Kurs pierwszej pomocy Poznań, Kalisz, Konin, Piła, Ostrów Wielkopolski, Gniezno, Leszno, Luboń.

Zamów dostęp do szkolenia

Szkolenie oferowane przez firmę medyk Szkolenia obejmuje zakres czynności, które mają na celu pomoc poszkodowanym w stanie zagrożenia zdrowia i innych sytuacjach wymagających udzielenia pierwszej pomocy. Każdego z nas spotkała zapewne nowa, niespodziewana sytuacja. Zdarza się, że będąc świadkami przykładowo wypadku komunikacyjnego jesteśmy niczym „sparaliżowani” i reakcja nie należy do najszybszych. Nasz kurs pierwszej pomocy podzielony na część teoretyczną – pokaz multimedialny wraz z wykładem oraz zajęcia ukierunkowane maksymalnie na praktykę sprawią, że, nowa wiedza uczyni naszą pomoc szybką, skuteczną i bezpieczną.

Oferujemy:pierwsza pomoc (2)

 • zajęcia na terenie Poznania i okolic
 • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy
 • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
 • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.
 • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Nasze szkolenia:

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm i przedsiębiorstw
Szkolenia z pierwszej pomocy dla Auto szkoły
Kursy ratownictwa i szkolenia wyjazdowe
Warsztaty medyczne dla rodziców
Szkolenia z pierwszej pomocy prowadzone dla szkół
Szkolenia indywidualne z pomocy przedmedycznej

Jeśli potrzebujesz innych szkoleń, napisz do nas na adres: e.adamczyk@medykszkolenia.pl – jesteśmy otwarci na propozycje i dostosowujemy się do wymagań Klientów.

 

 

Nasze dane:

                                      Kurs pierwszej pomocy poznań Poznań

Firma MedykSzkolenia
NIP: 7292651646
REGON 364454851
Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593
Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

Szkolenia odbywają się tutaj!

Zaufali nam:

 

Kurs pierwszej pomocy poznań Poznań

Szkolenia pierwsza pomocKurs pierwszej pomocy w Poznaniu jest organizowany dla wszystkich, którzy mają ochotę poznać niezbędną wiedzę z tego zakresu. Szkolimy także grupy pracowników, prowadzimy szkolenia w instytucjach i firmach. Przekazywane przez nas informacje z pewnością zadowolą każdego klienta, który zapragnie odbyć szkolenie z pierwszej pomocy.
Poznań jest wyjątkowo pięknym miastem, do którego przyjeżdżają tłumy turystów, by podziwiać poznańskie Koziołki, piękny rynek, czy Zamek Cesarski w Poznaniu. Jest to miasto pełne atrakcji, które przyciągają całe rzesze zwiedzających, dlatego też warto skupić się na kwestiach związanych z bezpieczeństwem mieszkańców miasta i turystów. Ważne jest, by uświadamiać mieszkańców Poznania, że kurs pierwszej pomocy, organizowany profesjonalnie, przez ludzi posiadających ogromną wiedzę i doświadczenie jest niezbędnym elementem ich codzienności i wiedzy, jaką powinni posiadać.

Ludzie mieszkający w dużych aglomeracjach powinni mieć prawo do regularnego dokształcania się z zakresu udzielania pierwszej pomocy, gdyż większa liczba ludności oznacza większy ruch, większe prawdopodobieństw wypadku, a także większą możliwość wykorzystania wiedzy związanej z pierwszą pomocą. Duże miasta wymagają od ludzi więcej uważności i ostrożności. Staramy się na naszych szkoleniach uczyć, że obserwowanie tego, co dzieje się wokół nie jest oznaką wścibstwa, a troską o siebie, o sąsiada i o innych, którzy żyją wokół nas.

Kursy z udzielania pierwszej pomocy Poznań

Szkolenia z pierwszej pomocyRatowanie ludzkiego życia jest najważniejszą czynnością, jaką możemy wykonać, gdy drugiemu człowiekowi dzieje się krzywda. Musimy reagować szybko, a wszystkie czynności wykonywać dokładnie, starając się być uważnym na cierpienie drugiego człowieka. Ważne jest to, by zapewnić bezpieczeństwo poszkodowanemu, który ucierpiał podczas wypadku. Przede wszystkim musimy wezwać pomoc medyczną tak, by trwało to krótko, ale aby wiedza przekazana dyspozytorowi była na tyle rzetelna i wystarczająca, by nie trzeba było jej długo doprecyzowywać.

