Kurs pierwszej pomocy Zielona Góra

Kurs pierwszej pomocy Zielona Góra Choć statystyki wyglądają coraz lepiej, to nadal wynika z nich, że Polacy nie potrafią udzielać pierwszej pomocy. Chciałby się powiedzieć, że Zielona Góra jest jakimś wyjątkiem, ale niestety nie. Można oczywiście skupiać się na szukaniu winnych takiej sytuacji, ale lepiej byłoby zrobić coś, co odmieni rzeczywistość. Pierwszym krokiem powinno być wzięcie udziału w szkoleniu z zakresu pomocy przedmedycznej. Takich kursów jest coraz więcej i na szczęście spora część z nich utrzymana jest na wysokim poziomie.

Kurs pierwszej pomocy Zielona Góra

kurs pierwszej pomocy łódź
Defibrylator AED, 80% kursantów bez wcześniejszego przeszkolenia popełnia drastyczne błędy w jego uzytkowaniu !
Potrzebujesz dobrych mechanizmów szkoleniowych aby wiedzieć jak, w trakcie dużego stresu właściwie uciskać klatkę piersiową
rzypomnijmy, że w mózgu dochodzi do nieodwracalnych zmian już po 3 minutach od zatrzymania krążenia. 10 minut zatrzymania krążenia bez RKO i defibrylacji prowadzi do śmierci (czas ten może się nieco zmieniać ze względu na temperaturę otoczenia i mechanizm, w jakim doszło do NZK).
Służbom medycznym dotarcie do poszkodowanego w mieście średnio zajmuje do 8 minut, a do poszkodowanego poza miastem – nawet do 15.
Czy wiesz że staza taktyczna przy silmy krwawieniu to ostateczność ? Są inne sposoby tamowania krwawienia.
Gdy ocena rytmu odbywa się w krótkim czasie po NZK i w sytuacji, gdy na miejscu znajduje się AED, migotanie komór stwierdza się aż w 76% przypadków. Każda minuta opóźnienia w wykonaniu defibrylacji powoduje spadek przeżywalności o 3-4%.
Powszechny dostęp do wiedzy na temat udzielania PP, częstotliwość różnego rodzaju kursów PP oraz coraz gęstsza sieć automatycznych defibrylatorów AED do użytku publicznego sprawiają, że przeżywalność osób z NZK zauważalnie rośnie.

Kurs pierwszej pomocy Zielona Góra

Kurs pierwszej pomocy Zielona Góra jest organizowany dla wszystkich, którzy mają ochotę poznać niezbędną wiedzę z tego zakresu.

Szkolimy także grupy pracowników, a także prowadzimy szkolenia w różnych instytucjach. Przekazywane przez nas informacje z pewnością zadowolą każdego klienta, który zapragnie odbyć szkolenie z pierwszej pomocy.

Zielona Góra jest największym miastem województwa lubuskiego, atrakcyjnym pod wieloma względami dla mieszkańców i dla turystów. W związku z powyższym, warto skupić się na kwestiach związanych z bezpieczeństwem jego mieszkańców. Ważne jest, by uświadamiać mieszkańców Zielonej Góry, że kurs pierwszej pomocy Zielona Góra, organizowany profesjonalnie, przez ludzi posiadających ogromną wiedzę i doświadczenie jest niezbędnym elementem ich codzienności i wiedzy, jaką powinni posiadać.

Kurs pierwszej pomocy organizowanie w formie stacjonarnej

Podstawą kursów pierwszej pomocy jest efektywność, którą możemy zmierzyć dopiero w praktyce. I to właśnie na praktyce opieramy nasze kursy stacjonarne.  Szkolenie odbywa się na fantomach elektronicznych, pozwalających monitorować skuteczność kursanta.

Nadchodzące szkolenia

marzec 2023

Zamów dostęp do szkolenia

Dostęp do szkolenia zostaje przyznany ci natychmiast po dokonaniu wpłaty.

Wpłata zostaje zaksięgowana natychmiast przez kanał płatności ekspresowej paynow lub blik.

Szkolenie realizujesz za pośrednictwem swojego telefonu lub komputera loguje się do platformy E-learningowej.

Platforma jest instynktowna i prowadzi ciebie krok po kroku do samego końca szkolenia.

Szkolenie jest w formie video i zawiera lektora! Więc możesz się uczyć nawet w samochodzie lub parku!

Zamawiający szkolenie dostaje certyfikat lub zaświadczenie niezwłocznie, po zakończeniu egzaminu kursanta, i jest on pełnoprawnym dokumentem z podpisem elektronicznym.

Kurs pierwszej pomocy Zielona Góra dla dorosłych

Z perspektywy dorosłego człowieka kurs pierwszej pomocy Zielona Góra powinien być najważniejszym szkoleniem, jakie każdy powinien odbyć.

Jeśli jest się odpowiedzialnym również za dzieci, to bezwzględnie szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy jest tym najważniejszym.
Rodzice doskonale wiedzą, jak niewiele potrzeba, by dziecku stałą się krzywda. Wystarczy chwila nieuwagi, niekoniecznie związana z brakiem opieki i zainteresowania, może to być zwykłe wyjście do toalety, które z perspektywy rodzica trwa chwilę, ale w ciągu tej chwili może wydarzyć się naprawdę wszystko. Dobrze wyposażona apteczka, to zaledwie czubek góry lodowej. Potrzebna jest wiedza i umiejętności, by okiełznać poszkodowanego malucha.

Nasz kurs pierwszej pomocy Zielona Góra kładzie nacisk na ratowanie każdego, ale wiele mówimy o dzieciach, które bardzo często wpadają w kłopoty i wymagają troskliwej opieki.

Jednymi z naszych podstawowych odbiorców są właśnie rodzice, którym bardzo zależy na uzyskaniu wiedzy z zakresu pierwszej pomocy w odniesieniu do ich dzieci. Na kurs pierwszej pomocy Zielona Góra dowiadujemy się jak wiele dziwnych historii miało miejsce w życiu rodzin. Takie spotkania podkreślają jak ważne jest to, co robimy.

Wiemy doskonale, że nikt nie uczy rodziców, jak dobrze opiekować się dziećmi. Wiele zagadnień opracowanych w mądrych książkach nijak ma się do rzeczywistości, ale jedno możemy zagwarantować, wiedza z zakresu pierwszej pomocy zawsze się sprawdzi. Wiedza, którą przekazujemy podczas naszych szkoleń idealnie sprawdzi się w każdym domu. To informacje, które niewątpliwie zadowolą nawet najbardziej wymagających rodziców, ponieważ tematyka szkoleń przygotowana jest przez naszych fachowców.

Poza informacjami związanymi z dziećmi, szkolimy również pracodawców i pracowników. Bardzo wiele zakładów pracy szkoli swoich pracowników z zakresu pierwszej pomocy podczas szkoleń BHP. Są to szkolenia bardzo okrojone, zawierają wiedzę podstawową. Bardzo często pracownicy nie przywiązują uwagi do informacji, które otrzymują, a to błąd!

My przywiązujemy uwagę do jakości przekazu.

Chcemy, by wszyscy, którzy biorą udział w naszych szkoleniach nauczyli się podstaw reagowania i udzielania pierwszej pomocy. Staramy się, by wszystkie informacje były przystępne. Ćwiczymy reagowanie w sytuacjach, w których ważny jest czas. Wiedza, którą przekazujemy jest niezbędna w domu i w pracy, dlatego staramy się, by każdy, kto bierze udział w naszych zajęciach wyniósł z nich niezbędne dla siebie informacje. Tym różnimy się od standardowych kursów. Kurs pierwszej pomocy Zielona Góra. Przekazywane przez nas informacje można odnieść do sytuacji z życia, dzięki czemu łatwiej nam podejmować szybkie decyzje w trudnych momentach.

Szkolenia i kurs pierwszej pomocy Zielona Góra

Ludzie mieszkający w dużych aglomeracjach powinni mieć prawo do regularnego dokształcania się z zakresu udzielania pierwszej pomocy w zielonej górze,

gdyż większa liczba ludności oznacza większy ruch, większe prawdopodobieństw wypadku, a także większą możliwość wykorzystania wiedzy związanej z pierwszą pomocą. Duże miasta wymagają od ludzi więcej uważności i ostrożności. Staramy się na naszych szkoleniach uczyć, że obserwowanie tego, co dzieje się wokół nie jest oznaką wścibstwa, a troską o siebie, o sąsiada i o innych, którzy żyją wokół nas.

Nasze firma ma poczucie, że kurs pierwszej pomocy Zielona Góra należy promować i propagować wśród różnych grup społecznych i instytucji.

Zależy nam, by jak największa liczba osób mogła potwierdzić, że odbyła szkolenie z zakresu pierwszej pomocy właśnie w Zielonej Górze, w mieście wyjątkowym, gdzie żyją ludzie świadomi konieczności rozwijania podstawowych umiejętności współegzystowania, jakie dają wszystkim poczucie bezpieczeństwa.

Ważnym aspektem szkoleń okazuje się rozmowa z prowadzącym je ekspertem, który zna tajniki szybkiego reagowania i doskonale potrafi podpowiedzieć, jakie zachowanie pozwoli uspokoić poszkodowanych, a jak nie powinno się ratować ludzi. Kurs pierwszej pomocy Zielona Góra to także ćwiczenie emocji. Nie są one porównywalne do tych, które towarzyszą podczas faktycznego wypadku czy innego zdarzenia, ale warto o nich rozmawiać. Poszkodowani bardzo często potrzebują wsparcia emocjonalnego. Nasi eksperci uczą jak zapewnić poczucie bezpieczeństwa w każdej sytuacji. To niezwykle ważne informacje, ponieważ nie są dostępne w literaturze fachowej.

Medyk Szkolenia – Pierwsza pomoc dla każdego

Nasza firma chce mieć wpływ na świadomość mieszkańców miast. Mamy poczucie, że warto inwestować w kurs pierwszej pomocy Zielona Góra, bo one mentalnie przygotowują ludzi do empatycznego reagowania na potrzeby drugiego człowieka.

Nasza kadra jest gronem fachowców, którzy poprzez dydaktykę realizują własne potrzeby dzielenia się niezbędną wiedzą, którą każdy człowiek powinien znać. Poczucie misji, jakie towarzyszy naszej pracy sprawdza się w trakcie szkoleń. Nie są to monologi, a dialogi i ćwiczenia, co bardzo ważne dla naszych kursantów. Chcemy, by w najtrudniejszych życiowych sytuacjach każdy mógł poczuć choć odrobinę komfortu, by mógł zareagować świadomie, by był przekonany, że działa dobrze, zgodnie z zasadami, których nauczył się na szkoleniu.

Każdy człowiek powinien oswoić w sobie przekonanie, że potrafi pomóc drugiemu

Każdy człowiek powinien oswoić w sobie przekonanie, że potrafi pomóc drugiemu, by nie czuł strachu, a chęć i konieczność niesienia pomocy.

Takie przekonanie można wykształcić wyłącznie podczas kurs pierwszej pomocy Zielona Góra i szkoleń, gdy człowiek się z koniecznością wykonania pierwszej pomocy, zareagowania na sytuację zaproponowaną przez doświadczonego eksperta. W ten sposób każdy nabiera pewności siebie i odwagi, która może zaprocentować, gdy faktycznie będzie trzeba zareagować w sytuacji rzeczywistej.

Kurs pierwszej pomocy Zielona Góra odbywa się na ul. Węgierskiej 14/5, gdy pojawi się grupa około piętnastu chętnych osób. W sytuacjach, gdy chodzi o szkolenia grup pracowników nasi eksperci są w stanie spotkać się w siedzibie firmy, która zleca szkolenie na terenie Zielonej Góry.
Nasi eksperci bardzo chętnie przygotują szkolenia tematyczne, związane z określonym zagadnieniem, chętnie podejmą współpracę oferując wiedzę z zakresu pierwszej pomocy w Zielonej Górze. Chętnie przeszkolą nauczycieli, uczniów i inne instytucje, które uznają tę wiedzę za niezbędną.
Na wszelkie pytania związane ze szczegółami szkolenia pierwszej pomocy w Zielonej Górze chętnie odpowiemy. Prosimy o kontakt.

Umiejętności cywilizowanego świata

W Polsce pracodawcy mają obowiązek przeszkolenia pracowników na kursie pierwszej pomocy Zielona Góra.

Teoretycznie przeszkoleni powinni być wszyscy kierowcy, wyznaczone osoby z każdej większej firmy i parę innych grup zawodowych. Nic takiego nie ma miejsca, bo te podstawowe, wymagane prawem kurs pierwszej pomocy Zielona Góra często nawet się faktycznie nie odbywają. Wystarczy podpisać listę. Tymczasem dziś coraz częściej się mówi o tym, że szczególnie w krajach takich jak Polska, gdzie Obrona Cywilna w zasadzie nie istnieje, trzeba z zakresu pierwszej pomocy szkolić się samodzielnie. Jest to często wiedza, którą wykorzystuje się jako miernik rozwoju cywilizacyjnego, pewnie dlatego, że w jakiś sposób informuje to o tym, w jakim stopniu chcemy być odpowiedzialni za siebie nawzajem i swoje bezpieczeństwo.

Jeśli spojrzeć na wszystkie statystyki z dystansu, to i tak nadal widoczna jest konieczność szerszego propagowania umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Podstawowy kurs pierwszej pomocy Zielona Góra trwa parę godzin i kosztuje około 100 złotych – to niewiele. Przynajmniej tyle pracodawcy powinni poświęcić na realne wykształcenie pracowników, a kursanci OSK na to, żeby spełnić wymogi programowe. Może to jednak zrobić każdy z nas, ponieważ kurs pierwszej pomocy Zielona Góra ten często ma charakter otwarty.

Pierwsza pomoc jest dziś nauczana inaczej niż kiedyś. Mniejszą uwagę przykłada się na przykład do samodzielnego opatrywania złamań otwartych, które są rzadkie i w większości przypadków lepiej po prostu wezwać fachową pomoc, niż działać samodzielnie. Właśnie na zabezpieczeniu poszkodowanego i wezwaniu pomocy skupiają się wszystkie podstawowe kursy, a to dlatego, że te dwa działania w zupełności wystarczają, żeby uratować komuś życie. Są oczywiście sytuacje skrajne, ale wielu zgonów można by było uniknąć, gdyby przechodnie umieli wzywać pomoc i nie bali się tego robić.

Odruchowe działanie jest „efektem ubocznym” każdego dobrego kursu pierwszej pomocy. Wykształcenie w sobie nawyku reagowania pozwoliłoby z pewnością pokonać nienapawające optymizmem statystyki, ale sprawiłoby też, że każdy poczułby się bezpieczniej – nie tylko zresztą w Zielonej Górze, ale absolutnie wszędzie, bo pierwsza pomoc nie ma ograniczonego zasięgu. Jeśli jest coś, czego warto się nauczyć, to na pewno jest to właśnie ratowanie życia. Choć brzmi to górnolotnie, to aż tyle można osiągnąć za cenę parogodzinnego szkolenia.

Dziś zamówienie, dziś Certyfikat !

Zaufali nam:

Zielona Góra

Co możemy zaoferować na naszych kursach?

  • zajęcia na terenie Zielonej Góry i okolic.
  • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy.
  • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
  • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.
  • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Jakie szkolenia prowadzimy?

Masz pytanie ?

Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593

Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

Pierwsza pomoc Szczecin
Pierwsza pomoc Szczecin
Pierwsza pomoc Szczecin
kurs pierwszej pomocy kraków
kurs pierwsza pomoc dla zwierzaków
kurs z pierwszej pomocy wrocław
Kurs pierwszej pomocy białystok
pierwsza pomoc kurs białystok
udzielanie pierwszej pomocy kurs
Kurs pierwszej pomocy w warszawie
kurs pierwsza pomoc wrocław cwiczenia
pierwsza pomoc kurs radom
Kurs pierwszej pomocy zielona góra medyk
Kurs pierwszej pomocy zielona góra
Kurs pierwszej pomocy manekin białystok
pierwsza pomoc wrocław kurs
Pierwsza pomoc Szczecin
Kurs pierwszej pomocy warszawa ćwiczenia