oczywiście skupiać się na szukaniu winnych takiej sytuacji, ale lepiej byłoby zrobić coś, co odmieni rzeczywistość. Pierwszym krokiem powinno być wzięcie udziału w szkoleniu z zakresu pomocy przedmedycznej. Takich kursów jest coraz więcej i na szczęście spora część z nich utrzymana jest na wysokim poziomie.

Zamów dostęp do szkolenia

Oferujemy:pierwsza pomoc (2)

 • zajęcia na terenie Zielonej Góry i okolic
 • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy
 • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
 • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.
 • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Nasze szkolenia:

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm i przedsiębiorstw
Szkolenia z pierwszej pomocy dla Auto szkoły
Kursy ratownictwa i szkolenia wyjazdowe
Warsztaty medyczne dla rodziców
Szkolenia z pierwszej pomocy prowadzone dla szkół
Szkolenia indywidualne z pomocy przedmedycznej

Jeśli potrzebujesz innych szkoleń, napisz do nas na adres: e.adamczyk@medykszkolenia.pl – jesteśmy otwarci na propozycje i dostosowujemy się do wymagań Klientów.

Nasze dane:

Firma MedykSzkolenia
NIP: 7292651646
REGON 364454851
Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593
Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

Szkolenia odbywają się tutaj!

Zaufali nam:

Szkolenia w Zielonej Górze

Zielona Góra

Kurs pierwszej pomocyKurs pierwszej pomocy w Zielonej Górze jest organizowany dla wszystkich, którzy mają ochotę poznać niezbędną wiedzę z tego zakresu. Szkolimy także grupy pracowników, a także prowadzimy szkolenia w różnych instytucjach. Przekazywane przez nas informacje z pewnością zadowolą każdego klienta, który zapragnie odbyć szkolenie z pierwszej pomocy.

Zielona Góra jest największym miastem województwa lubuskiego, atrakcyjnym pod wieloma względami dla mieszkańców i dla turystów. W związku z powyższym, warto skupić się na kwestiach związanych z bezpieczeństwem jego mieszkańców. Ważne jest, by uświadamiać mieszkańców Zielonej Góry, że kurs pierwszej pomocy, organizowany profesjonalnie, przez ludzi posiadających ogromną wiedzę i doświadczenie jest niezbędnym elementem ich codzienności i wiedzy, jaką powinni posiadać.

Kurs pierwszej pomocy dla dorosłych

Pierwsza pomoc - KursZ perspektywy dorosłego człowieka kurs pierwszej pomocy powinien być najważniejszym szkoleniem, jakie każdy powinien odbyć. Jeśli jest się odpowiedzialnym również za dzieci, to bezwzględnie szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy jest tym najważniejszym.
Rodzice doskonale wiedzą, jak niewiele potrzeba, by dziecku stałą się krzywda. Wystarczy chwila nieuwagi, niekoniecznie związana z brakiem opieki i zainteresowania, może to być zwykłe wyjście do toalety, które z perspektywy rodzica trwa chwilę, ale w ciągu tej chwili może wydarzyć się naprawdę wszystko. Dobrze wyposażona apteczka, to zaledwie czubek góry lodowej. Potrzebna jest wiedza i umiejętności, by okiełznać poszkodowanego malucha.

Nasze szkolenia kładą nacisk na ratowanie każdego, ale wiele mówimy o dzieciach, które bardzo często wpadają w kłopoty i wymagają troskliwej opieki. Jednymi z naszych podstawowych odbiorców są właśnie rodzice, którym bardzo zależy na uzyskaniu wiedzy z zakresu pierwszej pomocy w odniesieniu do ich dzieci. Na szkoleniach dowiadujemy się jak wiele dziwnych historii miało miejsce w życiu rodzin. Takie spotkania podkreślają jak ważne jest to, co robimy.

Szkolenia z pierwszej pomocyWiemy doskonale, że nikt nie uczy rodziców, jak dobrze opiekować się dziećmi. Wiele zagadnień opracowanych w mądrych książkach nijak ma się do rzeczywistości, ale jedno możemy zagwarantować, wiedza z zakresu pierwszej pomocy zawsze się sprawdzi. Wiedza, którą przekazujemy podczas naszych szkoleń idealnie sprawdzi się w każdym domu. To informacje, które niewątpliwie zadowolą nawet najbardziej wymagających rodziców, ponieważ tematyka szkoleń przygotowana jest przez naszych fachowców.

Poza informacjami związanymi z dziećmi, szkolimy również pracodawców i pracowników. Bardzo wiele zakładów pracy szkoli swoich pracowników z zakresu pierwszej pomocy podczas szkoleń BHP. Są to szkolenia bardzo okrojone, zawierają wiedzę podstawową. Bardzo często pracownicy nie przywiązują uwagi do informacji, które otrzymują, a to błąd!

My przywiązujemy uwagę do jakości przekazu. Chcemy, by wszyscy, którzy biorą udział w naszych szkoleniach nauczyli się podstaw reagowania i udzielania pierwszej pomocy. Staramy się, by wszystkie informacje były przystępne. Ćwiczymy reagowanie w sytuacjach, w których ważny jest czas. Wiedza, którą przekazujemy jest niezbędna w domu i w pracy, dlatego staramy się, by każdy, kto bierze udział w naszych zajęciach wyniósł z nich niezbędne dla siebie informacje. Tym różnimy się od standardowych kursów. Przekazywane przez nas informacje można odnieść do sytuacji z życia, dzięki czemu łatwiej nam podejmować szybkie decyzje w trudnych momentach.

Szkolenia i kursy z pierwszej pomocy – Zielona Góra

Ludzie mieszkający w dużych aglomeracjach powinni mieć prawo do regularnego dokształcania się z zakresu udzielania pierwszej pomocy, gdyż większa liczba ludności oznacza większy ruch, większe prawdopodobieństw wypadku, a także większą możliwość wykorzystania wiedzy związanej z pierwszą pomocą. Duże miasta wymagają od ludzi więcej uważności i ostrożności. Staramy się na naszych szkoleniach uczyć, że obserwowanie tego, co dzieje się wokół nie jest oznaką wścibstwa, a troską o siebie, o sąsiada i o innych, którzy żyją wokół nas.

Nasze firma ma poczucie, że kurs pierwszej pomocy w Zielonej Górze należy promować i propagować wśród różnych grup społecznych i instytucji. Zależy nam, by jak największa liczba osób mogła potwierdzić, że odbyła szkolenie z zakresu pierwszej pomocy właśnie w Zielonej Górze, w mieście wyjątkowym, gdzie żyją ludzie świadomi konieczności rozwijania podstawowych umiejętności współegzystowania, jakie dają wszystkim poczucie bezpieczeństwa.

Ważnym aspektem szkoleń okazuje się rozmowa z prowadzącym je ekspertem, który zna tajniki szybkiego reagowania i doskonale potrafi podpowiedzieć, jakie zachowanie pozwoli uspokoić poszkodowanych, a jak nie powinno się ratować ludzi. Szkolenia z zakresu pierwszej pomocy to także ćwiczenie emocji. Nie są one porównywalne do tych, które towarzyszą podczas faktycznego wypadku czy innego zdarzenia, ale warto o nich rozmawiać. Poszkodowani bardzo często potrzebują wsparcia emocjonalnego. Nasi eksperci uczą jak zapewnić poczucie bezpieczeństwa w każdej sytuacji. To niezwykle ważne informacje, ponieważ nie są dostępne w literaturze fachowej.

Medyk Szkolenia – Pierwsza pomoc dla każdego

Nasza firma chce mieć wpływ na świadomość mieszkańców miast. Mamy poczucie, że warto inwestować w szkolenia z zakresu pierwszej pomocy, bo one mentalnie przygotowują ludzi do empatycznego reagowania na potrzeby drugiego człowieka. Nasz kadra jest gronem fachowców, którzy poprzez dydaktykę realizują własne potrzeby dzielenia się niezbędną wiedzą, którą każdy człowiek powinien znać. Poczucie misji, jakie towarzyszy naszej pracy sprawdza się w trakcie szkoleń. Nie są to monologi, a dialogi i ćwiczenia, co bardzo ważne dla naszych kursantów. Chcemy, by w najtrudniejszych życiowych sytuacjach każdy mógł poczuć choć odrobinę komfortu, by mógł zareagować świadomie, by był przekonany, że działa dobrze, zgodnie z zasadami, których nauczył się na szkoleniu.

Każdy człowiek powinien oswoić w sobie przekonanie, że potrafi pomóc drugiemu

Każdy człowiek powinien oswoić w sobie przekonanie, że potrafi pomóc drugiemu, by nie czuł strachu, a chęć i konieczność niesienia pomocy. Takie przekonanie można wykształcić wyłącznie podczas kursów i szkoleń, gdy człowiek się z koniecznością wykonania pierwszej pomocy, zareagowania na sytuację zaproponowaną przez doświadczonego eksperta. W ten sposób każdy nabiera pewności siebie i odwagi, która może zaprocentować, gdy faktycznie będzie trzeba zareagować w sytuacji rzeczywistej.

Szkolenia z pierwszej pomocy odbywają się w Zielonej Górze na ul. Węgierskiej 14/5, gdy pojawi się grupa około piętnastu chętnych osób. W sytuacjach, gdy chodzi o szkolenia grup pracowników nasi eksperci są w stanie spotkać się w siedzibie firmy, która zleca szkolenie na terenie Zielonej Góry.
Nasi eksperci bardzo chętnie przygotują szkolenia tematyczne, związane z określonym zagadnieniem, chętnie podejmą współpracę oferując wiedzę z zakresu pierwszej pomocy w Zielonej Górze. Chętnie przeszkolą nauczycieli, uczniów i inne instytucje, które uznają tę wiedzę za niezbędną.
Na wszelkie pytania związane ze szczegółami szkolenia pierwszej pomocy w Zielonej Górze chętnie odpowiemy. Prosimy o kontakt.

Nasz formularz kontaktowy

  Umiejętności cywilizowanego świata

  W Polsce generalnie nie ma na żadnym etapie wymogu zdobycia wiedzy z zakresu pierwszej pomocy. Teoretycznie przeszkoleni powinni być wszyscy kierowcy, wyznaczone osoby z każdej większej firmy i parę innych grup zawodowych. Nic takiego nie ma miejsca, bo te podstawowe, wymagane prawem kursy często nawet się faktycznie nie odbywają. Wystarczy podpisać listę. Tymczasem dziś coraz częściej się mówi o tym, że szczególnie w krajach takich jak Polska, gdzie Obrona Cywilna w zasadzie nie istnieje, trzeba z zakresu pierwszej pomocy szkolić się samodzielnie. Jest to często wiedza, którą wykorzystuje się jako miernik rozwoju cywilizacyjnego, pewnie dlatego, że w jakiś sposób informuje to o tym, w jakim stopniu chcemy być odpowiedzialni za siebie nawzajem i swoje bezpieczeństwo.

  Jeśli spojrzeć na wszystkie statystyki z dystansu, to i tak nadal widoczna jest konieczność szerszego propagowania umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Podstawowe kursy trwają parę godzin i kosztują około 100 złotych – to niewiele. Przynajmniej tyle pracodawcy powinni poświęcić na realne wykształcenie pracowników, a kursanci OSK na to, żeby spełnić wymogi programowe. Może to jednak zrobić każdy z nas, ponieważ kursy te często mają charakter otwarty.

  Pierwsza pomoc jest dziś nauczana inaczej niż kiedyś. Mniejszą uwagę przykłada się na przykład do samodzielnego opatrywania złamań otwartych, które są rzadkie i w większości przypadków lepiej po prostu wezwać fachową pomoc, niż działać samodzielnie. Właśnie na zabezpieczeniu poszkodowanego i wezwaniu pomocy skupiają się wszystkie podstawowe kursy, a to dlatego, że te dwa działania w zupełności wystarczają, żeby uratować komuś życie. Są oczywiście sytuacje skrajne, ale wielu zgonów można by było uniknąć, gdyby przechodnie umieli wzywać pomoc i nie bali się tego robić.

  Odruchowe działanie jest „efektem ubocznym” każdego dobrego kursu pierwszej pomocy. Wykształcenie w sobie nawyku reagowania pozwoliłoby z pewnością pokonać nienapawające optymizmem statystyki, ale sprawiłoby też, że każdy poczułby się bezpieczniej – nie tylko zresztą w Zielonej Górze, ale absolutnie wszędzie, bo pierwsza pomoc nie ma ograniczonego zasięgu. Jeśli jest coś, czego warto się nauczyć, to na pewno jest to właśnie ratowanie życia. Choć brzmi to górnolotnie, to aż tyle można osiągnąć za cenę parogodzinnego szkolenia.