Nasze szkolenia kładą nacisk na ratowanie każdego, ale wiele mówimy o dzieciach, które bardzo często wpadają w kłopoty i wymagają troskliwej opieki. Jednymi z naszych podstawowych odbiorców są właśnie rodzice, którym bardzo zależy na uzyskaniu wiedzy z zakresu pierwszej pomocy w odniesieniu do ich dzieci. Na szkoleniach dowiadujemy się jak wiele dziwnych historii miało miejsce w życiu rodzin. Takie spotkania podkreślają jak ważne jest to, co robimy.
Pierwsza pomoc PoznańW takich chwilach czas działania jest bardzo ważny. Każda czynność, którą wykonujemy do czasu przyjazdu służb ratowniczych musi być przez nas wykonana najlepiej, jak tylko potrafimy. Nawet zwykła rozmowa z dyspozytorem musi być potraktowana poważnie, a wiedza, przekazana rzetelnie i bez zbędnych dygresji. Szkoda czasu na dodatkowe pytania ze strony dyspozytora, który będzie starał się uzyskać wszystkie niezbędne informację.
Podczas ratowania najważniejszy jest czas, ponieważ wraz z mijającymi minutami zmniejsza się szansa na powodzenie akcji ratunkowej. Najważniejsza bowiem jest szybka diagnostyka specjalistyczna i odpowiednie zabezpieczenie poszkodowanego. Dzięki szybkiej akcji mamy pewność, że poszkodowany ma większe szanse na powrót do pełnej sprawności.

Świadome ratowanie życia – pierwsza pomoc w Poznaniu

Pierwsza pomoc PoznańNasza firma chce mieć wpływ na świadomość mieszkańców miast. Mamy poczucie, że warto inwestować w szkolenia z zakresu pierwszej pomocy, bo one mentalnie przygotowują ludzi do empatycznego reagowania na potrzeby drugiego człowieka. Nasz kadra jest gronem fachowców, którzy poprzez dydaktykę realizują własne potrzeby dzielenia się niezbędną wiedzą, którą każdy człowiek powinien znać. Poczucie misji, jakie towarzyszy naszej pracy sprawdza się w trakcie szkoleń. Nie są to monologi, a dialogi i ćwiczenia, co bardzo ważne dla naszych kursantów. Chcemy, by w najtrudniejszych życiowych sytuacjach każdy mógł poczuć choć odrobinę komfortu, by mógł zareagować świadomie, by był przekonany, że działa dobrze, zgodnie z zasadami, których nauczył się na szkoleniu.

Wydawać mogłoby się, że ta wiedza jest banalna, ale w czasie, gdy musimy z niej skorzystać staje się niemal abstrakcyjna. Stres powoduje, że najczęściej działamy schematycznie, dlatego tak ważne jest przyswojenie schematów ratowania ludzi. Dzięki temu, każda pomoc może być przeprowadzona bardzo szybko i dokładnie.

Szkolenia z pierwszej pomocy Poznań

Medyk Szkolenia PoznańKursów pierwszej pomocy jest sporo, ale nie wszystkie pozwalają na przyswojenie tej właściwej wiedzy. Ważne jest to, by przećwiczyć na kursie jak najwięcej praktycznych zadań, a niekoniecznie liczy się wiedza, którą wyniesiemy w postaci informatorów, książeczek i schematów postępowania. Nie jest ważne uzyskanie państwowego certyfikatu, ale wyćwiczenie umiejętności, które będą niezbędne podczas ratowania poszkodowanego. To właśnie działanie najlepiej pomaga zapamiętać kolejne kroki postępowania przedmedycznego, dzięki czemu wiemy więcej i potrafimy tę wiedzę zastosować też w życiu codziennym, a jak wiadomo codzienność wymaga od nas bardzo często wiedzy z każdej dziedziny, również pierwsza pomoc jest bardzo potrzebna.

Nasze firma ma poczucie, że kurs pierwszej pomocy w Poznaniu należy promować i propagować wśród różnych grup społecznych i instytucji. Zależy nam, by jak największa liczba osób mogła potwierdzić, że odbyła szkolenie z zakresu pierwszej pomocy właśnie w Poznaniu, w mieście wyjątkowym, gdzie żyją ludzie świadomi konieczności rozwijania podstawowych umiejętności współegzystowania, jakie dają wszystkim poczucie bezpieczeństwa.
Pierwsza pomoc PoznańWażnym aspektem szkoleń okazuje się rozmowa z prowadzącym je ekspertem, który zna tajniki szybkiego reagowania i doskonale potrafi podpowiedzieć, jakie zachowanie pozwoli uspokoić poszkodowanych, a jak nie powinno się ratować ludzi. Szkolenia z zakresu pierwszej pomocy to także ćwiczenie emocji. Nie są one porównywalne do tych, które towarzyszą podczas faktycznego wypadku czy innego zdarzenia, ale warto o nich rozmawiać. Poszkodowani bardzo często potrzebują wsparcia emocjonalnego. Nasi eksperci uczą jak zapewnić poczucie bezpieczeństwa w każdej sytuacji. To niezwykle ważne informacje, ponieważ nie są dostępne w literaturze fachowej.

Kursy z pierwszej pomocy w Poznaniu Dla Firm

Każdy człowiek powinien oswoić w sobie przekonanie, że potrafi pomóc drugiemu, Pierwsza pomoc Poznańby nie czuł strachu, a chęć i konieczność niesienia pomocy. Takie przekonanie można wykształcić wyłącznie podczas kursów i szkoleń, gdy człowiek się z koniecznością wykonania pierwszej pomocy, zareagowania na sytuację zaproponowaną przez doświadczonego eksperta. W ten sposób każdy nabiera pewności siebie i odwagi, która może zaprocentować, gdy faktycznie będzie trzeba zareagować w sytuacji rzeczywistej.

Szkolenia z pierwszej pomocy odbywają się w Poznaniu na ul. Młyńskiej 12, ale w sytuacjach, gdy chodzi o szkolenia grup pracowników nasi eksperci są w stanie spotkać się w siedzibie firmy, która zleca szkolenie na terenie Poznania.

Kurs pierwszej pomocy online baner

Nasi eksperci bardzo chętnie przygotują szkolenia tematyczne, związane z określonym zagadnieniem, chętnie podejmą współpracę oferując wiedzę z zakresu pierwszej pomocy w Poznaniu. Chętnie przeszkolą nauczycieli, uczniów i inne instytucje, które uznają tę wiedzę za niezbędną. Jesteśmy gotowi podjąć współpracę z biurami podróży, które organizują wycieczki w okolicach Poznania.
Na wszelkie pytania związane ze szczegółami szkolenia pierwszej pomocy w Poznaniu chętnie odpowiemy. Prosimy o kontakt.

Nasz formularz kontaktowy

   

  Kurs pierwszej pomocy Poznań

  Pierwsza pomoc PoznańStatystyki wyraźnie mówią, że rośnie nam komfort życia, że jesteśmy generalnie szczęśliwsi. Miło posłuchać takich wiadomości. Warto jednak znać także mniej optymistyczne statystyki – te, z których wynika, że gdybyśmy zasłabli na chodniku, to ze stu osób pomogłyby nam dwie, trzy, jeśli mielibyśmy więcej szczęścia. A podstawowa pomoc medyczna ma olbrzymie znaczenie. Na świecie udowodniono już setki tysięcy razy – nie w badaniach naukowych, tylko w praktyce – że szybkie udzielenie przynajmniej bardzo ogólnej pomocy zdecydowanie poprawia rokowania każdego poszkodowanego w dowolnym wypadku.

  Wiedza z zakresu pierwszej pomocy dalej ma dla wielu z nas charakter podręcznikowych czytanek, bo też w ten sposób jest najczęściej przekazywana. Ale rzeczywistość nie chce z jakiegoś powodu dopasować się do instrukcji w książkach. Potrafi zaskoczyć każdego, a wtedy okazuje się, że cała teoretyczna mądrość nie wystarcza nawet do tego, żeby sprawnie wezwać odpowiednie służby.
  Nawet pozornie niegroźny wypadek może stanowić realne zagrożenie dla życia ofiar. Bardzo często nawet osoby świetnie znające zasady pierwszej pomocy nie będą w stanie ocenić, czy tak właśnie jest w konkretnym przypadku, ale to właśnie ci ludzie – często anonimowi, bo nie wszędzie sięgają telewizyjne kamery – są aniołami stróżami i to oni zdecydowali swoim szybkim działaniem o życiu wielu osób.

  Pierwsza pomoc PoznańW Poznaniu kursy pierwszej pomocy są realizowane od lat, ale w większości firm sale wykładowe świecą pustkami. Tymczasem odpowiednio przeprowadzone szkolenie, które nie odbywa się w sali wykładowej i nie polega tylko na opowiadaniu, może być nie tylko przydatne, ale także bardzo ciekawe. Uczestnictwo w pozoracjach przygotowanych na potrzeby szkoleń, a często mających scenariusze zbudowane na podstawie absolutnie realnych wydarzeń, uczy szybkiego reagowania i potrafi ugruntować wiedzę teoretyczną.

  Warto pamiętać, że nieudzielenie pomocy jest zagrożone poważną karą, udzielenie jej z błędami – już nie. Dopiero jednak profesjonalne udzielenie pomocy przedmedycznej może naprawdę komuś pomóc, uratować życie lub zdrowie. I choć brzmi to patetycznie – dokładnie tak jest. Nie trzeba mieć sprzętu dostępnego w karetce, żeby ocalić komuś życie i stać się bohaterem. Może nie takim, o którym powiedzą w wiadomościach, ale takim, o którym ktoś ciepło pomyśli każdego dnia. Każda osoba, która zna zasada pomocy przedmedycznej, jest bohaterem czekającym na swój moment. Każda też jest przygotowana lepiej do ochrony swoich najbliższych – to może być prawdziwa wartość szkolenia.