Kurs pierwszej pomocy Poznań, Kalisz, Konin, Piła, Ostrów Wielkopolski, Gniezno, Leszno, Luboń. Szkolenie oferowane przez firmę medyk Szkolenia obejmuje zakres czynności, które mają na celu pomoc poszkodowanym w stanie zagrożenia zdrowia i innych sytuacjach wymagających udzielenia pierwszej pomocy. Każdego z nas spotkała zapewne nowa, niespodziewana sytuacja. Zdarza się, że będąc świadkami przykładowo wypadku komunikacyjnego jesteśmy niczym „sparaliżowani” i reakcja nie należy do najszybszych. Nasz kurs pierwszej pomocy podzielony na część teoretyczną – pokaz multimedialny wraz z wykładem oraz zajęcia ukierunkowane maksymalnie na praktykę sprawią, że, nowa wiedza uczyni naszą pomoc szybką, skuteczną i bezpieczną.

Oferujemy:pierwsza pomoc (2)

  • zajęcia na terenie Poznania i okolic
  • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy
  • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
  • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.
  • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Nasze szkolenia:

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm i przedsiębiorstw
Szkolenia z pierwszej pomocy dla Auto szkoły
Kursy ratownictwa i szkolenia wyjazdowe
Warsztaty medyczne dla rodziców
Szkolenia z pierwszej pomocy prowadzone dla szkół
Szkolenia indywidualne z pomocy przedmedycznej

Jeśli potrzebujesz innych szkoleń, napisz do nas na adres: e.adamczyk@medykszkolenia.pl – jesteśmy otwarci na propozycje i dostosowujemy się do wymagań Klientów.

Nasze dane:

Firma MedykSzkolenia
NIP: 7292651646
REGON 364454851
Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593
Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

Szkolenia odbywają się tutaj!

Szkolenia w Poznaniu

Poznań

Nasz formularz kontaktowy

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Kurs pierwszej pomocy Poznań

Statystyki wyraźnie mówią, że rośnie nam komfort życia, że jesteśmy generalnie szczęśliwsi. Miło posłuchać takich wiadomości. Warto jednak znać także mniej optymistyczne statystyki – te, z których wynika, że gdybyśmy zasłabli na chodniku, to ze stu osób pomogłyby nam dwie, trzy, jeśli mielibyśmy więcej szczęścia. A podstawowa pomoc medyczna ma olbrzymie znaczenie. Na świecie udowodniono już setki tysięcy razy – nie w badaniach naukowych, tylko w praktyce – że szybkie udzielenie przynajmniej bardzo ogólnej pomocy zdecydowanie poprawia rokowania każdego poszkodowanego w dowolnym wypadku.

Wiedza z zakresu pierwszej pomocy dalej ma dla wielu z nas charakter podręcznikowych czytanek, bo też w ten sposób jest najczęściej przekazywana. Ale rzeczywistość nie chce z jakiegoś powodu dopasować się do instrukcji w książkach. Potrafi zaskoczyć każdego, a wtedy okazuje się, że cała teoretyczna mądrość nie wystarcza nawet do tego, żeby sprawnie wezwać odpowiednie służby.
Nawet pozornie niegroźny wypadek może stanowić realne zagrożenie dla życia ofiar. Bardzo często nawet osoby świetnie znające zasady pierwszej pomocy nie będą w stanie ocenić, czy tak właśnie jest w konkretnym przypadku, ale to właśnie ci ludzie – często anonimowi, bo nie wszędzie sięgają telewizyjne kamery – są aniołami stróżami i to oni zdecydowali swoim szybkim działaniem o życiu wielu osób.

W Poznaniu kursy pierwszej pomocy są realizowane od lat, ale w większości firm sale wykładowe świecą pustkami. Tymczasem odpowiednio przeprowadzone szkolenie, które nie odbywa się w sali wykładowej i nie polega tylko na opowiadaniu, może być nie tylko przydatne, ale także bardzo ciekawe. Uczestnictwo w pozoracjach przygotowanych na potrzeby szkoleń, a często mających scenariusze zbudowane na podstawie absolutnie realnych wydarzeń, uczy szybkiego reagowania i potrafi ugruntować wiedzę teoretyczną.

Warto pamiętać, że nieudzielenie pomocy jest zagrożone poważną karą, udzielenie jej z błędami – już nie. Dopiero jednak profesjonalne udzielenie pomocy przedmedycznej może naprawdę komuś pomóc, uratować życie lub zdrowie. I choć brzmi to patetycznie – dokładnie tak jest. Nie trzeba mieć sprzętu dostępnego w karetce, żeby ocalić komuś życie i stać się bohaterem. Może nie takim, o którym powiedzą w wiadomościach, ale takim, o którym ktoś ciepło pomyśli każdego dnia. Każda osoba, która zna zasada pomocy przedmedycznej, jest bohaterem czekającym na swój moment. Każda też jest przygotowana lepiej do ochrony swoich najbliższych – to może być prawdziwa wartość szkolenia.

 

Zaufali nam: