Kurs pierwszej pomocy Bydgoszcz, Włocławek, Grudziądz, Inowrocław, Brodnica. W dobie dzisiejszego rozwoju świata wraz z idącymi udogodnieniami wzrasta także liczba istniejących zagrożeń. Ta z kolei zwiększa zapotrzebowanie na nowe umiejętności radzenia sobie w trudnych, kryzysowych wręcz sytuacjach takich jak choćby wypadki komunikacyjne. Kurs Pierwszej Pomocy, który chcemy polecić sprawi, że zyskacie podstawową wiedzę oraz praktyczne umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Warto zadbać o swój rozwój, by nie zostać w tyle za światem. Uratowany człowiek to największy z możliwych życiowych sukcesów.
pierwsza pomoc (2)

Oferujemy:

  • zajęcia na terenie Bydgoszczy i okolic
  • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy
  • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
  • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.
  • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Nasze szkolenia:

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm i przedsiębiorstw
Szkolenia z pierwszej pomocy dla Auto szkoły
Kursy ratownictwa i szkolenia wyjazdowe
Warsztaty medyczne dla rodziców
Szkolenia z pierwszej pomocy prowadzone dla szkół
Szkolenia indywidualne z pomocy przedmedycznej

Jeśli potrzebujesz innych szkoleń, napisz do nas na adres: e.adamczyk@medykszkolenia.pl – jesteśmy otwarci na propozycje i dostosowujemy się do wymagań Klientów.

Nasze dane:

Firma MedykSzkolenia
NIP: 7292651646
REGON 364454851
Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593
Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

Szkolenia odbywają się tutaj!

Szkolenia w Bydgoszczy

Bydgoszcz

Nasz formularz kontaktowy

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Kurs pierwszej pomocy Bydgoszcz

Umiejętność udzielania pierwszej pomocy powinna być powszechna. Mimo tego oczywistego i logicznego wymogu, w szkołach dalej uczy się o rodzajach broni jądrowej, zamiast o tym, jak wezwać pomoc do wypadku drogowego albo zasłabnięcia w kościele. Trudno odmówić spektakularności wybuchowi termojądrowemu, ale jego ryzyko jest (na szczęście) małe, a szanse na udzielenie pomocy ofiarom – nikłe. Za to w samej tylko Bydgoszczy każdego dnia dochodzi do poważniejszych stłuczek, wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów albo zwykłego upadku ze schodów. Każda z tych sytuacji może oznaczać zagrożenie czyjegoś życia.

Wiele osób żyje w błędnym przeświadczeniu, że od udzielania pomocy są ratownicy medyczni i lekarze. Tych jest jednak niewielu i nigdy nie dotrać na miejsce zdarzenia, jeśli ktoś ich o nim nie poinformuje. To, że wiele pozornie prostych wypadków kończy się poważnymi urazami albo wręcz śmiercią poszkodowanych bierze się z powszechnej nieumiejętności udzielania pierwszej pomocy.
Nawet wezwanie służb ratunkowych jest dla wielu osób wyzwaniem tak dużym, że jeśli już się go podejmą, to zajmuje to bardzo dużo cennego czasu, a dyspozytor i tak nie wie wystarczająco dużo, aby podjąć najlepszą decyzję co do wyboru zespołu ratunkowego. Każdy z nas może pomóc. Wszystko, co trzeba zrobić, to nauczyć się naprawdę garści zachowań i procedur, które w krytycznej sytuacji należy przeprowadzić. To nie jest ani wiedza tajemna, ani nawet szczególnie skomplikowana. Zasady pierwszej pomocy zostały opracowane w taki sposób, aby każdy, naprawdę każdy zdołał je sobie przyswoić.

W teorii wiele osób powinno już mieć pewną wiedzę z zakresu pomocy przedmedycznej – ot, każdy kierowca, wszyscy, którzy w nowym ustroju uczyli się przysposobienia obronnego, spora część pracowników dużych firm. A w praktyce szkolenia te są prowadzone na tak niskim poziomie, że skrytykowały je wszystkie organizacje, które zajmują się wspieraniem działań przedmedycznych.
Można to zmienić, biorąc udział w komercyjnym kursie. Takim, który nie ma formy wykładu, ale obejmuje pozoracje, ćwiczenia, a także symulacje w warunkach rzeczywistych. Możliwości jest dużo, a do zapisania się na kurs potrzeba jeszcze mniej odwagi niż do wezwania pomocy w sytuacji, w której ta pomoc jest niezbędna. Nie warto odkładać takich planów, ponieważ dotyczą umiejętności, które każdy z nas właściwie już dawno powinien mieć.

 

Zaufali nam: