Jesteśmy ratownikami i ratujemy ludzkie życieobrazekAbout

Kim jesteśmy?

Jesteśmy młodą, pełną pasji grupą ludzi, którzy w swej działalności chcą dzielić się doświadczeniem z zakresu ratownictwa medycznego i udzielania pierwszej pomocy.
Grupę szkoleniowców – ratowników tworzą absolwenci Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, którzy codziennie praktykują zdobytą wiedzę w karetkach pogotowia.

Uważamy to za naszą największą siłę – podczas oferowanych przez nas kursów nie ograniczymy się do wykładu pełnego wiedzy merytorycznej. Bardzo mocno stawiamy na praktykę, weźmiecie udział w realnych sytuacjach zagrożenia życia, które gdzieś, komuś już się zdarzyły. Czasem my przyjeżdżaliśmy za późno, bo na miejscu nie było kogoś odpowiednio przeszkolonego. Dlatego podzielimy się zdobytym doświadczeniem i po prostu pokażemy to, co może się stać najważniejszym zdarzeniem w waszym życiu. Pokażemy, jak ocalić drugą osobę.

Będziemy symulować zróżnicowane sytuację i postaramy się sprawdzić każdego. Oprócz praktyki zwrócimy więc też uwagę na aspekty psychologiczne, których nie można pominąć w obliczu sytuacji kryzysowej, gdyż każdy z nas jest inny i różne argumenty mogą przełamać początkowy strach u różnych osób.