Kurs pierwszej pomocy Łódź, Piotrków Trybunalski, Pabianice, Tomaszów Mazowiecki, Bełchatów, Zgierz, Skierniewice, Sieradz. Umiejętność udzielania pomocy przedmedycznej jest dziś ważna dla każdego – w społeczeństwie, w którym stale martwimy się o swoje bezpieczeństwo, warto pamiętać, że od naszej reakcji nierzadko zależy również zdrowie i życie innych. Zagrożenia pojawiają się wszędzie: w domu, w drodze do pracy, w firmach, na wakacjach, w czasie porannych ćwiczeń albo wizyty u znajomych. Choć nie można być przygotowanym na każdą sytuację, nawet podstawowy Kurs pierwszej pomocy może dostarczyć wiedzy i praktycznych umiejętności, które mogą uratować komuś życie.

Oferujemy:pierwsza pomoc (2)

  • zajęcia na terenie Łodzi i okolic
  • program dostosowany do Państwa oczekiwań, potrzeb i charakteru wykonywanej pracy
  • szkolenia w zakresie: wypadków komunikacyjnych, pomocy niemowlętom, dzieciom, przy nagłych stanach, urazach.
  • prowadzenie zajęć praktycznych, różnego rodzaju pozoracji m.in. z wykorzystaniem przestrzeni w miejscu pracy, parkingu, pomieszczeń gospodarczych itp.
  • zajęcia w 15-sto osobowych grupach. Możliwość zorganizowania kilku grup jednocześnie.

Nasze szkolenia:

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm i przedsiębiorstw
Szkolenia z pierwszej pomocy dla Auto szkoły
Kursy ratownictwa i szkolenia wyjazdowe
Warsztaty medyczne dla rodziców
Szkolenia z pierwszej pomocy prowadzone dla szkół
Szkolenia indywidualne z pomocy przedmedycznej

Jeśli potrzebujesz innych szkoleń, napisz do nas na adres: e.adamczyk@medykszkolenia.pl – jesteśmy otwarci na propozycje i dostosowujemy się do wymagań Klientów.

Nasze dane:

Firma MedykSzkolenia
NIP: 7292651646
REGON 364454851
Ewa Adamczyk
tel: 736 651 593
Adres e-mail:
e.adamczyk@medykszkolenia.pl

Szkolenia odbywają się tutaj!

Szkolenia w Łodzi

Łódź

Nasz formularz kontaktowy

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Pierwsza pomoc zawsze jest ważna

W teorii większość z nas powinna znać podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy – przecież ten temat poruszany jest na zajęciach przygotowujących do egzaminu na prawo jazdy. Jak jednak wygląda to w praktyce, wszyscy zdajemy sobie sprawę: zajęcia są głównie teoretyczne, a i tak traktuje się je po macoszemu i to zdecydowanie za mało, żeby umieć się odnaleźć w sytuacji prawdziwego zagrożenia. Często, żeby uratować czyjeś życie, wystarczy kilka minut – trzeba tylko znać metody postępowania i umieć podjąć odpowiednie kroki.

Bardzo często wydaje się nam, że w dzisiejszych czasach rzadko pojawia się prawdziwe zagrożenie: pracujemy coraz częściej w biurach, a rzadziej przy tokarkach, jeździmy bezpieczniejszymi autami, lepiej się odżywiamy i więcej ruszamy. Niestety jednak statystyki mówią coś innego: poślizgnięcie na schodach w biurowcu, nieostrożne wysiadanie z pojazdu czy przypadkowy upadek na rowerze mogą stać się przyczyną poważnego urazu. A do udzielenia pomocy poszkodowanemu zobowiązany jest absolutnie każdy pod groźbą odpowiedzialności karnej, która często jest najmniejszym problemem – poza wyrokiem sądowym, trzeba będzie żyć również z wyrzutami sumienia. Granica między życiem a śmiercią jest cienka – łatwo ją przekroczyć, ale po kursie pierwszej pomocy łatwo temu również zapobiegać. Bardzo często pomaga już samo profesjonalne podejście do poszkodowanego, który odzyskuje komfort i poczucie bezpieczeństwa – tyle powinien móc zrobić każdy z nas, ale niestety większość osób nadal jest zupełnie nieprzygotowana do niesienia pomocy.

Uczestnictwo w kursie pierwszej pomocy nie jest nigdy obowiązkowe, ale jest najprostszym wyrazem odpowiedzialności społecznej i dojrzałości. To jeden z krótszych i tańszych kursów, na jakie można trafić, ale jego znaczenia nie sposób przecenić. Możemy narzekać na niedofinansowanie szpitali i pogotowia, ale często można zapobiec nieszczęściu, po prostu udzielając pomocy przedmedycznej – odpowiednia reakcja przypadkowych przechodniów lub współpracowników może znacznie ograniczyć zagrożenia związane z odniesionymi obrażeniami.

Nikt z nas nie chciałby znaleźć się w sytuacji, w której zdobyta na kursie wiedza byłaby niezbędna, ale jednocześnie wszyscy mamy świadomość, że nie od nas to zależy – mówi się, że to wiedza decyduje o wartości człowieka, ale wiedza na temat pierwszej pomocy może pozwolić wartość nadrzędną, jaką jest zdrowie i życie innych.

 

Zaufali nam: